5 wskazówek dotyczących uprawy karczochów we Włoszech

Uprawa karczochów we Włoszech wiąże się z odkrywaniem na nowo możliwości, wiedząc, czy można wyhodować rośliny z resztek, o czasie uprawy i zbioru, wymianach końcówek i najlepszych sposobach sadzenia roślin.

Karczochy to gatunki, które zapewniają fantastyczne korzyści zdrowotne dla Twojego dobrego samopoczucia. Wśród nich jest poprawa zdrowia układu krążenia, regulacja wypróżnień, regulacja poziomu ciśnienia krwi i świetny sposób na leczenie kaca. Uprawa karczochów we Włoszech bezpośrednio na twoim podwórku to jeden ze sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy i zasobów.

5 wskazówek dotyczących uprawy karczochów we Włoszech

Włochy to grunty orne dla rolników i ogrodników. Rolnictwo Włoch rozwija się bardziej niż kiedykolwiek. Rolnicy wykorzystują swoje grunty rolne dla owiec, bydła mięsnego, kóz, ryb i innych gatunków. Ogrodnicy w regionie uprawiają rośliny, w tym kukurydzę, siano, lucernę, pszenicę, bawełnę, oliwki, ziemniaki, cytrusy i inne.

Oto pięć najlepszych wskazówek, jak sadzić karczochy we Włoszech.

Jak sadzić karczochy we Włoszech

Uprawa i zbieranie tego imponującego składnika kuchennego we Włoszech jest bardzo łatwe. Znane jako pyszne zbiory na lato, karczochy są popularne w produkcji przepisów, które obejmują:

  • Szpinak i Karczoch Topiony
  • Dip szpinakowo-karczochowy na kuchence
  • Duszone karczochy z pomidorami i miętą
  • Gotowany łosoś z karczochem Confit
  • Fettuccine z królikiem, karczochami i fasolą fava

Karczochy to coś więcej niż kremowy dip podczas jedzenia w restauracji lub wizyty w bufecie. Sadzenie karczochów bezpośrednio z nasion jest zarówno łatwe, jak i trudne, dlatego eksperci zalecają rozpoczęcie od przeszczepów oddzielonych od dojrzałej uprawy. Jeśli chcesz wyhodować kilka z nich, upewnij się, że sadzisz je w odległości czterech do sześciu stóp od siebie, ponieważ mają wystarczającą ilość światła słonecznego.

Rośliny te są miłośnikami wody i wymagają stałego zaopatrzenia w wodę, aby konsekwentnie wytwarzać delikatne pąki. Podobnie jak w przypadku roślin takich jak oset, wieloletnie zdolności rośliny pobierane są z jej korzeni. Aby stymulować produkcję najsilniejszych korzeni, możesz podlewać roślinę raz do trzech razy w tygodniu, w zależności od warunków pogodowych.

A kiedy zbierasz karczochy, będziesz potrzebować najlepszych noży użytkowych do cięcia łodygi pod kątem 45 stopni, od jednego do trzech cali bezpośrednio od podstawy pąka. Zwróć uwagę, że łodyga będzie Twoim praktycznym uchwytem, ​​kiedy ostatecznie przytniesz karczochy.

Pamiętaj, że centralne pąki dojrzewają najszybciej, a podczas zbierania pąków z pewnością wytworzą boczne pędy z maleńkimi pąkami około jednego do trzech cali. Możesz mieć te pąki również w najbardziej delikatnych i aromatycznych.

Czy mogę hodować karczochy ze skrawków?

Uprawa roślin z resztek oznacza sadzenie ich z łodyg odpadków kuchennych. Wielu powiedziało, że są to mity i legendy miejskie, ale kilku ogrodnikom się to udało. Co powiesz na hodowlę karczochów we Włoszech? Czy technika jest możliwa?

Karczochy, inaczej zwane słonecznikiem słonecznym, mogą być pyszną i pożywną rośliną uprawną. Wśród preferowanych warzyw w ogrodzie mogą one dorastać do ośmiu stóp wysokości.

Wiedz jednak, że wiele warzyw i ziół może łatwo odrosnąć z korzeniami u ich podstawy. Lub mają tendencję do łatwego wyrywania sadzonek łodyg. Dowiedz się, które rośliny mogą wyrosnąć z resztek, ponieważ eksperci twierdzą, że nie wszystkie mogą.

