Ile owoców produkuje roślina kantalupa

Jeśli interesuje Cię uprawa kantalup, musisz być przygotowany i wiedzieć, ile kantalup na roślinę otrzymasz podczas każdego zbioru. Jedna roślina może wyprodukować do 8 melonów, ale zależy to od odmiany kantalup i warunków w danym obszarze. Aby dać ci stałą liczbę, możesz założyć, że dostaniesz 5000 melonów na akr, jeśli posadzisz od 2200 do 5500 roślin na akr.

Ile kantalup produkuje roślina?

Możesz wyprodukować do 5000 kantalup na akr, jeśli posadzisz od 2200 do 5500 roślin na akr. Możesz to zrobić, przesadzając lub wysiewając bezpośrednio kantalupy. Tak czy inaczej, możesz osiągnąć te liczby zbiorów, jeśli użyjesz 6-stopowych rzędów z odstępami 30 cali pomiędzy nimi.

Ile owoców produkuje roślina kantalupa

Jeśli chcesz, możesz również uprawiać małe odmiany kantalupy, które dadzą ci większą liczbę zbiorów. Będziesz mógł uzyskać 20 000 owoców z hektara, używając mniejszych odmian kantalup. Należy jednak pamiętać, że te odmiany mierzą tylko 3 funty każda.

W niektórych obszarach, takich jak Oklahoma, rośliny kantalupa mogą wyprodukować do 8 ton owoców na akr. Może osiągnąć nawet ponad 10 ton na akr, jeśli spełnisz wszystkie idealne warunki. Warto również zauważyć, że ta produkcja pochodzi z uprawy melonów pod nawadnianiem.

Inną liczbą, która może dać wyobrażenie o tym, ile kantalup produkuje roślina, jest to, że można uzyskać 200 do 600 sztuk 45-funtowych kartonów z akra. Ale podobnie do liczby zbiorów powyżej, zależy to od tego, czy obszar osiągnie idealne warunki. Należą do nich wymagania dotyczące gleby, wody, pielęgnacji oraz zapobiegania chorobom i szkodnikom.

Jak długo produkują rośliny kantalupa?

Rośliny kantalupa mogą produkować melony w okresie 6 miesięcy. Tak jest w Kalifornii, gdzie rosną kantalupy w południowych pustynnych dolinach iw dolinie San Joaquin. Czasy sadzenia na tych obszarach są różne, ale rośliny kantalupa będą produkować melony od maja do października.

Zwykle po posadzeniu trzeba czekać od 70 do 100 dni, zanim roślina kantalupa wyda owoce. Dokładnie rzecz biorąc, roślina kantalupa potrzebuje 84 dni, zanim dojrzeje. Oznacza to, że po wysianiu pierwsze dojrzałe owoce będą widoczne dopiero po 84 dniach.

Będziesz wiedział, że można zbierać kantalupę, gdy winorośl jest sucha, a owoce łatwo wyjąć. Nie musisz walczyć z wyciąganiem go, a w miejscu przyczepienia z łodygi może pojawić się pęknięcie. W tym samym czasie sam owoc żółknie z siatkową powierzchnią.

Jeśli mieszkasz w obszarze takim jak Tennessee, możesz mieć cztery sezony sadzenia. Spełnienie idealnych warunków i ekonomii pozwoli Ci zebrać kantalupy od 4 do 5 razy w ciągu 3 do 4 tygodni. W niektórych przypadkach można zebrać nawet 10 do 12 razy, w zależności od różnych warunków.

Co to jest kantalupa?

Kantalupa to odmiana C.melo, znana również jako melon piżmowy. W szczególności masz na myśli odmianę północnoamerykańską, C. melo var. reticulatus i europejska odmiana C. melo var. cantalupensis, jeśli używasz terminu „kantalupa. Dlatego kantalupa jest rodzajem melonów i terminów tych można używać zamiennie.

Uprawiając kantalupy można również wybierać spośród odmian o różnym okresie dojrzałości i cechach charakterystycznych. W ten sposób możesz znaleźć idealną odmianę dla zamierzonego czasu produkcji lub rodzaju owoców, które chcesz zebrać. Na przykład kantalupa Ambrosia jest popularną odmianą ze względu na swoją słodycz, a dojrzewanie trwa 85 dni.

