Ile pomidorów Roma z rośliny można wyprodukować?

Ile pomidorów romskich możesz wyprodukować z jednej rośliny? W każdej roślinie można spodziewać się, że może wydać do 200 owoców; ta „słodka” daje około 15 pomidorków koktajlowych z grona; to dużo!

Tak więc, jeśli chcesz określić liczbę owoców, których można się spodziewać, policz kępy kwiatów pomidora znalezione na winorośli.

Ile pomidorów Roma z rośliny można wyprodukować?

Jadalna jagoda, pomidory są uwielbiane przez większość ludzi, od zanurzania po pizzę, można powiedzieć, że pomidory znajdują się w większości potraw.

Niezależnie od tego, czy słyszałeś o pomidorach Roma?

Aby dowiedzieć się więcej o tym smacznym, ale zdrowym owocu, czytaj dalej!

Czym są pomidory romskie?

Pomidory Roma lub Solanum Lycopersicum to amerykańska hybryda, pomidor śliwkowy, znany z pikantnego, bogatego smaku i mięsistego miąższu.

Ze względu na smukły i zwarty kształt używa się go do konserw i pasty pomidorowej; powszechnie spotykane w supermarketach w niektórych krajach.

Znany jest jako włoski pomidor śliwkowy i ogólnie pasta pomidorowa.

Tak, dobrze to przeczytałeś, nie daj się zwieść jego włoskiej nazwie, ponieważ dzięki Służbie Badań Rolniczych USDA, pomidory Roma zostały stworzone w 1955 roku.

Wspomniana hybryda jest połączeniem „Pan America” i słynnego włoskiego „San Marzano”; nadal ma włoski procent.

Pierwsza odmiana „Roma VF” pojawiła się w 1963 r. i rozwinęła się z odpornością zarówno na więdnięcie fusarium, jak i na verticillium, co spowodowało, że większość odmian (w tym odziedziczonych) ma tę samą przeciwstawność.

Dlaczego różni się od zwykłego pomidora?

Pomidory Roma mają niepowtarzalny kształt i smak. Zwykle, gdy myślisz o pomidorach, są one okrągłe i pulchne. Jednak pomidory Roma mają ten wydłużony kształt przypominający jajko, który ma około trzech cali długości.

Co więcej, jego kolor jest taki sam jak normalny, czyli jasnoczerwony, ale jego gładka i gruba skórka posiada mięsisty miąższ z małą ilością nasion, zawiera wysoki poziom kwasu i cukru oraz niską zawartość wilgoci, co różni się od innych odmian pomidorów.

Dlatego pomidory Roma są używane do sosu pomidorowego lub pasty.

Rośliny mogą być zdeterminowane lub nieokreślone, a ta odporna na choroby roślina jest zdeterminowana.

Pomidory Roma rosną średnio na wysokości od czterech do sześciu stóp; owoce wzrosną do wspomnianej wysokości i jednocześnie dojrzeją, co pod koniec sezonu wyda duży pęd.

Wspomniany owoc najlepiej spożywać po ugotowaniu, ponieważ pojawia się jego bogaty smak – zwłaszcza grillowany, pieczony lub wolno gotowany.

Nadal możesz jeść świeże pomidory Roma, ale oczekuj, że będą słodkie i pikantne.

Ile pomidorów Roma rośnie na roślinę?

Ile pomidorów romskich możesz wyprodukować z jednej rośliny?

Pomidory Roma to tylko jedna z 7500 odmian pomidora; uprawiana w określonym celu, daje różne rodzaje owoców i wymaga innych warunków wzrostu dla optymalnego wzrostu.

Ale znowu, rośliny pomidora Roma produkują 15 pomidorków koktajlowych z grona, co daje 200 owoców na roślinę.

Odmiana pomidora jest zdeterminowana, więc każdy kwiat odpowiada jednemu owocowi, a kiedy wyrośnie około czterech do sześciu stóp, nadszedł czas, aby zawiązać owoc.

Jednak podana liczba owoców jest tylko szacunkowa; nadal będzie zależeć od stanu wzrostu i rozmieszczenia pyłku.

Musisz więc upewnić się, że roślina otrzymuje odpowiednią wodę i światło słoneczne, aby uzyskać zdrowy plon.

Wskazówki, jak oszacować owoce na roślinie pomidora i zwiększyć jej plony

Pomidory są udostępniane na sałatkach i przydomowym ogrodnictwie, ponieważ są łatwe w uprawie, gdy mają odpowiednie środowisko do uprawy.

Krok 1. Znajomość liczby zakwitów pomidorów

Dzięki temu masz pewność, że dzięki temu poznasz liczbę owoców pomidora, które się uformują. Zależy to również od rodzaju pomidora, który będziesz uprawiać.

Nie możesz jednak zapewnić, że liczba kwiatów również uformuje te same owoce, ponieważ niektóre mogą spaść z rośliny lub być może nie mają niewystarczającego zapylenia, co może zmniejszyć jej plon.

Krok 2. Zapewnij sprawiedliwy rozkład pyłków

Dlaczego tak? Ma kluczowe znaczenie dla formowania się owoców. Pomidory są roślinami samopylnymi; aby przyspieszyć proces zapylania, potrząśnij pomidorem, aby rozprowadzić pyłek.

Krok 3. Zapewnij swoim roślinom wystarczającą ilość wody i światła słonecznego

Rośliny wymagają od sześciu do ośmiu godzin pełnego światła dziennego, co oznacza, że ​​gdy owoce rosną, pomidory potrzebują więcej światła słonecznego, aby owoce mogły się w pełni rozwinąć.

Krok 4. Miej szklarnię

Jeśli w Twoim obszarze występują zmiany pogody, najlepiej posadzić pomidory w tunelu polifoliowym, aby chronić go przed warunkami atmosferycznymi, zwłaszcza przed mrozem, aby zapewnić pożądany plon.

Wskazówki dotyczące uprawy

  • Utwardź sadzonki i transportuj je nocą na zewnątrz, ale upewnij się, że temperatura nie spadnie poniżej 50°F.
  • Chcesz zainstalować klatki lub paliki przed sadzeniem, aby zapobiec możliwym zakłóceniom korzeni.
  • Aby uniknąć gnicia końcówek kwiatów, dodaj wapno lub sól Epsom do dołka; pomoże to w przyswajaniu wapnia przez roślinę.
  • Idealne pH gleby wynosi od 6,2 do 6,5
  • Rośliny podlewane głęboko raz w tygodniu zapobiegają rozdwajaniu skórek i gniciu końcówek kwiatów, co jest powszechnym problemem dla roślin pomidora.
  • Pozbądź się odrostów (drugi gałęzi, które pojawiają się między główną gałęzią a łodygą), aby skierować energię do produkcji owoców.
  • Nakarm roślinę odpowiednim nawozem co dwa tygodnie, gdy kwiaty zaczną zawiązywać się.

Wniosek

Ile pomidorów romskich możesz wyprodukować z jednej rośliny?

Pomidory Roma to odmiana hybrydowa, która jest również odporna na choroby. Takie owoce otworzyły więcej możliwości poprawy wydajności roślin dzięki nauce.

Niemniej jednak mam nadzieję, że ten artykuł się ukaże. Dziękuje za przeczytanie!