Jak dbać o egzotyczną roślinę anioła, aby odnieść sukces?

Wiedza o tym, jak dbać o egzotyczną roślinę anioła, obejmuje badanie odmian, lokalizacji, temperatury i wilgotności oraz podlewania i karmienia. Wiesz już, jak prawidłowo pielęgnować tunel poliamidowy, a kiedy już wprowadzisz egzotyczne rośliny anioła do domu, musisz zastosować unikalne dla nich praktyki. Dobrą wiadomością jest to, że egzotyczne rośliny aniołów są hybrydami, a ich producent specjalnie wyhodował je, aby pomyślnie rozwijały się w tunelach apoliamidowych.

Masz już przewagę w korzystaniu ze szklarni, więc następnym krokiem jest zastosowanie poniższych informacji w swoich rutynach. Dzięki aż 400 odmianom bujne liście i kwiaty egzotycznych roślin aniołów sprawią, że tunel foliowy będzie bardziej żywy i przyjemny dla oka. Nie wymagają bardzo skomplikowanej opieki, ale poznanie ich wymagań pomoże im rozwijać się i zachować zdrowie bez zmartwień.

Jak dbać o egzotyczną roślinę anioła

Jak dbać o egzotyczną roślinę anioła: wskazówki dotyczące sukcesu

Poznaj swoją odmianę

Jak wspomniano wcześniej, egzotyczne rośliny anioła to hybrydy stworzone przez Hermann Engelmann Greenhouses. Można o nich myśleć jak o własnej roślinie z rodowodem, a nazwa Exotic Angel® to marka samej rośliny. Zauważ, że Hermann Engelmann Greenhouses jest teraz pod Costa Farms, dążąc do kontynuowania swojego dziedzictwa założonego dawno temu.

Egzotyczne rośliny anioła mają ponad 400 odmian, co oznacza, że ​​chociaż generalnie są łatwe w pielęgnacji, Twoja roślina może mieć określone wymagania. Informacje, które zobaczysz poniżej, są ogólne, dlatego zaleca się monitorowanie swoich roślin i ich reakcji w tunelu foliowym. Pamiętaj, że bez względu na to, jak jest zachwycony i łatwy w pielęgnacji, musisz zapewnić mu idealne warunki.

Aby zidentyfikować odmianę swojej egzotycznej rośliny anioła, możesz sprawdzić jej plakietkę z nazwą. Użyj tego jako przewodnika, aby poznać bardziej szczegółowe wymagania i odpowiednio je dostosować. Jeśli Twoja roślina nie ma identyfikatora, możesz odwiedzić stronę internetową Costa Farms, aby zobaczyć, jaka to roślina.

Lokalizacja

Wybierając miejsce na egzotyczne rośliny anioła, umieść je tam, gdzie otrzyma światło, ale nie bezpośrednie światło słoneczne. Jest to jeden z powodów, dla których te rośliny najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach, a zwłaszcza w szklarni. Podczas gdy egzotyczne rośliny aniołów na ogół dobrze prosperują w pośrednim świetle słonecznym, niektóre odmiany mogą wymagać większej ekspozycji, aby wspierać żywe kwiaty.

Według Costa Farms egzotyczne rośliny aniołów są w stanie przetrwać w różnych rodzajach światła. Zauważają, że niektórzy mogą preferować niskie, średnie, wysokie, a nawet fluorescencyjne światła. Oprócz oświetlenia należy również pamiętać o bezpośrednim zimnym lub gorącym powietrzu, które może napływać w kierunku rośliny.

Jakie są wymagania glebowe dla egzotycznych roślin aniołów? Podobnie jak większość upraw w pomieszczeniach, chcesz korzystać z dobrze przepuszczalnej i żyznej gleby. Najlepiej używać gleby na bazie mchu torfowego i utrzymywać ją w stanie wilgotnym.

Możesz również sprawdzić, czy Twoja konkretna roślina ma określone wymagania glebowe.

Temperatura i wilgotność

Będąc z natury rośliną doniczkową, zalecane temperatury dla egzotycznych roślin aniołów wynoszą od 60 do 85°F. Już hodujesz je w szklarni, co ułatwia utrzymanie tej temperatury. Ci, którzy mają rośliny w swoich domach, mogą stawić czoła wyzwaniom, ponieważ temperatura w pomieszczeniu może się zmieniać.

Wyższe temperatury będą szkodliwe dla egzotycznych roślin aniołów. Zauważysz żółknięcie liści, szczególnie w ekstremalnych upałach i po wyschnięciu powietrza. Dlatego idealna dla nich wilgotność wynosi około 50%, aby naśladować ich tropikalne pochodzenie.

Wciąż należy podkreślić, że niektóre odmiany mogą mieć indywidualne wymagania dotyczące temperatury i wilgotności. Zawsze monitoruj swoje rośliny, szczególnie na liściach. Gdyby były suche, potrzebowałyby więcej wilgoci.

Podlewanie i karmienie

Jak wcześniej wspomniano, egzotyczne rośliny aniołów cieszą się wilgotnym środowiskiem, więc zamgławianie powinno zadziałać, gdy zauważysz, że liście obumierają. Możesz również dodać trochę wody do gleby co najmniej dwa razy w tygodniu. Bądź uważny, jeśli przesadzasz lub podlewasz.

Jeśli roślina wycieka z wody, potrzebuje więcej wody. Z drugiej strony żółknięcie liści może być również oznaką nadmiernego podlewania. Lepiej nawodnić niż reanimować przelaną roślinę z obumierającymi korzeniami.

W zależności od odmiany ilość nawozu dla egzotycznych roślin aniołów jest różna. Jeśli ma kwiaty, można założyć, że wymagają więcej nawozu. Ogólnie rzecz biorąc, karmienie płynnym nawozem każdej wiosny i jesieni jest najlepsze dla egzotycznych roślin aniołów.

Niektórzy hodowcy zalecają również stosowanie nawozu rozpuszczalnego w wodzie raz w miesiącu po podlaniu. Jest to niezwykle wskazane, jeśli zauważysz aktywny wzrost roślin. Należy jednak pamiętać, że niektóre odmiany są wybredne w nawozach.

Wniosek

Jeśli chcesz mieć unikalną hybrydę do swojej szklarni, rozważ posiadanie egzotycznych roślin aniołów. Nie musisz się martwić o to, jak prawidłowo dbać o egzotyczną roślinę anioła, ponieważ generalnie są one elastyczne i przeznaczone do rozwoju w pomieszczeniach. Ponieważ używasz szklarni, możesz zachować bujne liście i atrakcyjne kwiaty bez komplikacji.

Opieka obejmuje właściwy wybór miejsca, utrzymywanie temperatury i wilgotności oraz pojenie i karmienie. Ale ze względu na wiele odmian egzotycznych roślin aniołów należy pamiętać, że powyższe informacje są ogólne. Twoja roślina może mieć specyficzne wymagania, więc najlepiej jest wcześniej przestudiować ich potrzeby.