Jak ciepło powinno być, zanim będzie można umieścić rośliny na zewnątrz w małym tunelu foliowym?

Ci, którzy są ciekawi mini-tunelowego ogrodnictwa, zadają pytania takie jak „Jak ciepło powinno być, zanim będziesz mógł umieścić rośliny na zewnątrz w mini szklarni?” Jeśli chcesz uprawiać rośliny, ale najbliżej ogrodu jest patio na dachu, prawdopodobnie myślisz o wypróbowaniu minitunelowego ogrodu.

Kto powiedział, że potrzebujesz hektarów ziemi, aby cieszyć się tym odprężającym hobby? Dzięki swojej mini szklarni będziesz mógł uprawiać i zbierać rośliny, produkować i kwiaty we własnym domu. Aby rozpocząć przygodę z ogrodnictwem minitunelowym, zapoznaj się z najczęstszymi pytaniami związanymi z ogrodnictwem tunelowym:

Jak ciepło powinno być

Jaką temperaturę mogę wystawić moje rośliny na zewnątrz?

Większość roślin doniczkowych pochodzi z regionów tropikalnych, dlatego nie powinieneś się dziwić, jeśli nie będą w stanie się rozwijać w niskich temperaturach poniżej 55˚C (13˚F).

Kiedy należy umieścić rośliny na zewnątrz?

Aby zachować bezpieczeństwo, możesz wystawić swoje rośliny na zewnątrz po odczekaniu około 2 do 4 tygodni od ostatnich przymrozków.

Kiedy należy wyjąć rośliny z rozrusznika nasion?

W większości przypadków bezpieczne byłoby wyjęcie roślin około czterech do sześciu tygodni po rozpoczęciu wysiewu. Należy jednak pamiętać, że jeśli twoje rośliny są zbyt zestresowane, stają się bardziej podatne na szkodniki, a także choroby.

Kiedy można umieścić rośliny na zewnątrz w mini szklarni?

Warzywa na ciepły sezon najlepiej zacząć w minitunelu foliowym na początku marca lub kwietnia, ponieważ nie tolerują mrozów. Co więcej, większość z nich ma tendencję do dobrego wzrostu w ciągu około czterech do ośmiu tygodni.

Z drugiej strony, jeśli mieszkasz na wyższych wysokościach, gdzie mrozy mogą trwać do wiosny, najlepiej poczekać do połowy kwietnia lub na początku maja, zanim postawisz rośliny na zewnątrz w mini szklarni.

Czy powinienem przykryć nasiona folią plastikową?

Aby przyspieszyć fazę kiełkowania roślin, musisz przykryć doniczki plastikową kopułą lub folią.

Upewnij się, że plastikowa kopuła lub owijka idealnie pasuje do tacy na nasiona. W przeciwnym razie nie będzie w stanie nic zrobić, aby nasiona były wilgotne, zanim jeszcze wykiełkują. Możesz zdjąć osłonę, gdy tylko zobaczysz pierwsze oznaki zieleni.

Czy rośliny są w porządku na zewnątrz w temperaturze 40˚C?

Przenoszenie roślin bezpośrednio pod słońce (w temperaturze 40˚C) może spowodować spalenie ich liści. Jednak trzymanie większości roślin tropikalnych na zewnątrz jesienią jest w porządku.

Dlaczego ludzie wolą minitunelowe ogrodnictwo?

Coraz więcej osób decyduje się wypróbować mini-tunelowe ogrodnictwo, ponieważ pozwala im to zaoszczędzić dużo miejsca, cieszyć się lepszą kontrolą klimatu, zwiększoną mobilnością, obniżką kosztów i nie tylko. Aby uzyskać lepszy pomysł, przyjrzyj się bliżej, dlaczego ludzie decydują się uprawiać swoje rośliny w mini szklarni:

Nie zajmują zbyt dużo miejsca

Najlepszą częścią korzystania z minitunelu foliowego jest fakt, że można go łatwo ustawić na tarasie, patio lub podwórku, ponieważ są one specjalnie zaprojektowane, aby pasowały do ​​najmniejszych przestrzeni.

Pozwalają cieszyć się świeżymi produktami przez cały rok

Chociaż niektóre rodzaje żywności nie będą dostępne przez większą część roku, możesz z łatwością cieszyć się nimi przez cały rok, jeśli masz swoją mini szklarnię. Oznacza to, że możesz zaspokoić swój apetyt na truskawki nawet w sezonie zimowym! Możesz również cieszyć się brokułami prosto z ziemi w najgorętsze dni lipca.

Możesz je łatwo przenosić

Byłoby stosunkowo łatwo przenieść minitunel w słoneczne miejsca podczas mroźnych zimowych miesięcy lub zacienione miejsca podczas upalnego lata.

Świetnie nadają się do uprawy ziół w pomieszczeniach

Jeśli planujesz uprawiać własne zioła, takie jak szczypiorek, mięta, kolendra lub koper, nigdy nie możesz się pomylić z mini-tunelowym ogrodnictwem. Wystarczy umieścić minitunel w rogu sypialni lub w pobliżu okna w kuchni i gotowe. Jako bonus, uprawa ziół w minitunelu foliowym również pomaga powstrzymać te nieznośne robale.

Dają Twoim roślinom świetny start

Jeśli chcesz zapewnić swoim roślinom zdrowy start, powinieneś poważnie rozważyć mini-tunelowe ogrodnictwo. Jeśli nie wiesz, mini szklarnie świetnie nadają się do rozpoczynania nasion, dopóki nie staną się wystarczająco mocne, aby można je było przetransportować do większego pojemnika lub bezpośrednio do ziemi.

Należy jednak pamiętać, że w całym procesie należy wziąć pod uwagę kilka elementów. Należą do nich wystarczająca ilość wody, światła, wentylacji, a także paszy. Ponieważ mini szklarnie dają możliwość rozpoczęcia procesu wysiewu znacznie wcześniej niż zwykle, będziesz w stanie zapewnić swoim roślinom mocniejszy fundament.

Są idealne do uprawy wrażliwych roślin

Jednym z najczęstszych powodów, dla których ludzie wybierają mini szklarnie, jest fakt, że są w stanie zapewnić bezpieczeństwo delikatnym i wrażliwym roślinom, nawet gdy temperatura jest niska. Przykładem wrażliwej rośliny, która ma swoje specyficzne potrzeby, jest orchidea. Uprawa tych kwiatów w minitunelu foliowym zapewnia im idealne warunki wzrostu, ponieważ kwitną, gdy są sadzone w dobrze napowietrzonej glebie, zacienionych obszarach i wilgotnym klimacie.

Co jeszcze trzeba wiedzieć „Jak ciepło powinno być, zanim będzie można umieścić rośliny na zewnątrz w małej szklarni?”

Teraz, gdy znasz już odpowiedzi na pytania typu „jak ciepło powinno być, zanim będziesz mógł umieścić rośliny na zewnątrz w mini szklarni?”, być może jesteś gotowy, aby ustawić swoją mini szklarnię. Poczuj radość oglądania małych sadzonek rosnących w Twoim domu!