4 najlepsze rośliny, które dobrze pasują do Heuchera

Rośliny, które dobrze pasują do heuchera to różne rośliny jednoroczne, byliny, cebulki i krzewy. Wszyscy wiemy, że tunel foliowy stanowi doskonałe środowisko dla towarzysza, sadząc różne zioła i warzywa. Ale piękne dzwonki heuchera lub koralowce są również przyjazne dla wielu innych roślin i możesz sprawić, że tunel foliowy będzie przyciągał wzrok, strategicznie uprawiając ogród z tymi pięknymi liśćmi z delikatnymi kwiatami.

Heucheras mają różne odmiany, w których można znaleźć rośliny odporne zarówno na chłód strefy 4, jak i tolerancję na ciepło w strefie 9. Niektóre mogą nawet dobrze się rozwijać w strefie 3 lub strefie 10, ale nadal lepiej jest poznać swoją strefę wzrostu i użyć tunelu poliamidowego, aby zapewnić aby Twoje rośliny pozostały zdrowe. Planując najlepszy ogród heuchera i rośliny towarzyszące, możesz stworzyć ciekawszy północny ogród, unikalny dla siebie.

4 najlepsze rośliny

Jakie rośliny pasują do Heuchera

Wiele odmian, kolorów liści i kolorów kwiatów heucheras z pewnością przyciągnie każdy motyw ogrodowy. Aby jeszcze bardziej poprawić wygląd swojego środowiska sadzenia, możesz wybierać spośród roślin jednorocznych, bylin, cebulek i krzewów, które będą towarzyszyć Twoim koralowym dzwonkom. Wszystkie z nich są godnymi kandydatami, a wszystko sprowadza się do rośliny, która będzie dobrze prosperować w twoich obecnych warunkach środowiskowych i osobistych celach, takich jak czas kwitnienia.

Roczne

Dzwonki koralowe będą cieszyć się wzrostem wraz z różnymi rodzajami jednorocznych. Możesz wybierać spośród lubianych roślin kwitnących, takich jak petunia i werbena, a także kwiatów niedotykowych, begonii i wahaczy. Jeśli znasz te kwitnące rośliny jednoroczne, już wiesz, jak kolorowy i piękny będzie wyglądał Twój ogród, gdy będą rosnąć razem.

Korzystanie z apolitunelu ułatwiłoby ci kontrolowanie środowiska zgodnie z upodobaniami tych jednorocznych roślin. Dobrze by było, gdybyś pamiętał również, że każdy roczny wzrost będzie rósł znacznie lepiej w określonym pojemniku, więc odpowiednio zaplanuj. Na przykład, jeśli uprawiasz heucherę w pojemniku, touch-me-not będzie idealnym towarzyszem.

Lokalizacja powinna być również istotnym czynnikiem przy wyborze jednorocznych heucheras. Petunie i werbeny uwielbiają pełne słońce. Podobnie jak kwiaty z wahaczy, kwitną nawet przez całe lato, więc są najlepszym wyborem, jeśli chcesz mieć aktywny letni ogród.

Jeśli chcesz mieć przykuwający wzrok ogród, dobrze byłoby wiedzieć, jakie kolory się uzupełniają. Ogrodnicy często wybierają begonie z białymi kwiatami lub zielonymi liśćmi, aby towarzyszyć heucherom w tej sprawie.

Byliny

Czy wiesz, że oprócz roślin jednorocznych możesz również wybrać byliny, które będą rosnąć obok koralowców? Możesz być zainteresowany uprawą bylin zamiast jednorocznych ze względu na ich zdolność do odrastania każdej wiosny. W ten sposób nie jesteś ograniczony do jednego sezonu wegetacyjnego, jak w przypadku roślin jednorocznych, a wygląd dzwonków koralowych jest dobrym towarzyszem dla wielu bylin.

Sam dzwon koralowy jest rośliną wieloletnią i dobrze komponuje się z malowanymi paprociami, liliami babki lancetowatej, marzanką wonną, srebrnym kopcem, brodą sztucznej kozy, orłem i pieczęcią Salomona. Wybierając wieloletniego partnera dla heucheras, możesz zastosować tę samą koncepcję wcześniej przy wyborze jednorocznych. Na początek, która roślina wieloletnia ma odpowiedni kolor, konsystencję i rozmiar, aby pod względem estetycznym i funkcjonalnym uzupełnić heucheras?

Rozstaw powinien być odpowiedni do wymagań Twoich roślin, a preferowane przez nie warunki wzrostu powinny być podobne. Nie wystarczy rozważyć, która kombinacja da oszałamiający efekt. Same rośliny powinny dobrze rozwijać się w tej samej temperaturze, oświetleniu, wilgotności i glebie.

Żarówki

Rośliny kwitnące, takie jak krokusy i przebiśniegi, które rozmnażają się przez cebulki, będą również dobrze rosły wraz z heucherami. Fantastyczne w przypadku tych cebulek jest to, że można je sadzić jednocześnie z koralowymi dzwoneczkami, co później pomaga w uzyskaniu odpowiedniego odstępu dla ich systemu korzeniowego. Dodatkowo kwitną wcześnie, a sadzenie obok wiecznie zielonych, takich jak koralowe dzwonki, zapewni wspaniały ogród, który również pojawi się w pierwszym sezonie.

Krzewy

Jeśli kochasz krzewy, dzwonki koralowe będą cieszyć się towarzystwem azalii, drzew wrzecionowatych, korali i wawrzynek. W porównaniu do roślin jednorocznych i bylin, krzewy oferują dodatkową korzyść dla heucheras. Ponieważ pod nimi będą rosły koralowce, krzewy zapobiegną pokonaniu heuchera przez chwasty.

Będą również chronić rośliny przed ostrym słońcem i chłodzić korzenie ze względu na ich wysokość. Pamiętaj tylko, że wybierając krzewy na dzwonki koralowe, powinny one mieć takie same wymagania dotyczące gleby, podlewania i karmienia, aby wszystkie rośliny były szczęśliwe i zdrowe. Kolejnymi decydującymi czynnikami są czas kwitnienia i zamierzone kombinacje kolorów.

Wniosek

Ogrodnictwo towarzyszące nie tylko poprawia wygląd ogrodu, ale także pomaga w efektywnym rozmieszczaniu roślin przy strategicznym umieszczaniu roślin z ich korzystnymi sąsiadami. Jeśli masz dzwonki koralowe, masz szczęście, ponieważ rośliny, które dobrze pasują do heuchery, są rozległe. Do wyboru są rośliny jednoroczne, byliny, cebule i krzewy.

Dzięki tej szerokiej gamie potencjalnych przyjaznych sąsiadów heuchera nie będziesz miał trudności z wyborem rozmiaru, koloru i kształtu, które uzupełnią twoje koralowe dzwonki. Ponadto niektóre rośliny, takie jak krzewy, oferują korzyści, takie jak zacienienie i ochrona przed wilgocią korzeni dla heuchera. Przy podejmowaniu decyzji, którą roślinę kupić, należy wziąć pod uwagę, czy odpowiadają one wymaganiom i warunkom lokalizacji heucheras.