Jak długo Eagle 20 pozostaje w zakładzie?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak długo Eagle 20 pozostaje w zakładzie, możesz spodziewać się, że czas ten wyniesie około dwóch do trzech miesięcy. Hodowcy muszą znać takie informacje na temat fungicydów, których używają, aby uzyskać optymalne efekty i bezpieczeństwo. Ten artykuł pomoże ci dowiedzieć się więcej o Eagle 20, więc pleśń nie jest jedynym grzybem, którym możesz się zająć, jeśli pojawi się problem.

Stabilne warunki wzrostu i praktyki, takie jak stosowanie tunelu foliowego, ułatwiają zapobieganie chorobom grzybiczym. Zdarzają się jednak przypadki, w których konieczne może być użycie myklobutanilu, takiego jak Eagle 20, w celu rozwiązania poważniejszych problemów. Przeczytaj uważnie ten artykuł i sprawdź, czy Eagle 20 jest zatwierdzony do użytku w twoich zakładach i okolicy.

Jak długo Eagle 20 pozostaje w zakładzie?

Jak długo można oczekiwać, że Eagle 20 pozostanie w zakładzie

Można oczekiwać, że fungicyd utrzyma się w roślinie przez dwa do trzech miesięcy, a użytkownicy oczekują, że będzie je chronił przez ten sam czas. Może to być spowodowane tym, że Eagle 20 migruje po całej roślinie, a nawet pokrywa nowy wzrost. Jednak niektórzy twierdzą, że ochrona, jaką ten fungicyd zapewnia nowym listonom, może trwać tylko 28 dni.

Co to jest Eagle 20?

Ze względu na czas ochrony, jaki oferuje, warto zrozumieć, czym jest Eagle 20 i co robi dla roślin. Najlepszym wyjaśnieniem jest to, że ten produkt jest specjalnym ogólnoustrojowym środkiem grzybobójczym, który może rozwiązywać problemy i zapobiegać ich nawrotom. Takie problemy obejmują mączniaka prawdziwego, plamistość liści, dużą plamę, brązową ścieżkę, rdzę, plamistość pierścieniową, plamkę dolara, martwy punkt wiosenny, czerwoną nitkę i inne.

Eagle 20 można używać do krajobrazu, szklarni, szkółek ozdobnych, trawy darniowej, owoców pestkowych, jabłek i winogron. Musisz jednak przeprowadzić badania na etykiecie produktu, aby zapewnić listę chorób i roślin odpowiednich dla Eagle 20. Pamiętaj, że długi systemowy pestycyd może trwać w tkance liścia, więc używanie go do uprawy konopi i innych roślin nie jest wymagane.

Może być również mylące, że Eagle 20 jest oznaczony jako bezpieczny dla niektórych popularnych upraw, ale nie dla innych produktów, takich jak konopie indyjskie. Powodem jest to, że po wchłonięciu myklobutanil rozprowadza się po całej roślinie. Należy jednak pamiętać, że pozostałości z czasem znikną po kilku tygodniach, w zależności od czasu opryskiwania i tempa aplikacji.

Jak korzystać z Eagle 20?

Możesz używać Eagle 20 w taki sam sposób, jak w przypadku innych fungicydów. Oznacza to użycie opryskiwacza z pompką ręczną lub opryskiwacza plecakowego, w zależności od tego, który jest wygodniejszy. Musisz jednak wiedzieć, ile produktu potrzebujesz.

Znajdź kwadratową powierzchnię swojego obszaru i postępuj zgodnie z zalecaną stawką. Należy również wziąć pod uwagę etykietę i znaleźć kwotę wymaganą dla rodzaju choroby, którą chcesz się zająć. Dlatego receptura może różnić się od jednego do trzech galonów, aby zapewnić, że możesz pokryć całą powierzchnię i upewnić się, że produkt będzie wystarczający.

Wymieszaj Eagle 20 i wodę w opryskiwaczu, zaczynając od napełnienia pompy wodą, a następnie produktem. W zależności od choroby, roztwór można stosować jako zabieg punktowy co 7 dni lub jako oprysk profilaktyczny raz w miesiącu w okresie wegetacji. Utwórz harmonogram, którego będziesz się trzymać i zawsze sprawdzaj etykietę, aby uniknąć problemów.

Co wziąć pod uwagę podczas korzystania z Eagle 20

Podobnie jak w przypadku innych fungicydów, każdy ogrodnik musi znać dodatkowe uwagi i informacje dotyczące bezpieczeństwa podczas używania Eagle 20. Na przykład produkt jest ogólnie bezpieczny, o ile przestrzegasz wskazówek na etykiecie. Jednak nadal chcesz ćwiczyć środki bezpieczeństwa.

Środki bezpieczeństwa i kompatybilność

Obejmuje to noszenie odpowiednich środków ochrony osobistej podczas nakładania Eagle 20 oraz trzymanie dzieci i zwierząt z obszaru, który właśnie leczyłeś. Co więcej, sam produkt wymaga całkowitego wyschnięcia, aby uzyskać optymalną skuteczność. Unikaj podlewania lub koszenia powierzchni przez co najmniej cały dzień, aby wyschła.

Ponieważ Eagle 20 używa myklobutanilu, musisz również upewnić się, że nie zostanie poddany działaniu ciepła. Z cyjanowodorem, który jest produktem rozkładu myklobutanilu, wiążą się różne problemy zdrowotne. Jest to jeden z powodów, dla których konopie skażone myklobutanilem nigdy nie powinny być palone ani waporyzowane.

Na koniec, czy możesz używać Eagle 20 z innymi produktami? Możesz sprawdzić etykietę z cenami i środkami ostrożności podanymi dla zgodności produktu. Najlepiej również wykonać mały test zgodności, aby sprawdzić, czy ostateczna mieszanina jest całkowicie rozcieńczona.

Wniosek

Przy prawidłowym stosowaniu i trzymaniu się etykiet nie należy czuć się onieśmielony fungicydami, które wykorzystują myklobutanil. Jednak problemem, którym należy się zająć, jest to, jak długo Eagle 20 pozostaje w zakładzie. Można oczekiwać, że produkt będzie trwał od dwóch do trzech miesięcy, ale może również działać na nowych liściach przez 28 dni, ponieważ migruje po całej roślinie.

Bardzo ważne jest, aby uważnie przestudiować etykietę produktu, aby poznać zalecenia i wymagania w swoim obszarze oraz choroby, którymi chcesz się zająć. Następnie możesz użyć Eagle 20 jako leczenia punktowego lub w celu zapobiegania infekcjom. Należy jednak pamiętać, aby podczas nakładania Eagle 20 używać odpowiednich środków ochrony osobistej i pozostawić po tym obszarze do całkowitego wyschnięcia.

Co więcej, musisz wziąć pod uwagę nie tylko chorobę, ale także to, czy Eagle 20 jest zalecany dla twoich roślin. Pamiętaj, że nie możesz używać produktu na niektórych uprawach z powodu pozostałości. Co więcej, przestrzeganie tego wymogu jest konieczne, aby zapewnić skuteczne i bezpieczne rozwiązanie.