Gdzie umieścić tunel foliowy na swoim podwórku

Zastanawiałeś się kiedyś, gdzie umieścić apolitunel na swoim podwórku? Niezależnie od tego, czy posiadasz minitunel foliowy, czy zwykły, umieść swój tunel foliowy w najbardziej nasłonecznionym miejscu na swoim podwórku. Najlepszym miejscem byłoby położenie od strony południowej, ale jeśli nie jest to możliwe, po prostu upewnij się, że jest tam co najmniej sześć godzin światła słonecznego dziennie.

Pamiętaj, że temperatura w mini szklarni zwykle waha się w miesiącach letnich, dlatego jeśli znajdziesz miejsce nasłonecznione, upewnij się, że w całej szklarni jest wystarczająca wentylacja. Dodatkowo powinieneś umieścić je w pobliżu źródła wody lub możesz ustawić nawadnianie. Nawet jeśli umieścisz swój tunel foliowy w najbardziej nasłonecznionym miejscu, twoje rośliny nie przetrwają bez wody.

Gdzie umieścić tunel foliowy na swoim podwórku

W przypadku ogrodników z dużymi podwórkami spróbuj umieścić minitunel foliowy w miejscu, w którym będzie można go zobaczyć z domu. W ten sposób nie zapomnisz o nich pomimo pracowitego dnia. Jeśli masz w domu małe dzieci, spróbuj umieścić swój tunel foliowy z dala od niebezpieczeństw.

Czy mini szklarnie chronią rośliny przed mrozem?

W przypadku małych przestrzeni mini szklarnia może być tym, czego potrzebujesz, aby chronić rośliny przed mrozem. Większość mini-szklarni jest bardzo przystępna cenowo i można ją łatwo ustawić w ciągu kilku minut. Pamiętaj tylko, aby zabezpieczyć swoje miejsce w tunelu foliowym; w przeciwnym razie może zostać złapany przez silny wiatr.

Istnieją różne rodzaje miniszklarni. Te z półkami są najlepsze, jeśli dopiero zacząłeś sadzić nasiona. Inne małe szklarnie są krótsze, a inne przypominają namioty. Większość z tych szklarni jest łatwa w montażu i demontażu.

Jak dbać o mini szklarnię?

Niezależnie od tego, jaki minitunel foliowy chcesz kupić, powinieneś wiedzieć, jak się nim zająć. Tunel foliowy należy czyścić wodą z mydłem po każdym sezonie wegetacyjnym. Zapobiega to gromadzeniu się zarodników grzybów, szkodników i bakterii.

Dodatkowo upewnij się, że czyścisz doniczki i pojemniki, aż gleba pozwoli na tlen i umieść świeży kompost na wierzchu. Dbając o swoją mini szklarnię, możesz w pełni wykorzystać swoją inwestycję i czerpać korzyści z uprawy roślin w zamkniętej przestrzeni.

Co możesz uprawiać w mini szklarni?

Biorąc pod uwagę wielkość i warunki uprawy, w szklarni można uprawiać prawie wszystko. Ponieważ możesz kontrolować klimat i temperaturę, możesz uprawiać rośliny poza sezonem. Na przykład możesz uprawiać zielone warzywa liściaste zimą i inne rośliny, które nie rosną dobrze w Twojej okolicy. Najlepszym sposobem na poznanie nakazów i zakazów dotyczących minituneli foliowych jest sprawdzenie instrukcji.

Czy to dobry pomysł, aby zainwestować w mini szklarnię?

Krótka odpowiedź: Tak. Dla ogrodników i hobbystów nie można się pomylić z zakupem mini szklarni.

Większość ludzi myśli, że szklarnie są wykonane z drogiego szkła od podłogi do sufitu. Chociaż istnieją szklarnie typu szklanego, istnieją również opłacalne rozwiązania dla tych, którzy chcą niedrogich, ale wysokiej jakości szklarni.

Mini szklarnie pasują do tej kategorii, a oto kilka powodów, dla których warto zainwestować w jedną:

Idealny dla początkujących

Mini szklarnie są idealne dla osób, które chcą zanurzyć palce w technologii tuneli foliowych, ale chcą się w nią w pełni zaangażować. Być może chcesz wiedzieć, jak działa tunel foliowy, zanim kupisz duży, lub wolisz mniejsze szklarnie niż większe. Niezależnie od powodu minitunel foliowy jest idealną opcją dla początkujących i ogrodników, którzy chcą zaoszczędzić miejsce.

Przydatne dla delikatnych roślin

Delikatne rośliny wieloletnie wymagają dodatkowej opieki TLC. Umieszczając je w szklarni ochronisz je przed mrozem, nadmiernym upałem i silnymi wiatrami. Możesz je wkładać do środka aż do wiosny. Gdy pogoda dopisze, możesz je przesadzić do swojego ogrodu.

Rozpocznij wzrost roślin i przedłuż okres wegetacyjny

Kolejny świetny sposób na użycie apolituneli do rozpoczęcia wzrostu roślin przed rozpoczęciem zimnej pory roku. Wydłuża to sezon wegetacyjny, dzięki czemu możesz cieszyć się obfitymi zbiorami. Gdy pogoda się ociepli i nie ma niebezpieczeństwa mrozu, możesz przenieść zdrowe rośliny i plony do swojego ogrodu.

W ten sposób będziesz mógł zbierać rośliny wcześniej, a potem posadzić więcej. Dodatkowo możesz zacząć sadzić więcej nasion w szklarni.

Ochrona przed szkodnikami i trudnymi warunkami pogodowymi

Jeśli rośliny ozdobne w twoim domu walczą o życie, możesz przenieść je do zdrowego środowiska uprawy, umieszczając je w mini szklarni. Najlepszą porą na to jest ciepłe letnie miesiące.

W ten sposób zapewniasz idealny wilgotny klimat, który uwielbia większość roślin. Szklarnie maksymalizują ilość światła słonecznego, jakie otrzymują twoje rośliny i jak najlepiej wykorzystują ciepło. Poza tym umieszczenie roślin w tunelu foliowym chroni je przed deszczem, wiatrem oraz szkodliwymi owadami i stworzeniami, które mogą zniszczyć rośliny.

Końcowe przemyślenia na temat tego, gdzie umieścić apolitunel na swoim podwórku

Mini szklarnie są idealne dla początkujących i doświadczonych ogrodników. To doskonała opcja dla tych, którzy chcą czerpać korzyści z apolitunelu bez dokonywania znacznych inwestycji. Aby jak najlepiej wykorzystać swoją szklarnię, upewnij się, że wiesz, gdzie umieścić apolitunel na swoim podwórku.