Jak długo można ciąć karczochy?

Aby móc dalej kroić karczochy, potrzeba pięciu dni. Według specjalistów przechowywanie karczochów w domu może być inne. Należy pamiętać, że należy unikać krojenia lub płukania przed umieszczeniem ich w magazynie.

Możesz spryskać niewielką ilością wody lub umieścić je w szczelnie zamkniętych plastikowych torebkach. Trzymaj je szczelnie zamknięte, aby karczochy mogły odświeżyć się przez maksymalnie pięć dni. Ponieważ mogą smakować wyśmienicie, możesz zacząć je gotować, gdy kupisz je w sklepie.

Jeśli nie jesteś zbyt wielkim fanem tych karczochów, możesz kupić warianty w puszkach. Można je łatwo przechowywać w kuchni bez kłopotów.

Kiedy należy wymienić karczochy?

Wymieniaj karczochy każdego roku. Po pierwsze, dbanie o rośliny polega na ich podlewaniu, aby stymulować lepszą produkcję w chłodniejszych atmosferach. W cieplejszych miejscach możesz przyzwyczaić się do obcinania łodyg kwiatowych i większych liści.

Na łagodne zimy i zaraz po zabiciu mrozu można odciąć te spore liście, aby pozostawić opary, z których są one związane. Wokół każdej z roślin trzeba usypać ziemię. W przypadku chłodniejszych warunków pogodowych przykryj ściętą roślinę pudełkiem owiniętym ciężkim kocem.

Gdy ziemia przestanie zamarzać, zdejmij osłony, aby uniknąć zbyt wczesnego rozpoczęcia pędów. Należy uzupełnić jedną czwartą roślin lub wymienić je raz w roku. Starsze rośliny muszą być wypełnione nowymi, aby utrzymać ciągłość produkcji. Weź boczne korzenie z najlepszych roślin, aby umożliwić rozmnażanie. Należy jednak pamiętać, że pęd musi mieć trzy cale długości, ponieważ zbiera się na początku sezonu jesiennego.

Jaki jest najlepszy sposób na sadzenie tych karczochów?

Uprawa karczochów we Włoszech wymaga wieloletniej praktyki. Ale nie martw się, jako początkujący możesz posadzić te karczochy w najlepszy możliwy sposób dzięki tym wskazówkom.

Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja

Jednym z etapów uprawy karczochów w ich najlepszej formie jest szukanie odpowiedniej lokalizacji. Idealne miejsca to te z doskonałym drenażem i dużą ilością światła słonecznego. Często ogrodnicy i właściciele tuneli foliowych zakładają, że rośliny te nie wróciły na wiosnę z powodu mroźnej zimy. Musisz jednak wiedzieć, że rozmoczona gleba nie jest najlepszym komplementem.

Kiedy stale wystawiają się na działanie wilgoci, korony karczochów mogą uszkadzać system korzeniowy. Rośliny te mogą pożerać azot z gleby. Tak więc, jeśli sadzisz je w szklarniach warzywnych, wykonaj sadzenie towarzyszące, w tym rośliny, takie jak słoneczniki, kapusta, groch i estragon.

Znaczenie przycinania 

Nie zapomnij przyciąć. Gdy roślina przestaje produkować pąki, szczególnie jesienią, techniką jest przycinanie. Przygotuje Twoje rośliny do zimowania w nadchodzących miesiącach. Aby sobie z tym poradzić, odetnij łodygę kilka centymetrów od ziemi.

Możesz również zastosować grubą ściółkę z liści lub słomy na grządce karczochów, aby chronić te rośliny przed surowymi, mroźnymi zimami. Następnie na wiosnę usuń ściółkę.

Rozwijaj się z Krostrade.com

Krostrade to sklep oferujący szklarnie przede wszystkim dla tych roślin. Uprawa karczochów we Włoszech ma duży wpływ na geografię i klimat tego kraju. Oznacza to, że musisz przejść przez urbanizację i znaleźć idealny grunt pod uprawę karczochów. Czy szklarnia jest dla Ciebie właściwą drogą?