Co uprawiać w hobbystycznym tunelu foliowym

Działania w szklarni w sezonie jesiennym mogą być bardzo przytłaczające, łącznie z uprawą w szklarni hobbystycznej. Znalezienie idealnych upraw do uprawy wymaga badań i rozważań.

Zwróć uwagę, że nigdy nie wolno opuszczać pustego tunelu foliowego w okresie jesiennym i zmierzać w kierunku zimy. Zapewnia ochronę i chroni Twoją delikatną plantację przed mrozem. Umożliwi również uprawę wytrzymałych roślin, w tym ziół i sałatek w okresie zimowym.

Co uprawiać w hobbystycznym tunelu foliowym

Nieogrzewane szklarnie będą dostępne przez noc w temperaturach nawet o pięć stopni wyższych w stopniach Celsjusza niż na zewnątrz. W tej sytuacji uchroni twoje rośliny przed mrozem, ale zadba o to w najgorszych okresach w zimie. Może również zapewnić suchość roślinom, co pomoże przetrwać. Według specjalistów twoje suche rośliny są mniej podatne na zamarzanie niż odmiany tamy.

Przez większość czasu to połączenie wilgoci i zimna zabija rośliny na zewnątrz w sezonie zimowym.

Co to jest szklarnia hobbystyczna?

Zanim dowiesz się, co uprawiać w szklarni hobby, najlepiej przedyskutować, o co chodzi w tunelu hobbystycznym.

Szklarnie hobbystyczne bez wentylacji znane są z tego, że są Twoją jednorazową plantacją roślinną i są miejscem, w którym możesz uprawiać swoje uprawy raz w ciągu roku. Szklarnie tego typu pozwolą Ci mieć większe rośliny dla rodziny, ponieważ dostarczasz im świeże owoce i warzywa, kiedy tylko chcesz.

Najlepsze szklarnie hobbystyczne są w stanie chronić sadzonki, gdy temperatura otoczenia zmienia się lub spada poniżej 32F lub poniżej zera stopni Celsjusza przez noc. Zajmie się zachowaniem ciepła, dzięki czemu gleba będzie zawsze nawodniona. Poza tym chroni Twój obszar przed zwierzętami i nieprzyjemnymi szkodnikami.

Co więcej, twój tunel foliowy musi również być w stanie hartować chwasty, aby rosły w ogrodzie. Za ceny, które możesz znaleźć, istnieją korzyści, z których możesz się cieszyć.

Uprawa w hobbystycznej szklarni

Co uprawiać w hobbystycznym tunelu foliowym powinno skierować twoją edukację w kierunku poznania najlepszych wskazówek dotyczących uprawy roślin w tego rodzaju tunelu foliowym.

Zwróć uwagę, że tunel hobbystyczny na Twoim podwórku zapewni Ci ciepłe i stabilne środowisko, w którym możesz uprawiać dowolne rośliny przez cały rok. Jest to również miejsce, w którym można rozpocząć sezon wegetacyjny, w którym rośliny takie jak papryka i pomidory są sadzone wcześnie, a później wyprowadzane z ogrodu.

W ten sposób, niezależnie od powodu budowy lub zakupu szklarni, możesz uzyskać dostęp do różnych stylów i typów dla każdego, kto chce rozpocząć uprawę roślin w tych scenariuszach. Zwróć także uwagę na materiały z tunelu foliowego.

Co możesz uprawiać w Apolytunnel jako początkujący?

Jako początkujący, oto rośliny, które możesz uprawiać w szklarni hobby.

Rzodkiewki

Mówiąc o tym, jak możesz uprawiać rzodkiewki w szklarni, jako początkujący pamiętaj, że rzodkiewka może rosnąć zbyt szybko, niż tego oczekujesz. Czasami rosną w ciągu kilku dni. Uprawa jest idealna zarówno dla nowych, jak i zaawansowanych ogrodników.

Możesz z łatwością wyhodować rzodkiewkę w tunelu foliowym nawet w okresie zimowym bez problemów. Rzodkiew należy do warzyw korzeniowych z rodziny Brassicaceae.

Truskawki

W szklarni truskawki można sklasyfikować według truskawek w domu lub w sklepie spożywczym. Właśnie dlatego truskawka jest jednym z najpopularniejszych owoców ogrodowych, jakie można mieć w kraju. Jeśli chodzi o produkcję truskawek w szklarni, ogrodnik powinien być w stanie zwracać uwagę na rośliny i uprawy oraz musi zrozumieć szczegóły, zanim wskoczy do środka.

Pomidory

Jeśli chodzi o uprawę pomidorów w szklarni, powinno to być podobne do uprawy na zewnątrz, z tą różnicą, że uzyskuje się dłuższy sezon na uprawę. Wymagania, w tym zacienianie roślin przed zbyt dużym ciepłem, które może powodować choroby skóry, plamistość dojrzewania i gnicie końcówek kwiatów.

Ziemniaki

Czy wiesz, że możesz sadzić ziemniaki o każdej porze roku, pod warunkiem, że nie oszroniesz? Co więcej, jeśli masz szklarnię, możesz ją mieć w grudniu lub styczniu i mieć ziemniaki na stole do kwietnia. Zwykle trwa maksymalnie 100 dni, zanim uprawy będą gotowe.

Zielone liściaste

Idealnym tłem dla zielonych liści jest zrównoważona szklarnia. W swojej kultywacji należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Obejmują one częstą suchość, degradację żyznej gleby, wzrost temperatury i inne. Z tego powodu przedsiębiorcy wzmagają wysiłki, aby zbudować kontrolowane środowiska dla szklarni, dzięki czemu można produkować świeże warzywa, których potrzebujesz.

Co mogę zasadzić w ApolytunnelNow?

Z drugiej strony oto rośliny, które możesz teraz uprawiać jesienią w szklarni hobbystycznej.

  • Rukola
  • Buraki
  • Brokuły
  • Kapusta
  • Kalafior
  • Kalarepa
  • Cebula
  • Rzodkiewki i nie tylko

Wniosek

Co uprawiać w hobbystycznym tunelu foliowym nie kończy się wiedząc, jakie uprawy zasługują na hobbystyczną szklarnię. Powinno to również obejmować poznanie wskazówek i wskazówek, które sprawią, że będziesz je mieć z najlepszymi możliwymi wynikami.