Jak długo kwitną krzewy azalii?

Jeśli próbujesz hodować azalie, prawdopodobnie zadajesz sobie pytanie: Jak długo kwitną krzewy azalii? Zanim do tego przejdziemy, musisz dowiedzieć się więcej o tym wiecznie zielonym krzewie.

Azalie: podstawy

Niezliczeni entuzjaści ogrodnictwa uwielbiają azalie, ponieważ ich obecność może ożywić każdy ogród. Dzięki zdrowym i błyszczącym zielonym liściom i jaskrawo kolorowym kwiatom, które mają różne kształty płatków, ten rodzaj rododendronów służy jako jeden z zwiastunów wiosny.

Jak długo kwitną krzewy azalii?

Chociaż ten ulubiony ogrodnik występuje w wielu odmianach, nie wszystkie odmiany mogą rosnąć w tym samym regionie. Jeśli jednak wybierzesz odpowiednią odmianę azalii, glebę, a także warunki pogodowe i podlewanie, możesz być pewien, że twoje azalie będą miały to, czego potrzebują, aby dobrze się rozwijać i produkować dużo kwiatów przez wiele miesięcy.

Wśród ich cech wyróżniających są błyszczące, ciemnozielone liście, które mają na powierzchni małe włoski. Ponadto azalie mają również pojedyncze kwiaty zamiast gron.

Czynniki do rozważenia podczas uprawy azalii

Azalia mogą być ładne, ale jeśli nie masz pewności co do czynników, które musisz wziąć pod uwagę podczas ich uprawy, nie będziesz w stanie w pełni wykorzystać tych roślin.

 

Czynnik 1: Potrzebują trochę miłości, aby uzyskać najlepszy kolor

Azalie mogą być jedną z najbardziej niezawodnych roślin w twoim ogrodzie, ale jeśli chcesz, aby pokazywały swoje najlepsze kolory i nadal produkowały kwiaty, które kochasz, musisz dać im trochę TLC. Możesz mieć najwięcej kwiatów, jeśli zadbasz o to, aby miały wystarczająco dużo słońca i były odpowiednio i regularnie podlewane.

Czynnik 2: pogoda może wpływać na ich wzrost

Czy wiesz, że warunki pogodowe odgrywają kluczową rolę w kwitnieniu Twojej azalii? Jeśli nie jesteś świadomy, spadek temperatury ma duży wpływ na liczbę kwiatów, które produkują i czas ich produkcji. Spodziewaj się, że ich rzeczywiste daty kwitnienia będą się różnić o około tydzień lub dwa.

Im cieplejsza pogoda, tym wcześniej kwitnie. Co więcej, azalie posadzone w tych cieplejszych obszarach ponownie kwitną jesienią.

Czynnik 3: Jest ich ponad 900 gatunków

Możesz być zaskoczony tym, że chociaż azalie mają ponad 900 gatunków, można znaleźć ponad 20 000 hybryd Rhododendron spp., a także azalie. Wszystkie mają różne kształty i rozmiary.

Możesz znaleźć azalie, które są zarówno wysokie i kolczaste, jak i krzaczaste i małe. Mogły wyglądać, jakby przytulały się do ziemi, lub mogły wytwarzać fale wspaniałych kwiatów rozsianych po ich koronie ciemnozielonych liści.

Jak długo kwitną krzewy azalii?

Ogólnie rzecz biorąc, roślina azalii kwitnie spektakularnie przez okres trzech tygodni na wiosnę. Jednak inne rodzaje azalii również prezentują swoje wspaniałe kwiaty latem, w zależności od regionu, w którym rosną, a także pogody.

W klimacie morskim i łagodnym okres kwitnienia azalii można wydłużyć do siedmiu miesięcy. Z drugiej strony azalie sadzone w chłodniejszym klimacie mają zwykle krótszy czas kwitnienia, który może wynosić tylko od trzech tygodni do trzech miesięcy.

Najlepiej wybrać taki rodzaj azalii, który dobrze kwitnie w łagodniejszych miesiącach obszaru, na którym je sadzisz. Aby tak się stało, upewnij się, że karmisz swoje azalie zrównoważonym nawozem 15-15-15. Jeśli się zastanawiasz, rośliny azalii poradzą sobie dobrze, jeśli otrzymają więcej azotu.

Uprawiaj cenne rośliny w mini szklarni!

Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca na swoim podwórku, możesz chcieć uprawiać rośliny w mini szklarni. ogrodnictwo w tunelu oferuje mnóstwo korzyści, które pomogą Ci przenieść Twoje doświadczenie ogrodnicze na wyższy poziom! Tutaj są niektóre z nich:

Ochrona przed złymi warunkami atmosferycznymi

Ponieważ minitunel wielowarstwowy jest zamkniętą przestrzenią, nie będziesz musiał martwić się o swoje rośliny, gdy Matka Natura wyzwoli swoją furię. Podczas gdy inni tradycyjni ogrodnicy na świeżym powietrzu wpadają w pułapkę przygotowań awaryjnych, aby zapewnić swoim roślinom bezpieczeństwo, możesz po prostu usiąść i poczekać, aż burza minie.

Odstrasza szkodniki i robactwo

Posiadanie minitunelu foliowego może być ogromnym plusem, jeśli chodzi o ochronę roślin przed różnego rodzaju niszczycielskimi owadami i zwierzętami. Twój minitunel foliowy służy jako bariera między twoim ogrodem w domu a szkodnikami.

Możesz kontrolować środowisko wzrostu roślin

Stworzenie optymalnego środowiska do uprawy dla Twoich roślin będzie dla Ciebie znacznie łatwiejsze, jeśli będziesz je trzymać w mini szklarni. Kontrolowanie temperatury, ciepła i wilgotności wewnątrz zamkniętej przestrzeni nie będzie dla Ciebie trudne. Co więcej, możesz również wprowadzić do swojego ogrodu pożyteczne owady, aby pomóc swoim dzieciom dobrze się rozwijać.

Przedłużone sezony wegetacyjne

Dzięki mini szklarni możesz bez wysiłku przedłużyć sezon wegetacyjny swoich roślin. Pozwala uprawiać pewne rodzaje roślin, które nie są rodzime dla twojego obszaru.

Wniosek

Teraz, gdy w końcu znasz odpowiedź na pytanie „Jak długo kwitną krzewy azalii?”, możesz chcieć doświadczyć wspaniałych korzyści płynących z ogrodnictwa w tunelu foliowym już dziś!