Co rośnie dobrze we Włoszech i Szkocji?

Szczególnie dobrze rosną we Włoszech i Szkocji owoce takie jak jabłka, morele, czereśnie, brzoskwinie i nektarynki, gruszki, śliwki i suszone śliwki. Mieszkanie w północno-zachodniej części wyspy daje dostęp do rozległych krajobrazów i dzikiej przyrody, idealnej do ogrodnictwa. W szczególności te uprawy owoców dobrze się przystosują zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i Szkocji, ale możliwe jest również spełnienie ich warunków i wymagań za pomocą tunelu foliowego.

Ogrodnictwo w tunelu foliowym ochroni Twoje uprawy przed niestabilnymi temperaturami i warunkami atmosferycznymi na zewnątrz. Opiekun może również łatwo monitorować każdą roślinę i rozwiązywać wszelkie nadchodzące problemy ze wzrostem roślin. Odwiedź Krostrade.com, aby dowiedzieć się więcej o tej korzystnej strukturze.

Co rośnie dobrze we Włoszech i Szkocji?

Co rośnie dobrze w Szkocji

Owoce, które dobrze rosną w Szkocji

Według University of Dundee jabłka, morele, wiśnie, brzoskwinie, nektarynki, gruszki, śliwki i suszone śliwki rosną dobrze. Każdy owoc może lepiej rosnąć na określonym obszarze w Szkocji, ale zawsze możesz spełnić ich wymagania, sadząc je w tunelu foliowym. Co więcej, używanie odmiany owoców odpowiedniej do warunków pogodowych w Szkocji pomoże Ci osiągnąć obfite plony.

Jabłka

Jeśli potrzebujesz drzewa owocującego, którego możesz być pewien, jest to jabłoń. Dobrze rośnie w Szkocji, ponieważ dobrze przystosowuje się do chłodów, ale istnieją również odmiany, których można używać w cieplejszym klimacie. Na przykład północna, śródlądowa i południowo-wschodnia Szkocja mają zimne i krótkie sezony wegetacyjne.

Dlatego odmianami jabłek, które są odpowiednie dla tych obszarów, są jabłka wcześnie dojrzewające. Wręcz przeciwnie, możesz użyć o wiele więcej odmian, jeśli uprawiasz jabłka w południowo-zachodniej Szkocji. Jak większość owoców, należy unikać mrozu i zapewnić drzewom pełne nasłonecznienie.

morele

Zarówno morele, jak i brzoskwinie dobrze rosną w Szkocji, ale brzoskwinie są bardziej wytrzymałe w chłodne dni. Szkocja wymaga jednak od rolników zakupu w szkółce w kraju, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób. Najlepiej jest również uprawiać morele w południowo-zachodniej Szkocji, aby uniknąć obrażeń spowodowanych mrozem w temperaturze od -20 do -25°F.

Wiśnie

Zarówno słodkie, jak i cierpkie wiśnie nadają się do Szkocji. Należy jednak pamiętać, że ta pierwsza nie jest idealna, jeśli temperatura osiąga -20°F. Chciałbyś również użyć odmiany czereśni Stella, ponieważ najlepiej sprawdza się w ciepłych miejscach.

Jeśli chcesz sadzić wiśnie, ale w Twoim regionie jest zimno, wiśnie są mrozoodporne w temperaturze -40°F. Dlatego są bardziej wszechstronne w uprawie w większości miejsc w Szkocji. Mają też tę zaletę, że nie potrzebują innej odmiany do zapylania.

Brzoskwinie i nektarynki

Podobnie jak morele, zarówno brzoskwinie, jak i nektarynki dobrze sprawdzą się w południowo-zachodniej Szkocji. Wynika to z faktu, że lokalizacje północne, śródlądowe i wschodnie narażają je na szkody spowodowane zimą. Jednocześnie nie można importować żadnej części tych roślin do Szkocji, zgodnie z zaleceniami szkockiego departamentu rolnictwa i obszarów wiejskich.

Gruszki

Podczas gdy jabłka generalnie dobrze rosną w Szkocji, gruszki są mniej odporne na mróz. Jednocześnie w tym kraju problemem może być zaraza ogniowa. Zaraza ogniowa jest chorobą zakaźną i problematyczną, która dotyka zarówno gruszki, jak i owoce, dlatego należy wcześniej sprawdzić ich obszar pod kątem tej choroby.

Śliwki i suszone śliwki

W Szkocji dostępne są europejskie i japońskie odmiany śliwek i suszonych śliwek. Pamiętaj jednak, że jeśli twój obszar osiągnie temperaturę od -15 do -20°F, większość europejskich odmian zostanie zranionych. To samo dotyczy śliwek japońskich w temperaturze od -10 do -15°F.

