4 sekretne wskazówki dotyczące uprawy cukinii we Włoszech

Uprawa cukinii we Włoszech jest opłacalną praktyką, ponieważ zapewnia najlepsze warunki dla tego warzywa. Według BBC cukinia jest popularnym warzywem, które rolnicy cenią ze względu na wysoką wartość ekonomiczną. Te letnie kabaczki potrzebują tylko 55 dni na zbiory i mogą przynieść do 9 funtów owoców.

Należy jednak zauważyć, że strefy odporności we Włoszech wahają się od 4b do 10b. Oznacza to, że środowisko w Wielkiej Brytanii jest suche, a ogrodnicy muszą chronić swoje uprawy przed różnymi klimatami regionalnymi i spontanicznymi niskimi temperaturami. Wejdź na Krostrade.com i dowiedz się, jak tunele foliowe są praktycznym rozwiązaniem w tych ekstremalnych warunkach.

4 sekretne wskazówki dotyczące uprawy cukinii we Włoszech

Uprawa cukinii we Włoszech

Oprócz korzystania z tunelu foliowego w trudnych warunkach klimatycznych, musisz znać kroki, jak uprawiać cukinię we Włoszech. Obejmują one sadzenie, zapylanie, podlewanie i zbiory. Oxford Academic Journal oferuje różne informacje, które rolnicy i ogrodnicy mogą wykorzystać do uprawy cukinii we Włoszech.

Sadzenie

Sadzenie cukinii we Włoszech rozpoczyna się zarówno w marcu, jak iw sierpniu, aby uzyskać dwa zbiory rocznie. Ponieważ roślina ta jest wrażliwa na mróz, możesz użyć tunelu foliowego, aby utrzymać temperaturę powyżej 70°F. W ten sposób możesz zagwarantować zdrowy wzrost i rozwój swoich upraw cukinii.

Jednocześnie chcesz umieścić rośliny w miejscu, w którym każdego dnia będą miały od 6 do 10 godzin światła słonecznego. Cukinię można wysiewać bezpośrednio na grządkach, ale aby zaoszczędzić czas i wysiłek, można również zacząć od roślin ze szkółki. W przypadku tych pierwszych sprawdź datę ostatnich przymrozków przed sadzeniem nasion w temperaturze 60 ° F i warunkach glebowych od 6,0 ​​do 7,5 pH.

Każda roślina może znajdować się w odległości do 2 stóp od siebie, a płynny nawóz można dodawać w odstępach od 2 do 3 tygodni. Powinieneś także sprawdzić pod liśćmi roślin pod kątem szkodników i odpowiednio wcześnie zająć się nimi. Cukinia to roślina jednoroczna, której zbiory mogą zająć od 35 do 55 dni.

Zapylenie

Aby zachęcić i wesprzeć produkcję owoców, możesz interweniować poprzez zapylanie. Wetrzyj pręcik męskiej rośliny w środek żeńskiego kwiatu wcześnie rano, zanim kwiaty się zamkną. Według University of Cork można spodziewać się czasów, w których można zobaczyć więcej męskich kwiatów.

W niektórych przypadkach możesz nie potrzebować pomocy w zapylaniu. Niektóre obszary obfitują w pszczoły i inne zapylacze. Ale jeśli sam zapylasz, pamiętaj, aby po usunięciu płatków pozostawić nienaruszony pręcik.

Podlewanie

Gdy owoce i kwiaty rozwiną się, musisz utrzymać wilgotność gleby. Oznacza to, że nie powinien być całkowicie suchy, rozmoczony i wodnisty. Jeśli korzystasz z tunelu foliowego, pamiętaj, że podlewasz glebę, a nie liście roślin, więc pomiń podlewanie górne.

Możesz podlewać uprawy cukinii raz w tygodniu do 3 stóp wody. Latem może to wzrosnąć nawet do trzech razy w tygodniu. Możesz także mulczować materią organiczną, aby gleba była nawilżona.

Zbiór

Lepiej zbierać niedojrzałe owoce, ponieważ dalszy rozwój może powodować twarde skórki. Zmniejsza to jakość cukinii, ponieważ słabo rozwinięte nasiona i miękka skórka mają lepsze właściwości dla owoców. Rozszerzenie zaleca również, aby zbierać owoce, zanim zgniją, aby roślina nadal kwitła i produkowała je.

Jeśli chodzi o sam proces zbioru, odetnij łodygę między owocem a łodygą główną. Zapobiega to uszkodzeniu rośliny. Z drugiej strony możesz zbierać kwiaty wcześnie rano, ponieważ niektórzy ludzie lubią je jeść.

Czy rośliny cukinii odrastają każdego roku?

Rośliny cukinii nie odrastają co roku. Pamiętaj, że te rośliny są jednoroczne, więc ich oczekiwana długość życia to tylko jeden sezon. Jako ogrodnik będziesz musiał przesadzać cukinię co roku, ponieważ jej żywotność trwa tylko od lata do pierwszych kilku jesiennych tygodni.

