Gdzie rosną truskawki w USA?

Jeśli jesteś ciekawy, gdzie uprawia się truskawki w USA, pięć najlepszych stanów to Kalifornia, Floryda, Karolina Północna, Wisconsin i Pensylwania. Jednak Colorado State University również wymienił Oregon jako czołowego producenta. Według Pennsylvania State University, Stany Zjednoczone są pierwsze na świecie, jeśli chodzi o produkcję truskawek i że 60 000 akrów w kraju uprawia truskawki.

Przemysł truskawkowy w USA stale rośnie, więc nie jest zaskakujące, że interesuje się nim wielu rolników. Dobrą wiadomością jest to, że nawet jeśli twój stan nie należy do pierwszej piątki wymienionych, nadal można z powodzeniem uprawiać te pyszne i zdrowe jagody. Na przykład tunel foliowy okazuje się być korzystny dla uprawy truskawek, jeśli jesteś w innych stanach, takich jak Idaho, Michigan i Nebraska.

Gdzie rosną truskawki w USA?

Mając odpowiednią wiedzę na temat idealnego środowiska truskawek i praktyk ogrodniczych, możesz przyczynić się do popularnej produkcji owoców w Stanach Zjednoczonych.

Gdzie są uprawiane truskawki w USA i gdzie rosną najlepiej

Jak wspomniano wcześniej, stany znane z produkcji najlepszych truskawek to Kalifornia, Floryda, Karolina Północna, Wisconsin, Pensylwania i Oregon. Dodatkowo każdy stan w USA i każda prowincja w Kanadzie uprawia truskawki. Pod warunkiem, że zbadałeś rosnące wymagania i niezbędne zmiany dla swojego obszaru, nie powinieneś mieć problemu z uzyskaniem wysokiej jakości truskawek.

To, co sprawia, że ​​truskawki są wyjątkowe, to fakt, że ten owoc nie jest łatwy w uprawie na całym świecie. Nie są tak elastyczne w stosunku do pogody i klimatu w porównaniu z innymi owocami, takimi jak banany czy arbuzy. Jednak Stany Zjednoczone mają sprzyjające warunki uprawy, dzięki którym są jednym z największych producentów truskawek.

Co więcej, jagody zajmują trzecie miejsce wśród najpopularniejszych owoców w USA, jeśli chodzi o spożycie.

Gdzie truskawki najlepiej rosną w USA?

Wszystkie stany wymienione na liście są idealnymi lokalizacjami do uprawy truskawek w USA. Jednak dwie najlepsze, czyli Kalifornia i Floryda, byłyby najlepsze spośród nich. Możesz również użyć apolitunel, jeśli pochodzisz z innego stanu i stworzyć optymalne środowisko do uprawy, aby mieć produktywną farmę truskawek.

Aby dać ogólne pojęcie o najlepszej lokalizacji do uprawy truskawek, Kalifornia odpowiada za 75% produkcji. Owoce dostępne są od stycznia do listopada, ze szczytami od marca do maja. Stan może wyprodukować miliard funtów jagód każdego roku, a każdy akr ma średnio 21 ton rocznie.

Po Kalifornii jest Floryda, gdzie sezon truskawkowy trwa od grudnia do maja. Szczyt przypada na okres od marca do kwietnia, a od listopada do maja stan importuje również truskawki ozime. W ten sposób państwo może zaspokoić całoroczny popyt na truskawki.

Wyzwania w uprawie truskawek w USA

Jeśli interesuje Cię uprawa truskawek w USA, musisz również zdawać sobie sprawę z potencjalnych wyzwań produkcyjnych. Nie wystarczy wiedzieć, gdzie rosną i które stany zapewniają idealny klimat dla owoców. Na przykład, podczas gdy Kalifornia zajmuje pierwsze miejsce w produkcji truskawek, stan ma również do rozważenia wyzwania produkcyjne.

Pogoda nadal może być trudna, koszty pracy i wartości gruntów mogą być wysokie, a stan ma ograniczenia i przepisy dotyczące fumigantów. Floryda doświadcza również wyzwań produkcyjnych z powodu fumigacji gleby, niestabilnych cen, zasad, konkurencji w Meksyku i niedoboru siły roboczej. Niezależnie od regionu możesz spodziewać się potencjalnych wad, więc musisz być wcześniej przygotowany.

Najlepsze truskawki dla USA

Pamiętaj, że istnieją trzy rodzaje truskawek: czerwcowe, wiecznie owocujące i neutralne w ciągu dnia – wybierając jeden z trzech sposobów, biorąc pod uwagę pewne czynniki. W przypadku produkcji komercyjnej w Stanach Zjednoczonych najczęściej występuje czerwcowy owoc, ponieważ wytwarzają większe owoce i mają wiele rozłogów. Ten typ może również owocnikować przez dwa tygodnie, więc jest bardziej produktywny w porównaniu z innymi rodzajami.

Wręcz przeciwnie, wiecznie owocujące truskawki owocują tylko do trzech razy w roku. Truskawki jednodniowe będą obfite od lipca do września, ale kluczowe jest utrzymanie idealnej temperatury, ponieważ może to wpłynąć na ich kwitnienie. Możesz osiągnąć długi sezon wegetacyjny przy minimalnych kosztach, jeśli rozważysz użycie szklarni.

Nie musisz stawiać czoła potencjalnym wahaniom klimatu na zewnątrz, a wydłużony sezon pozwala uzyskać wyższą cenę za truskawki. Jako bonus, zawsze będziesz pewny jakości swoich jagód, biorąc pod uwagę, że pogoda wpływa na ich smak. Niezbędne jest stałe dostarczanie wysokiej jakości truskawek, aby ułatwić ich sprzedaż.

Niektóre sklepy wymagają nawet dobrej jakości, więc nie pozwól, aby cała ciężka praca poszła na marne, zadowalając się taką jakością owoców.

Wniosek

Branża truskawek stale rośnie z powodu dużego popytu ze strony konsumentów. Więc jeśli myślisz o tym, aby się w nim zapuścić, musisz wiedzieć, gdzie truskawki są uprawiane w USA. Chociaż wszystkie stany mogą uprawiać te owoce, Kalifornia, Floryda, Karolina Północna, Wisconsin, Pensylwania i Oregon są najlepszymi stanami.

Daje to ogólne pojęcie o tym, jakie jest najlepsze środowisko do uprawy truskawek. Jednak wyzwania mogą i będą się zdarzać, więc bądź przygotowany wcześniej. Nawet najwyższy stan, Kalifornia, może mieć wady, takie jak trudne warunki pogodowe.

Dlatego dobrym pomysłem jest użycie apolytunnelandu, aby uzyskać wydłużony okres wegetacyjny.