5 korzyści z uprawy szparagów we Włoszech i Irlandii Północnej

Uprawa szparagów we Włoszech może być ekscytująca. Włochy i Irlandia Północna są obdarzone pięknymi lasami i wyspami z krzewami i kwiatami, połaciami płaskich płaskowyżów, sztucznymi jeziorami i liniami brzegowymi niespotykanymi nigdzie w tej części świata. Ta geografia sprawia, że ​​rozpoczęcie uprawy szparagów we Włoszech jest obiecujące dla ogrodników i rolników.

Uprawa roślin w tych krajach jest stosunkowo łatwa. Istnieją zasoby, które musisz zebrać, przewodnik krok po kroku i wskazówki, których musisz przestrzegać. Szparagi można nazwać wieloletnim zielem kwitnącego gatunku charakteryzującego się młodymi pędami, które zamieniają się w wiosenne warzywa. Wymagają dobrze przepuszczalnej gleby i umiarkowanego odczynu.

5 korzyści z uprawy szparagów we Włoszech i Irlandii Północnej

Uprawa szparagów w Wielkiej Brytanii lub Irlandii wymaga zwrócenia uwagi na klimat i geografię tego miejsca. Jako obszar, w którym można znaleźć zabytki, takie jak Dark Hedges w hrabstwie Antrim, góry Mourne w hrabstwie Down i Stonehenge, wiele części krajów rozwija się w regiony zurbanizowane, co utrudnia właścicielom domów znalezienie gruntów ornych idealnych na szparagi. Tu do akcji wkraczają tunele foliowe.

Ale przede wszystkim ważne jest, aby wiedzieć, jak skutecznie uprawiać szparagi we Włoszech i Irlandii. Czytaj dalej.

Jak sadzić szparagi we Włoszech i na Wyspie Północnej

Przed uprawą szparagów we Włoszech należy wziąć pod uwagę cykl życia rośliny, lokalizację, czas i wiele innych.

Zrozumienie cyklu życia szparagów i wdrożenie tego w ogrodzie oznacza, że ​​musisz zwrócić uwagę na konkretne wskazówki.

  • Obejmują one uświadomienie sobie, w jaki sposób ich korzenie mogą wytwarzać pojedyncze łodygi nad ziemią, konieczność umożliwienia tym łodygom przekształcenia się w paprocie po okresie zbiorów, jak paprocie mogą stać się nieaktywne podczas zimy i jak łodygi mogą się powiększać na wiosnę sezon.
  • Ponadto musisz także wybrać lokalizację, w której codziennie świeci co najmniej sześć godzin słońca.
  • Możesz rozpocząć sadzenie szparagów od jedno do dwuletnich koron, nasion i przeszczepów szparagów.
  • A jeśli chodzi o czas, twoje szparagi muszą mieć szypułki w pierwszym roku, gdy tylko korzenie znajdą się w glebie, ale unikaj obcinania szypułek. W nadchodzącą wiosnę pojawią się nowe włócznie, które latem pozwolą rosnąć tym mniejszym szypułkom, dając energię korzeniom.

Aby posadzić tę roślinę, możesz zacząć od wybrania dość dużego obszaru otwartego na światło słoneczne. Następnie wykop rów o szerokości około stopy i głębokości od 8 do 10 cali. Zapewnij około dwóch buraków między rowami, jeśli chcesz sadzić wiele rzędów.

Następnie zmień glebę rośliny, którą kiedyś usunąłeś z rowu, za pomocą czwartego do połowy bogatego kompostu glebowego i innych rodzajów materii organicznej.

Czy mogę wyhodować szparagi ze skrawków?

Jednym z pojawiających się pytań dotyczących uprawy szparagów w Irlandii jest to, czy można je wyhodować ze skrawków. Co to znaczy?

Szparagi to jedna z tych upraw, które można wyhodować ze skrawków. Możesz je posadzić w dowolnym momencie wiosną lub latem i oczekiwać mniejszej opieki. Szparagi, które sadzisz w okresie wiosennym, mogą dawać przyjemne włócznie przez następne 50 lat.

Wtedy nadszedł czas, kiedy możesz dokonać wyboru, czy posadzisz je z nasion, czy z korzeni, inaczej zwanych koronami.

