Gdzie umieścić tunel foliowy na swoim podwórku

Być może spacerujesz po swoim miejscu i jesteś ciekawy, gdzie umieścić apolitunel na swoim podwórku. Istnieją różne względy, w tym kierunek, lokalizacja, przestrzeń, dostępność i wiele więcej.

Czy kiedykolwiek przyszło ci do głowy, że umieszczenie apolituneliny na swoim podwórku może przynieść korzyści twoim uprawom? W tym artykule wyjaśnimy również, w jaki sposób lokalizacja tunelu foliowego może wpływać na plon i wzrost roślin.

Gdzie umieścić tunel foliowy na swoim podwórku

Jeśli mieszkasz w zimnym regionie lub nie możesz uprawiać tradycyjnych upraw, apolitunel jest zwykle tym, co większość hodowców stosuje jako alternatywę. Ponieważ możesz regulować środowisko w środku, aby było idealne dla twoich zieleni.

Fascynujący? Chciałbyś przeczytać ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Umieszczanie Apolytunnel na swoim podwórku

Gdzie umieścić apolitunel na swoim podwórku? Zanim przygotujesz zestaw tuneli foliowych, możesz najpierw rozważyć rodzaj rośliny, którą będziesz uprawiać.

Chcesz zadać sobie pytanie: „czy ta roślina będzie rosła najlepiej w chłodniejszym czy cieplejszym miejscu?” lub „czy ta roślina musi być wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych?” Oceniając swoje rośliny, poznasz je lepiej, co pozwoli Ci zaspokoić ich potrzeby.

Zwłaszcza jeśli Twoim celem jest założenie apolituneli dla biznesu, chciałbyś zaspokoić wszystkie swoje podstawowe potrzeby zieleni, aby uzyskać obfite plony.

Oto lista rzeczy, o których musisz pamiętać, aby umieścić swoją szklarnię:

Kierunek

Więc gdzie umieścić apolitunel na swoim podwórku? Umieszczenie tunelu polietylenowego w kierunku północnym, południowym, wschodnim lub zachodnim może przyczynić się do wzrostu rośliny.

Jak? Cóż, stawienie czoła kalenicy dachu tunelu foliowego na wschód-zachód może pomóc twoim plonom rosnąć przez cały rok, ponieważ maksymalizuje światło w ciemniejszych miesiącach.

Wiosną lub latem chcesz mieć pewność, że grzbiet biegnie z północy na południe, dzięki czemu obie strony tunelu foliowego będą otrzymywać taką samą ilość światła słonecznego.

Jeśli chodzi o szklarnię przystawną, najlepszą lokalizacją byłoby skierowanie na południe, z północną stroną jej ściany nośnej; aby upewnić się, że otrzymuje odpowiednią ilość światła słonecznego.

Dlatego kierunek będzie zależał od pory roku, w której ustawisz swój typ tunelu foliowego.

Dobra lokalizacja ogrodu

Obszar, w którym rośliny mogą mieć dużo światła słonecznego (jeśli tego potrzebuje twoja roślina) lub cienia, w którym mogą się ukryć, gdy światło słoneczne jest zbyt ostre. Twój tunel foliowy jest bezpieczniejszy od silnych wiatrów i mrozów w okresie zimowym, byłby idealnym miejscem w Twoim ogrodzie.

Pamiętaj, że gorące powietrze unosi się w górę, podczas gdy zimne powietrze kieruje się w przeciwną stronę, prosto w dół, co czasami powoduje, że dolne zbocza tunelu foliowego są dłuższe niż na wyższych terenach.

Dlatego warto unikać obszarów, w których gleba jest wilgotna lub podatna na wody powierzchniowe, a światło słoneczne nie jest wystarczające.

Jeśli sadzisz w ziemi w swojej szklarni, równie dobrze możesz położyć tunel foliowy na równym podłożu z wysokiej jakości glebą. Niezależnie od tego, używanie worków do uprawy, doniczek lub podniesionych łóżek z kompostem byłoby lepsze, ponieważ nie wykonujesz następujących czynności.

Unikaj wysokich drzew

Nie chcesz, żeby gałęzie drzew spadały na twoją szklarnię, niszcząc twoją cenną inwestycję, prawda? Więc gdzie umieścić apolitunel na swoim podwórku?

Jeśli rodzaj rośliny, którą pielęgnujesz, wymaga znacznej ilości światła słonecznego, umieszczenie tunelu foliowego pod drzewami ograniczy dostęp światła słonecznego tylko do zieleni.

Czasami ptaki zostawiają swoje odchody lub lepkie pyłki utkną poza szklarnią, co daje dodatkową pracę do czyszczenia. To byłoby denerwujące, prawda?

Ale pod warunkiem, że drzewa znajdują się w odpowiedniej odległości, mogą być przydatne jako bariera przed czynnikami chłodu, które pomogą twoim roślinom utrzymać ciepło, jednocześnie zapobiegając powodowaniu jakichkolwiek szkód przez wiatr; upewnij się, że twoje rośliny nadal mają wystarczającą ilość światła słonecznego.

Przestrzeń do oddychania tunelem foliowym

 Weź pod uwagę przestrzeń wokół szklarni. Zostaw co najmniej 1 metr przestrzeni, aby mieć dostęp ze wszystkich stron. Jest to ważne, zwłaszcza jeśli musisz wymienić panele lub zaczną tworzyć się zielone glony, które brudzą tunel foliowy. Należy wziąć pod uwagę wystarczająco dużą przestrzeń do czyszczenia tunelu foliowego.

Dostępne

Co sprawia, że ​​lokalizacja dla tunelu foliowego jest dostępna? Dzieje się tak, gdy masz dostęp do źródła wody w pobliżu lub energii elektrycznej do grzejnika. Tam, gdzie czujesz, że jest to wygodne i blisko miejsca, w którym znajdują się potrzeby twoich roślin, najlepiej blisko domu, jest najlepsze.

Z dala od niegrzecznych sąsiadów

Twoi sąsiedzi mogą ci pomóc lub przekląć cię, więc dobre relacje między innymi ludźmi zapewnią ci spokój i harmonię; może nawet pomóc Ci w prowadzeniu firmy!

Ale nie musisz przeprowadzać się do innego kraju, aby założyć szklarnię, prawda!

Chciałbyś się upewnić, że lokalizacja będzie z dala od miejsca, w którym dzieci bawiłyby się w grę „podawaj piłkę”, ponieważ wiesz, co może się stać.

A dzieci biegające to wielkie nie, gdy w tunelu foliowym jest szkło; mogą potknąć się i spaść bezpośrednio na szkło, ała!

Choć może to zabrzmieć niebezpiecznie, wybrałbyś drewniany tunel foliowy, który jest wytrzymały i nietłukący, aby uniknąć takich wypadków.

 

Wniosek

Niezależnie od tego, czy chodzi o własną rozrywkę, czy biznes, posiadanie tunelu poliamidowego jest tym, o czym marzą ogrodnicy. Ale jeśli już go posiadasz, to masz szczęście! Jednak przeczytanie tego artykułu może chcieć, abyś przeniósł swoją szklarnię, co?

Ponadto wielkość pokoju do uprawy może również decydować o tym, która lokalizacja jest odpowiednia, ponieważ masz więcej miejsca na wzrost roślin, potrzebujesz obszaru, w którym światło słoneczne jest wystarczające.

Teraz, gdy skończyłeś czytać, mamy nadzieję, że nasz artykuł o tym, gdzie umieścić apolitunel na swoim podwórku, złagodzi Twoje zmartwienia!