7 wskazówek, jak uprawiać hibiskus z gołymi korzeniami

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak uprawiać hibiskus z gołym korzeniem? Te piękne kwiaty występują w różnych kolorach: białym, różowym, brzoskwiniowym, pomarańczowym, żółtym, czerwonym lub fioletowym. Hibiskus z gołym korzeniem ma wiele zalet, ale wielu ogrodników nie zna tej pożywki wyjściowej.

Co musisz wiedzieć o uprawie hibiskusa z gołym korzeniem

Ogrodnicy są przyzwyczajeni do sadzenia małych krzewów, ale hibiskus z gołym korzeniem jest uprawiany na polu i daje większe plony. Oznacza to, że będziesz cieszyć się szybszym czasem realizacji i większą ilością wysokiej jakości kwiatów w pojemniku.

7 wskazówek

Jeśli interesuje Cię, jak uprawiać hibiskus z gołym korzeniem, oto siedem rzeczy, które musisz wiedzieć:

Wskazówka nr 1: doniczki i czas sadzenia

Hibiskus z gołym korzeniem musisz umieścić w doniczce, gdy tylko go zdobędziesz. Posadź jedną gołą roślinę korzeniową w każdym trzygalonowym pojemniku w podłożu do sadzenia z mchu torfowego lub kory o idealnym poziomie pH od 6 do 6,5. Umieść je na zewnątrz, gdy minie data ostatniego mrozu i upewnij się, że zainstalowano nawadnianie kroplowe. Upewnij się, że unikasz umieszczania garnków zbyt blisko siebie.

Wskazówka 2: Nawóz

Jeśli chcesz, aby Twoje rośliny hibiskusa rosły szybko, musisz zastosować nawóz. Podawaj rośliny płynnym nawozem zawierającym od 150 do 200 ppm azotu podczas każdego nawadniania lub możesz dodać nawóz kontrolujący uwalnianie podczas doniczki. Upewnij się, że nie dodajesz zbyt dużo nawozu, ponieważ zbyt dużo fosforu może zabić twoje rośliny.

Wskazówka 3: Podlewanie

Twoje rośliny hibiskusa najlepiej rozwijają się w wilgotnym podłożu doniczkowym. Jeśli będzie zbyt sucho, liście opadną, a sadzonki będą wyglądać jak patyki. Kiedy tak się stanie, nie wyrzucaj swoich sadzonek. Będzie ponownie pączkować, ale upewnij się, że nie podlewasz ani nie podlewasz swoich roślin. Nie pozwól, aby woda zalegała w pojemniku; w przeciwnym razie doprowadzi to do zgnilizny korzeni. Upewnij się, że używasz garnka z odpowiednim drenażem.

Wskazówka 4: Temperatura

Rośliny hibiskusa najlepiej rosną w cieplejszym klimacie, w temperaturze od 65 do 67 stopni F lub wyższej. Jeśli mieszkasz w chłodniejszych obszarach, możesz spodziewać się przedłużającego się sezonu wegetacyjnego i chlorotycznych liści. Latem lepiej jest umieścić rośliny na zewnątrz, ale upewnij się, że mają wystarczającą ilość wody.

Wskazówka nr 5: Choroby i szkodniki

Chrząszcze japońskie, przędziorków, mączlików i sawflies to tylko niektóre ze szkodników atakujących rośliny hibiskusa. Upewnij się, że regularnie sprawdzasz swoje rośliny pod kątem tych szkodliwych owadów i zastosuj odpowiednie środki, jeśli je zauważysz. Jeśli chodzi o choroby, na szczęście zaraza nie jest powszechna na roślinach hibiskusa.

Wskazówka #6: Oświetlenie

Aby rośliny hibiskusa produkowały kwiaty i liście, musisz je wystawić na działanie silnego światła. Na przykład niektóre odmiany hibiskusa staną się bardziej zielone, jeśli wyhodujesz je w szklarni. Najlepiej uprawiać je w pełnym słońcu lub na zewnątrz, a jeśli uprawiasz je w szklarni, upewnij się, że masz wysoką intensywność światła. Kwiaty hibiskusa potrzebują długich dni, aby zakwitły.

Wskazówka nr 7: Zakaz forsowania

Wielu ogrodników chce zmusić hibiskusa, ale nie jest to zalecane. Poza tym, że zmuszanie ich do kwitnienia jest drogie, te kwiaty potrzebują długich dni, aby zakwitnąć. Eksperci zalecają naturalną uprawę hibiskusa z gołym korzeniem.

Po co sadzić kwiaty hibiskusa w półprofesjonalnej szklarni?

Jak wspomniano, rośliny hibiskusa muszą rosnąć w cieplejszym klimacie, a także potrzebują dłuższych dni, aby zakwitnąć. Jeśli mieszkasz w chłodniejszych regionach, lepiej uprawiać rośliny w szklarni. Oto kilka powodów, dla których:

Chroń swoje rośliny przed szkodliwymi owadami

Rośliny hibiskusa są podatne na ataki owadów ze strony mączlików, mączlików i innych. Trzymanie ich w środku. Zamknięta przestrzeń zmniejsza szanse na przyciągnięcie tych nieznośnych owadów.

Szklarnie mają różne rozmiary

Kiedy ludzie myślą o szklarniach, od razu myślą o dużych szklanych ścianach. Jednak niewiele osób wie, że szklarnie mają różne kształty i rozmiary. Nie zawsze potrzebujesz gigantycznego tunelu foliowego, chyba że prowadzisz działalność komercyjną. Jeśli chcesz uprawiać sezonowe owoce, warzywa, kwiaty itp., nadal możesz skorzystać z półprofesjonalnych lub mini szklarni za ułamek kosztów.

Semi Propolytunnel to świetna opcja dla osób o ograniczonej przestrzeni

Jeśli chciałeś uprawiać własne produkty, ale nie masz wystarczająco dużo miejsca, półtunel jest dla Ciebie. Jego kompaktowy rozmiar można umieścić na balkonach, tarasach, tarasach i nie tylko. Mimo że są mniejsze, szklarnie semi-pro zapewniają te same korzyści, co szklarnie o standardowych rozmiarach.

Chroń swoje rośliny przed szkodliwymi warunkami pogodowymi

Śnieg, mróz, lód, silne wiatry i deszcze mogą z łatwością zniszczyć Twoje kwiaty i uprawy. Chroń swoje rośliny przed złymi warunkami atmosferycznymi, umieszczając je w szklarni. Gdy pogoda się ociepli, możesz przesadzić je na zewnątrz, jeśli chcesz, ale możesz je tam trzymać do początku wiosny.

Uprawiaj rośliny i rośliny w dowolnym momencie

Dzięki szklarni nie musisz czekać z zasadzeniem upraw. Będziesz mógł je wyhodować przed nastaniem zimnej pory roku w Twojej okolicy. Możesz trzymać je w tunelu foliowym, aż pogoda stanie się łatwiejsza i możesz umieścić je na zewnątrz.

Końcowe przemyślenia na temat uprawy hibiskusa z gołymi korzeniami

Po nauczeniu się, jak uprawiać hibiskus z gołym korzeniem, następnym krokiem jest rozpoczęcie sadzenia. Pamiętaj o tych wskazówkach, a będziesz mogła cieszyć się zdrowymi i kolorowymi kwiatami.