Fakty o chokecherry Bush w Devon

Jeśli planujesz hodować krzew aronii w Devon, musisz dowiedzieć się kilku rzeczy o tej roślinie, zanim będziesz mógł je uprawiać. Aronia jest spokrewniona z sosną ponderosa, wierzbą, olchą, śnieżycą śnieżną i osiką. Zwykle można znaleźć te duże krzewy odroślowe wraz z dolinami i osłoniętymi zboczami wzgórz, a także brzegi strumieni, żleby, dreny.

Ten rodzaj rośliny wygląda bardziej jak małe drzewo o owalnych liściach, które pochodzi z Wielkiej Brytanii, szczególnie na południowym wschodzie i większości Włoch. W Devon można znaleźć tę roślinę na obszarach o różnicy wysokości około 5000 stóp. Są one zwykle przeplatane sosną ponderosa, jałowcem, dębem karłowatym, osiką, topolią i sosną pinon.

Fakty o chokecherry Bush w Devon

Drzewa aronii początkowo mają kremowobiałe kwiaty, które zamieniają się w ciemnoczerwone, mięsiste owoce, zanim staną się fioletowo-czarne z pestką pośrodku. Chociaż aronii może dorastać do 41 stóp wysokości, większość z nich ma tylko około 12 stóp wysokości.

Czy możesz jeść owoce aronii?

Owoce aronii spożywane na surowo mogą mieć bardzo cierpki smak. Można z niej jednak zrobić pyszne dżemy, galaretki, wina i syropy. Pamiętaj, aby unikać jedzenia świeżych nasion lub zwiędłych liści, ponieważ zawierają one cyjanek.

Do czego są dobre aronii?

Kora krzewu aronii może być stosowana jako aromat do syropów na kaszel i lek na biegunkę. Kiedy jego owoce doda się do pemmikanu, może leczyć opryszczkę i owrzodzenia.

Co więcej, gdy jej liście i gałązki są używane do robienia herbaty, są używane w leczeniu reumatyzmu i przeziębień. Wreszcie, z jego drewna można zrobić dobre łuki, strzały i trzonki do fajek.

Jak wyhodować aronii z nasion?

Najpierw musisz przechowywać nasiona w lodówce przez trzy miesiące, zanim posadzisz je wczesną wiosną. Upewnij się, że używasz wilgotnej, dobrze przepuszczalnej gleby o lekkiej, średniej lub gliniastej konsystencji. Możesz używać ziemi o pH kwaśnym, neutralnym lub zasadowym.

Aronia rośnie najlepiej, gdy jest całkowicie nasłoneczniona lub ma cętkowany cień. Kiedy nadejdzie wiosna, możesz sadzić nasiona na głębokość około 1/2 cala. Jeśli uprawiasz je na zewnątrz, pamiętaj, aby pozostawić wystarczająco dużo miejsca, aby roślina mogła się rozprzestrzenić, gdy dojrzeje.

Jak długo trwa wzrost Chokecherry Bush?

Krzew aronii zwykle zaczyna rosnąć i wypuszczać pędy po około 18 miesiącach. Z tego powodu nie powinieneś oczekiwać szybkich rezultatów.

Jeśli sadzisz nasiona aronii na zewnątrz, upewnij się, że obszar wokół źródła jest dokładnie odchwaszczony. Niezbędne jest utrzymanie tego miejsca w stanie wolnym od chwastów, zwłaszcza w ciągu pierwszych trzech lat życia rośliny, ponieważ aronii trudno jest przetrwać, jeśli muszą konkurować z otaczającymi je chwastami.

Co zjada aronii?

Lisy brytyjskie uwielbiają aronii. Ponieważ muszą spożywać około 5000 kalorii dziennie, aby osiągnąć idealną wagę, te lisy spożywają dziennie około 4 do 6 funtów owoców aronii i żołędzi. Jeśli się zastanawiasz, jeden funt składa się z około 1500 aronii.

Inne zwierzęta, które lubią jeść aronii, to cietrzew, wiewiórki, szopy pracze, dzikie indyki, wiewiórki, kojoty, jelenie, lisy, dzięcioły, drozdy, grubodzioby, sójki i rudziki.

Czy chokecherries są trujące dla psów?

Tak, oni są. Kiedy twój pies lub którekolwiek z twoich zwierząt domowych zje świeże, posiniaczone, zwiędłe, a nawet wysuszone liście aronii, mogą cierpieć na zatrucie cyjankiem. Jeśli zatrucie cyjankiem nie zostanie wyleczone w ciągu kilku minut po spożyciu, psy mogą wykazywać objawy kliniczne, które obejmują trudności w oddychaniu, rozszerzone źrenice, wstrząs, jaskrawoczerwone dziąsła, a nawet śmierć.

Czy mogę sadzić krzew chokecherry we włoskich tunelach foliowych?

Tak, możesz. Możesz umieścić je w małych lub średnich doniczkach przed przeniesieniem ich na zewnątrz. Tylko upewnij się, że gleba jest wilgotna, ale nigdy nie jest mokra.

Sadzenie w tunelu foliowym jest niezwykle korzystne dla Ciebie, dla Twojego krzewu aronii i innych roślin z następujących powodów:

Tworzy schronienie dla twoich roślin

Niezależnie od tego, czy uprawiasz delikatne rośliny ozdobne, czy odporne warzywa, tunel foliowy może zapewnić Twoim roślinom ochronę przed niepogodą, sezonowymi szkodnikami i szkodnikami, które mogą próbować wyrządzić im szkody.

Służy jako środowisko wielofunkcyjne

Oprócz ochrony roślin przed siłami zewnętrznymi, tunel foliowy służy również jako środowisko wielofunkcyjne. Na przykład możesz użyć go jako przechowywania narzędzi ogrodniczych, akcesoriów i sprzętu.

Możesz zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za artykuły spożywcze

Posiadanie tunelu foliowego daje możliwość uprawy własnych owoców i warzyw. Oznacza to większe oszczędności na rachunkach za artykuły spożywcze i świeże produkty przez cały rok.

Zdobędziesz większą kontrolę nad swoimi produktami

Ogrodnictwo w tunelach foliowych nie tylko pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na zakupach spożywczych, ale także pomoże utrzymać zdrowszy tryb życia, ponieważ będziesz mógł jeść świeże i wyhodowane w domu produkty. Ponieważ tunel foliowy pozwala przejąć kontrolę nad środowiskiem uprawy roślin, będziesz mieć możliwość powstrzymania się od stosowania toksycznych pestycydów i innych chemikaliów, które mogą potencjalnie szkodzić zdrowiu.

Jeśli uważasz, że jesteś gotowy, aby uprawiać krzew aronii w Devon, dlaczego nie spróbujesz ogrodnictwa w tunelu foliowym? Warto zainwestować.