7 najlepszych jagód do uprawy we Włoszech

Włochy to obiecujący kraj, w którym można uprawiać doskonałe plony, takie jak jagody. Jeśli zapytasz: „Jakie jagody najlepiej rosną we Włoszech?” odpowiedzi może być mnóstwo. Jagody należą do najzdrowszych produktów spożywczych, jakie można znaleźć w okolicy. Ich korzyści zdrowotne są czymś, na co możesz się spodziewać.

Są to jedne z najzdrowszych produktów spożywczych, ponieważ są bogate w przeciwutleniacze, mogą pomóc poprawić reakcję organizmu na poziom cukru, dzięki czemu regulują te poziomy, są bogate w błonnik, mogą pomóc w walce z izolacją, mogą pomóc obniżyć poziom cholesterolu w organizmie, mogą chroni przed rakiem, jest dobry dla skóry i można go wykorzystać w kilku recepturach.

7 najlepszych jagód do uprawy we Włoszech

Przejdźmy do rzeczy i poznajmy te jagody.

Jagody rosnące we włoskich tunelach foliowych

Włochy i Stany Zjednoczone mają wiele wspólnego w klimacie, więc wiele korelacji odnosi się do podobnych technik uprawy najlepszych jagód? Jeśli chcesz mieć je w swoich przepisach, trafiłeś na właściwą stronę. Z jagód, które można uprawiać na wsi, można zaliczyć jagody miodowe, truskawki, czereśnie, porzeczki, agrest, aronię, czereśnie krzewiaste. Możemy rzucić okiem na każdą z tych odmian. Przeczytaj wraz z postem.

Maliny

Pierwsze to maliny. we Włoszech maliny to jadalne owoce z różnych gatunków roślin z rodziny różowatych, a nazwa odnosi się również do tego, jak rośliny prezentują się w ogrodzie. Są to rośliny wieloletnie charakteryzujące się zdrewniałymi łodygami.

Uprawy te mają cztery różne klasy kolorystyczne, w szczególności czerwoną, czarną, fioletową i żółtą, z dwoma zwyczajami rodzenia w czerwcu i jesieni. Najpopularniejszymi wariantami są czerwcowe maliny w kolorze czerwonym we Włoszech. Czerwone maliny najlepiej rosną zimą, w zakresie od -20 do 25 stopni Fahrenheita.

Jagody miodowe

Jagoda miodowa to roślina, która rośnie w miejscach, w których słońce świeci przez pół dnia, najlepiej rano. Rosną w półcieniu z lasami w okolicy. Są również bardzo odporne na zimno. Co to znaczy?

Miodowe jagody mogą tolerować nawet do -40 stopni Fahrenheita. Typy rosyjskie znane są z tego, że owocują wcześniej niż japońska odmiana jagody kamczackiej. Przy niskich temperaturach dobrze się rozwijają w tych klimatach i rzadko w miesiącach letnich.

Truskawki

Truskawki są powszechną rośliną uprawną, którą można znaleźć w wypiekach, przepisach i innych potrawach. Ale ponieważ jest to jagoda sama w sobie, są one również warte odnotowania w tej dyskusji. we Włoszech truskawki należą do roślin, które najlepiej uprawiać w tunelach foliowych i ogrodach.

W kraju uprawia się trzy podstawowe rodzaje truskawek. Jedną z najbardziej znanych jest czerwcowa truskawka, która owocuje raz w roku na początku tego miesiąca. Mimo tej nazwy plony dają wiosną i jesienią.

Najczęściej spotykane są rośliny neutralne w ciągu dnia, które produkują truskawki przez cały sezon i są mniej wrażliwe na światło. Im więcej tych roślin może wyprodukować, jak w przypadku innych upraw, tym mniejsze będą te jagody. Jeśli szukasz większych jagód, to odmiany czerwcowe są dla Ciebie.

Porzeczki

Znane również jako rodzynki korynckie, porzeczki to suszone jagody z małymi, bezpestkowymi winogronami zwanymi Czarnym Koryntem. Są popularnym składnikiem sałatek owocowych.