Jeśli mieszkasz na północy, możesz rozważyć Minnesota Midget, który dojrzewa od 70 do 80 dni. Ta odmiana jest również słodka, ale owoc waży tylko pół kilo. Ale co, jeśli masz ograniczoną przestrzeń do uprawy kantalup?

Odmiana Bush Star będzie dla Ciebie idealna, ponieważ dobrze rośnie na małych przestrzeniach. Jednak dojrzewanie trwa do 90 dni. Wreszcie odmiana Hale’s Best Jumbo dojrzewa tak długo, jak Bush Star, ale owoce są aromatyczne i ważą 3 funty każdy.

Jak smakuje kantalupa?

Kantalupa ma wyraźnie słodki smak z aromatycznym i soczystym pomarańczowym miąższem. Jeśli jednak nie jest dojrzały, jest mdły i chrupiący. Z drugiej strony staje się papkowaty, gdy jest przejrzały.

W porównaniu z innymi odmianami melona można również odróżnić kantalupę ze względu na gęsty i lepki miąższ. Ogólnie rzecz biorąc, główne cechy kantalupy są wyraźnie słodkie i aromatyczne.

Jak korzystać z kantalup?

W porównaniu z innymi owocami najlepiej spożywać kantalupy świeże i surowe. Ich smak i konsystencja nie nadają się do gotowania, więc lepiej używać ich w przepisach bez zmian. Możesz użyć tych posiekanych owoców lub klinów jako śniadanie lub przekąskę, ale świetnie smakują również w sałatkach.

Ze względu na swój aromat i słodycz kantalupy doskonale nadają się również do deserów, dżemów i napojów. Smak będzie dobrze komponował się z pikantnymi potrawami, takimi jak szynka czy prosciutto, a także z fetą i kozim serem. Możesz ich używać zarówno w temperaturze pokojowej, jak i po schłodzeniu.

Jak przechowywać kantalupy?

Możesz przechowywać kantalupy w temperaturze pokojowej do 3 dni lub w lodówce do 5 dni. Jeśli pokroiłeś owoce, mogą wytrzymać trzy dni w lodówce, jeśli przechowujesz je w hermetycznym pojemniku. Ale jeśli masz przejrzałe kantalupy, najlepiej je po prostu zamrozić lub przetrzeć.

A jeśli masz niedojrzałe kantalupy? Możesz zostawić je na blacie i poczekać, aż dojrzeją przed przygotowaniem. Jednak przechowuj swoje kantalupy samodzielnie, ponieważ mogą przyspieszyć dojrzewanie innych owoców wokół nich.

Korzyści zdrowotne kantalupy

Kantalupa jest nie tylko pysznym owocem, ale ma również różne korzyści zdrowotne dla organizmu. Ta odmiana melona jest dobra dla nawodnienia, bogata w przeciwutleniacze, poprawia zdrowie układu krążenia, wspomaga trawienie i chroni zdrowie oczu. Różnorodne witaminy i minerały zawarte w kantalupie sprawiają, że jest to jeden z najzdrowszych owoców, którym można się również cieszyć.

Dobre dla nawodnienia

Kantalupa jest doskonałym owocem nawilżającym, ponieważ ma wysoką zawartość elektrolitów. Jest nawet pełen wody, więc może pomóc Ci zwiększyć nawodnienie w upalny letni dzień. A ze względu na zawartość elektrolitów jest świetną opcją na potreningowe przekąski lub koktajle.

Jakie elektrolity można znaleźć w kantalupach? Kantalupa zawiera sód, potas, magnez i wapń. Te elektrolity sprawiają, że kantalupa jest świetna po ćwiczeniach, ponieważ nie tylko zapewniają nawodnienie, ale także dostarczają energii.

Jeśli chodzi o zawartość wody w owocach, 177 gramów kantalupy to 160 gramów wody. Ta wysoka zawartość płynów sprawia, że ​​nawilża i jest opcją wypełniającą o niskiej zawartości węglowodanów z niskim ładunkiem glikemicznym. Jeśli szukasz zdrowej przekąski, kantalupy są opcją nawadniającą, która ma niską zawartość węglowodanów i cukrów.