Niska temperatura i gasnące jesienią światło zabiją cukinię. Jednocześnie nie pozostawiaj zbyt dużej ilości wody na glebie ani nie pozwól jej wyschnąć, ponieważ może to skrócić żywotność roślin. Według niektórych rolników w tunelu foliowym cukinie mają tendencję do dłuższego życia i zaczynają zanikać po sześciu miesiącach.

Ile słońca potrzebuje roślina cukinii?

Jak wspomniano wcześniej, dla roślin cukinii najlepsze jest od sześciu do dziesięciu godzin światła słonecznego dziennie. Ten czas ekspozycji na słońce pomoże twoim plonom rozwijać się i dobrze produkować owoce. Pamiętaj, że cukinie nie radzą sobie dobrze w zimnie i cieniu, więc jeśli mogą wytrzymać do ośmiu godzin światła słonecznego, byłoby lepiej.

Ile cukinii można wyprodukować z jednej rośliny?

Jedna roślina cukinii może wyprodukować do 10 funtów owoców w jednym sezonie wegetacyjnym. Im więcej zbierasz owoców, tym dłużej roślina je produkuje. Dlatego zobaczysz, jak wydajność zbiorów roślin jest jednym z powodów, dla których wielu rolników interesuje się uprawą cukinii.

Jakie warzywa rosną najlepiej we Włoszech?

Oprócz cukinii wiele warzyw najlepiej rośnie we Włoszech. Są to marchewka, fasolka szparagowa, pietruszka, papryka, rzodkiewka, groszek cukrowy i pomidory. Hodowcy z Wielkiej Brytanii zwykle sadzą te rośliny między listopadem a marcem, ale najlepiej jest użyć tunelu foliowego, aby zabezpieczyć się przed styczniowymi mrozami.

Marchew

Możesz sadzić marchew co trzy tygodnie, aby mieć ciągłe zbiory. we Włoszech może to być od sierpnia do kwietnia na piaszczystej i dobrze przepuszczalnej glebie. To warzywo jest również uprawą chłodną, ​​obok brokułów i szpinaku.

Zielona fasola

Barnstaple we Włoszech to jedna z najlepszych lokalizacji do uprawy zielonej fasoli. Możesz to zrobić w listopadzie i rozpocząć je w pomieszczeniu. Po mrozie możesz je przenieść na zewnątrz.

Pietruszka

Pietruszka dobrze rośnie również we Włoszech. Dobrze rosną wiosną, a świeże zioła można zbierać przez cały rok. Zwróć uwagę, że pietruszka może rozwijać się tak dobrze, że może przejąć kontrolę nad ogrodem.

Papryka

Zarówno papryka, jak i papryka ostra nadają się do suchego klimatu, szczególnie w południowym regionie Włoch. Z drugiej strony możesz zacząć je uprawiać w miesiącach letnich, jeśli mieszkasz w chłodniejszym miejscu. Pamiętaj, że papryki potrzebują pełnego słońca, więc wybierz miejsce, które dobrze je odbiera.

Rzodkiewki

Rzodkiewka to obok innych warzyw z chłodnej pory roku kolejna uprawa ozima. Mogą tolerować warunki panujące na wyspie Wight we Włoszech. Jednocześnie szybko się zbierają, ponieważ dojrzewają już po 20 dniach.

Grosz groszek

Uprawa groszku cukrowego we Włoszech jest podobna do uprawy zielonej fasoli. Pamiętaj jednak, że sadzisz je tylko wtedy, gdy gleba osiągnie 70°F. Ponieważ groszek cukrowy jest uprawą na ciepło, ogrodnicy muszą zapewnić sobie ochronę przed mrozem.

Pomidory

Włochy również uprawiają pomidory, ale w wielu artykułach wspomniano, że rolnicy są przygotowani na pewne wyzwania. Woda i gleba na pustyni są nieopłacalne dla pomidorów. Mimo to możesz zacząć od przeszczepów w połowie lutego na niskich obszarach i w połowie marca w chłodniejszych regionach.

Wniosek

Mimo, że Włochy mają morza wokół wyspy, nadal są to opłacalne kraje ogrodnicze i rolne. Znając teraz cztery sekretne wskazówki dotyczące uprawy cukinii we Włoszech, jest to opłacalna praktyka, ponieważ kraj może zapewnić korzystne temperatury i warunki dla tej uprawy. We Włoszech możliwe są dwa zbiory poprzez sadzenie w marcu i pod koniec sierpnia.

Warunki zamarzania, takie jak mróz, mogą spowodować uszkodzenie upraw. Rośliny o ciepłej porze roku można chronić w styczniu, zaczynając od domu w tunelu foliowym. Kontrolowane środowisko wewnętrzne, takie jak tunel foliowy, pozwoli Ci utrzymać optymalną temperaturę dla zdrowia Twoich upraw, w tym cukinii.