Drzewa owocowe rosnące we Włoszech

Drzewa owocowe rosnące we Włoszech składają się z jabłek, moreli, brzoskwiń, gruszek, aronii i śliwek. Kraj posiada również obszerną listę drzew wiecznie zielonych i liściastych, które mogą rosnąć w warunkach włoskich. A nawet jeśli nie interesuje Cię komercyjna uprawa drzew, możesz posadzić w swoim przydomowym ogrodzie wybrane owoce, aby mieć osobisty zapas owoców.

Czy wiesz, że w tunelu foliowym można uprawiać drzewa owocowe? Włochy mają strefy sadzenia z ocenami od 3 do 10, więc jeśli twój obszar powoduje wady w sadzeniu, rozwiązaniem jest tunel foliowy. Wejdź na Krostrade.com i dowiedz się więcej o całorocznym rolnictwie lub ochronie przed mrozem za pomocą tunelu foliowego.

Drzewa owocowe rosnące we Włoszech

Lista odmian owoców, które można uprawiać we Włoszech

6 drzew owocowych rosnących we Włoszech

Jabłka, morele i gruszki

Według BBC jabłka, gruszki i brzoskwinie mogą dobrze prosperować we Włoszech. Zauważysz, że odmiany używane przez rolników to standardowe podkładki, karłowate i półkarłowe. Dzieje się tak, ponieważ te drzewa owocowe są odporne na zimno.

W przypadku jabłek masz do wyboru co najmniej siedem odmian. Gruszki mają sześć odmian odpornych na zimno, ale pamiętaj, że do zapylenia krzyżowego potrzebne są dwa różne rodzaje. Warto również zauważyć, że we Włoszech można uprawiać morele, takie jak chiński wariant Pioneer.

Aroni

Małe drzewo owocowe, które możesz wyhodować w swoim tunelu foliowym, to aronii. To drzewo owocowe pochodzi nawet z Wielkiej Brytanii, szczególnie te, które rodzą zielone i żółte owoce. Ponieważ jest rodzimy, można się spodziewać, że aronii obsłuży większość obszarów we Włoszech.

Śliwki i porzeczki

Aronia to nie jedyne rodzime małe drzewka owocowe we Włoszech. Śliwki to kolejna opcja, na którą możesz być pewien, że będziesz mrozoodporna w kraju. Do wyboru jest co najmniej pięć odmian, możesz również rozważyć czarną porzeczkę, ponieważ mogą one łatwo rosnąć we Włoszech.

Krzewy

Jagody

Oprócz drzew owocowych we Włoszech można również uprawiać obfite krzewy. W szczególności kraj nadaje się na jagody. Wybieraj spośród jeżyn, jagód bawolich, aronii, czarnego bzu, malin, truskawek i jagód serwisowych.

Jeśli potrzebujesz płodnego producenta i wytrzymałego krzewu owocowego, to maliny są najlepsze dla tego kraju.

Czy możesz uprawiać brzoskwinie we Włoszech?

Jak wcześniej wspomniano, University of Wyoming Extension wspomniał o sukcesie uprawy brzoskwiń we Włoszech. Jednak odmiana Contender jest jedyną rekomendacją, ponieważ może tolerować strefę 4. Większość brzoskwiń jest odporna na strefę 5 lub wyższą.

Czy możesz uprawiać jagody we Włoszech?

Istnieje wiele jagód, które możesz wybrać do sadzenia we Włoszech. Niestety jagody nie należą do nich. Gleby w Wielkiej Brytanii mają wyższy poziom pH niż 7, a jagody rozwijają się na kwaśnej glebie.

Z drugiej strony są tak zwane jagody górskie lub jagody Saskatoon idealne dla Włoch.

Jakie drzewa rosną najlepiej we Włoszech?

Drzewa owocowe to nie jedyne drzewa, które można uprawiać we Włoszech. Wiele wiecznie zielonych i liściastych drzew będzie rosło w tym kraju, o ile rozważysz dla nich miejsce. Różne regiony górskie, równiny i pustynie oferują różne środowiska i należy starannie dobierać drzewa do swoich obszarów.

Zauważysz wiele wiecznie zielonych drzew do wyboru, ponieważ różne gatunki są odporne na strefy od 2 do 4. Z drugiej strony będziesz mieć wiele opcji dla drzew liściastych. Gatunki są odporne w strefach od 3 do 5, ale na przetrwanie drzew mają wpływ odpowiednie wcześniejsze badania i przygotowanie.

Jaka strefa wzrostu to Włochy?

Włochy mają strefy wzrostu z ocenami od 3 do 6, a generalnie między ostatnim a pierwszym przymrozkiem jest 115 dni. Zaletą uprawy roślin w tunelu foliowym jest to, że można je sadzić w pomieszczeniu, dopóki środowisko nie będzie dla nich odpowiednie. Rolnicy mogą również zachować idealne warunki dla roślin, jeśli zdecydują się na pełną uprawę w pomieszczeniu.

Jaki rodzaj roślin rośnie we Włoszech?

Oprócz drzew, Itally nadaje się również na niektóre byliny zielne i jednoroczne kwitnące. Większość bylin zielnych jest odporna w strefach od 3 do 4, a ponadto możliwe jest posiadanie rocznego ogrodu z odpowiednim planowaniem lub sadzeniem w szklarni. Włochy są podatne na niską wilgotność i opady deszczu, wiatry i mrozy, dlatego ochrona roślin przed stresem jest kluczowa.

Czy lawenda rośnie we Włoszech?

Lawenda to wytrzymały kwiat, który rośnie we Włoszech. Rolnicy nawet się rozwijają w kraju, więc zobaczysz farmy zielarskie, które mają ten kwiat. Wiele osób zastanawia się również nad uprawą lawendy w Londynie, stolicy kraju.

Wniosek

We Włoszech można uprawiać drzewa owocowe do osobistego ogrodu lub do użytku komercyjnego. Jabłka, morele, brzoskwinie, gruszki, aronii i śliwki to drzewa owocowe rosnące we Włoszech. Będziesz także miał łatwy czas, wybierając z długiej listy wiecznie zielonych i liściastych drzew dla tego kraju.

Ponieważ Włochy mają ocenę 3 do 10 USDA, dobrze jest rozważyć hodowlę w tunelu foliowym dla swoich roślin. Ogrodnictwo w pomieszczeniach może pomóc Twoim plonom rozwijać się pośród mrozów, wiatrów, opadów deszczu i wilgoci. Twoja proaktywność determinuje sukces Twojej farmy drzewnej, co obejmuje podejmowanie wyzwań i wcześniejsze tworzenie rozwiązań.