Bogaty w przeciwutleniacze

Kantalupa jest bogata w przeciwutleniacze, takie jak beta karoten, witamina C, luteina, cholina, selen i zeaksantyna. Pomagają zapobiegać uszkodzeniom komórek, ponieważ te przeciwutleniacze neutralizują wolne rodniki powstające w wyniku metabolizmu. Jednocześnie te przeciwutleniacze zapewniają organizmowi inne korzyści zdrowotne.

Na początek beta-karoten, witamina C i cholina mogą pomóc złagodzić i chronić organizm przed chorobami takimi jak astma. Beta karoten lub retinol wpływa na zdrowie naszych oczu, funkcje poznawcze i układ oddechowy. Zawartość witaminy C w kantalupach może również przyczynić się do zdrowia skóry i włosów, ponieważ pomaga organizmowi w produkcji kolagenu.

Witamina C jest niezbędna we wzroście i utrzymaniu różnych procesów zachodzących w organizmie, a wszyscy wiemy, że wspiera nasz układ odpornościowy. Z drugiej strony cholina odgrywa rolę w ruchu mięśni, funkcji wątroby i metabolizmie.

Poprawia zdrowie układu krążenia

Potas, witamina C, błonnik i cholina zawarte w kantalupach są pomocne dla układu sercowo-naczyniowego. Na przykład potas wspomaga zdrowie serca, ponieważ pomaga obniżyć ciśnienie krwi. Może nawet regulować bicie serca, zapewniając zdrowy rytm.

Witamina C odgrywa rolę w zdrowiu układu krążenia jako przeciwutleniacz i wzmacniając ściany naczyń krwionośnych. Poprawia również naturalny poziom glutationu w organizmie dla zdrowia naczyń. Jednocześnie witamina C poprawia rozszerzenie naczyń krwionośnych, co jest przydatne w zapobieganiu chorobom serca.

Możesz również kontrolować zły cholesterol, ponieważ zawartość błonnika w kantalupach pomaga w obniżeniu poziomu LDL w organizmie. Z kolei monitorowanie złego cholesterolu pomoże również obniżyć ryzyko wystąpienia wysokiego ciśnienia krwi, udaru mózgu, chorób serca i cukrzycy. Wreszcie, cholina jest kolejnym składnikiem odżywczym kantalupy, który może pomóc zmniejszyć ryzyko chorób serca.

Wspomaga zdrowie układu pokarmowego

Podobnie jak większość owoców, kantalupa zawiera błonnik, który jest korzystny dla trawienia organizmu. Dlatego jeśli masz zaparcia, kantalupa jest dobrą opcją, aby uregulować ruch jelit. A ze względu na wysoką zawartość wody w owocach może również promować zdrowy przewód pokarmowy.

Wspaniałe w przypadku kantalupy jest to, że zawiera zarówno rozpuszczalny, jak i nierozpuszczalny błonnik. Pomaga to nie tylko w zdrowiu jelit, ale kantalupa również staje się dla Ciebie sycąca. Z kolei możesz kontrolować swoje apetyty i znacznie łatwiej utrzymać wagę w ryzach.

Chroni zdrowie oczu

Luteina i zeaksantyna zawarte w kantalupach pomagają chronić oczy przed uszkodzeniami powodowanymi przez czynniki drażniące, takie jak niebieskie promienie świetlne. Podobnie jak większość pomarańczowych owoców i warzyw, kantalupa promuje zdrowy wzrok. Witamina A w kantalupach również odgrywa rolę w zdrowym widzeniu, dzięki czemu można zapobiegać rozwojowi zamazanego wzroku.

Uprawa kantalupa w szklarni

Jeśli masz szklarnię, możesz również uprawiać kantalupy równie skutecznie, jak te w polu. W rzeczywistości wzrost melonów w szklarni może zwiększyć plony, które mogą osiągnąć nawet 110 ton z hektara. Melony, które będziesz zbierać w szklarni, są nawet lepszej jakości ze względu na metody uprawy szklarni.

