Ile mikoryzy użyć

Gatunki grzybów mogą spowodować lub zepsuć sadzenie tunelu foliowego, a to, ile mikoryzy należy użyć, jest jednym z największych pytań, jakie możesz mieć w swoich pracach ogrodniczych. Jakie szczegóły należy znać? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Informacje o recenzji dla początkujących: co to jest mikoryza?

Mikoryza odnosi się do wzajemnego znaczenia w symbiozie między twoją rośliną a grzybem. Termin ten odnosi się do roli tego grzyba w ryzosferze rośliny lub uprawy lub jej systemie korzeniowym.

Ile mikoryzy użyć

Mikoryzy odgrywają ważną rolę w odżywianiu plantacji, chemii gleby i biologii gleby. Jedną z ważnych wskazówek, na które należy zwrócić uwagę, jest to, ile mikoryzy należy użyć.

Czy mogę używać zbyt dużej ilości mikoryzy?

Przypadki są rzadkie, gdy przedawkowanie na początku rozwoju rośliny może zahamować wzrost, ponieważ grzyby mogą przyciągać zbyt dużo węglowodanów z gleby i pobierać je z systemu roślinnego. Jednak możesz rozwiązać ten problem podczas całego procesu kultywacji. Oto odpowiedź na pytanie, które tutaj mamy.

Twoja ziarnista mikoryza może być umieszczona w dodatku do każdego z otworów do przeszczepu twojego krzewu, drzewa lub rośliny, zwłaszcza gdy masz jedną czwartą stawki za galon plonów. Można je również umieścić jako dodatek do wysiewu nasion jako ogólny kierunek dla każdego rowu.

Jak mogę zrobić grzyby mikoryzowe w domu?

Wymagany zasięg twojej mikoryzy może spowodować, że będziesz potrzebować dużo grzybów. Czasami możesz zaoszczędzić więcej pieniędzy, robiąc mikoryzę w domu.

Kolekcja inokulum początkowego

Samodzielne tworzenie mikoryzy polega na zebraniu inokulum startera. Aby to zrobić, musisz być w stanie odszukać żywiciela, wykopać próbki, połamać je i przeciąć system korzeniowy nożyczkami przed zmieszaniem tego z inokulum.

Tworzenie własnej kultury pułapek

Aby kultura pułapek stała się częścią tworzenia mikoryzy DIY w domu, będziesz potrzebować następujących elementów. Najpierw musisz przygotować inokulum startowe, nasiona trawy Bahia ze sklepów takich jak Amazon, a także poszukać doniczek i piasków filtracyjnych basenowych.

Wymieszać inokulum z piaskiem w objętości 1:1. Następnie wrzuć mieszankę do 15-centymetrowego garnka. Kontynuuj, obsiewając doniczkę nasionami. Następnie umieść doniczki w tunelu foliowym na zewnątrz. Nie zapomnij podlewać. Na koniec utrzymuj nawożenie na minimalnym poziomie.

Czy możesz wykorzystać grzyby mikoryzowe po zasadzeniu?

Bardzo ciekawa jest rozmowa o stosowaniu mikoryzy po posadzeniu. Istnieją szkoły myślenia w ogrodnictwie, które głoszą, że grzyby można dodać po zainstalowaniu rośliny w ziemi, umożliwiając w ten sposób zdrowszy wzrost.

Rośliny i ten konkretny grzyb żyją w mutualizmie i mogą być bardzo korzystne. Tak więc odpowiedź brzmi tak i możesz użyć grzybów po posadzeniu.

Zwróć też uwagę, że istnieją różne badania dotyczące ich wpływu na rośliny, pokazujące korzyści, ale nie jest jasne, w jaki sposób dodawanie ich do krajobrazu jest pomocne. Należy pamiętać o różnych gatunkach mikoryz i należy pamiętać, że muszą one przystosować się do rośliny i środowiska. Upewnij się, że korzystasz z wiarygodnego źródła.

Jak długo mikoryza zaczyna działać?

Maksymalnie 12 tygodni, od ośmiu tygodni. Po zastosowaniu mikoryz działa to od razu po ich wprowadzeniu na rosnącą plantację, ale dopiero po 12 tygodniach ogrodnik dostrzeże korzyści. Możesz wyraźniej przyjrzeć się korzyściom w szklarniach ze stresującymi warunkami uprawy.

Ten grzyb będzie utrzymywał wzajemną relację z twoją rośliną przez cały okres jej życia. Jeśli na przykład twój krzew jest leczony w szkółce lub szklarni, przesadzenie go do krajobrazu spowoduje przesadzenie grzybów mikoryzowych wraz z twoją rośliną i będzie mógł rozwijać się przez resztę życia.

Ważne wskazówki 

Podsumowując, przyjrzymy się ważniejszym informacjom, które warto poznać. Używając i tworząc kompost, możesz dodać go pod koniec procesu przed zalaniem gleby. W procesie warzenia mogą nie przetrwać.

Ogrodnicy muszą unikać stosowania nawozów syntetycznych, które mogą zaszkodzić aktywności drobnoustrojów w glebie, tworząc w ten sposób rośliny, które mogą być nadmiernie uzależnione od nawozów. Mikoryzy typu rozpuszczalnego mogą być używane do namaczania nasion, a zalecana ilość to jedna czwarta łyżeczki na każdy galon, mocząc to przez około 24 godziny. Dzięki temu możesz szybko promować kiełkowanie nasion.

Myśląc o tym, ile mikoryzy użyć, możesz również zwrócić uwagę na spryskiwanie linii kroplujących, aby poprawić zdrowie twoich roślin i szklarni. Lepsza wydajność będzie miała miejsce na twoich kwiatach, warzywach i roślinach z twoją mikoryzą.

Są również bardzo odporne na choroby, a jednym z ich zalet jest stymulowanie i energetyzowanie gleby. Możesz użyć grzybów, wiedząc, ile mikoryzy użyć w ustalonych uprawach, ściółce pod nasiona i nie tylko.