Ile żywności może wyprodukować mały tunel foliowy

Zanim dowiemy się, ile żywności może wyprodukować mały tunel foliowy, ważne jest, aby dowiedzieć się, czym jest minitunel lub mała szklarnia. Różni się od szklarni hobbystycznej, która ma dwa warianty. Możesz mieć jedną z wentylacją, a drugą bez wentylacji.

Małe lub mini-szklarnie są rzeczywiście popularne wśród ogrodników, ponieważ pozwalają im uprawiać zioła, warzywa i jagody. Na przykład mogą wykorzystać mały tunel foliowy do truskawek, kapusty, kalafiorów, rzodkiewki, buraków, cebuli, ziemniaków i innych.

Ile żywności może wyprodukować mały tunel foliowy

Może mieć ograniczoną przestrzeń niż inne szklarnie, ale ogrodnik będzie miał pełną kontrolę nad tym, co chce uprawiać w szklarni, więc produkuje plony, które mogą wykorzystać do podawania jedzenia na stole. Kwiaty są kluczowe, ponieważ zasługują na odpowiednią uwagę, ponieważ wnoszą estetykę do twojego życia.

Wtedy możesz mieć również wentylację w swojej szklarni.

Ile jedzenia możesz wyhodować w swojej małej szklarni?

Wartość żywności

Mały tunel foliowy można zdefiniować jako strukturę ogrodową o wymiarach osiem na osiem cali lub około 64 stóp kwadratowych. Na produkty mogą wpływać różne czynniki, w tym nagrzewanie się konstrukcji i sposób dodawania oświetlenia do uprawy.

Ponadto powinieneś być w stanie rozważyć użycie różnych tuneli foliowych i rozważyć uprawę w doniczkach pod ławką, półkach, wiszących koszach i nie tylko. Możesz zmaksymalizować swoją przestrzeń tak bardzo, jak chcesz. To ma tendencję do zwiększania wydajności.

Następnie możesz porównać i rozróżnić szybkie produkty z dłuższymi produktami, takimi jak pomidory z ledwo podgrzaną szklarnią. Twoje microgreens może zająć około tygodnia lub dwóch tygodni, podczas gdy główki masła sałatowego są gotowe po dwóch miesiącach od uprawy w szklarni. To fantastyczny sezon na uprawę takich roślin.

Rośliny rosną

Dzięki swojej małej szklarni możesz uprawiać:

  • Rzodkiewka
  • Sałata
  • Mikroziele
  • Pomidory
  • Ogórki

Oto więcej szczegółów, aby dowiedzieć się, ile żywności może wyprodukować mały tunel foliowy.

Co mogę uprawiać w minitunelu jako początkujący?

Okra

Gdy okra jest już w pełni wyrośnięta i może być przetwarzana w kuchni, zapewnia mnóstwo korzyści dla zdrowia. Jest to bardzo pożywny pokarm, który zapewnia korzyści i jest pełen kwasu foliowego, błonnika, przeciwutleniaczy, witaminy C, witaminy A i innych. Świetna w ciąży, okra wspomaga również zdrowie układu krążenia i reguluje poziom cukru we krwi. Pomaga również w walce z rakiem.

Wiśnie mielone

Twoje zmielone wiśnie dobrze prezentują się w szklarni, a ogrodnik może je umieścić w swoim ogrodzie kwiatowym w pobliżu domu i w równowadze ze słońcem. Jeśli posiadasz szklarnię, mogą nawet dobrze sobie radzić i urosnąć o metr wyżej i zająć przestrzeń, którą masz. Być może będą musieli sami się zasiać.

Melony

Z drugiej strony melony są również pomocnymi uprawami dla ludzkiego zdrowia. Naładowane odpowiednimi przeciwutleniaczami melony mają również odpowiednią ilość składników odżywczych, które poprawiają wzrok, regulują ciśnienie krwi, zwiększają przepływ krwi i są reklamowane jako jedne z najstarszych owoców znanych w historii.

Squash

Tymczasem dynia jest tak lukratywną uprawą w tunelu apolitowym ze względu na sposób, w jaki się rozwija. Rośnie w miejscach zadaszonych i nasłonecznionych, obciążonych cieplejszą glebą i odpowiednio ogrzanym tunelem foliowym. To, co możesz zrobić, to sadzić sadzonki na podniesionych łóżkach, gdzie kabaczek może mieć własną przestrzeń do dalszego wzrostu. A ogrodnik lub rolnik będzie musiał je regularnie podlewać.

Jaki jest idealny rozmiar mojej szklarni?

Teraz, gdy dowiedziałeś się już o uprawach, które możesz produkować w małej szklarni, możesz również dowiedzieć się o ilości żywności, jaką może mieć mały tunel foliowy, wraz z informacjami o idealnej wielkości struktury.

Najbardziej wydajne szklarnie mają wymiary 12 na 18 cali lub około 12 cali na 24 cale. Rozmiar 18 na 24 cale może być również idealny, jeśli musisz uwzględnić drzewa owocowe, ponieważ mogą one zajmować więcej miejsca.

Czy będę w stanie nakarmić swoją rodzinę zasobami ze szklarni?

Rzeczywiście, kolejne interesujące pytanie. Wiedząc, ile żywności można wyprodukować w tunelu foliowym, trzeba pomyśleć o praktycznym zastosowaniu. Czy możesz nakarmić rodzinę małą szklarnią? Odpowiedzi na zapytanie Cię zachwycą.

Tak, mogłeś. Będziesz jednak musiał zastanowić się nad szczegółami, które obejmują wielkość szklarni, uprawy, które chcesz sadzić, metodę uprawy, projekt przestrzeni, rodzaj szklarni i inne pytania, które będziesz musiał wziąć pod uwagę więc możesz mieć tunel foliowywystarczający dla rodziny.

Apolytunnel nie powinien iść wbrew potrzebom twojego życia. O ile możesz czerpać korzyści z rodzaju żywności, którą mogą produkować, nie powinno się o nic martwić.

Wniosek

Podsumowując, szczegółowe informacje o tym, ile żywności można wyprodukować w małym tunelu foliowym, wystarczą, aby nakarmić Ciebie i rodzinę, abyś mógł iść naprzód. Ogrodnictwo powinno być bardzo łatwe, a jeśli są jakieś obawy, możesz znaleźć więcej informacji z różnych źródeł w Internecie.