Jak czyścić odbłyśnik do uprawy w 2 krokach?

Nie denerwuj się pytaniem „jak czyścić odbłyśnik do uprawy”, ponieważ możesz to zrobić w dwóch prostych krokach. Możesz złapać się w tunel foliowy na dylemat i obawiać się, że zrobisz to źle, ale jest to niezawodne zadanie. Niemniej jednak najlepiej byłoby wiedzieć, że istnieją różne rodzaje pozostałości, które mogą przykleić się do reflektora, dlatego ważne jest również, aby znać wskazówki dla nich.

Posiadanie światła do uprawy w szklarni ma kluczowe znaczenie, ponieważ światło wpływa na wzrost i produktywność roślin. Ale aby światła dobrze spełniały swoją funkcję, nigdy nie zapomnij o konserwacji reflektora. Rozszerzenie University of Vermont wspomniało, jak ważne są elementy odblaskowe, zwłaszcza jeśli chodzi o ilość światła, jaką otrzymają rośliny.

Jak czyścić odbłyśnik do uprawy w 2 krokach?

Jak prawidłowo czyścić odbłyśnik do uprawy?

Można stwierdzić, że reflektory są obowiązkowe dla wszystkich lamp wewnętrznych. Jeśli odbłyśnik jest brudny lub uszkodzony, bezpośrednio zmniejszy wydajność lamp do uprawy nawet o 20%. Z kolei światła do uprawy nie byłyby wydajne, a rośliny nie przeprowadzałyby fotosyntezy.

Krok 1. Przygotuj materiały

Najpierw przygotuj ściereczkę z mikrofibry i mieszankę wody butelkowanej i 70% alkoholu izopropylowego. Konieczny jest nacisk na używanie tych samych materiałów. Na przykład użycie innych materiałów do wycierania odbłyśnika może zarysować powierzchnię, więc pomiń ręczniki, nawet jeśli wydają się miękkie.

Nie możesz użyć wody z kranu do środka czyszczącego, ale możesz zastąpić wodę butelkowaną wodą z odwróconej osmozy. Dzieje się tak, ponieważ woda z kranu, w zależności od lokalizacji, zawiera substancje i minerały, które mogą uszkodzić powierzchnię lub pozostawić osad.

Krok 2. Wytrzyj delikatnie

Następnie delikatnie przetrzyj odbłyśnik światła do uprawy, aż na powierzchni nie będzie już żadnych pozostałości. Jeśli zmagasz się z wyjęciem wszystkiego, ściereczkę możesz zastąpić innym ręcznikiem z mikrofibry. Dodaj niewielką ilość wody, aby usunąć resztki środka czyszczącego i brudu.

Nie bądź niecierpliwy, jeśli dokładne wyczyszczenie odbłyśnika światła do uprawy zajmie Ci więcej czasu lub ręczników. Nagromadziło się trochę brudu i trudniej je usunąć. Z biegiem czasu wyrób sobie nawyk czyszczenia reflektora po każdym zbiorze, nawet jeśli gołym okiem nie wydaje się on zbyt brudny, ponieważ nawet kurz może wpłynąć na jego wydajność.

Ciężka gleba

W przypadku ciężkich zabrudzeń, a nawet brudu i tłuszczu, mieszanina alkoholu i wody powinna pomóc w usunięciu ich z reflektora. Jeśli po wycieraniu zauważysz pozostałości, namocz wacik w wodzie i użyj go do ich usunięcia. Środki czyszczące do cytrusów powinny również usuwać uporczywe pozostałości i plamy, które narastały z czasem.

Można pokusić się o zeskrobanie plam i nagromadzeń, ale uszkodzą one reflektory. Jednocześnie nie zakładaj, że możesz zastąpić środki czyszczące do cytrusów wysoce kwaśnymi lub użyć benzyny lakowej do wymiany spirytusu metylowanego. Inne produkty czyszczące oznaczone jako przeznaczone do określonych zastosowań i ultradźwiękowe systemy czyszczące również spowodują więcej szkód niż pożytku dla reflektorów.

Lekka gleba

Lekkie zabrudzenia można usunąć za pomocą środka do czyszczenia cytrusów rozcieńczonego wodą, postępując zgodnie z instrukcjami producenta środka czyszczącego. Bardzo ważne jest, aby najpierw rozcieńczyć produkt i unikać innych środków czyszczących, takich jak ocet, produkty alkaliczne i neutralne. Podczas wycierania należy uważać, aby nie dotknąć powierzchni, aby uniknąć odcisków palców i za każdym razem używać nowej i czystej bawełnianej szmatki.

Brud

Masz szczęście z brudem i kurzem, ponieważ sprężone powietrze lub miękka ściereczka do kurzu mogą usunąć je z reflektora. Nie ma potrzeby mocnego wycierania i zachowywania delikatności, nawet jeśli materiały są łatwe do usunięcia. Dodatkowo nie zapomnij wcześniej sprawdzić, czy używana miotełka jest czysta.

Jak czyścić odbłyśnik systemu oświetlenia PL?

Co zrobić, jeśli trzeba wyczyścić odbłyśnik systemu oświetleniowego PL? W takim przypadku należy wyjąć go z uchwytu i spłukać wodą od wewnątrz i na zewnątrz. Może się również okazać, że wygodniejsze jest użycie węża o małej mocy, aby usunąć większość kurzu i brudu.

Po wstępnym oczyszczeniu napełnić miskę 1 częścią octu na 100 części wody do zanurzenia. Delikatnie wyczyść odbłyśnik miękką szczoteczką, aby usunąć pozostałości i brud z pestycydów, kondensacji lub sprayu dolistnego. Następnym krokiem jest użycie kolejnej miski wypełnionej czystą wodą do spłukania poprzedniego roztworu.

Na koniec opłucz odbłyśnik w misce wodą destylowaną. Pozwoli to usunąć resztki twardej wody i utrzymać powierzchnię w czystości. Możesz powtórzyć wszystkie kroki, jeśli nadal znajdziesz pozostałości na odbłyśniku.

Kiedy wymienić odbłyśnik do uprawy?

Po roku można rozważyć wymianę odbłyśnika, ponieważ równomierna konserwacja prowadzi do degradacji materiału. Jest to lepsze podejście do regularnego wykonywania niż wymiana całej oprawy. Twój schemat i środowisko są czynnikami decydującymi o wymianie reflektora.

Wniosek

Utrzymanie szklarni jest konieczne, aby zapewnić roślinom optymalne środowisko wzrostu. Obejmuje to poznanie odpowiedzi na pytanie, jak czyścić odbłyśnik światła do uprawy. Odbłyśnik światła wzrostu jest łatwy do czyszczenia za pomocą roztworu alkoholu i wody oraz ściereczki z mikrofibry do wycierania.

W zależności od zabrudzenia i pozostałości na odbłyśniku może być konieczne użycie bawełny, rozcieńczonego środka do czyszczenia cytrusów lub zwykłej ścierki do kurzu. Ogólnie rzecz biorąc, nigdy nie zaniedbuj konserwacji reflektorów do uprawy, ponieważ wpływają one na wydajność świateł. To sprawia, że ​​są one skorelowane ze wzrostem i produktywnością roślin.