3 najlepsze kwiaty do uprawy w Szkocji

Najlepsze kwiaty do uprawy w Szkocji to obszerna lista bylin zielnych, kwitnących krzewów oraz jednorocznych i dwuletnich. Kraj ma trzy strefy wzrostu, więc musisz znać idealne warunki wzrostu kwiatów, które chcesz zasadzić. Upewnij się, że sprawdziłeś ekspozycję, powietrze i wysokość swojej witryny, jeśli byłyby odpowiednie dla twoich kwiatów.

Jeśli jesteś na północnym zboczu Szkocji, spodziewaj się chłodniejszego środowiska. Chłodniejsze powietrze w dolinach sprawia, że ​​Twój ogród jest bardziej podatny na mróz, więc korzystanie z tunelu foliowego może być lepszym środowiskiem dla Twoich kwiatów. Wejdź na Krostrade.com, aby dowiedzieć się więcej o ogrodnictwie wewnętrznym w trudnych lokalizacjach.

3 najlepsze kwiaty do uprawy w Szkocji

Lista najlepszych kwiatów do uprawy w Szkocji

Według Aberdeen Gardening istnieje wiele roślin kwitnących odpowiednich dla tego kraju. Należą do nich byliny zielne, krzewy kwitnące oraz jednoroczne i dwuletnie. Jednak rozszerzenie podkreśla wpływ Twojej okolicy na wybór kwiatów do sadzenia.

Zielne byliny

Wraz z nadejściem wiosny w Szkocji można spodziewać się, że hiacynty nadal kwitną, a żonkile zaczną się kończyć. Piwonie również zaczną kwitnąć, ale ten kwiat jest odpowiedni w chłodniejszych regionach. Wręcz przeciwnie, chwasty motylkowe i Liatris są idealne, jeśli jesteś w suchym miejscu.

Niektóre inne byliny zielne, które będą się dobrze rozwijać w Szkocji, to krokusy, tulipany, irysy i liliowce. Irys i liliowce są roślinami naturalnymi do uprawy i mają do wyboru różne odmiany. Mogą też kwitnąć więcej niż jeden raz, a ten ostatni ma długi okres kwitnienia.

Krzewy kwitnące

Bzy, forsycja i lutowy jaśmin to doskonałe krzewy kwitnące, jeśli chcesz zakwitnąć wiosną. Jeśli chcesz mieć piękny letni ogród, twoje kwiaty to róże, vitex, althea i krepa mirt. Jednak niektóre krzewy mogą ponownie zamarznąć, w zależności od Twojej lokalizacji.

Roczne i dwuletnie

Bratki, słoneczniki, stokrotka shasta i rudbekia są idealne dla klimatu Szkocji. Niektóre kwiaty mogą nawet tolerować zimę. Jeśli mieszkasz na suchym obszarze, nagietek pustynny i cynia Gór Skalistych dobrze sobie poradzą.

Jaki kwiat najlepiej posadzić teraz?

W tej chwili najlepiej sadzić oset i kolcolist. Czerwiec to fantastyczny czas na sadzenie kwiatów w Szkocji, ponieważ temperatury są bardziej wyrozumiałe, a deszcze mogą zachęcać je do zakładania. Ponieważ jednak Szkocja jest na ogół krajem wysoko położonym, ogrodnicy odniosą większy sukces w wyborze rodzimych kwiatów.

Oset

Thistle pochodzi ze Szkocji i dobrze rozwija się na skalistych zboczach, zboczach i poboczach dróg. Ten kwiat rozwija się od kwietnia do czerwca i należy do rodziny Asteraceae. To najlepszy kwiat do sadzenia w tej chwili, ponieważ ma niskie zużycie wody i może nawet służyć jako osłona, będąc naturalnym żywopłotem.

Janowiec ciernisty

Gorse, znany również jako Whin, to kolejna roślina do sadzenia w sierpniu, ponieważ kwitnie w gorących i suchych warunkach. Jest to również wytrzymały krzew pochodzący ze Szkocji. Korzyścią, jaką Gorse daje Twojemu ogrodowi, jest to, że jego pachnące kwiaty przyciągają zapylacze jak motyle.

Czy możesz po prostu posypać nasionami kwiatów?

Możesz po prostu posypać nasionami kwiatów, jeśli sadzisz polne kwiaty. Dzieje się tak, ponieważ będziesz naśladować ich naturalny sposób rozmnażania na wolności. Należy jednak pamiętać o warunkach w Szkocji, od stref 4b do 9a, ponieważ może to wpłynąć na sukces twoich posypanych nasion.

Który miesiąc jest najlepszy dla kwiatów roślinnych w Szkocji?

Najlepszym miesiącem na sadzenie kwiatów w Szkocji jest czerwiec ze względu na warunki pogodowe i wyższe temperatury. Mimo to niektóre krzewy będą lepiej rosły jesienią, ponieważ jest mniej wietrznie. I chociaż wiosna może mieć nieprzewidywalne temperatury i wiatry, możesz użyć tunelu foliowego do sadzenia kwiatów, które będą się rozwijać tylko wiosną.

Jakie rośliny dobrze rosną w Edynburgu?

Mirt bagienny

Pochodząca ze Szkocji Bog Myrtle lub Sweet Gale jest często spotykana na wilgotnych i podmokłych terenach, dorastających nie więcej niż metr wysokości. Ze względu na naszą mokrą i wietrzną pogodę krzew Bog Myrtle kwitnie zarówno na wolności, jak iw ogrodzie, wysadzając klomby z ładnymi, słodko pachnącymi żółtymi kwiatami.

Wrzos

Dziko rosnący na polach Highland wrzos został powiązany z dziedzictwem Szkocji. Solidny i wytrzymały, wrzos szczególnie dobrze rośnie w wilgotnych warunkach, a gleba dozowana kwaśnym kompostem powinna pomóc mu pięknie rosnąć w Twoim ogrodzie rok po roku.

Dzwonek

Delikatny dzwonek – lub Campanula rotundifolia, jeśli chodzi o technikę – jest mile widzianym dodatkiem do dobrze zaokrąglonego ogrodu, ponieważ przyciąga pszczoły i motyle. Posadź cebulki wiosną lub jesienią, upewniając się, że zapewnisz młodym dużo wilgotnego, organicznego kompostu, który pomoże im rosnąć.

Wniosek

Szkocja ma trzy główne strefy uprawy, co daje ogrodnikom obszerną listę roślin do uprawy. Byliny zielne, kwitnące krzewy oraz jednoroczne i dwuletnie są najlepszymi kwiatami do uprawy w Szkocji. Najlepszym miesiącem na sadzenie kwiatów w Szkocji jest czerwiec, ponieważ temperatury są łagodniejsze, a pogoda sprzyja wzrostowi.

Należy jednak pamiętać, że niektóre rośliny lepiej rozwijają się w jesiennych warunkach. Jeśli masz kwiaty, które wymagają uprawy na wiosnę, możesz użyć tunelu foliowego, aby ochronić je przed nieprzewidywalnymi temperaturami w Szkocji.