Metody uprawy, takie jak przycinanie i tutoring, zwiększają plon melonów, co potwierdzają badania. Ponieważ te metody zapewniają wyższą jakość melonów, można oczekiwać, że hodowla melonów w szklarni oznacza wzrost nie tylko ilości, ale także jakości.

Zalety uprawy kantalup w szklarni

Lepsze wsparcie

Uprawa kantalup w szklarni pozwoli na lepsze wsparcie podczas wzrostu. Jeśli chcesz wytrenować swoje melony, aby rosły w pionie, możesz to zrobić znacznie wydajniej w szklarni. Kantalupy uwielbiają się wspinać, a pozwolenie im na wędrówkę pomoże w uprawie wysokiej jakości i zdrowych melonów.

W szklarni można uprawiać kantalupy w kierunku pionowym za pomocą siatki kratowej. To dodatkowe wsparcie sprawia, że ​​jest mniej prawdopodobne, że owoce będą stawiać czoła wyzwaniom niż zwykłe korepetycje z rafii. Jeśli hodujesz kantalupy tradycyjnie na otwartym polu, typowe jest, że rośliny mają trudności z przystosowaniem się do otoczenia.

Konsekwentne nawożenie

Kolejną zaletą uprawy kantalup w szklarni jest spójność, którą uzyskasz wraz ze wzrostem roślin. Dzieje się tak dlatego, że podczas uprawy na polu często napotyka się nieregularne problemy z zapłodnieniem. Z kolei niektóre kantalupy nieuchronnie zahamują wzrost.

Kontrolowane warunki idealne

Uprawa melonowców w szklarni ułatwi ci kontrolowanie warunków do podtrzymywania i odżywiania twoich roślin. Niespójności na zewnątrz, takie jak pogoda i problemy z chwastami i patogenami roślin, będą wyzwaniem dla kantalup. Jeśli zminimalizujesz szorstkość promieniowania słonecznego, kontakt z wilgotną glebą i szkodnikami roślin, łatwiej uzyskasz plony wysokiej jakości owoców.

Jak uprawiać kantalupy w szklarni

Uprawa melonów w szklarni jest podobna do uprawy innych odmian melona w pomieszczeniu. Zaczynasz od siewu i aklimatyzacji, utrzymania idealnych warunków i pomocy w zapylaniu. Po siewie trzeba pozwolić im przyzwyczaić się do pogody.

A następnie upewnij się, że warunki w szklarni są idealne dla ich wzrostu, zanim pomożesz roślinom zapylać przed zbiorami. Jednak typowe jest również, że rolnicy komercyjni używają szklarni przed przesadzeniem kantalup na polu. Jak działa to podejście?

Możesz uprawiać kantalupy jako przeszczepy w szklarni przez 18 do 24 dni. Następnie możesz je posadzić na polu. Rolnicy komercyjni zazwyczaj stosują tę metodę, aby zapewnić kantalupom idealne warunki przed sadzeniem ich na polu.

Siew i aklimatyzacja

Możesz zasiać co najmniej dwa nasiona kantalupy na słonecznym parapecie lub propagatorze. Sezon zależy od Twojego regionu, więc na przykład we Włoszech trwa od połowy do końca kwietnia. Upewnij się, że nasiona mają głębokość pół cala, a temperatura w propagatorze wynosi od 64 do 70°F.

Gdy nasiona wykiełkują, wybierz najsilniejszą sadzonkę i pozwól jej zaaklimatyzować się do warunków zewnętrznych. Jeśli jesteś w regionie takim jak Włochy, najlepiej robić to od końca maja do początku czerwca. Pamiętaj, że kantalupy nie radzą sobie dobrze na mrozie, więc koniecznie sprawdź swoją porę roku.

Utrzymanie idealnych warunków

Kantalupy dobrze rosną w szklarni, ponieważ możesz kontrolować warunki w środku. Najlepiej byłoby uprawiać je w ciepłym miejscu (59°F) o wysokiej wilgotności w dobrze przepuszczalnej i bogatej glebie. Możesz ogrzać i przygotować glebę, przykrywając ją przezroczystym polietylenem na tydzień i dodając materię organiczną i nawóz.