Te porzeczki mają różne kolory, w szczególności od rubinowej czerwieni do ciemnego fioletu w głębokich tonach, a także półprzezroczystą biel. Smak jest zwykle połączeniem kwasowości i słodyczy, z dużą ilością tanin, które mogą być niewygodne dla ust. To także najlepsze dodatki do deserów.

Agrest

A potem masz agrest. Mają one niesamowite korzyści zdrowotne. Rośliny bogate w błonnik, ale niskokaloryczne, są doskonałym źródłem przeciwutleniaczy, mogą pomóc regulować poziom cukru we krwi, są dobrze znanym pokarmem dla mózgu, dobrym dla serca i mogą być łatwo dodawane do każdego przepisu.

Wiśnie krzewiaste

Wiśnie krzewiaste są bardzo łatwe i przyjemne w uprawie, oferując jedną z najlepszych alternatyw dla Twoich wiśni. To także piękne i pyszne rośliny, którym nie można się oprzeć.

Pod względem wielkości są one mniejsze niż zwykła czereśnia, a po posadzeniu oferują ładne kwiaty, które mogą również stać się ozdobami.

Aronia

Ostatnia, ale nie mniej ważna jest Aronia. Aronia jest klasyfikowana jako krzew liściasty, jeśli chodzi o roślinę, z której pochodzi, pochodząca ze wschodnich Włoch i obfitująca w bagna i podmokłe tereny leśne.

Jak uprawiać maliny we Włoszech: przewodnik krok po kroku

Od tego momentu zostaniesz wprowadzony w pomocną procedurę krok po kroku dotyczącą uprawy tych jagód w kraju. Zaczynasz od malin. W większości przypadków otrzymasz te szczegóły ze wspólnymi punktami, ale są one rozłożone w wielu różnych odmianach.

Poinformowano, że być może będziesz musiał zacząć od około rocznych pędów malin z renomowanych szkółek. Gdy już to masz, możesz rozpocząć sadzenie wcześnie w sezonie wiosennym. W przypadku obszarów o klimacie umiarkowanym sadzenie można rozpocząć późną jesienią, co daje im dobry start.

Możesz rozpocząć sadzenie tych doniczkowych przeszczepów na wiosnę, gdy minie mróz. Kroki obejmują wybór miejsca sadzenia maliny, znalezienie idealnego miejsca, przycinanie, pielęgnację malin i ochronę przed szkodnikami.

Jak uprawiać jagody we Włoszech

Jagody to inny rodzaj i poznaliście te warianty w poprzednich dyskusjach. Aby uprawiać jagody, ogólnie rzecz biorąc, musi istnieć idealne miejsce i kroki, jak je uprawiać.

Wskazane jest, aby mieć je na wilgotnej glebie ze słonecznymi miejscami. Są zawsze tolerancyjne na cień i w takich sytuacjach uzyskuje się najlepsze plony. Jeśli gleba ogrodowa jest zasadowa, możesz uprawiać rośliny w pojemnikach z kompostem wrzosowatym.

Jak uprawiać truskawki we Włoszech

Truskawki cieszą oczy i smaki, ale najpierw trzeba je pielęgnować i hodować. Jeśli wolisz dostawać je od gospodarstwa do stołu, wylądowałeś na właściwej stronie.

Najpierw musisz dowiedzieć się, gdzie rosną truskawki. Następnie musisz wybrać pojemnik, w którym je umieścić. Napełnij te pojemniki idealną glebą, przygotuj rośliny i nigdy nie zapomnij o nich dbać.

Skoro już wiesz, jakie jagody są najlepsze do uprawy we Włoszech, to najlepszy czas, aby sprawdzić, czy Krostrade.com oferuje najlepsze tunele foliowe zarówno do pomieszczeń mieszkalnych, jak i komercyjnych. Zajrzyj na stronę już dziś i zacznij zakupy. Najlepsze ogrody są na wyciągnięcie ręki.