3 wskazówki dotyczące uprawy ogórków we Włoszech

Uprawa ogórków we Włoszech jest o wiele łatwiejsza niż myślisz. Niezależnie od tego, czy jesz jako marynat, wrzucasz do sałatki, czy maczasz w majonezie, ogórki należą do najbardziej wszechstronnych owoców, które łatwo dodać do każdej diety. Ogórki są bogate w składniki odżywcze, zawierają przeciwutleniacze i składają się w 96% z wody.

To dla ciebie tak dobre, że zjedzenie filiżanki ogórka zapewnia 4% dziennego spożycia potasu, 4% dziennej dawki witaminy C i 3% dziennego błonnika. Na szczęście będziesz mógł cieszyć się jedzeniem ogórków w każdej chwili, ponieważ wiesz, że 3 3 wskazówki dotyczące uprawy ogórków we Włoszech są łatwe.

3 wskazówki dotyczące uprawy ogórków we Włoszech

Wskazówki dotyczące uprawy ogórków we Włoszech

Jeśli planujesz uprawiać ogórki we Włoszech, pamiętaj o tych wskazówkach:

Planuj ostrożnie

Chociaż ogórki dobrze rosną we Włoszech, mogą być wybredne. Najlepiej rosną na słonecznych obszarach o temperaturze od 55 do 85 stopni Fahrenheita.

Ogórki są wrażliwe i zestresowane, jeśli temperatury są poniżej 50 stopni Fahrenheita i powyżej 85 stopni Fahrenheita. Nasiona ogórka najlepiej sadzić na zewnątrz na początku kwietnia lub maja do lipca lub sierpnia we Włoszech

Unikaj sadzenia w nowej lub nieuprawianej glebie

Nie sadź ogórków w nowej glebie lub w miejscach, które nie były od kilku lat. Zamiast tego możesz spróbować sadzić je w dużych pojemnikach lub podwyższonych łóżkach.

Upewnij się, że rośliny ogórka są umieszczane w miejscach o dużym nasłonecznieniu. Możesz tworzyć podniesione grządki bezpośrednio na nieurodzajnej glebie, używając półcalowej tkaniny jako bariery odstraszającej susły.

Właściwe rozmieszczenie roślin

Niezbędne jest przestrzeganie odpowiednich odstępów między roślinami, aby promować cyrkulację powietrza i zapobiegać moczeniu liści. Dla roślin we Włoszech, mączniak liści może być poważnym problemem.

Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, najlepiej sadzić ogórki szeroko. Pomaga również podlewać rośliny za pomocą nawadniania kropelkowego zamiast zraszaczy.

Rośliny towarzyszące do ogórków

Sadzenie towarzyszące może zdziałać cuda w Twoim ogrodzie. Może pomóc w zapobieganiu szkodliwym szkodnikom, poprawiając składniki odżywcze gleby, oszczędzając wodę i wiązanie azotu, jeśli jest właściwie wykonywany. Oto niektóre rośliny, które możesz sadzić w pobliżu ogórków:

papryki jalapeño

Jeśli chcesz zaoszczędzić miejsce, możesz sadzić winorośle roślinami typu krzewiastego. W rezultacie ogórki i papryka są świetnymi towarzyszami.

Obie rośliny rozwijają się w tych samych warunkach wzrostu, a nawet współistnieją w tym samym łóżku. Możesz posadzić ogórka pionowo, a przed nim paprykę.

Rośliny strączkowe, takie jak fasola, kukurydza i groch, mogą zwiększać zawartość azotu w glebie. Korzenie roślin strączkowych mogą skolonizować bakterie Rhizobium i wchłonąć 20% cukru rośliny; w ten sposób zamienia się w azot.

Pozostały azot, którego roślina strączkowa nie wchłonęła, jest uwalniany do gleby podczas rozkładu rośliny. Azot przedostanie się do gleby i przyniesie korzyści pobliskim roślinom towarzyszącym. Inne rośliny towarzyszące ogórkom to buraki, cebula, marchew i rzodkiewki.

Kwiaty

Sadzenie nasturcji pomaga odstraszać owady żywiące się Twoimi ogórkami. Kwiaty nagietka mogą zapobiegać chrząszczom, które mogą również szkodzić twoim roślinom. Oprócz tych kwiatów słoneczniki są doskonałym towarzyszem większości warzyw i ziół.