Następnie zachęcaj do pędów bocznych i trzymaj najsilniejsze do treningu. Jeśli używasz kloszy w szklarni, wytrenuj parę na każdy sposób. A jeśli pogoda zrobi się zbyt gorąca (77°F), możesz dodać cień do szklarni.

Jeśli chodzi o karmienie, chcesz podać płynny nawóz o wysokiej zawartości potasu, gdy zaczniesz widzieć owoce. Rób to do 10 dni i przestań, gdy liście obumrą, a owoce dojrzeją. Pamiętaj, aby utrzymywać rośliny nawilżone, ale ogranicz podlewanie, gdy kantalupy dojrzeją, ponieważ nadmiar wody wpływa na jakość i plon owoców.

Pomaga w zapylaniu

Jest idealny do zapylania roślin w okresie kwitnienia. Możesz to zrobić, zapewniając wentylację i zdejmując osłony rzędów, aby były dostępne dla pszczół. W pnączach można znaleźć zarówno kwiaty męskie, jak i żeńskie, a samice mają niewielki obrzęk u podstawy kwiatu.

Zbiór

Po zebraniu owoców usuń wszystkie inne kwiaty i liście. Zatrzymaj pędy boczne i usuń nowe narośla. Kantalupy są gotowe do zbioru, jeśli nie masz trudności z usuwaniem owoców z łodygi.

Przesadzanie kantalup ze szklarni na pole

Niezależnie od tego, czy uprawiasz kantalupy w szklarni, czy na polu, istnieją kluczowe czynniki, które mogą wpływać na warunki wzrostu roślin. Zastanów się nad jakością gleby i temperaturą przed przesadzeniem kantalupów.

Idealna jakość gleby

Jeśli chcesz wykorzystać szklarnię tylko do przeszczepów, musisz upewnić się, że pole jest przygotowane na kantalupy. Pamiętaj, że kantalupy najlepiej rosną w ciepłym sezonie, więc wcześniej sprawdź daty w swoim regionie. W ten sposób możesz upewnić się, że gleba jest wystarczająco ciepła do przesadzania.

Będziesz przesadzał swoje kantalupy 3 cale pod ziemią. Dlatego temperatura gleby na tak głębokiej powierzchni powinna sięgać 60°F. Jeśli tak nie jest, przed przesadzeniem poczekaj, aż gleba będzie wystarczająco ciepła.

Oprócz sprawdzania ciepła gleby, powinieneś również sprawdzić, jak dobrze gleba może zatrzymać wodę. Jest to idealne rozwiązanie dla kantalup, aby uzyskać stały dopływ wilgoci, dlatego ważne jest, aby mieć dobre współczynniki infiltracji powietrza i wody. Na koniec, uzyskaj pH gleby, testując je, ponieważ kantalupy będą dobrze rosły w glebie o pH między 5,8 a 6,6.

Idealna temperatura

Idealna temperatura dla kantalup wynosi od 65 do 75°F. Ten asortyment jest najlepszy w okresie wegetacji, aby zapewnić dobry plon owoców wysokiej jakości. Ale jaka temperatura jest szkodliwa dla kantalup?

Rosnące melonki w szklarni ułatwiają utrzymanie ich ulubionej temperatury. Ale jeśli przesadzasz je na pole, upewnij się, że nie przekraczasz 95°F lub poniżej 50°F. Dzieje się tak, ponieważ te temperatury będą problematyczne dla wzrostu twoich melonów.

Ile miejsca potrzebuje roślina kantalupa?

Kantalupy potrzebują od 1 do 10 akrów przestrzeni. Kiedy je uprawiasz, przydziel od 2 do 3 stóp przestrzeni między roślinami i 6 stóp przestrzeni między rzędami. Możesz nawet posadzić trzy nasiona kantalupy na wzgórze o powierzchni 3 stóp między każdym wzgórzem.

Ale co, jeśli hodujesz kantalupy na kratce w szklarni? Uprawa kantalup na kratce w szklarni oferuje wiele korzyści. Należą do nich lepsza cyrkulacja powietrza, jakość światła i ochrona przed mszycami.

