Dobre rośliny towarzyszące dla bakłażana: wskazówki do poznania

Jakie są dobre rośliny towarzyszące dla bakłażana? Jest to dość interesujące pytanie, na które należy odpowiedzieć i wiedzieć o nim, ponieważ bakłażany są podstawowym składnikiem różnych przepisów. Bez tego dania nie będą kompletne. Rośliny te obejmują groch, fasolę, amarantus, nagietki, szpinak, paprykę i tymianek.

Co rośnie najlepiej z bakłażanem

Amarant

Czym są amaranty? Są one uważane za krótkotrwałe rośliny jednoroczne, które są zbierane i uprawiane jako warzywa liściaste, a także mogą działać jako rośliny ozdobne. Wiele z tych gatunków najlepiej rośnie latem, z chwastami znanymi jako szarłat.

Dobre rośliny towarzyszące dla bakłażana: wskazówki do poznania

Fasola

Po zebraniu fasola jest łatwym do przygotowania składnikiem, który może być doskonałym składnikiem wielu rodzajów potraw. Korzyści zdrowotne płynące z tej fasoli to pomoc w utracie wagi, poprawa zdrowia układu krążenia lub serca, walka z cukrzycą i dobre źródło składników odżywczych.

Nagietki

Tymczasem nagietki są również wieloletnie, a wiele z tych roślin zielnych należy do gatunków słonecznika. W XVIII wieku Carl Linnaeus opisał ten rodzaj, który pochodzi z południowego Meksyku, ale istnieją pewne gatunki znaturalizowane na całym świecie.

Groszek

Specjaliści w dziedzinie ogrodnictwa zgodzą się, że groszek jest dobrą rośliną towarzyszącą dla bakłażana. Są to jedne z pierwszych roślin, które sadzą w okresie wiosennym, o smaku, który możesz mieć łatwiej niż wcześniej, ponieważ są one dostępne w sklepach spożywczych. Nasiona grochu uprawiane są nawet w okresie zimowym. Istnieją odmiany, a są to groszek angielski, groszek śnieżny i groszek cukrowy.

Papryka

Inną dobrą rośliną towarzyszącą bakłażanom są papryki. Są one popularne, ponieważ są to podstawowe składniki w kuchni, ale na pewno nie wiedziałeś więcej o tych paprykach z perspektywy ogrodnictwa. Istnieje kilka rodzajów papryki, a wśród nich:

 • Papryka
 • Papryki Poblano
 • Papryka Anaheim
 • Papryka serrano
 • Papryki Habañero
 • Papryka Cayenne
 • Papryki rocoto
 • Piri piri lub bardziej popularnym określeniem Peri peri
 • Mirasol chili
 • Pieprz Tabasco
 • Pieprz jalapeño i nie tylko

Szpinak

Są to wspaniałe rośliny towarzyszące bakłażanowi, ponieważ szpinak uzupełnia uprawę podczas jej wzrostu. Jeśli chodzi o tę roślinę, doskonale współpracuje, ponieważ wyższe bakłażany będą służyć jako cień dla słońca, szczególnie w chłodniejsze dni.

Tyanek

Ostatni, ale nie najmniej ważny, jest tymianek. Jest to dobre źródło składników odżywczych dla organizmu, ponieważ zawiera witaminę C, witaminę A i może pomóc Ci wrócić na właściwe tory w zakresie zdrowia. Jest również doskonałym źródłem manganu, żelaza, błonnika i miedzi.

Jakie zioła najlepiej rosną z bakłażanem?

Zaleca się sadzenie ziół w ogrodzie, ponieważ oprócz oferowania ogrodu lub szklarni z różnorodnością, zapewnia również tony korzyści zdrowotnych. Ziołolecznictwo jest dziś coraz bardziej popularne i dość interesujące jest badanie tych szczegółów.

 • Tyanek
 • Rozmaryn
 • Rumianek
 • Lawenda
 • Szanty
 • Oregano
 • Sage
 • Bazylia 
 • estragon

Czego nie można sadzić w pobliżu bakłażanów?

Jeśli chodzi o sadzenie, istnieją rośliny, których nie zaleca się sadzić w pobliżu, ponieważ może to zakłócić plony i zbiory. Czym mogą być te rośliny?

Lista może iść dalej, ale te udowodnione naukowo w badaniach, których nie można sadzić obok bakłażanów, to koper włoski. Odnoszą się one do roślin kwiatowych należących do rodziny marchwi. Charakteryzują się one jako wieloletnie zioło o żółtych kwiatach i liściach w strukturze piór.

Czy możesz sadzić cukinię i bakłażana razem?

Tak i nie, ponieważ chociaż cukinie są wspaniałymi roślinami towarzyszącymi z bakłażanem, według specjalistów te dwie zwykle przyciągają mrówki.

Cukinia może jednak dobrze rosnąć z fasolą, ogórecznikiem, koprem, czosnkiem, nagietkami, miętą, nasturcjami, oregano, groszkiem, facelią i rozmarynem.

Czy bakłażan potrzebuje pełnego słońca?

Zdecydowanie bakłażany wymagają pełnego słońca, zwłaszcza gdy rosną na zewnątrz w szklarni. Aby uzyskać lepsze plony, być może trzeba będzie je posadzić w południowej części podwórka, nie szerszej niż trzy cale. Przy wystarczającej ilości światła słonecznego możesz dostarczyć energię potrzebną do pełnej produkcji w procesie fotosyntezy.

Jak daleko od siebie sadzisz bakłażany?

Odstępy przy uprawie owoców i warzyw to jeden z najważniejszych czynników pozwalających uzyskać najlepsze produkty. Nasiona oberżyny należy wysiewać w osobnych mieszkaniach lub pojemnikach. Nasiona te powinny być rozmieszczone na głębokości od ¼ do ½ cala, w odstępach od czterech do pięciu cali.

Jak zacząć korzystać z Krostrade

Krostrade.com powinno być Twoją stroną internetową, na której znajdziesz wszystko, co dotyczy szklarni i nie tylko. Firma sprzedaje je wraz z namiotami, stojakami na rowery i innym sprzętem, którego możesz potrzebować w codziennym życiu.

Szklarnie firmy Krostrade są jednymi z najbardziej poszukiwanych w branży ze względu na różnorodność w katalogu. Niezależnie od tego, czy są to szklarnie komercyjne, czy akcesoria, w sklepie internetowym znajdziesz to, czego potrzebujesz. Szklarnia jest miejscem docelowym dla rolnictwa komercyjnego, zbudowaną, aby zapewnić większe zyski. Dzięki temu nie będziesz musiał martwić się o konserwację i znalezienie najlepszego środowiska dla swoich upraw.

Rozpocznij zakupy już dziś na www.krostrade.com i zacznij mieć te dobre rośliny towarzyszące do uprawy bakłażana.