Ile papryki można wyprodukować na roślinę

Znaczenie informacji o tym, ile papryki można wyprodukować z jednej rośliny, ma kluczowe znaczenie dla lepszych zbiorów. Oprócz tego, że jest składnikiem kuchni, doskonale zebrana papryka jest bogatym źródłem witamin A, C i potasu. Zawierają również wystarczające dawki żelaza, błonnika i kwasu foliowego. Jest to niskokaloryczna opcja dla entuzjastów odchudzania.

Papryka sprzedawana jest na różnych rynkach na całym świecie. Dlatego hodowcy i rolnicy muszą wiedzieć, ile papryki produkuje każda roślina, aby właściwie zaplanować zbiory, od sadzenia po pakowanie, od ogrodów po rynki.

Ile papryki można wyprodukować na roślinę

W ogrodnictwie lub rolnictwie istnieje ta ważna wskazówka, która pozwoli Ci uzyskać lepsze wyniki. Dana roślina może wyprodukować tylko określoną liczbę plonów. Niezależnie od tego, czy są to papryka, szparagi czy karczochy, roślina może zaspokoić bardzo określoną ilość. Znane jako plony, dobrze jest zwrócić uwagę, aby dowiedzieć się, jakie są podejścia i konsumpcja.

Ile papryki na roślinę

Czy wiesz, że papryka jest jednym z największych owoców wśród pozostałych odmian papryki? Jest to również jeden z głównych powodów, dla których temat „ile papryki na roślinę” jest popularną dyskusją wśród zaawansowanych ogrodników, początkujących i hobbystów.

Rośliny te mogą rosnąć od zaledwie sześciu cali do nawet trzech stóp wysokości. Rośliny te mogą rozprzestrzenić się od stopy do trzech stóp. Uprawiane głównie w wyższych strefach rolniczych od ośmiu do jedenastego departamentu stanu, są one zimowane na zewnątrz, a także gdy stają się bardziej pełne i zaakcentowane jako krzaki

Jednak pod względem wielkości większe rośliny papryki dają mniej plonów, w przeciwieństwie do innych. Papryczki jalapenos i habanero dają do 100 małych owoców na roślinę, w zależności od wielkości roślin.

Z papryką może być inaczej. Liczba różni się w zależności od każdego funta, ale przy większych rozmiarach owoców może wynosić od pięciu do sześciu. Mniejsze odmiany mogą produkować od 30 do 70 papryk.

Teraz, gdy już wiesz, ile owoców lub papryki może wyprodukować roślina, prawdopodobnie masz pomysł, ile roślin uprawiać w swoim ogrodzie, gdy jesteś rolnikiem rekreacyjnym lub przedsiębiorcą, który sprzedaje te uprawy na rynkach.

Czy papryka nadal produkuje?

Jest to bardzo interesujące pytanie, poza ustaleniem, ile papryki produkuje się z jednej rośliny.

Jeśli będziesz stale zbierać paprykę przed osiągnięciem dojrzałości, rośliny będą miały tendencję do produkowania owoców w dążeniu do rozwoju nasion. Dopuszczenie do tego w ten sposób poprawi jego smak, ale pamiętaj, że będziesz musiał dostosować plony.

Ile funtów produkuje roślina papryki

Rośliny papryki produkują 3,6 funta. To jest średnia wydajność. Aby dalej rozwinąć, średnie odstępy między rzędami wynoszą dzisiaj 51 cali i średnie odstępy między rzędami wynoszące 12 cali, każda roślina papryki ma tendencję do zajmowania 4,25 stóp kwadratowych powierzchni do uprawy. Powiedziawszy to, oznacza to, że populacja roślin licząca ponad 10 000 roślin na każdy akr daje plon roślin szacowany na 3,6 funta.

