Jak długo cebulki tulipanów są ostatnio niesadzone?

Jak długo cebulki tulipana są niesadzone? Cebule działają inaczej niż kwiaty i rośliny. Bardzo ważne jest, aby zasadzić im posiadłość we właściwym czasie. Ale co się stanie, jeśli zapomnisz zasadzić cebulki tulipanów? Jak długo trwają niesadzone?

Krótka odpowiedź: Cebule tulipanów zazwyczaj utrzymują się około roku, a jeśli je posadzisz później, mogą nie być w stanie wyprodukować wysokiej jakości kwiatów. Jednak to, jak długo pozostają niesadzone, zależy od warunków przechowywania.

Jak długo cebulki tulipanów są ostatnio niesadzone?

Jak długo są niesadzone cebulki tulipanów?

Długa odpowiedź: Jak wspomniano, cebulki różnią się od nasion; nie mają nieokreślonego okresu przydatności do spożycia, więc musisz je sadzić, kiedy tylko możesz. Nie musisz się martwić, że twoje nasiona zepsują się, ponieważ możesz je sadzić w dowolnym momencie. Z drugiej strony trzeba odpowiednio przechowywać cebulki, aby dłużej zachowały swoją jakość.

Jak długo utrzymują się cebulki tulipana, zależy od tego, jak je przechowujesz. Ważne jest, aby prawidłowo przechowywać je w odpowiedniej temperaturze, aby starczyły na cały rok. Kwiaty kwitnące wiosną (jak tulipany) trwają dłużej, ponieważ są najtwardsze ze wszystkich i mogą przetrwać 12 miesięcy bez sadzenia.

Mimo że cebulki są różne, nadal są roślinami i są pełne wielu składników odżywczych. Kwiat wewnątrz cebulki czeka na zakwitnięcie po zasadzeniu. Ogrodnicy powinni zapewnić te same warunki przetrwania cebulek.

Jak sprawdzić, czy Twoje żarówki są nadal dobre

Jeśli natkniesz się na stare cebulki tulipanów, możesz się zastanawiać, czy są wystarczająco dobre, aby je posadzić. Oto jak możesz stwierdzić, czy żarówki są dobre, czy nie:

Wskazówka 1: Sprawdź, czy nie ma pleśni

Sprawdź żarówki, czy nie ma pleśni. Jeśli tak, powinieneś je wyrzucić.

Porada 2: Zapach żarówki

Nie sadź żadnej z cebulek, jeśli pachną zgniłe lub zgniłe.

Wskazówka 3: Ściśnij żarówkę

Delikatnie ściśnij żarówkę. Jeśli wydaje się bzdurny lub zniszczony, nie jest wystarczająco dobry, aby go zasadzić. Wręcz przeciwnie, wysuszenie i skurczenie cebulki też nie wystarczy.

Wskazówka 4: Odetnij żarówkę

Rozcięcie cebulki to świetny sposób, aby sprawdzić, czy nadają się do sadzenia, czy nie. Jednak powinieneś to robić tylko wtedy, gdy masz dużą kolekcję żarówek, które były razem przechowywane. Weź jedną z tej partii i pokrój w środku, aby zobaczyć łodygę lub pączek kwiatowy. Jeśli są brązowawe, zgniłe i jaśniejsze, musisz je wyrzucić razem z innymi żarówkami z tego samego magazynu.

Wskazówka nr 5: Sprawdź, czy unosi się

Napełnij wiadro wodą i wrzuć cebulki tulipana do wiadra. Jeśli się unosi, oznacza to, że twoje żarówki są zgniłe i lżejsze w porównaniu ze zdrowszymi żarówkami. Więc najlepiej wyrzucić te żarówki.

Jak prawidłowo przechowywać cebulki tulipanów

Teraz, gdy już wiesz, jak sprawdzać żarówki, następnym krokiem jest zastanowienie się, jak je prawidłowo przechowywać. Cebulki tulipanów należy generalnie przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu, z dala od światła słonecznego. Nie należy też umieszczać ich w miejscach, w których będą się nagrzewać, jak na lodówkach.

Garaż i piwnice to najlepsze miejsca do ich przechowywania. W ten sposób będą chłodne, ale nie zamarzną ani ciepłe, przy idealnej temperaturze 40 stopni F. Potrzebują tego okresu chłodzenia, zanim będą gotowe do sadzenia w wiosennym sezonie sadzenia. Umieść je w kartonowym pudełku wyłożonym gazetami, aby były suche i ciemne. Pomaga również regulować temperaturę.

Dlaczego warto sadzić cebulki tulipanów w szklarni?

Po podzieleniu, aby zasadzić cebulki, powinieneś rozważyć sadzenie ich w mini szklarni. Oto kilka powodów, dla których powinieneś:

Ochrona przed szkodnikami uszkadzającymi cebulki tulipanów

Mszyce, wciornastki, muchówki, roztocza i inne nieznośne owady mogą chrupać cebulki tulipanów. Regularnie sprawdzaj cebulki pod kątem inwazji i stosuj środki zapobiegawcze, aby zapewnić, że rośliny pozostaną wolne od szkodników. Jednak hodowanie ich w minitunelach foliowych znacznie zmniejsza ryzyko zwabienia szkodników i pozostaną bezpieczne w zagrodzie.

Zacznij wcześnie uprawiać cebulki

Za pomocą systemów ogrzewania lub chłodzenia oraz innej naturalnej wentylacji możesz pomóc regulować temperaturę wewnątrz szklarni. Oznacza to, że możesz stworzyć mikroklimat odpowiedni dla Twoich roślin. W ten sposób będziesz mógł sadzić i zbierać tulipany o każdej porze roku.

Ochrona przed złą pogodą

Cebulki tulipanów są delikatne. Poddany ulewnemu deszczowi, silnym wiatrom i nadmiernemu upałowi może zahamować wzrost kwiatów lub, co gorsza, zabić je. Sadzenie cebulek w apolitunelach gwarantuje, że Twoje kwiaty będą rosły mocne i bezpieczne przed nieprzewidywalną pogodą. Kiedy pogoda się poprawi, możesz przesadzić tulipany w swoim ogrodzie.

Wniosek: jak długo cebulki tulipanów pozostają niesadzone?

Jak długo więc cebulki tulipana są niesadzone? Jeśli odpowiednio je przechowujesz, cebulki tulipanów mogą przetrwać nawet rok. Nie oznacza to jednak, że powinieneś przechowywać je przez 12 miesięcy. Jeśli pora roku jest odpowiednia, najlepiej od razu posadzić cebulki. Im dłużej czekasz, tym większe szanse na rozwój gnicia i innych problemów.