Jak często należy nawozić sukulenty

Jeśli hodowanie sukulentów w minitunelach foliowych jest dla ciebie czymś nowym, prawdopodobnie zastanawiasz się: „Jak często powinieneś nawozić sukulenty?” Zastrzyk składników odżywczych bez wątpienia sprawi, że Twoje sukulenty staną się zdrowsze i piękniejsze. Regularnie nawożone sukulenty mają tendencję do rozwijania doskonałej formy; kwitną w pełni, szybko rosną i dobrze się rozwijają, nawet gdy są stale narażone na pewne stresy środowiskowe.

Chociaż sukulenty mogą wchłaniać składniki odżywcze znajdujące się w glebie, regularne nawożenie spowoduje, że będą produkować bogatsze i jaśniejsze kolory. Dzięki grubym łodygom i mięsistym liściom sukulenty są w stanie przechowywać wystarczającą ilość wilgoci i składników odżywczych, co pozwala im kwitnąć na obszarach o przeważnie suchym klimacie. Chociaż sukulenty doniczkowe w twoim tunelu foliowym nie muszą być podlewane tak często, jak inne rośliny w tunelu foliowym, wymagają one regularnego nawadniania.

Jak często należy nawozić sukulenty

Niestety nawadnianie gleby również wypłukuje składniki odżywcze; dlatego trzeba je regularnie nawozić. Ważne jest, aby pamiętać, że stosowanie odpowiedniego rodzaju nawozu ma kluczowe znaczenie dla zdrowia twoich roślin, ponieważ możesz doprowadzić do spalenia swoich delikatnych sukulentów, jeśli użyjesz zbyt silnych nawozów. Pamiętaj tylko, że jeśli zastosujesz zbyt dużo nawozu lub użyjesz niektórych mieszanek o wysokiej zawartości azotu, liście i korzenie twoich sukulentów mogą zgnić.

Jakiego rodzaju nawozu należy użyć?

Ponieważ sukulenty są naturalnie przystosowane, można je karmić większością rodzajów nawozów. Jeśli zdecydujesz się na użycie komercyjnego nawozu, upewnij się, że otrzymujesz taki, który zapewnia wyższy stosunek fosforu do azotu, ponieważ większość rodzajów gleb jest bogata w azot, ale z ograniczoną zawartością fosforu. Co więcej, dostanie się do gleby zbyt dużej ilości azotu przyciągnie niszczycielskie insekty i sprzyja rozwojowi grzybów.

Unikaj stosowania nawozów o powolnym uwalnianiu, ponieważ są one zbyt silne dla twoich roślin. Użyj rozpuszczalnego w wodzie nawozu i upewnij się, że rozpuszczasz go około 2 do 3 razy w stosunku do zalecanej mocy.

Innym rodzajem nawozu, którego możesz użyć, jest herbata z obornika. Wbrew temu, co myślisz, nie będziesz bałaganiarski i śmierdzący, gdy użyjesz tego do zapłodnienia swoich sukulentów. Ponieważ ten rodzaj nawozu jest łagodny, nie ryzykujesz spalenia liści sukulentów.

Jak przygotować herbatę z obornika?

Proces przygotowania herbaty nawozowej jest niezwykle prosty. Jednak przygotowanie zajęłoby kilka dni. Będziesz potrzebować torebki z herbatą, dużego wiadra, które może pomieścić do 5 galonów wody i konewki.

Aby dać Ci przewagę, zapoznaj się z poniższym przewodnikiem krok po kroku:

Krok #1

Wyjmij torebkę z opakowania, zanim włożysz ją do dużego wiadra.

Krok 2

Następnie polej wodą torebkę z herbatą, próbując napełnić wiadro około 1 do 5 galonami wody.

Krok 3

Gdy skończysz napełniać wiadro, pozwól sznurkowi zwisać przez krawędź wiadra, zanim nałożysz na wiadro pokrywkę.

Krok #4

Pozostaw na 2 do 4 dni, zanim użyjesz roztworu do zapłodnienia sukulentów.

Krok 5

Chwyć dużą konewkę i wlej do niej nawóz. Nie wahaj się obficie polać roztworem swoich cennych sukulentów.

Jak często Twoje sukulenty muszą być nawożone?

Jeśli używasz herbaty nawozowej lub standardowego nawozu o mniejszej dawce, możesz nawozić sukulenty nawet raz w miesiącu. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że większość sukulentów radzi sobie dobrze, jeśli nawozisz je raz w roku na wiosnę. Ponieważ sezon wegetacyjny większości rodzajów sukulentów rozpoczyna się wiosną, potrzebują one zastrzyku składników odżywczych, który mogą im zapewnić tylko nawozy.

Inaczej jest w przypadku sukulentów rosnących w zimie, ponieważ rośliny te należy nawozić raz jesienią.

Jakie są zalety uprawy roślin w mini szklarni?

Jeśli hodujesz sukulenty i inne rodzaje roślin w mini szklarni, przygotujesz się na niesamowite wrażenia ogrodnicze. W przeciwieństwie do tradycyjnego ogrodnictwa na zewnątrz, uprawa roślin wewnątrz minitunelowego zapewnia mnóstwo korzyści, których nie chciałbyś przegapić. Niektóre z tych korzyści obejmują wydłużony sezon wegetacyjny, idealne środowisko do uprawy, a także ochronę przed szkodnikami i niepogodą.

Korzyść nr 1: Wydłużone okresy wegetacyjne

Dzięki mini-tunelowi ogrodowemu będziesz mógł dbać o swoje rośliny niezależnie od stale zmieniających się warunków pogodowych, ponieważ daje to możliwość kontrolowania temperatury w zamkniętej przestrzeni. Pozwala to wydłużyć sezon wegetacyjny i cieszyć się uprawą roślin, które nie pochodzą nawet z Twojej okolicy.

Korzyść nr 2: Oferuje idealne środowisko wzrostu

Jak wspomniano wcześniej, mini szklarnia pozwala kontrolować poziom temperatury i wilgotności środowiska wewnętrznego. Przy odpowiedniej ilości ciepła, wilgoci, nawozu i cyrkulującego powietrza możesz oczekiwać, że twoje warzywa, owoce, zioła i kwiaty będą dobrze się rozwijać.

Korzyść nr 3: Zapewnia warstwę ochrony przed niepogodą i szkodnikami

Założenie miniszklarni oznacza wyeliminowanie konieczności podejmowania awaryjnych przygotowań, aby chronić rośliny na wypadek trudnych warunków pogodowych, takich jak ulewne deszcze, silne wiatry, śnieg, grad, zamiecie itp. Również warstwa ochrony, którą zapewnia tunel foliowy powstrzyma również niszczące szkodniki i robactwo.

Końcowe przemyślenia na temat odpowiedzi na pytanie „Jak często należy nawozić sukulenty?”

Znając odpowiedź na pytanie „Jak często należy nawozić sukulenty?” jest niesamowite, nie ma nic lepszego niż hodowanie ich w mini szklarni. Przenieś swoje doświadczenie ogrodnicze na wyższy poziom! Kup swój własny minitunel już dziś!