Teraz ciepła pogoda w uprawie jest kluczowa. Słodka papryka z odmiany papryki będzie potrzebowała cieplejszej pogody, aby zachować swoją delikatność po zebraniu. Na plony mają wpływ zmieniające się temperatury w okresie owocowania, na przykład temperatury poniżej 60 stopni Fahrenheita w nocy i temperatury w ciągu dnia powyżej 85 stopni Fahrenheita muszą być zbilansowane, aby uzyskać lepsze plony.

Jak długo zajmie uprawa papryki?

60 dni do 150 dni.

Mówi się, że poziom trudności uprawy papryki nie jest tak wysoki. W ten sposób, dzięki czemu jest to przyjemniejsze i łatwiejsze do wypróbowania dla każdego zainteresowanego i aspirującego rolnika. Konserwacja jest również bardzo niewielka w porównaniu z innymi owocami lub warzywami.

Papryka będzie wymagała tylko grządki, która będzie w pełnym słońcu. Gleba musi być typu piaszczysto-gliniastego i dobrze drenująca z kilkoma substancjami organicznymi. W zależności od wielkości tych wariantów papryki odstęp musi wynosić co najwyżej 18 cali.

Uprawy te można również sklasyfikować jako ozdobne, osłaniające obrzeża i rabaty kwiatowe. Wiele z tych słodkich papryczek dojrzewa maksymalnie w ciągu 90 dni, a ostre papryki dojrzewają po 150 dniach.

Zwróć uwagę, że liczba dni do osiągnięcia dojrzałości wskazana na opakowaniach nasion musi odnosić się do dni następujących po przesadzeniu, dopóki rośliny te nie wytworzą pełnych rozmiarów owoców. Ogrodnicy muszą dodać od 8 do 10 tygodni pomiędzy siewem a fazą przesadzania, szczególnie gdzieś w styczniu lub lutym.

Ile papryki duchów dostajesz na roślinę?

Może to zabrzmieć jak kęs, więc trochę go zmiażdżmy. Czym są papryczki duchowe? Rośliny te znane są lokalnie jako Bhut Jolokia, rodzaj ostrej papryki, która zyskała popularność w Indiach. Owoce z tych odmian papryki znane są jako Trinidad Moruga Scorpion i są wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa jako najostrzejsza papryka na świecie.

W idealnych warunkach papryczki duchowe mają 200 sztuk na każdy sezon wegetacyjny.

Oto przewodnik krok po kroku dotyczący uprawy papryki.

  • Pamiętaj, aby zachęcić paprykę do większej produkcji, utrzymując ją na najzdrowszym poziomie. Woda i temperatura są ważne przy uprawie najzdrowszej papryki. Konsekwentnie dostarczaj im wodę i regularnie zapewniaj nawadnianie kroplowe, aby uzyskać najlepszą opcję.
  • Zalecane podlewanie to dwa cale na każdy tydzień, z uwzględnieniem opadów. Unikaj całkowitego wyschnięcia gleby, ale jednocześnie doprowadź ją do równowagi, unikając jej, aby przez cały czas była dobrze utrzymana.
  • Aby uzyskać idealne wyniki, utrzymuj te rośliny papryki w temperaturze do 80 stopni Fahrenheita. Jeśli klimat na to nie pozwala, rozważ hodowlę w szklarni.
  • Jeśli zauważysz, że rośliny nie produkują oczekiwanej ilości lub liczby, spróbuj zapylać rośliny, aby zwiększyć plony.
  • Zawsze sprawdzaj roślinę pod kątem oznak żółknięcia, więdnięcia i innych.

Papryka jeszcze lepsza dzięki Krostrade.com

Chcesz mieć paprykę w swoim ogrodzie? Krostrade.com posiada pełen zasób szklarni, które zapewnią idealne środowisko dla tych roślin i owoców przez cały rok. Dzięki tym szklarniom możesz mieć wystarczająco dużo miejsca na te produkty. Ale to nie znaczy, że musisz zapomnieć o tym, ile papryki produkuje się z jednej rośliny. Planowanie jest ważne, jeśli chodzi o ogrodnictwo.