Jeśli zdecydujesz się uprawiać kantalupy w szklarni, każda roślina powinna znajdować się w odległości 3 stóp od siebie na kratce. Możesz także posadzić je w odległości 12 cali, jeśli umieszczasz kantalupy u podstawy kratki. Jeśli chodzi o sam rozmiar kratki, powinien on mieć 20 stóp szerokości i 8 stóp wysokości.

Jednak uprawa melonów na kratce oznacza, że ​​musisz wykonać inne zadania, aby zapewnić plon zdrowych roślin. Na przykład, podeprzyj odmiany za pomocą procy wykonanej z gazy, aby zapobiec gniciu. Powinieneś również zawiązać na nim pnącza za pomocą tasiemek do roślin i zapewnić bezpieczne zakotwiczenie na wietrzne warunki.

Kiedy zbierać kantalupy?

Chcesz zbierać kantalupy, kiedy możesz łatwo usunąć owoce z łodygi. Wskazuje to, że owoce są dojrzałe, a skórki zmieniły kolor z zielonego na żółty. Innym znakiem wskazującym, że owoc jest dojrzały i gotowy do zbioru, jest pęknięcie przy przyczepieniu owocu do łodygi.

Jeśli owoc sam odpadnie, może to oznaczać, że kantalupa jest przejrzała. Powinieneś również zbierać owoce, gdy winorośl jest sucha. Wreszcie, spodziewaj się, że wielokrotne zbiory są powszechne w przypadku kantalup, ponieważ owoce są zapylane w różnym czasie.

Warto również zauważyć, że kantalupy przesadzane i kantalupy nasienne różnią się porą zbioru. Owoce z sadzonek można zbierać już w miesiącu w porównaniu z owocami z roślin wyhodowanych bezpośrednio z nasion. Jednak nadal ważne jest, aby sprawdzić, czy owoce są dojrzałe i gotowe.

Wskazówki po zbiorach dla kantalup

Aby zapewnić wysoki plon wysokiej jakości melonów, należy dojrzewać po jednym melonie i konserwować owoce zaraz po zbiorach. Im dłużej będziesz doświadczać uprawy kantalup, tym łatwiej będzie ci odkryć hacki i techniki.

Dojrzewaj po jednym melonie

Dojrzewanie jednego melona na raz to technika zapewniająca zbiór słodkich melonów. Dzieje się tak, ponieważ ten jeden owoc nie będzie musiał konkurować o produkcję cukru w ​​roślinie. Jest to również ten sam powód, dla którego można założyć, że 5500 akrów przyniesie tylko 5000 wysokiej jakości kantalup.

W zależności od klimatu w twoim regionie musisz znać odpowiedni czas zbiorów. Obejmuje to wiedzę, kiedy przycinać owoce i utrzymywać pojedynczą nowo formującą się kantalupę na winorośli. Ważne jest, aby zaplanować te kroki w swoim kalendarzu, aby zapewnić wysoką wydajność.

Na obszarach o długim okresie wegetacji pozostałe melony można usuwać co dwa tygodnie. Jeśli mieszkasz na obszarze o chłodniejszym klimacie, możesz usunąć wszystkie rozwijające się kwiaty na 50 dni przed datą przymrozków. W ten sposób dojrzalsze i większe owoce dojrzewają przed nastaniem mrozu.

Inną techniką zapewniania słodkich owoców jest upewnienie się, że zmniejszyłeś ilość wody, którą podajesz swoim roślinom. Zrób to na tydzień przed zbiorem lub gdy zauważysz, że łodygi brązowieją. Pamiętaj jednak, że nie musisz odcinać owoców z łodygi, chyba że zbierasz wcześnie przed przymrozkami.

Natychmiast zakonserwuj owoce

Musisz zachować melonki natychmiast po zbiorach, aby przedłużyć ich okres przydatności do spożycia. Najlepsza temperatura do przechowywania kantalup wynosi od 36 do 41°F. Możesz także schłodzić kantalupy, aby pomóc im odzyskać ciepło z pola i zapobiec wysuszeniu.

Jeśli przechowujesz kantalupy w idealnych warunkach, w tym przy optymalnej wilgotności względnej od 95 do 100%, świeżo zebrane owoce mogą przetrwać długo. W zależności od odmiany trwałość owoców może sięgać nawet 15 dni. Pamiętaj tylko, że im dojrzalsze owoce, tym krótszy będzie ich okres przydatności do spożycia.

