Jak długo trwa wzrost truskawek w hydroponice?

Odpowiedź na to, jak długo trwa wzrost truskawek w hydroponice, jest różna, ponieważ może to zająć miesiące, a nawet lata, w zależności od używanej odmiany. Ale aby dać ci ogólny pomysł, możesz zacząć zbierać owoce cztery tygodnie po otwarciu kwiatów. W tym artykule omówimy, jak skrócić hydroponiczną uprawę truskawek.

Dobrą wiadomością jest to, że truskawki kwitną praktycznie wszędzie w USA, a jeśli masz szklarnię, możesz użyć jej z systemem hydroponicznym. Ta kombinacja ułatwia utrzymanie idealnych warunków wzrostu truskawek hydroponicznych i zapobiega wadom we wzroście i produkcji.

Jak długo trwa wzrost truskawek w hydroponice?

Jak długo trwa wzrost truskawek w hydroponice: szybsze rozwiązanie

Jak wspomniano wcześniej, uprawa hydroponicznych truskawek może trwać nawet miesiące lub lata. Jednak niezawodny znak, że twoje truskawki są gotowe do zbioru, czeka po otwarciu kwiatów. Odczekaj po czterech tygodniach od zauważenia kwiatów, a twoje owoce powinny być w doskonałej dojrzałości.

Jakie truskawki szybko rosną w hydroponice?

Chcesz poznać wskazówkę, jak skrócić termin dla truskawek hydroponicznych? Twoje praktyki wpływają na spójność systemu, ale odmiana truskawek jest istotnym czynnikiem, jeśli czas jest niezbędny. Upstart University zaleca w tej konfiguracji truskawki zawsze owocujące lub neutralne w ciągu dnia.

Dodatkowo do hydroponiki używaj truskawek z podkładki zamiast tych z nasion. W końcu biegacze przyjmą szybciej niż nasiona pod względem produkcji. Dlatego stosowanie określonych odmian ze wzrostu wegetatywnego może skrócić okres wegetacji o miesiące, a nawet lata.

Po co uprawiać truskawki w hydroponice?

Zanim zniechęcisz się po tym, jak zobaczysz, że jagody mogą rosnąć latami w hydroponice, ważne jest, aby pamiętać, że ten system jest nadal skutecznym rozwiązaniem do wcześniejszego ich zbioru. Twój ogród będzie jeszcze bardziej produktywny, a poza sezonem możliwa będzie produkcja wysokiej jakości truskawek.

Pominiesz potrzebę ciągłego podlewania i zaoszczędzisz na wodzie, unikając błędów wynikających z podlewania lub podlewania truskawek. Inną potencjalną wadą, której można zapobiec, uprawiając truskawki w hydroponice, jest ograniczenie przestrzeni. Pamiętaj, że te rośliny mają wymagania dotyczące rozstawu, a jeśli ich powierzchnia jest niewystarczająca, możesz doświadczyć opóźnień we wzroście i produkcji.

Połączenie pionowego układania hydroponicznych truskawek w tunelu foliowym rozwiązuje ten dylemat, prowadząc do wysokich plonów. Mówiąc o plonach, system hydroponiczny ułatwia również dodanie roztworu odżywczego, aby pobudzić wzrost i produkcję. Wreszcie, zdolność do unikania szkodników i chorób glebowych pomija efekty, które mogą opóźnić rozwój truskawek.

Jak uprawiać hydroponiczne truskawki

Rozpoczęcie

Ważne jest, aby nauczyć się kilku wskazówek, jak je uprawiać, aby odnieść sukces, aby uniknąć opóźnień w hydroponicznych truskawkach. Wybierz odmianę zawsze wydajną lub neutralną w ciągu dnia, jeśli chcesz, aby rośliny produkowały owoce w sposób ciągły. Ta pierwsza może dać trzy plony w ciągu roku, a truskawki neutralne w ciągu dnia mogą owocować przez całe życie.

Jak wspomniano wcześniej, zacznij od sadzonek lub klonów zamiast nasion do hydroponiki. Skraca to czas przed zbiorami, a także zaoszczędzisz wysiłek i koszty przez wiele miesięcy, czekając na wzrost nasion. Do wyboru jest wiele przeszczepów, więc bądź strategiczny z tym, czego użyjesz do rozpoczęcia hydroponicznych truskawek.

Rozwój

Temperatura

Truskawki hydroponiczne najlepiej rosną w pomieszczeniach, co daje ci przewagę, ponieważ możesz wygodniej kontrolować środowisko. University of Arizona wspomniał o warunkach, które są idealne dla truskawek hydroponicznych. Zacznij od utrzymania temperatury w ciągu dnia między 68 a 75,2° F, ale zawsze możesz dostosować ten zakres w zależności od tego, co jest odpowiednie dla szybkości fotosyntezy twojej odmiany.

Światło

Truskawki hydroponiczne również skorzystają na lampach do uprawy, ponieważ długość dnia odgrywa rolę w spoczynku owoców. Niektórzy doświadczeni ogrodnicy zalecają dawanie od 10 do 12 godzin światła za pomocą LED. Należy jednak zachować ostrożność podczas używania świateł do uprawy, ponieważ mogą one czasami wpływać na temperaturę w pomieszczeniu.

Wilgotność względna i CO2

Jaka jest idealna wilgotność dla hydroponicznych truskawek? Jeśli tunel foliowy ma zbyt dużo wilgoci, ryzykujesz pleśń i pleśń na truskawkach. Możesz poprawić przepływ powietrza wewnątrz lub użyć osuszacza, aby rozwiązać ten problem.

Zamgławianie jest również niezwykle ważne, ponieważ truskawki mają tendencję do zmagania się z suchym klimatem i niską wilgotnością względną, zwłaszcza w nocy, gdzie jest to również szkodliwe. University of Arizona rozwiązuje te problemy, stosując zamgławianie wysokociśnieniowe w dzień i zamgławianie niskociśnieniowe w nocy. Na koniec sprawdź stężenie CO2 w pomieszczeniu, aby upewnić się, że nie będzie problemów z fotosyntezą.

Konserwacja

W przypadku konserwacji najpierw należy sprawdzić, czy woda jest wolna od zanieczyszczeń i czy system ma pH w zakresie od 5,8 do 6,2. Po tych warunkach hydroponicznych możesz przycinać rozłogi, liście lub kwiaty, aby wspomóc wegetatywny wzrost rośliny. Następnie możesz sprawdzić dojrzałość kwiatów cztery tygodnie po otwarciu kwiatów, aby wiedzieć, czy są gotowe do zbiorów.

Wniosek

Hydroponika i truskawki to rozsądna kombinacja. Ale jak długo trwa wzrost truskawek w hydroponice? Oś czasu może trwać od miesięcy do lat, w zależności od odmiany. Dodatkowo musisz być sumienny w praktykach, aby zapewnić brak wad we wzroście i produkcji.

Możesz skrócić okres oczekiwania, używając biegaczy do startu zamiast nasion. Rozszerzenia uniwersyteckie zalecają również stosowanie odmian neutralnych dla dnia i wiecznie noszących.