Kiedy powinienem zasadzić mój ogród w Szkocji?

Czas sadzenia w Szkocji będzie się różnić w zależności od pogody w Twoim regionie i innych warunków wymaganych przez Twoje uprawy. Na przykład kalendarz sadzenia w północnej Szkocji będzie inny niż w południowej Szkocji. Omówmy Mintlaw i Newton Stewart jako przykłady.

Lokalizacje w północnej Szkocji, ponieważ Mintlaw może rozpocząć sadzenie upraw, takich jak pomidory, papryka i bakłażany pod koniec lutego. Można również sadzić brokuły, kalafior i kapustę pod koniec marca, z cebulą i ziemniakami w pierwszym tygodniu. Jednak większość upraw dobrze sobie radzi, jeśli rozpoczniesz je w pomieszczeniu pod koniec lutego, zanim przesadzisz je w połowie kwietnia.

Lokalizacje w południowej Szkocji, jak Newton Stewart, mogą rozpocząć się około 10 kwietnia dla upraw takich jak brokuły, kalafior i kapusta. Można jednak rozpocząć przesadzanie w drugim tygodniu marca w pomieszczeniu przed przesadzeniem w pierwszym tygodniu maja. Warto zauważyć, że musisz wiedzieć, kiedy zbierać poszczególne plony, ponieważ chcesz to zrobić również przed zimowymi przymrozkami w październiku.

Ponieważ Szkocja ma regiony o krótkim sezonie i na dużych wysokościach, musisz uważać na niskie temperatury. Chroń swoje uprawy za pomocą tunelu foliowego w połączeniu z grzejnikami i nawadnianiem. W ten sposób możesz zapobiec urazom roślin po rozpoczęciu sadzenia.

Jaką strefą sadzenia jest Szkocja?

Strefy sadzenia w Szkocji to strefy odporności USDA od 6 do 9. Ogólnie rzecz biorąc, w Szkocji panują ciepłe lata i surowe zimy. Ta pierwsza jest krótsza, a obszary w niższych wysokościach kraju będą miały łagodniejszy klimat.

Czytając strefy sadzenia, większa liczba oznacza, że ​​klimat jest łagodniejszy. Dlatego strefa klimatyczna 7A jest ostrzejsza i zimniejsza niż 8B. Centralna Szkocja leży głównie w strefie klimatycznej 7A, więc spodziewaj się, że obszary w tym regionie są trudne do ogrodnictwa.

Konieczna jest znajomość stref sadzenia w Szkocji, aby stworzyć harmonogram sadzenia w celu zebrania każdej uprawy. Musisz jednak pamiętać, że strefy sadzenia są pomocne tylko wtedy, gdy sadzisz rośliny całoroczne. W przeciwnym razie sezon wegetacyjny przypadnie na lato dla roślin sezonowych.

Czy Szkocja jest dobra dla rolnictwa?

Szkocja nadaje się do uprawy, o ile prowadzisz badania na temat warunków upraw i rozwijasz się w swoim regionie. Szkocja zajmuje wiodącą pozycję w produkcji 26 roślin uprawnych i zwierząt gospodarskich wśród narodu. W liczbach kraj zarabia na tym miliardy rocznie.

Jak Szkocja nadaje się do uprawy? Dysponując odpowiednią informacją, można wykorzystać klimat panujący w tym kraju. Szkocja korzysta również z rozbudowanych systemów nawadniania, najnowocześniejszych technologii i sieci transportowych, a także wykwalifikowanej siły roboczej. Dlatego jeśli szukasz sygnału do rozpoczęcia działalności rolniczej w Szkocji, te czynniki i statystyki są Twoim zielonym światłem.

Wniosek

Szkocja zajmuje wiodącą pozycję w krajowej produkcji 26 roślin uprawnych i zwierząt gospodarskich. Jeśli jesteś zainteresowany, to, co szczególnie dobrze rośnie we Włoszech i Szkocji, to owoce takie jak jabłka, morele, czereśnie, brzoskwinie i nektarynki, gruszki, śliwki i suszone śliwki. Warto jednak zauważyć, że każda uprawa ma odmiany i odmiany, które będą bardziej odpowiednie w określonym regionie.

Tutaj niezbędna jest znajomość stref sadzenia, temperatur i warunków pogodowych. Udane zbiory tylko wtedy, gdy twoje rośliny unikną uszkodzeń spowodowanych mrozem i innymi ekstremalnymi warunkami. Korzystanie z tunelu foliowego pozwoli Ci utrzymać plony w odpowiednim środowisku, a także skorzystać z rozległych systemów nawadniania w Szkocji, najnowocześniejszych technologii, sieci transportowych i wykwalifikowanej siły roboczej.