Czy potrzebujesz kopuł nawilżających podczas sadzenia nasion w tunelu foliowym?

Jeśli uważasz, że wiesz wystarczająco dużo o uprawie i zbiorach tuneli foliowych, pomyśl jeszcze raz. Nawet zaawansowani właściciele tuneli foliowych mogą jeszcze nie w pełni zrozumieć pewnych pojęć, takich jak kopuły nawilżające. Dzisiaj koncentrujemy się na sprzęcie do dużych obciążeń, znanym jako kopuła nawilżająca.

Czy potrzebujesz kopuł nawilżających podczas sadzenia nasion w szklarni? Dowiemy się w tym wydaniu bloga, z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania pasjonatów sadzenia.

Czy potrzebujesz kopuł nawilżających podczas sadzenia nasion w tunelu foliowym?

Zdefiniowane kopuły nawilżające

W ogrodnictwie wielotunelowym, kopuły nawilżające to konstrukcje lub dodatkowe urządzenia wykonane z tworzywa sztucznego, które umieszcza się na propagatorach, a także tace na nasiona. Są one wypukłe, aby sadzonki rosły wyższe, a materiał to coś więcej niż tylko estetyka.

Plastik jest na tyle elastyczny i tani, że kopuła jest w stanie zwiększyć poziom wilgotności i temperatury we wnętrzach. Tak więc, jeśli tunel foliowy zapewnia odpowiednią temperaturę dla tych ziół, upraw i roślin, kopuła nawilżająca zwiększy tę korzyść.

Pomyślne kiełkowanie ma różne wymagania temperaturowe, a idealna temperatura wynosi średnio od 50 do 65 stopni Fahrenheita. Kopuły są przeznaczone do użytku w pomieszczeniach, ponieważ w większości domów może nie być tak ciepło. Obecność takich narzędzi pozwoli zarządzać i ustabilizować poziom temperatury, a także wilgotność, aby zapewnić idealny wzrost.

Czy powinienem używać osłony nawilżającej na sadzonki?

Aby uniknąć nieporozumień, należy pamiętać, że kopuły nawilżające są przeznaczone do ogrodnictwa, ale nie do wszystkich zastosowań. To znaczy, że akcesoria, bez ich używania, dadzą ci alternatywy, aby nadal mieć najlepsze produkty. Jeśli zapytasz, czy potrzebujesz kopuł nawilżających dla nasion, odpowiedź brzmi: nie. Nasiona mogą kiełkować bez tego, ale kopuła może być również używana do poprawy szybkości kiełkowania tych nasion.

Mogą również poprawić czas i zminimalizować wysiłek potrzebny do utrzymania gleby w wilgotnych warunkach do kiełkowania nasion.

Czy kopuła nawilżająca potrzebuje otworów?

Szczerze mówiąc, kopuły nawilżające nie wymagają otworów. Celem kopuły zawsze było zatrzymywanie wilgoci z powietrza pod pokrywą, zwiększając w ten sposób wilgotność.

Zdarzają się przypadki, gdy otwory wentylacyjne kopuły powiedzą ci, czy jest za dużo wilgoci. Wysoka wilgotność może prowadzić do rozwoju pleśni w glebie lub w sadzonkach. Mogą one sprawić, że dziury w kopule nawilżającej będą bardziej atrakcyjne, gdy sadzisz nasiona, których kiełkowanie zajmuje więcej czasu.

Otwory te często znajdują się na górze lub po bokach kopuły nawilżającej, ale mogą być umieszczone w innym miejscu, jeśli chcesz umieścić je w swoim niestandardowym skarbcu. Uzyskanie odpowiedniego poziomu wilgotności równoważy działanie w taki sposób, że ostrzega przed zbyt wysoką wilgotnością w ogrodnictwie.

Z drugiej strony, mniejsza wilgotność może skutkować wysychaniem gleby, zakłócaniem nasion i zmniejszaniem tempa kiełkowania.

Czy nasiona kiełkują w zimnej szklarni?

Szklarnie pozwalają ogrodnikom i rolnikom zarządzać wilgotnością i temperaturą wymaganą do rozmnażania nasion i umożliwienia im wzrostu. Ponieważ masz kontrolowane środowisko, ogrodnik może rozpocząć siew w dowolnym momencie. To jedna z zalet szklarni.

Jeśli jednak zaczniesz od procesu, w którym przyjrzysz się przesadzaniu do ogrodów na wiosnę, powinieneś zacząć od nasion w tunelu foliowym, osiem tygodni przed „ostatnią oczekiwaną datą przymrozków” w Twojej okolicy.

Aby odnieść jeszcze większy sukces, istnieją nasiona, które nie mogą kiełkować w temperaturach około 80 stopni Fahrenheita. Temperatura w szklarni również musi być dokładnie monitorowana. W ciągu dnia w szklarniach jest ciepło, ale w nocy może być chłodniej. Zawsze odwiedzaj inne zasoby, aby uzyskać więcej informacji na temat tych konkretnych wytycznych.

Jaka temperatura powinna być Apolytunnel w nocy?

Siedemdziesiąt pięć stopni Fahrenheita, czyli 24 stopnie Celsjusza w nocy (90 stopni Fahrenheita, czyli około 32 stopnie Celsjusza w dzień) – to zalecana temperatura, w jakiej muszą znajdować się szklarnie. Temperatura warzyw może zależeć od rodzaju uprawy, ale udowodniono, że posiadanie ich w niższych temperaturach zapewnia lepsze wyniki.

Przede wszystkim twoje rośliny wyrosną więcej gałęzi i pąków kwiatowych niż rośliny rosnące w cieplejszych temperaturach.

Aby w pełni zrozumieć i pomóc Ci zdecydować, czy musisz mieć kopułę nawilżającą w swoich ogrodach, dobrze jest wiedzieć o wilgotności. W ogrodnictwie dotyczy to obecności i procentu pary wodnej w powietrzu, która bezpośrednio wpływa na poziom wilgoci w szklarni.

Czy potrzebujesz kopuł nawilżających podczas sadzenia nasion w szklarni? Wilgotność jest jednym z najważniejszych pojęć, których należy się nauczyć w ogrodnictwie i ogrodnictwie, ponieważ ma to krytyczny wpływ na wyniki upraw.

W przypadku szklarni łatwiej będzie pracować z poziomami wilgotności ze względu na możliwości dostosowania, jakie ma dla każdego ogrodnika. Możesz wybierać spośród różnych rozmiarów konstrukcji, w zależności od potrzeb. Odpowiedni tunel foliowy chroni Twoje rośliny przed zmiennymi warunkami pogodowymi, silnymi wiatrami, niskimi temperaturami, przymrozkami i nie tylko.