Jak drogie są storczyki i 2 wskazówki na zysk

Możesz być ciekaw, jak drogie są storczyki, ale podawanie konkretnej liczby jest niesprawiedliwe ze względu na obszerną listę rodzin storczyków. Jeśli chcesz numer, możesz założyć, że cena może wzrosnąć nawet do tysiąca dolarów. Zainteresowani mogą hodować storczyki w tunelu foliowym, aby zapewnić wysokiej jakości rośliny, które będą się dobrze sprzedawać.

Co więcej, istnieje wiele sposobów na rozmnażanie tych roślin, dzięki czemu możesz stworzyć więcej storczyków z istniejących roślin. W tym artykule wyjaśnimy koszty uprawy storczyków, a kto wie? Możesz być zainteresowany ich hodowlą jako hobby, które może przynieść Ci zysk.

Jak drogie są storczyki i 2 wskazówki na zysk

Jak drogie są storczyki i dlaczego

Na rynku można znaleźć storczyki za sto dolarów, ale niektóre mogą kosztować nawet dziesięć dolarów. Podobnie jak w przypadku innych roślin, można założyć, że im bardziej znajomy jest storczyk, tym będzie tańszy. A jeśli jest to rzadkie, cena niektórych odmian może sięgać nawet tysięcy dolarów.

Co decyduje o cenach storczyków?

Mając te liczby, możesz zaciekawić się, co decyduje o cenach storczyków. Jako ogrodnik masz możliwość wyboru spośród różnych rodzajów storczyków. Jeśli chcesz specjalności i rzadkich, najlepiej założyć, że będą kosztować drogo.

Z punktu widzenia sprzedawcy będziesz musiał również doliczyć koszty poniesione na praktyki i lokalizację optymalną dla storczyków. Na przykład możesz używać tunelu polifoliowego, aby chronić rośliny przed zmiennymi warunkami środowiskowymi charakterystycznymi dla twojego obszaru. Koszt użycia apolitunelu doda do ceny wyprodukowanych storczyków.

Na koniec pamiętaj, że kupowanie kwitnących storczyków będzie kosztować więcej niż tych na wcześniejszym etapie wzrostu. Ci, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze, mogą zdobyć właśnie kiełkującą orchideę i hodować ją w szklarni. Jednak niektórzy ogrodnicy wolą pominąć zawiłości i od razu wybrać kwitnącą orchideę.

Dlaczego storczyki są drogie

Rzadkie rośliny do zdobycia

Jak wspomniano wcześniej, rzadkość storczyków przyczynia się do ich wysokiej ceny. Te storczyki nie są łatwe do znalezienia i są endemiczne tylko w określonych siedliskach i regionach, do których może być trudno dotrzeć. Na cenę składa się wysiłek i koszty dotarcia do tego miejsca oraz fakt, że niektóre storczyki mogą być zagrożone.

Co więcej, obszerna lista storczyków oznacza, że ​​istnieją kwiaty, które wyglądają wyjątkowo. Wyjątkowo wyglądające storczyki mają cechy, które nie są powszechne wśród innych odmian. Możesz mieć wyraźną orchideę w kombinacji kolorów, której wcześniej nie widziałeś, ale załóżmy, że będzie ona również droższa.

Rozwój może być trudny

Storczyki nie są najłatwiejszą do uprawy rośliną. W zależności od gatunku ogrodnik musi zapewnić określone warunki sprzyjające wzrostowi rośliny. Storczyki łatwo mogą cierpieć z powodu zgnilizny korzeni i warunków, takich jak brak liści, co wystarczy, aby zniechęcić niektórych ogrodników zainteresowanych uprawą tych pięknych kwiatów.

Można sobie wyobrazić, że koszty i wysiłek wymagany do zapewnienia idealnego środowiska i praktyk dla storczyków przyczynią się do ich ceny w porównaniu z innymi roślinami kwitnącymi, które są bardziej samowystarczalne. Nie oznacza to jednak, że storczyków nie da się wyhodować z niedoświadczonego punktu widzenia. Zawsze możesz użyć apolitunelu do kontrolowania warunków wzrostu, ale oczywiście utrzymanie w pomieszczeniach będzie kosztować.

Wiele zastosowań

Storczyki to bez wątpienia jedne z najpiękniejszych kwiatów, które chcesz wyhodować lub przyciąć na bukiet lub ozdobę. Czy wiesz jednak, że storczyki mają również inne zastosowania? Istnieją storczyki lecznicze i storczyki jadalne, które przyczyniają się do popytu na te rośliny.

2 najlepsze wskazówki dotyczące uprawy storczyków dla zysku

Wskazówka nr 1. Zrób swoje badania

Pierwszą wskazówką jest przeprowadzenie badań nad storczykami, które Twoim zdaniem są dla Ciebie możliwe do opanowania. Wybierz storczyki, które nie mają specjalnych warunków ani wymagań. Możesz nawet być zadowolony, że łatwo rosnące storczyki są generalnie niedrogie, ale nadal zapewniają dobry zwrot z inwestycji.

Po wybraniu rodzaju storczyka, który będzie dobrze rósł w Twojej lokalizacji i idealnych praktykach zarządzania, zapoznaj się z jego specyfikacją. W ten sposób możesz dobrze zaplanować swój ogród i stworzyć harmonogram nie tylko dla storczyków, ale także dla rynku. Na przykład, jak długo storczyki osiągną etap, który chcesz sprzedać?

Wskazówka 2. Zadbaj o swoją obecność

Zapewnienie swojej obecności, podobnie jak w przypadku prowadzenia dochodowego żłobka, pomoże Ci zgromadzić więcej klientów. Nie bój się mieszać z innymi hodowcami i sprzedawcami, ponieważ możesz się od nich uczyć. Jeśli w Twojej okolicy istnieje stowarzyszenie orchidei, korzystne może być przyłączenie się i spotkanie z ekspertami i innymi osobami zainteresowanymi storczykami.

Możesz również skorzystać z mediów społecznościowych lub wydarzeń, takich jak pokazy ogrodnicze, aby zaistnieć. Sprzedając swoje rośliny w lokalnych szkółkach lub na targowiskach, poznasz również innych hodowców i klientów. Zawsze będziesz na bieżąco z aktualnymi wymaganiami i trendami w branży storczykowej, które możesz zastosować w swoim ogrodzie.

Wniosek

Storczyki to jedne z najpiękniejszych roślin, które oferują obszerną listę wyborów. Ale jak drogie są storczyki? Ogólnie przedział cenowy może wynosić od 10 dolarów do 1000 dolarów. Ten zakres wynika z faktu, że niektóre storczyki są rzadkie, a koszt ich pozyskania i utrzymania jest wysoki.