Zioła

Koper jest świetną rośliną towarzyszącą dla ogórków, ponieważ przyciąga pomocne owady, takie jak biedronki, i odstrasza szkodliwe, takie jak mszyce i kapustę. Oregano jest dobrze znaną rośliną towarzyszącą do odstraszania owadów.

Możesz sadzić je w pobliżu ogórków, aby chronić je przed stworzeniami. Inne zioła, które możesz sadzić, to szczypiorek, kocimiętka i wrotycz pospolity.

Rośliny, których nie należy sadzić w pobliżu ogórków

Ogórki dobrze rosną z większością roślin. Istnieją jednak trzy rodzaje roślin, których nie należy uprawiać w pobliżu ogórka: melony, ziemniaki i aromatyczne zioła (z wyjątkiem kopru).

Ziemniaki

Jeśli wcześniej sadziłeś ziemniaki, być może zauważyłeś, że są to ciężkie zwierzęta. Uprawa ziemniaków w pobliżu ogórków może wpłynąć na jakość i wielkość twoich ciastek.

Aromatyczne zioła

Nie należy sadzić obok ogórków aromatycznych ziół, takich jak bazylia. Ponadto szałwia może hamować wzrost twoich roślin.

Ogólnie rzecz biorąc, mięta pieprzowa i miętówki rosną dobrze, ponieważ są rozłożystą byliną. Jeśli planujesz uprawiać mięty, upewnij się, że umieszczasz je z dala od ogórków.

Melony

Szkodliwe owady, które lubią chrupać melony, lubią też jeść ogórki. Jeśli sadzisz melony w pobliżu ogórków, możesz spodziewać się, że przyciągniesz owady, które mogą zniszczyć twoje plony.

Korzyści z uprawy ogórków w szklarni

Inwestowanie w opłacalny, ale wysokiej jakości tunel foliowy może być jedną z najlepszych decyzji, jakie podejmiesz. Uprawa ogórków w tunelu foliowym może obniżyć ryzyko chorób roślin, odstraszyć owady i stworzyć idealne środowisko dla Twoich roślin. Mając to na uwadze, oto niektóre z korzyści płynących z uprawy roślin w szklarni:

Zapobiegaj szkodliwym owadom i chorobom

Jak wspomniano, uprawa ogórków w tunelu foliowym może zapobiegać rozprzestrzenianiu się chorób i szkodliwym owadom zjadającym twoje uprawy. Jeśli zostawisz je na otwartej przestrzeni, twoje rośliny będą bardziej podatne na uszkodzenia.

Konfigurowalny

Możesz łatwo dostosować swój tunel foliowy, jeśli planujesz uprawiać różne rodzaje roślin. Na przykład podzielenie tunelu foliowego na dwa i zainstalowanie wentylatora chłodzącego i grzewczego pozwala jednocześnie uprawiać rośliny o chłodnej i ciepłej pogodzie. Nie byłoby to możliwe, gdybyś posadził go w swoim ogrodzie.

Stwórz idealne środowisko dla roślin

Rośliny potrzebują odpowiedniej ilości światła, powietrza, przestrzeni i wody, aby zdrowo rosnąć. Bez sprzyjającego klimatu nie uzyskasz plonów, na które liczysz. Dostosowując szklarnię, będziesz w stanie stworzyć idealne środowisko dla swoich roślin.

Opłacalne

Jeśli nie jesteś tego świadomy, zakup tunelu foliowego z góry może być kosztowny, ale inwestycja w niego pozwoli Ci zaoszczędzić dużo pieniędzy na dłuższą metę. Zaoszczędzisz pieniądze na inwazji szkodników; zarabiaj więcej, uzyskując wysokie plony i uprawiając różne rośliny.

Uprawa ogórków we Włoszech jest łatwa

Uprawa ogórków we Włoszech jest łatwiejsza dzięki odpowiednim narzędziom i zasobom. Krostrade oferuje niedrogie i wysokiej jakości szklarnie dla każdego ogrodnika. Jeśli chcesz postawić tunel foliowy składający się z solidnego i trwałego materiału, skontaktuj się z nami już dziś.