Czy nieogrzewany tunel foliowy jest wolny od mrozu, czy nie?

Czy nieogrzewany tunel foliowy jest wolny od szronu? Rzeczywiście, potrzebny jest ogrzewany tunel foliowy. Ale co się stanie, jeśli masz tylko nieogrzewaną? Cóż, nie musisz się o nic martwić, ponieważ nieogrzewany tunel foliowy może być wolny od mrozu.

Disney’s Frozen powiedział kiedyś: „Tylko akt prawdziwej miłości może rozmrozić zamarznięte serce”. Ale czy wiesz, że utrzymanie zdrowych roślin zimą to coś więcej niż tylko akt prawdziwej miłości?

Czy nieogrzewany tunel foliowy jest wolny od mrozu

Ten artykuł pokaże Ci kilka technik, jak utrzymać wystarczająco ciepło w uprawach podczas zimnej pogody. Choć mogą wyglądać onieśmielająco, metody te są łatwe do naśladowania, a także opłacalne.

Pamiętaj, akt prawdziwej miłości z pasją i determinacją może rozmrozić zamarzniętą szklarnię. Niech burza szaleje, ponieważ dzięki tym metodom zimno nigdy nie będzie niepokoić twoich upraw.

Techniki ogrzewania szklarni

Ludzie często mówią: „Dopóki słońce wschodzi, jest nadzieja”. I tak, jako entuzjasta ogrodnictwa, jestem tutaj, aby powiedzieć, że dopóki świeci słońce, istnieje wiele technik, które możemy zastosować, aby nasze rośliny były wystarczająco ciepłe.

Upewnij się, że Twoje rośliny otrzymują odpowiednią ilość światła. Wyeliminuj wszelkie materiały, które mogłyby uniemożliwić roślinom uzyskanie wystarczającej ilości światła i rozważ czyszczenie szyby, aby zmaksymalizować dostępne światło.

Jeśli już osiągnąłeś te rzeczy, przejdźmy do technik. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które możesz wykorzystać, aby utrzymać ciepło w nieogrzewanej szklarni w zimie.

#1 Pokrycie zewnętrzne

Rozważ pokrycie wszystkich części nieogrzewanej szklarni pojedynczą warstwą plastiku, aby zmaksymalizować dopływ światła.

Chociaż użycie dwóch warstw plastiku i wdmuchiwanie powietrza w przestrzeń między nimi gwarantuje lepszą ochronę przed zimnem, to jednak zapobiega pozyskiwaniu dodatkowych dziesięciu procent światła przez tunel foliowy.

Poza tym zakup kolejnej warstwy tworzywa sztucznego i zakup dmuchawy elektrycznej do nadmuchiwania warstw są kosztowne.

#2 Podwójne osłony

W eksperymencie porównującym nadmuchany powietrzem tunel foliowy z nieogrzewanym z tylko jedną warstwą, entuzjaści ogrodnictwa doszli do cennego wniosku.

W eksperymencie uzyskane dane temperaturowe pokazują, że nocne niskie temperatury o średniej 4˚F (2,2˚C) są cieplejsze w domu napompowanym powietrzem w porównaniu z jednowarstwowym pokryciem domu nieogrzewanego.

Na przykład w nocy, gdy na zewnątrz panowała niska temperatura –8˚ F (–22˚ C), temperatura pod wewnętrzną warstwą przykrycia rzędu spadała do 20˚ F (–7˚ C) i do 2˚ F (– 17˚ C) wewnątrz domu jednowarstwowego.

Podsumowując, temperatura w nadmuchanym powietrzem tunelu foliowym wynosiła 7˚ F (–14˚ C). Tymczasem pod wewnętrzną warstwą pokrycia rzędu było to 24˚ F (–4° C).

Obserwacje poczynione podczas próby stworzyły kilka niezwykłych porównań między dwoma domami.

Chociaż nie ma widocznych różnic w jakości plonów, czas wzrostu sadzonek był szybszy w szklarni nadmuchiwanej powietrzem. Poza tym nadmuchiwany dom szybciej się nagrzewał.

Dlatego zaleca się podwójne przykrycie nieogrzewanych szklarni, ponieważ przyspiesza to wzrost sadzonek.

#3 Warstwa wewnętrzna

Istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o warstwy wewnętrzne. Ale musimy wybrać najlepszą. Zawsze możesz zrobić małe szklarnie tunelowe w większych; i tak, ta metoda jest nadal stosowana przez niektórych naszych japońskich rolników.

Jednak musimy znać nasze ograniczenia. Czy umieszczanie szklarni tunelowych jest efektywne w przestrzeni? Czy metody jego wentylacji i zarządzania są łatwe?

Odpowiedź brzmi nie. Co powiesz na zmotoryzowanie systemów kurtyn nocnych? Chociaż ta metoda jest stosowana w materiałach odblaskowych i jest skuteczna w szklarniach, musimy ważyć nasz budżet.

Ta metoda jest bardzo kosztowna. Co więc powinniśmy zrobić? Cóż, na szczęście dla Ciebie, mamy dla Ciebie najprostszą i najbardziej opłacalną opcję.

Pozwólcie, że przedstawię najtańszy wybór – pływającą osłonę rzędu. Chociaż pływające osłony rzędów są mniej chroniące przed zimnem niż ramki szklane, mają charakter samowentylujący.

Uprawy do sadzenia zimą

Czy można uprawiać rośliny zimą? Cóż, chciałbym zacytować słowa Audrey Hepburn: „Nie ma rzeczy niemożliwych”.

Istnieje wiele roślin, które można uprawiać w okresie zimowym. Oto niektóre z poniższych:

  • Czosnek
  • Pory
  • Cebula
  • Rzodkiewki
  • Sałata
  • Groch
  • Ziemniaki
  • Boćwina szwajcarska i inne warzywa

Wniosek

Czy nieogrzewany tunel foliowy jest wolny od szronu? Martwisz się, że twoje rośliny nie przetrwają zimy? Czy obawiasz się, że możesz nie uprawiać roślin z powodu zimnej pogody? Boisz się, że nieogrzewany tunel foliowy może nie być zabezpieczony przed mrozem?

Cóż, nie martw się więcej, ponieważ mamy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie! Klucz? To warstwy.

Dzięki temu przewodnikowi będziesz mógł sprawić, że nieogrzewany tunel foliowy będzie wolny od szronu, nawet nie martwiąc się o wydatki. Metody przedstawione w tym artykule są kompleksowe i w stu procentach opłacalne.

Teraz przygotuj warstwy, ponieważ po raz pierwszy od zawsze rozmrażasz zamarzniętą szklarnię. Zawsze pamiętaj, że roślina, która rośnie w nieszczęściu, jest najpiękniejsza i najrzadsza ze wszystkich. Powodzenia i wszystkiego najlepszego!