Jak czyścić inteligentne doniczki we właściwy sposób?

Czy wiesz, że nauka czyszczenia inteligentnych doniczek jest tak prosta, jak trzy kroki? Wraz z rosnącą popularnością inteligentnych doniczek sensowne jest znalezienie właściwego sposobu ich czyszczenia. Inteligentne doniczki to zazwyczaj pojemniki z tkaniny i są tak dobrze znane, że określenie doniczki z tkaniny stało się ich synonimem dla ogrodników.

Producent chwalił długowieczność produktów, a ponieważ w tych doniczkach można wyhodować prawie wszystko, trzeba wiedzieć, jak je wyczyścić przed ponownym użyciem. Jeśli planujesz mieć produktywny ogród warzywny przez cały rok, połączenie inteligentnych doniczek i tunelu foliowego może Ci to zapewnić. Oczekuj jednak, że utrzymanie obu jest konieczne, aby dobrze wykonywali swoją pracę.

Jak czyścić inteligentne doniczki we właściwy sposób?

Jak czyścić inteligentne doniczki: szybki i łatwy przewodnik

Usunięcie

Pierwszy krok w czyszczeniu inteligentnych doniczek jest podobny do tego, jak czyściłbyś dowolny materiał doniczkowy. Usuń ziemię i wszystko, co zostało w środku. Możesz użyć miękkiej szczotki do szorowania, jeśli pozostały plamy i brud, ale pamiętaj, aby zachować delikatność, aby nie uszkodzić materiału.

Czasami możesz zauważyć wysuszoną ziemię i korzenie, które są trudniejsze do usunięcia w środku. W takim przypadku przetrzyj o siebie boki pojemnika lub użyj odkurzacza. Wyrzuć zawartość i jeśli garnek jest mokry, pozostaw do wyschnięcia zgodnie z zaleceniami firmy.

Pozostaw inteligentne doniczki do wyschnięcia na kilka dni, aby sprawdzić, czy jest więcej pozostałości, które można usunąć.

Czyszczenie

Po usunięciu ziemi, brudu, gruzu i plam z inteligentnego garnka musisz go umyć. Możesz to zrobić ręcznie w wannie i namoczyć, ale aby zaoszczędzić czas, działa również pralka. Jakiego mydła użyć do inteligentnych doniczek?

Doświadczeni ogrodnicy używają odplamiaczy, takich jak OxiClean, detergentu do prania lub nadtlenku do sterylizacji garnka. Upewnij się jednak, że środki czyszczące nie zawierają chloru, aby uniknąć uszkodzenia materiału. Garnek delikatnie umyj i spłucz czystą wodą, aby usunąć wszelkie pozostałości.

Pralka jest wygodniejsza do czyszczenia i prania, ponieważ wykonuje swoją pracę, łącznie z płukaniem. Należy położyć nacisk na to, aby nie wkładać inteligentnych garnków do suszarki, aby zapobiec zniekształceniu.

Suszenie

Jak wspomniano wcześniej, nie wkładaj inteligentnych garnków do suszarki. Zamiast tego pozwól im wyschnąć na powietrzu przed użyciem. Następnie możesz je złożyć do przechowywania lub ponownie wykorzystać w następnym sezonie.

Jak ponownie wykorzystać inteligentne doniczki: najlepsze sekrety

Suszenie

Czyszczenie inteligentnych garnków to tak proste, jak trzy kroki, ale prawdopodobnie zauważyłeś, jak artykuł kładzie nacisk na całkowite wyschnięcie. Dzieje się tak, ponieważ ta końcówka ułatwia usunięcie całej ziemi, brudu, podłoża, pozostałości, plam, a nawet wysuszonych korzeni. Sekretem, który pomoże im szybciej wyschnąć, jest umieszczenie ich w miejscu o niskiej wilgotności.

Pozostaw je na dzień lub dłużej, aby wszystko, co utknęło, można było łatwo usunąć. Jak wspomniano wcześniej, można pocierać boki o siebie, a następnie zrzucać osady i gruz. Następnie wysterylizuj inteligentne garnki w pralce lub ręcznie.

Sterylizacja

Do sterylizacji inteligentnych garnków możesz użyć OxiClean lub nadtlenku wodoru, aby zabić bakterie. Możliwy jest również roztwór wybielacza bez chloru. Jeśli zauważysz nagromadzenie soli, możesz użyć roztworu octu i wody do namoczenia, aby je usunąć.

Pralka powinna ułatwić płukanie garnków po sterylizacji, ale nie pozostawiać żadnych pozostałości. W przeciwnym razie namocz garnki w pojemniku z roztworem czyszczącym i umyj je ręcznie przed powieszeniem lub wysuszeniem.

Ogólnie rzecz biorąc, inteligentne garnki są wystarczająco trwałe, aby wytrzymać częste czyszczenie i ponowne użycie. Dzięki temu doskonale nadają się do szklarni, w której można prowadzić wiele cykli wzrostu. Przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji zawsze będziesz mieć zrównoważony i produktywny ogród z inteligentnymi doniczkami i szklarniami.

Dlaczego czyścić inteligentne garnki

Niektóre zabrudzenia na zewnątrz doniczek są normalne i delikatne odkurzanie lub szorowanie powinno załatwić sprawę każdej wiosny. W niektórych przypadkach, jeśli uważasz, że gleba nadal nadaje się do ponownego użytku i jest wolna od patogenów, możesz przechowywać inteligentne doniczki zimą do użytku w następnym sezonie. Tylko upewnij się, że składniki odżywcze w glebie są na optymalnym poziomie dla roślin.

Sole mineralne tworzą białe plamy, co jest powszechne podczas podlewania twardą wodą. Stosuj metody czyszczenia wcześniej, ponieważ sole negatywnie wpływają na wzrost roślin. Z drugiej strony nadmierne podlewanie może również powodować gromadzenie się glonów, co wpływa na cyrkulację powietrza w doniczce.

Oba nagromadzenia wymagają czyszczenia i sterylizacji, aby inteligentne garnki dobrze wykonywały swoją pracę. Należy sumiennie stosować płodozmian i zawsze o krok wyprzedzać choroby przenoszone przez glebę. Niemniej jednak sprawdź swoje inteligentne garnki i dokładnie je wyczyść, aby mieć spokój.

Wniosek

Dzięki inteligentnym doniczkom i idealnemu środowisku, takiemu jak szklarnia, możliwy jest całoroczny produktywny ogród. Jednak konserwacja jest konieczna, aby dobrze wykonywały swoją pracę, więc dowiedz się, jak czyścić inteligentne doniczki obok szklarni. Czyszczenie pojemników jest tak proste, jak trzy kroki.

Pozostaw garnki do wyschnięcia, aby łatwiej było je usunąć i zrzucić do nich wszelkie pozostałości i brud. Wyczyść je w pralce z użyciem OxiClean lub nadtlenku wodoru do sterylizacji. Następnie pomiń suszarkę i pozwól garnkom wyschnąć.