Inne pokarmy, które możesz wyhodować z resztek, to zielona cebula, kiełki czosnku, liście rzymskie, pory, bazylia, kolendra, seler, bok choy, zielona marchewka, łodygi trawy cytrynowej i wiele innych.

Jak długo można ciąć szparagi?

Czas ma ogromne znaczenie, gdy zdecydujesz się na cięcie szparagów w ramach uprawy, sadzenia i zbioru. Ostatnią rzeczą, jaką chcesz, jest zbieranie szparagów w niewłaściwym czasie lub omyłkowe wycięcie zbyt wielu pędów szparagów, gdy osłabisz grządkę szparagów w nadchodzących latach.

Od połowy pierwszego do drugiego roku nie powinno być cięcia, gdy przechodzisz do przesadzania koron, a po zasadzeniu ogrodnik musi być w stanie pozostawić rośliny, aby rozwinęły się w szklarni.

Ścinanie zwykle rozpoczyna się w drugim roku, ale zachowaj szczególną ostrożność, ponieważ muszą nadal rosnąć – pierwszy pełny rok ścinania gwiazd w trzecim roku. Po czterech latach powinieneś być w stanie ciąć przez cały ośmiotygodniowy sezon.

Właściciel tunelu foliowego musi odciąć szparagi, zanim ich końcówki zaczną się otwierać, tworząc paprocie szparagów. Gdy wierzchołki się otwierają, wytwarzana jest lignina, która zapewnia twarde łodygi, zwłaszcza w dolnych partiach rośliny.

Odnosi się to do sposobu przygotowania łodyg, aby dźwigały ciężar paproci. Właściciele tuneli foliowych mogą chcieć wyciąć te włócznie przed osiągnięciem tych faz. Zawsze sprawdzaj i tnij włócznie, najlepiej codziennie, z maksymalną wysokością dziewięciu cali.

Kiedy należy wymienić sadzonki szparagów?

Jeśli chodzi o uprawę szparagów we Włoszech lub Irlandii, niezbędne jest poznanie czasu, w którym należy wymienić szparagi.

Co zaskakujące, wymiana szparagów, o ile nie wystąpią poważne problemy, nie nastąpi od razu ani w najbliższym czasie. Specjaliści od sadzenia ujawniają, że grządki szparagowe mogą przetrwać nawet dwie dekady i prędzej czy później mogą nie wymagać wymiany.

W wielu przypadkach w ogrodzie początkowe sadzenie może być zbliżone do rozmiaru tych roślin, więc słabsze rośliny mogą się wypierać. Proszę nie wymieniać roślin wcześniej, ale niech inne rośliny zajmą potrzebne im miejsca.

Jaki jest najlepszy sposób sadzenia szparagów?

Badania sprawią, że uprawa szparagów w twoich parcelach będzie udanym przedsięwzięciem. Prawidłowo zrobione szparagi mogą być korzystnym składnikiem kuchni, umożliwiając tworzenie przepisów, które obejmują szparagi smażone na patelni, szparagi pieczone w piekarniku, szparagi pieczone w serowym czosnku, szparagi pieczone w cytrynie i nie tylko.

Aby dobrze posadzić szparagi, wykonaj następujące proste kroki:

  • Krok 1: Zdobądź korony szparagów
  • Krok 2: Przygotuj glebę rośliny
  • Krok 3: Rozpocznij sadzenie
  • Krok 4: Kontynuuj napełnianie i podlewanie.

Zbierz szparagi za pomocą Krostrade

Tunele foliowe dla Twoich szparagów to najlepsze miejsce do zapewnienia tym roślinom idealnego środowiska. Te tunele foliowe mają konstrukcje dachowe i ścienne, które regulują klimat dla Twoich upraw. Jednym z najbardziej wiarygodnych dostawców tych szklarni jest Krostrade.com.

Uprawa szparagów we Włoszech czy Irlandii Północnej? Dzięki firmie możesz znaleźć się razem z rynkiem skupionym wokół Europy i Ameryki Północnej. Wymagania i szczegóły, które ci klienci chcą zachęcić, aby firma zawsze dostarczała klientom produkty najwyższej jakości. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.krostrade.com.