Jak dbać o hydroponiczne tulipany na sukces?

Ogólnie rzecz biorąc, nauka pielęgnacji tulipanów hydroponicznych jest tak prosta, jak przestrzeganie metod od początku do końca. To wszystko i nie ma tajnych praktyk, które musisz odkryć. Kluczem do skutecznej pielęgnacji tulipanów hydroponicznych jest upewnienie się, że na żadnym etapie ich wzrostu nie występują żadne niedociągnięcia.

Osoby zainteresowane uprawą tulipanów mogą rozważyć połączenie hydroponiki i szklarni oraz skorzystać z szybkiej produkcji. Chociaż odejście od tradycyjnej metody uprawy tulipanów może być onieśmielające, zdziwiłbyś się, jak prosta jest koncepcja hydroponiki. Poniżej znajdują się trzy kroki, aby skutecznie dbać o tulipany hydroponiczne.

Jak dbać o hydroponiczne tulipany na sukces?

Jak dbać o hydroponiczne tulipany – kompleksowy przewodnik

Krok 1. Kończenie spoczynku

Zaczynasz od umieszczenia cebulek tulipanów pionowo w tacach z wodą odpowiednich do hydroponicznego pędzenia tulipanów. Umieść te tace w pomieszczeniu o temperaturze około 46,4°F, ponieważ trzymanie ich w pomieszczeniu w tej temperaturze pomoże zakończyć okres spoczynku. Taca, umiejscowienie cebulek i temperatura pokojowa są kluczowe dla sukcesu tulipanów hydroponicznych.

Innym przyjaznym dla majsterkowiczów sposobem na rozpoczęcie i pielęgnację tulipanów hydroponicznych w domu jest użycie papierowej torby i lodówki zamiast tac i chłodni. Umieść cebulki w papierowej torebce i włóż do lodówki na 13 tygodni, co również powinno zakończyć ich okres spoczynku.

Na rynku można również znaleźć hydroponiczne pakiety tulipanów, gdzie wszystko, co musisz zrobić, to zmusić je do samodzielnego kwitnienia. Z tym opakowaniem dodasz wodę do pojemnika, aby spód bańki zamoczył się, co zachęci do zadomowienia się. Możesz wybierać spośród różnych odmian, a czas oczekiwania na kwitnienie tulipanów może również zależeć od temperatury i wcześniejszej obróbki na zimno.

Krok 2. Ukorzenienie cebulek

Chcesz dodać wodę do tac i przechowywać je w temperaturze 37,4 do 41°F przez trzy tygodnie, aby zachęcić do ukorzeniania. Doświadczeni hodowcy hydroponicznych czekają na półtora cala wzrostu korzeni, ponieważ ta długość jest wystarczająca do wchłonięcia wody i azotanu wapnia, aby zachęcić do dalszego rozwoju. A co z tymi, którzy chcą ukorzenić cebule bez tac?

Możesz użyć wazonu i wypełnić go 2 calami kamyków przed umieszczeniem nad nimi żarówki. Następnie dodasz cal wody, aby zapewnić nawilżenie i zachęcić do ukorzenienia. Umieść wazon w chłodnym i ciemnym miejscu na około sześć tygodni i wymieniaj wodę co tydzień.

Krok 3. Rozwijaj się w szklarni

Podobnie jak hydroponiczna uprawa truskawek, pielęgnacja tulipanów hydroponicznych będzie znacznie łatwiejsza, jeśli masz szklarnię. Pamiętaj, że tunel foliowy zapewni idealne środowisko dla tulipanów, gdy się zadomowią. Ogólnie rzecz biorąc, kontrola środowiska, którą masz w tunelu foliowym, zawsze będzie korzystna, niezależnie od tego, czy uprawiasz tradycyjnie czy hydroponicznie.

Gdy twoje tulipany się ukorzenią, umieścisz je w tunelu foliowym o temperaturze od 69,8 do 60,8°F, którą będziesz odpowiednio dostosowywał w miarę wzrostu roślin. Niezbędne jest również utrzymanie czystości i wilgoci, aby umożliwić dalszy rozwój tulipanów. Z drugiej strony, ci, którzy ukorzenili tulipany w wazonie, mogą umieścić ukorzenioną roślinę w jasnym pomieszczeniu, ale z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

Idealna temperatura dla tulipana w wazonie wynosi około 60 do 65 ° F. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy korzenie są zawsze w wodzie. I na koniec, staraj się wymieniać wodę, aby zapobiegać chorobom.

Hydroponiczna pielęgnacja tulipanów

Jak już przeczytałeś wcześniej, pielęgnacja tulipana hydroponicznego to praktyka, którą wykonujesz od początku do końca. Jednak inny popularny tulipan hydroponiczny, który można kupić na rynku, pochodzi z Bloomakera. W przypadku tych tulipanów usuniesz martwy kwiat po zakończeniu kwitnienia z łodygi.

Pozostaw liście całkowicie do wyschnięcia, ale utrzymuj poziom wody, aby zachęcić do rozwoju nowych cebul. Następnie możesz wyciąć martwe liście i pozostawić korzenie. Możesz przechowywać nowe cebulki do późniejszego przesadzenia.

Według Bloomaketa możliwe jest również odrastanie cebulek tulipanów w wodzie.

Dlaczego uprawiać tulipany hydroponicznie?

Uprawa tulipanów hydroponicznie, podobnie jak innych roślin uprawianych hydroponicznie, jest korzystna, ponieważ jest to stosunkowo higieniczny proces. Nie używasz ziemi, więc skończysz z czystymi kwiatami. Co więcej, ci, którzy są ograniczeni przestrzenią, mogą hodować tulipany w pojemnikach, a jak wspomniano wcześniej, po rozkwicie hydroponicznych tulipanów stworzą nowe cebulki, które można ponownie zasadzić.

Z punktu widzenia produkcji hydroponiczna uprawa tulipanów jest również szybsza. Na rynku rośnie nawet zapotrzebowanie na pakiety tulipanów hydroponicznych. Coraz więcej właścicieli domów interesuje się kwitnieniem samych tulipanów z założeniem korzystania wyłącznie z wody i kontrolowanego środowiska.

Wniosek

Dawno minęły czasy, w których nie można było uprawiać roślin i kwiatów, jeśli nie masz też gruntu do ich uprawy. W dzisiejszych czasach nawet tulipany mogą rosnąć bez gleby, ale ważne jest również, aby nauczyć się dbać o tulipany hydroponiczne, aby jak najlepiej wykorzystać tę innowację. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma konkretnych sztuczek, jak dbać o tulipany hydroponiczne.

Zamiast tego musisz upewnić się, że znajdują się w wysterylizowanym i kontrolowanym środowisku od początku do końca. Obejmuje to używanie czystych i odpowiednich pojemników i wody oraz pomieszczenia, w którym można utrzymać niską temperaturę. Po tym, jak hydroponiczne tulipany rozwiną korzenie, możesz o nie dbać i zachęcać do dalszego rozwoju w szklarni.