Jak dbać o Bacopa. 3 czynniki sukcesu

Istnieją trzy kwestie, które należy opanować, jak dbać o bacopę. Jednak nacisk jest niezbędny na poznanie konkretnego rodzaju bakopy, którą uprawiasz, aby dostosować warunki i praktyki utrzymania odpowiednie dla gatunku. Niemniej jednak uprawa i pielęgnacja bacopy jest generalnie łatwa, więc można ją uznać za przyjazną dla początkujących.

Ci, którzy mają apolitunnel, mogą również wykorzystać jego zalety na swoją korzyść w pielęgnacji bakopy. Pamiętaj, że dbając o jakąkolwiek roślinę, stabilne środowisko, które oferuje apolytunnel, zawsze będzie korzystne dla zachowania jej zdrowia. Ogrodnik będzie musiał tylko zanotować wymagania rośliny, aby zapewnić sukces.

Jak dbać o Bacopa. 3 czynniki sukcesu

Jak dbać o Bacopę dla początkujących

Lokalizacja

Pierwszym czynnikiem zapewniającym szczęście Twoim roślinom Bacopa jest zapewnienie im idealnego miejsca do uprawy. Bacopę można hodować w tunelu foliowym na początek, ponieważ wygodniej będzie utrzymać je w stabilnych warunkach. Niezależnie od tego, miejsce z częściowym nasłonecznieniem lub cieniem byłoby najlepsze dla Bacopa.

Bacopa powinna dobrze prosperować w porannym słońcu, ale nie chcesz długotrwałej ekspozycji na ostre słońce. Najlepszy byłby półcień, ale jeśli uprawiasz w szklarni, zapewnij trochę światła. Ci, którzy rosną w swoich domach, mogą również trzymać bakopę w skrzynce na okno, ale pamiętaj, że bacopa ma tendencję do szybkiego rozprzestrzeniania się, zwłaszcza w pojemnikach.

Mówiąc o rozprzestrzenianiu się, przewiduj wzrost swoich roślin bacopa. Chcesz mieć pewność, że zapewniasz wystarczająco dużo miejsca na ich rozwój i możesz się do tego przygotować, znając zwyczaje odmiany Bacopa, którą posiadasz. Ogólnie rzecz biorąc, mogą rozprzestrzenić się do pół metra w ciągu jednego sezonu, ale niektóre mogą osiągnąć cztery stopy, więc z czasem może być konieczne przycięcie ich w pojemnikach.

Woda i nawóz

Podobnie jak podczas podlewania i karmienia dowolnej rośliny, chcesz również poznać specyficzne potrzeby rośliny Bacopa, którą uprawiasz. Można jednak uprościć te praktyki w oparciu o ogólny idealny stan rośliny bacopy. Na przykład, jeśli miejsce i klimat są cieplejsze i bardziej suche niż zwykle, możesz założyć, że musisz więcej podlewać roślin.

Pamiętaj, że bakopa rozwija się w wilgotnej i dobrze przepuszczalnej glebie, więc dbanie o jej odpowiednie nawodnienie jest niezbędne do pielęgnacji. Co więcej, utrzymywanie nawodnienia roślin zapewni zdrowe i spójne kwitnienie. Niedobór wystarczającej ilości wody może spowodować więdnięcie, a nawet zatrzymanie kwitnienia, ale nadmierne podlewanie grozi również gniciem.

Zawsze pamiętaj o podlewaniu roślin bacopy i zanim to zrobisz, sprawdź górny cal powierzchni. Jeśli chodzi o karmienie, możesz nawozić raz w miesiącu i przez cały sezon w ramach pielęgnacji. Pomoże to w produkcji kwiatów i utrzymaniu gleby bogatej dla zdrowia roślin.

Zarządzanie szkodnikami

Kolejnym czynnikiem, o którym musisz pamiętać, jest sposób radzenia sobie ze szkodnikami na swoich roślinach bacopa. Na przykład najczęstszymi owadami spotykanymi w Bacopa są mszyce. Zapobieganie zawsze będzie lepsze niż leczenie, więc upewnij się, że stosujesz odpowiednie warunki sanitarne i przydzielaj obszar kwarantanny dla nowych roślin.

Gdy zobaczysz mszyce, możesz użyć oleju neem do leczenia roślin bacopa. Należy jednak położyć nacisk na przestrzeganie etykiet na środkach owadobójczych, aby zapobiec uszkodzeniu roślin. W niektórych przypadkach można nawet zająć się niskimi populacjami mszyc za pomocą zwykłego strumienia wody.

Oprócz szkodników, ogólne utrzymanie środowiska oraz staranność w karmieniu i pojeniu powinny zapobiegać problemom, takim jak gnicie i choroby grzybowe. Zawsze sprawdzaj temperaturę, wilgotność, cyrkulację powietrza i odstępy między roślinami. Ogólnie rzecz biorąc, rośliny Bacopa nie mają obszernej listy poważnych chorób, o ile konsekwentnie się nimi opiekujesz.

Jak rozmnażać Bacopa

Z biegiem czasu możesz również pobrać sadzonki ze swojej rośliny, aby wyprodukować nową bakopę. Późnym latem można zebrać sadzonki z ciągnących się rocznych bacopas i posadzić je w doniczkach z mieszanką piasku i mchu torfowego. Zapewnij wilgotność gleby i przykryj pojemniki plastikiem, aby pomóc w założeniu.

Możesz umieścić doniczki w jasnym miejscu, ale z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Tunel foliowy byłby również doskonały do ​​rozpoczęcia sadzonek bacopy, aby chronić je przed ostrymi temperaturami. Możesz spodziewać się wzrostu korzeni w ciągu czterech tygodni, a następnie przesadzić młode rośliny na zewnątrz na wiosnę, gdy minie niebezpieczeństwo mrozu.

Wniosek

Jedną z najlepszych roślin doniczkowych do uprawy jest bakopa, możesz również wybierać spośród odmian, które będą pasować do Twojej przestrzeni. Nauka pielęgnacji bacopy jest nawet bezstresowa, o ile pamiętasz o trzech czynnikach. Na przykład sprawdź, czy lokalizacja jest optymalna dla warunków uprawy odmiany, którą uprawiasz.

Twoje praktyki zarządzania, takie jak karmienie i pojenie, również odgrywają znaczącą rolę w ogólnym zdrowiu i produkcji kwitnienia bacopy. Utrzymuj glebę wilgotną i dobrze karm rośliny bacopy. Wreszcie, jedynym potencjalnym problemem powszechnym w uprawie bakopy są mszyce.

Zawsze możesz zapobiec ich inwazji, pamiętając o swoich codziennych praktykach. Co więcej, możesz skorzystać z uprawy bacopy w tunelu foliowym, aby zapewnić stabilność środowiska. Zmniejszy to prawdopodobieństwo wystąpienia chorób, powszechnych w zmiennych warunkach środowiskowych.