Czy kantalupy nadal dojrzewają po zebraniu? Odpowiedź brzmi: nie, ale koncepcja stojąca za tym przekonaniem polega na tym, że mięso staje się bardziej soczyste i miękkie. Jednak kantalupa nie dojrzeje po zebraniu jej z winorośli.

Rosnące problemy i rozwiązania kantalupów

Dwa powszechne problemy związane z uprawą kantalup to nieuporządkowane ogrody oraz chwasty i szkodniki. Jak każdy owoc, melony wymagają regularnego sprawdzania ich, aby rozwiązać potencjalne problemy. W ten sposób możesz rozwiązać problemy, zanim staną się trudne do opanowania.

Nieporządne ogrody

Częstym problemem w uprawie kantalup jest nieuporządkowany ogród. Niezależnie od tego, czy uprawiasz rośliny na polu, czy w szklarni, musisz upewnić się, że każda roślina ma odpowiednią przestrzeń do wędrowania. Jednak nieplanowanie rozstawu prowadzi do tego, że winorośle biegają chaotycznie.

W rezultacie możesz skończyć na zgniłych owocach i stworzeniach ukrywających się w zielu. Możesz zapobiec bałaganowi w ogrodzie, zapewniając przestrzeń do 3 stóp między roślinami. W tym samym czasie możesz zmieniać położenie winorośli w jednym lub dwóch kierunkach, gdy kantalupy rosną.

Chwasty i szkodniki

Powinieneś również wcześnie zająć się chwastami i szkodnikami w swoim ogrodzie. W przypadku chwastów musisz zacząć je usuwać, zanim pnącza kantalupa zaczną działać. W przeciwnym razie trudno będzie odróżnić je od winorośli, a poruszanie się po ogrodzie będzie trudne.

Możesz również zapobiec rozwojowi chwastów, mulczując glebę pod winoroślami. Ale co ze szkodnikami? Istnieją dwa powszechne szkodniki, które zazwyczaj widzą hodowcy kantalupów.

Pierwszy to roztocz dwuplamisty. To, co robi ten szkodnik, polega na tym, że uszkadza liście rośliny, aż staną się blade i cętkowane. Możesz rozwiązać ten problem, regularnie spryskując kantalupy, ponieważ roztocza rozwijają się w suchych i gorących miejscach.

Drugim powszechnym szkodnikiem jest choroba wywoływana przez grzyby i nazywana jest mączniakiem prawdziwym. Niszczy również liście, dopóki nie wyschną. Lekarstwem na biały pylisty osad na powierzchni liścia jest utrzymywanie wilgoci w glebie i odpowiednia cyrkulacja powietrza między roślinami.

Dolna linia

Roślina kantalupa może wyprodukować do 8 owoców. Możesz jednak założyć, że dostaniesz 5000 kantalup na akr, jeśli posadzisz od 2200 do 5500 roślin na akr. Na obszarach takich jak Kalifornia możesz produkować kantalupy w okresie 6 miesięcy.

Ze względu na stabilne warunki wewnątrz szklarni stanowi doskonałe miejsce do uprawy kantalup. W rzeczywistości badania wykazały, że uprawa kantalup w szklarni powoduje wzrost plonów. A najlepsze jest to, że te duże ilości melonów są nawet wysokiej jakości.

Jednak, jak każda uprawa, ważne jest, aby dbać i monitorować swoje kantalupy. Zapewnij odpowiednią odległość między każdą rośliną, niezależnie od tego, czy uprawiasz je w szklarni, czy na polu. Lepiej jest również wcześnie zająć się potencjalnymi problemami i nietypowymi warunkami, aby zapobiec ich pogorszeniu.

Podsumowując, kantalupy są pysznym i zdrowym źródłem pożywienia, które warto uprawiać. Ich słodki i aromatyczny miąższ z pewnością skusi każdego do wzięcia plasterka. Kantalupy są również pełne korzyści zdrowotnych, które wspierają różne procesy organizmu bez nadmiaru cukru i węglowodanów.