Jak długo trwają lilie wielkanocne?

Jeśli ciekawi Cię, jak długo trwają lilie wielkanocne, odpowiedź będzie nieokreślona. Lilie wielkanocne można hodować w szklarni, aby zagwarantować długą żywotność ze względu na stabilne warunki. W tym artykule omówimy również kilka wskazówek dotyczących przedłużenia kwitnienia lilii wielkanocnych i utrzymania zdrowia rośliny. Niezależnie od tego, lilie wielkanocne są doskonałą rośliną doniczkową, ponieważ są stosunkowo łatwe w pielęgnacji.

Powszechne jest również rozpoczynanie lilii wielkanocnych od cebulek w szklarni, ale można kupić dorosłą roślinę i umieścić ją w miejscu, które nie zapewni ekstremalnych temperatur sprzyjających suszeniu. Warto zauważyć, że często pozwala się roślinie blednąć i zamiast tego kontynuuje cykl cebulek. Ogólnie rzecz biorąc, lilie wielkanocne mogą przetrwać bardzo długo, jeśli warunki są odpowiednie.

Jak długo trwają lilie wielkanocne?

Jak długo trwają lilie wielkanocne i jak się nimi opiekować

Ogólnie rzecz biorąc, lilie wielkanocne mogą trwać w nieskończoność i służyć przez długie lata. Być może dlatego wiele osób uważa te rośliny za rośliny doniczkowe, a nawet hoduje je w tunelu foliowym, aby wytrzymały dłużej. Lilie wielkanocne są również popularnymi roślinami doniczkowymi i nie powinieneś mieć problemu z ich pielęgnacją, o ile zachowasz idealne warunki.

Na przykład lilie wielkanocne dobrze rozwijają się w strefach mrozoodporności od 4 do 8. To powinno dać wyobrażenie o tym, jaki klimat będzie problematyczny zarówno dla lilii wielkanocnych doniczkowych, jak i kwiatów ciętych. Jeśli w twoim regionie panuje sroga zima, powinieneś trzymać lilie wielkanocne w domu, aby przetrwały, a następnie rosnąć na zewnątrz, gdy zrobi się cieplej.

Jeśli trzymasz lilie wielkanocne w stabilnym środowisku, czy to w domu, czy w szklarni, możesz spodziewać się, że zakwitną ponownie w kolejnym roku. Zapewnij wilgotność gleby i chroń swoje rośliny przed ekstremalnymi temperaturami. W przeciwnym razie możesz pozwolić im zblaknąć i rozprzestrzenić się za pomocą żarówek.

Jak przedłużyć kwiaty lilii wielkanocnych

Jeśli uprawiasz lilie wielkanocne komercyjnie, możesz użyć apolytunneland zmusić te rośliny do kwitnienia w marcu, aby uzyskać szerokie zastosowanie wielkanocne. Jednak lilie wielkanocne kwitną naturalnie w środku sezonu, od początku do połowy lata, około czerwca i lipca. Mogą być nazywane liliami wielkanocnymi, ponieważ są popularne wczesną wiosną w okresie Wielkanocy, ale musisz zwrócić uwagę na te standardowe okresy kwitnienia, aby wiedzieć, jak je przedłużyć.

Wybierz zdrową roślinę

Jak przedłużyć kwitnienie lilii wielkanocnej? Jeśli masz swoje rośliny w plastiku, chcesz je z niego usunąć, aby zapobiec podlewaniu korzeni. Co więcej, chcesz sprawdzić jakość rośliny, ponieważ żółknące rzeczywiście nie będą miały długiego okresu kwitnienia. Idealna jest zielona roślina z kilkoma nieotwartymi kwiatami, a możesz przedłużyć żywotność kwiatów, usuwając żółte pylniki.

Usuń pylniki i przenieś rośliny

Pomyśl o tej praktyce jako o zapobieganiu wysiewu rośliny kwitnącej, ale zamiast tego zapobiegasz produkcji pyłku. Wypatruj tych pylników, gdy kwiaty się otworzą. Następnie umieść lilie wielkanocne w jasnym miejscu, z dala od przeciągów.

Nawadniaj i utrzymuj stabilność środowiska

Zimne i gorące przeciągi oraz bezpośrednie światło są częstymi sprawcami skracania kwitnienia. Możesz również dostosować temperaturę do 65 ° F w tunelu foliowym, aby jeszcze bardziej wspierać kwiaty. Na koniec nie zapomnij o utrzymaniu wilgotności podłoża bez ryzyka przelania.

Możesz namoczyć pojemnik i pozwolić mu spłynąć do podlania lilii wielkanocnych. Upewnij się, że powierzchnia jest sucha przed podlaniem, aby zapobiec chorobom utrzymywania rośliny w stojącej wodzie. Z biegiem czasu możesz ocenić, czy możesz ponownie sadzić lilie wielkanocne na zewnątrz.

Chcesz, aby liście brązowieły latem i opadały po śmierci kwiatów. Ogrodnicy często umieszczają je w miejscu z 6 godzinami światła słonecznego. Chociaż sama roślina wygląda na martwą, wykorzystaj tę okazję, aby zapewnić światło i wilgoć, aby zachęcić do kwitnienia w przyszłym roku.

Sadzenie lilii wielkanocnych po kwitnieniu

Po trzymaniu lilii wielkanocnych w domu, możesz sprawdzić w kalendarzu, czy minęło niebezpieczeństwo mrozu, a następnie posadzić je na zewnątrz. Wybierz obszar z pełnym słońcem i w razie potrzeby zmień glebę. Chcesz, aby były w dobrze przepuszczalnym i żyznym miejscu, aby wspierać wzrost.

Otwór powinien być wystarczająco szeroki i głęboki, aby pomieścić cebulki i rozłożyć korzenie. Upewnij się, że nie ma kieszeni powietrznych, a rośliny są stabilne. Aby pomóc w zatrzymywaniu wilgoci, podlewaj głęboko.

Przestrzeń 18 cali między liliami wielkanocnymi jest idealna, aby przewidzieć ich wzrost. Możesz także ściółkować, aby zapewnić cień ich korzeniom i ponownie zimą, aby chronić je przed zimnem. Ogrodnicy będą następnie nawozić wiosną, gdy pojawi się nowy wzrost, a jesienią można je przyciąć na wysokości 3 cali nad ziemią.

Wniosek

Wbrew nazwie lilie wielkanocne nie są roślinami limitowanymi na Wielkanoc. Ale jak długo trwają lilie wielkanocne? Lilie wielkanocne mogą przetrwać lata, o ile trzymasz je w idealnym środowisku.

Możesz również utrzymać ich kwitnienie, usuwając ich pylniki i umieszczając je w chłodnym miejscu, z dala od przeciągów. Jeśli w twoim regionie panuje trudny klimat, możesz hodować je w tunelu foliowym, a nawet zmusić je do kwitnienia na Wielkanoc. Głównym wnioskiem jest to, że środowisko i praktyki będą dyktować długość życia twoich lilii wielkanocnych.