Dlaczego kwiaty na roślinach tytoniu zmieniają wygląd?

Jeśli chcesz zaspokoić swoją ciekawość, dlaczego kwiaty na tytoniach zmieniają wygląd, to właśnie z powodu warunków zewnętrznych i ochrony drapieżników. Tytoń może słynąć z palenia i żucia, ale Nicotiana tabacum to kwitnąca roślina jednoroczna i wieloletnia. Ta cecha staje się niemal bonusem dla hodowców tytoniu ze względu na piękne, duże skupiska kwiatów.

Ta właśnie cecha zwróciła uwagę ogrodników, aby uprawiać Nicotianę jako rośliny ozdobne, dlatego warto rozważyć hodowlę ich w szklarni w celu produktywnej uprawy komercyjnej. W końcu wygląd nie jest jedyną cechą, którą można w nich lubić. Niektóre Nicotiany mają odurzający zapach, a nawet nadają ogrodowi słodki zapach o zmierzchu.

Dlaczego kwiaty na roślinach tytoniu zmieniają wygląd?

Dlaczego kwiaty na roślinach tytoniu zmieniają wygląd

Nicotiana tabacum wytwarza duże skupiska kwiatów w kształcie trąbki, od różowego, czerwonego, białego lub kremowego, w zależności od odmiany. Można je uprawiać jako rośliny wieloletnie, ale częściej stosuje się je jako rośliny jednoroczne na jeden sezon wegetacyjny. Jeśli zauważysz, że kwiaty rośliny zmieniają wygląd, może to być spowodowane warunkami zewnętrznymi i, co ciekawe, metodą ochrony drapieżników rośliny.

Warunki zewnętrzne

Możesz zacząć dostrzegać zmiany w wyglądzie kwiatów tytoniu, gdy warunki środowiskowe nie są idealne. Podobnie jak wszystkie rośliny, chcesz mieć pewność, że otrzyma idealne środowisko do rozwoju. Na przykład University of Vermont zaleca kwitnące rośliny tytoniu, aby uzyskać pełne słońce.

Możesz również użyć apolitunelu, aby upewnić się, że rośliny nie doświadczają ekstremalnych upałów i niskich temperatur. W przeciwnym razie na ogół nie są wybredne nawet przy wilgotności. Jak wspomniano wcześniej, możesz uprawiać je jako rośliny jednoroczne, ale użycie tunelu apolitowego pozwoli ci rozwinąć je jako bylinę, nawet jeśli nie przebywasz w strefach mrozoodporności od 10 do 11.

Daje to wyobrażenie o najlepszych warunkach dla roślin tytoniu i zapobiega przypadkowym zmianom w wyglądzie kwiatów. Można stwierdzić, że kontrolowanie środowiska ochroni i utrzyma zdrowy rozkwit kwiatów w Twoim klimacie. Możesz to zrobić za pomocą apolytunneland dostosowując warunki w pomieszczeniu.

Ochrona przed drapieżnikami

Innym i być może bardziej przekonującym powodem zmiany wyglądu kwiatów tytoniu jest ochrona przed drapieżnikami. Badania z 2010 roku wykazały, że rośliny tytoniu zmieniają czas otwierania pąków kwiatowych na świt zamiast na zmierzch. To oczywiście zmienia wygląd kwiatu i jest unikalnym sposobem odstraszania owadów, takich jak samice ćmy.

Chociaż możesz pomyśleć, że ćmy nie są szkodnikami, mogą stanowić zagrożenie dla roślin tytoniu. Składają jaja na liściach rośliny, gdzie wylęgają się gąsienice i powodują szkody. Rośliny tytoniu opracowały sposób na zmianę czasu kwitnienia, aby przyciągnąć kolibry zamiast niszczyć ćmy.

Jak uprawiać kwitnący tytoń

Jeśli interesuje Cię uprawa kwitnącego tytoniu, możesz przeprowadzić badania na temat Nicotiana alata. Stanowią doskonałe dodatki do obramowań, a właściciele domów kupują je, aby dodać zapachu swoim tarasom i patio. Dodatkowo są stosunkowo łatwe w uprawie, więc nie powinieneś mieć wielu możliwości na błędy w ich uprawie.

Nicotiana alata to wytrzymała i delikatna roślina wieloletnia, najlepiej nadająca się do uprawy w strefach od 10 do 11. Można je również uprawiać jako rośliny jednoroczne w pełnym cieniu i wysokiej jakości wilgotnej glebie. Aby zapewnić dobry początek, nasiona należy wysiewać w tunelu foliowym na osiem tygodni przed ostatnimi przymrozkami i powinny kwitnąć od lata do jesieni.

W przypadku rosnących wymagań przeznacz od 12 do 30 cali przestrzeni między roślinami i zapewnij im pełny cień. Dobrze przepuszczalna i nawożona gleba jest najlepsza dla kwitnących roślin tytoniu, a ich wymagania w zakresie karmienia i pojenia są podobne do większości roślin jednorocznych.

Częste problemy z kwitnącym tytoniem

Chociaż uprawa kwitnących roślin tytoniu nie jest skomplikowana, lepiej jest przewidzieć typowe problemy, aby móc je szybko rozwiązać. Na szczęście częstymi problemami tej rośliny nie są rzeczy, których nie widziałeś jako ogrodnik. Należą do nich zgnilizna i pleśń wywołana przez grzyby, mszyce, mączliki oraz chorobę typową dla tytoniu, wirus mozaiki.

Problemy grzybicze można łatwo zapobiegać i eliminować. Upewnij się, że utrzymujesz idealne warunki wzrostu, aby hodować energiczne rośliny do przesadzania i zapobiegać wzrostowi grzybów. Nie zapomnij też usunąć zainfekowanych roślin.

Z drugiej strony możesz użyć kontroli biologicznej i lepkich pułapek, aby rozwiązać szkodniki. Stosowanie chemikaliów jest bardziej skomplikowane, dlatego lepiej trzymać się wcześniej wspomnianych metod. I wreszcie, możesz uniknąć wirusa mozaiki tytoniu dzięki odpowiednim warunkom sanitarnym.

Wniosek

Tytoń to nie tylko coś, z czego mogą się cieszyć palacze. Kwitnący tytoń tworzy fantastyczne rośliny ozdobne, dlatego warto wiedzieć, dlaczego kwiaty tytoniu zmieniają wygląd. Dobrą wiadomością jest to, że łatwo to zrozumieć, ponieważ podobnie jak w przypadku innych roślin, zmiany warunków środowiskowych spowodują zmiany w twoich kwiatach.

Co więcej, sama roślina opracowała inny czas kwitnienia, aby przyciągnąć kolibry zamiast ciem, które mogą uszkodzić roślinę. Znajomość tych dwóch powodów powinna pomóc ci uniknąć niepokoju, gdy twoje kwiaty wyglądają inaczej niż zwykle. Możesz również użyć apolitunelu, aby zapewnić, że będą rosły w idealnym środowisku i bezproblemowo wyprodukują piękne i pachnące kwiaty tytoniu.