Co uprawiać w małym tunelu foliowym

Myślenie o tym, co hodować w małym tunelu foliowym, nie tylko od punktu A do punktu B. Czasami trzeba przeprowadzić wiele badań, aby odnieść sukces w tym procesie. Wszystko, co musisz wiedzieć o uprawie w małych szklarniach lub mini szklarniach, najlepszych uprawach i przewodnik krok po kroku znajduje się w artykule. Przejdźmy do szczegółów.

Uprawa w szklarniach na małą skalę

Rośliny, które potrzebują ciepła, aby uzyskać najlepsze plony, będą wspaniale rozwijać się w Twojej szklarni. Niektórzy rolnicy zaczynają od upraw na ciepło, w tym pomidorów, bakłażanów, okry, dyni, czereśni i melonów, przenosząc je poza wymagania naturalnych temperatur. W nocy będzie ponad 10 stopni Celsjusza.

Co uprawiać w małym tunelu foliowym

Yourpolitunnel to idealna struktura, która może ułatwić wzrost roślin na każdym etapie. Pomaga zacząć wcześniej, chronić najdelikatniejsze rośliny w sezonach łopatek i rozszerzać wzrost. Możesz również wykorzystać tunel foliowy do dalszych zbiorów przez cały sezon jesienny, niezależnie od zasięgu.

Prawy tunel foliowy musi również stanowić przyjazne osiedle dla miejskich rolników, którzy tylko przewidują, że ubrudzą sobie ręce bez mrozu. W Twojej okolicy jest kilka możliwości i ścieżek.

Pomysł kloszy

Zanim dowiesz się, co możesz uprawiać w mini szklarni, musisz być w stanie zrozumieć pojęcie kloszów. Odnoszą się do małych szklarni umieszczonych nad pojedynczymi roślinami w celu ochrony upraw przed szkodnikami i innymi elementami. W ten sposób możesz umieścić większe konstrukcje nad grządką lub duże doniczki na patio, które możesz wnieść do środka, gdy nadejdzie groźna pogoda.

Zakresy rozmiarów

Początkową zasadą przy poszukiwaniu apolytunnelis jest poszukiwanie tego, który odpowiada Twoim wymaganiom. Zdobądź więcej niż potrzebujesz, a jest to sekretny składnik ogrodnictwa przekazywany z pokolenia na pokolenie. Kiedy w przestrzeni, w której umieścisz tunel foliowy, nie ma nic, nie możesz sobie wyobrazić, że dostaniesz go z roślinami, ale zawsze to zrobisz.

Rozmiar ma kluczowe znaczenie podczas uprawy roślin w mini szklarni. Rzeczy mogą być ograniczone, ale wyniki będą świetne.

Najlepsze rośliny do uprawy w małej szklarni

Jednak nie można po prostu uprawiać niczego w małej lub mini szklarni. Ważenie opcji jest konieczne. Tutaj możesz przyjrzeć się uprawom, które najlepiej sprawdzają się w mini szklarni. Zawierają:

Bakłażany

Aby wyhodować bakłażana w małej szklarni, musisz być w stanie wykorzystać doniczki o średnicy ośmiu cali, a następnie wypełnić je kompostem, stopniowo naciskając jego powierzchnię. Następnie przygotuj doniczki za pomocą propagatora rozgrzanego w temperaturze 21 stopni Celsjusza. Kiełkowanie zajmie trzy tygodnie.

Cukinie

Jeśli posiadasz większą szklarnię, cukinia może pozostać pod szkłem i wiadomo, że przetrwa nawet w cieplejszym otoczeniu. Z drugiej strony możesz również przenieść je do większych doniczek, gdy trzymasz je w szklarni. W przeciwnym razie poczekaj, aż skończą się mrozy i przenieś cukinię na zewnątrz w celu dalszego sadzenia.

Kapusta jara

Wiosenna kapusta jest uprawą sałaty obok sałaty, którą możesz mieć w swojej mini szklarni, zapewniając trwałe zapasy w zimie. Możesz wyhodować kapustę gotową do ich wysadzenia.

Chili

Mówiąc o papryczkach chili w szklarni, należy pamiętać, że potrzebują one optymalnej temperatury do wzrostu. Potrzebują również dużej ilości świecącego światła.

Francuska fasola

Uzyskanie dobrego źródła francuskiej fasoli z apolitunelu odświeży Twoją kuchnię przygotowaną do gotowania. Są doskonałym źródłem witamin A i C, z minerałami zawierającymi wapń, magnez i bez tłuszczów nasyconych dla osób na diecie. Promują również lepsze funkcjonowanie jelit.

Inne uprawy idealne dla małych tuneli foliowych obejmują:

  • Szparagi
  • Squash
  • Papryka i nie tylko

Jak rozwijać się w mini szklarni

Teraz, gdy już wiesz, co uprawiać w mini lub małej szklarni, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak można uprawiać w takich szklarniach.

Zwróć uwagę, że mały tunel foliowy nie jest przeznaczony do każdego rodzaju prac ogrodniczych, ale w rzeczywistości jest przeznaczony do zadań, do których są idealne. Rozpoczęcie nasion w minitunelach wielowarstwowych jest jego siłą, zwłaszcza jeśli znajdujesz się w pobliżu jednej półki.

Możesz znaleźć różne regały włączone w idealnych lokalizacjach, aby uniknąć cienia uprawianych sadzonek. Stopień jest również bardzo funkcjonalny, gdy chcesz sklonować rośliny na swoim terenie w taki sposób, aby plastikowa osłona utrzymywała wilgotność, co zwiększa prawdopodobieństwo przeszczepu. Dodatkowo musisz również monitorować temperaturę.

Z tą informacją powinieneś być gotowy do kultywacji.

Wniosek

Minitunel foliowy — małe szklarnie, które dobrze spełniają wymagania ogrodnicze i plantacyjne. Wybierając najlepszą małą szklarnię, udaj się do dostawcy, który może zapewnić Ci wynik wysokiej jakości; co uprawiać w małym tunelu foliowym, co również miało odzwierciedlenie w twoich osobistych wyborach. Czy jesteś gotowy na nadchodzący sezon?