Główne powody uprawy czosnku we Włoszech

Czy wiesz, że uprawa czosnku we Włoszech jest stosunkowo łatwa? Kluczem jest sadzenie ich w odpowiednim środowisku podczas zalecanego sezonu wegetacyjnego, abyś mógł mieć plony, na które zawsze liczyłeś. Niezaspokojenie potrzeb rosnących roślin czosnku może zahamować ich wzrost, spowodować, że cebulki będą słabo bulwiaste i staną się bardziej podatne na szkodniki, a także choroby.

Czosnek (Allium sativum) jest uprawiany pod ziemią i przybiera formę cebulki o zielonych pędach i jadalnych łodygach kwiatowych. Około 10 do 20 ząbków tworzy główkę lub główkę czosnku. Kiedy próbujesz ugotować czosnek, musisz usunąć niejadalną, przypominającą papier skórkę pokrywającą autorytet, aby odsłonić żółtawy miąższ, który dodaje smaku twojemu jedzeniu.

Główne powody uprawy czosnku we Włoszech

Jeśli uważasz, że czosnek to warzywo, pomyśl jeszcze raz. Zdarza się, że należy do rodziny liliowatych, do której należą pory, szalotki i cebula. W świecie sztuki kulinarnej eksperci wiedzą, że czosnek jest jednym z najważniejszych składników smakowych w różnych kuchniach na całym świecie.

Wiedza, jak sadzić i uprawiać dwa główne rodzaje czosnku

Istnieją dwa główne rodzaje czosnku – czosnek z miękką szyjką lub czosnek karczochowy oraz czosnek ze sztywną szyjką lub czosnek czosnkowy. Musisz dowiedzieć się, które odmiany czosnku mają się dobrze w południowej części Włoch, a które pasują do Twoich celów kulinarnych i kubków smakowych. Należy zauważyć, że uprawa czosnku nie jest taka sama dla każdej odmiany.

Czosnek miękki

Chociaż odmiany z miękką szyjką zwykle nie wytwarzają kwiatostanów, mają tendencję do wcześniejszego dojrzewania i produkują więcej goździków niż odmiany z twardą szyjką. Ponadto najlepiej rosną na obszarach, w których występują łagodne zimy i gorące lata.

Jeśli planujesz robić piękne i trwałe warkocze z główki czosnku, najlepiej uprawiać odmiany softneck, takie jak Silver Rose i Siciliano. Będziesz wiedział, że nadszedł czas, aby posadzić czosnek z miękkiej szyi, gdy sadzisz cebulki kwitnące wiosną.

Możesz zebrać plony następnej wiosny, lata lub wczesnej jesieni, jeśli posadzisz czosnek jesienią. Pamiętaj, aby posadzić goździki spiczastymi końcami skierowanymi do góry. Kiedy już to robisz, pamiętaj, że musisz je posadzić w odległości co najmniej 6 cali od siebie i około 4 cali głębokości.

Czosnek twardy

Odmiany czosnku twardego są znane jako bardzo odporne. Niezależnie od tego, czy sadzisz je na obszarach o ciepłym klimacie, czy w mroźnych zimach, nadal możesz oczekiwać, że zapewnią obfite zbiory. Jednak gdy hoduje się je w miejscach o wyższej temperaturze, mają tendencję do wytwarzania mniejszych główek niż czosnek z twardą szyjką, którego właściciele sadzą w znacznie chłodniejszych miejscach.

Świetnym sposobem na poprawę plonów jest upewnienie się, że odcina się kwiatostany, gdy tylko zauważysz, że zwijają się wokół siebie. Pozbywając się pączków kwiatowych, sprawisz, że roślina skieruje całą swoją energię na produkcję ząbków czosnku.

Kiedy jest najlepszy czas na sadzenie czosnku we Włoszech?

Jak już wspomniano, najlepszą porą na sadzenie czosnku we Włoszech jest jesień. Nawet jeśli przypadkowo zostawiłeś kilka ząbków czosnku w ziemi w sezonie letnim, oznaki wzrostu nie zaczną wykazywać aż do jesieni. Innymi słowy, nie należy oczekiwać, że czosnek kiełkuje od razu, jeśli sadzi się go latem, ponieważ zwykle czeka na jesienne warunki, zanim to zrobi.

Upewnij się, że sadzisz ząbki czosnku w słonecznym miejscu. Najlepiej rosną też, gdy posadzisz je w dobrze przepuszczalnej glebie.

Gdzie rośnie czosnek we Włoszech?

Colin Boswell jest największym hodowcą czosnku we Włoszech, gdzie uprawia się ponad 50% upraw czosnku. Co więcej, jego firma jest strategicznie zlokalizowana w obszarze, w którym klimat i jakość gleby są idealne do uprawy tych roślin.

Jak długo trwa uprawa czosnku?

Zwykle dojrzewanie roślin czosnku zajmuje około dziewięciu miesięcy, jeśli są uprawiane w idealnych warunkach.

Czy czosnek się rozmnaża?

Tak! Poza tym, że rośliny czosnku nie wymagają dużo miejsca w twoim ogrodzie, są również proste w uprawie.

Pojedyncze ząbki, które rolnik oderwał od całej główki czosnku, rozmnażają się, gdy właściciel zasadzi je w ziemi. Aby dać ci wyobrażenie, każdy z tych ząbków potencjalnie wytworzy cebulkę składającą się z około 5 do 10 ząbków.

Kiedy czosnek jest gotowy do zbioru?

Twoje plony czosnku będą gotowe do zbiorów późną wiosną lub latem. Miej oko na zielone liście, które zaczynają brązowieć, a zielone kwiaty zaczynają mięknąć.

Główne powody, dla których uprawa czosnku we włoskich tunelach foliowych jest właściwym wyborem

Uprawa czosnku we Włoszech jest bardziej dostępna dzięki obudowie zwanej tunelem foliowym, która została specjalnie zaprojektowana do uprawy twoich roślin. Sprawdź najważniejsze powody, dla których może to być dla Ciebie właściwy wybór.

Możesz kontrolować środowisko wzrostu rośliny

 Czy wiesz, że uprawa w tunelu foliowym oznacza większą kontrolę nad środowiskiem uprawy roślin? Na przykład będziesz mógł zmienić kierunek promieni słonecznych, aby równomiernie rozprowadzić ciepło, światło i wilgotność wewnątrz obudowy.

Możesz przedłużyć sezon wegetacyjny

Ponieważ posiadanie własnego tunelu foliowego pozwoli Ci kontrolować środowisko wzrostu roślin, możesz zasadzić czosnek, kiedy tylko chcesz.

Możesz powstrzymać szkodniki i drapieżniki

Tunel foliowy może chronić Twoje rośliny przed uporczywymi szkodnikami i drapieżnikami. Tymi szkodnikami mogą być dowolne z tych nieznośnych robali, a drapieżnikami mogą być kret, królik, jeleń lub szop pracz.

Wniosek

Jeśli chodzi o uprawę czosnku we Włoszech, nigdy nie można się pomylić z ogrodnictwem w tunelu foliowym. Jeśli szukasz solidnego i trwałego tunelu foliowego, który został specjalnie zaprojektowany, aby wytrzymać próbę czasu, sprawdź produkty Krostrade już dziś.