10 wskazówek: jak trzymać małe błędy z dala od tunelu foliowego

Jeśli jesteś dumnym posiadaczem dowolnego rodzaju tunelu foliowego do celów komercyjnych lub osobistych, chciałbyś wiedzieć, jak trzymać małe robaki z dala od szklarni. Miłośnicy zieleni, którzy niedawno rozpoczęli swoją przygodę z ogrodnictwem w tunelu foliowym, martwią się różnymi rodzajami owadów, które mogą wchodzić i wychodzić z ich szklarni. Podczas gdy niektóre z nich nieszkodliwie szukają roślin do zapylania, inne po prostu chcą je pożreć.

Aby upewnić się, że Twoje delikatne rośliny są chronione przed destrukcyjnymi błędami, które mogą potencjalnie wyrzucić wszystkie Twoje prace ogrodnicze przez okno, musisz pamiętać o kilku rzeczach.

10 wskazówek: jak trzymać małe błędy z dala od tunelu foliowego

Wskazówki, jak chronić swój tunel foliowy przed niszczącymi błędami

Na szczęście możesz zrobić pewne rzeczy, aby powstrzymać te niszczycielskie robaki ogrodowe. Możesz zacząć, postępując zgodnie z tymi wskazówkami:

Wskazówka 1: utrzymuj swój tunel foliowy w czystości

Nie ma znaczenia, czy masz mini szklarnię, szklarnię komercyjną, czy półtunel – musisz zadbać o to, aby pozostała czysta. Jeśli nie wiesz, chwasty rosnące w zamkniętej przestrzeni, a także poza nią, mogą przyciągać chorobotwórcze owady, w tym przędziorków, wciornastków, mszyc i mączlików.

Wskazówka 2: Zidentyfikuj swojego wroga

Chociaż prawidłowe zidentyfikowanie destrukcyjnych błędów, z którymi masz do czynienia, może być trudne, nie możesz tego uniknąć. Może to wymagać profesjonalnej pomocy, ponieważ różne rodzaje szkodników wymagają różnych rodzajów interwencji. Innymi słowy, nie ma jednego uniwersalnego lekarstwa na inwazję szkodników.

Wskazówka 3: posadź odpowiedni rodzaj traw i bylin poza obwodem tunelu foliowego

Możesz zapobiec przedostawaniu się wciornastków do tunelu foliowego, jeśli posadzisz drobne kostrzewy i inne rodzaje traw, które mają wąskie źdźbła wokół zewnętrznego obwodu szklarni. Dobrym pomysłem jest również sadzenie w pobliżu tunelu foliowego kilku ozdobnych bylin lub chwastów szerokolistnych, ponieważ działają one jako rezerwuary dla niszczących wciornastków.

Wskazówka 4: ustaw termostat na 90˚ przed zamknięciem pustego tunelu foliowego na sezon

Czy wiesz, że wciornastki mogą przetrwać w pustym lub zamarzniętym tunelu foliowym przez dłuższy czas? Podczas tych mroźnych zimowych miesięcy te owady pozostają doskonale zdrowe, ponieważ przywierają do chwastów i wszelkiego rodzaju śmieci, czekając na wzrost temperatury. Aby uniemożliwić im pozostanie w pustej szklarni, spróbuj przekręcić termostat na około 90˚F na około 50 do 10 dni, zanim zdecydujesz się zamknąć go na sezon.

Wskazówka nr 5: umieść nagietki ofiarne w pustej szklarni

Po dziesięciu dniach gotowania pustego tunelu foliowego możesz umieścić kilka nagietków ofiarnych w tunelu foliowym, aby przyciągnąć spragnione i głodne wciornastki. Daj owadom kilka dni na migrację na kwiaty, zanim wyciągniesz zaatakowane przez wciornastki kwiaty.

Wskazówka nr 6: pozbądź się stojącej wody

Muchy z brzegu mogą pojawiać się w małych ilościach, ale gdy znajdą się w szklarni hobby, mogą szybko się rozmnażać. Ważne jest, aby pamiętać, że te robaki potrzebują glonów, aby przetrwać. O ile nie chcesz poświęcić liści swoich delikatnych roślin tym owadom, pamiętaj, aby pozbyć się stojącej wody na podłodze tunelu foliowego, aby zapobiec rozwojowi glonów.

Wskazówka nr 7: usuń swoje sentymentalne rośliny, które przyciągają błędy

Czy wiesz, że niektóre rośliny są siedliskiem wciornastków, przędziorków, mszyc lub łusek? Niektóre z tych roślin to hibiskus, mandevilla lub cytryna „Ponderosa”. Pamiętaj, że nie powinny one znajdować się nigdzie w szklarni produkcyjnej.

Wskazówka nr 8: wprowadź błędy, które są dobre dla twoich roślin

Najlepiej zaplanować regularne wprowadzanie niektórych pożytecznych owadów, w tym drapieżników przędziorków, modliszki, niszczycieli wełnowców, chrząszczy, drapieżników muchowych, trzmieli, pożytecznych nicieni, drapieżników mszyc, siekaczy zielonych, drapieżników komarów, drapieżników wciornastków i innych. Możesz to zrobić, koordynując harmonogram sadzenia sezonowego, a także produkcji roślinnej. Przygotowując się do wprowadzenia dobrych owadów, upewnij się, że używasz bioracjonalnych pestycydów zamiast tych, które powodują długotrwałe efekty rezydualne.

Wskazówka nr 9: Prawidłowo podlewaj rośliny

Lekkie podlewanie, które wykonuje się często, nie spowoduje wzrostu roślin, ponieważ powoduje nadmierny poziom nawilżenia, a także rozwój płytkich korzeni. Bez odpowiedniego podlewania twoje rośliny mogą stać się podatne na muchy drenujące, muchy brzegowe i muchówki.

Wskazówka nr 10: unikaj nadmiernego nawożenia składnikami odżywczymi

Inwazja wciornastków i mszyc ma tendencję do pogarszania się wraz z nadmiernym nawożeniem składnikami odżywczymi, ponieważ te owady będą miały więcej do pożywienia, gdy rośliny wykażą wzrost i dużą ilość dodatkowego azotu.

Czy powinieneś zrobić sobie mini szklarnię?

Tak! Podczas gdy zwykłe, pełnowymiarowe szklarnie są świetne, hodowanie delikatnych roślin w minitunelach jest jeszcze lepsze. Ponieważ te miniaturowe szklarnie nie zajmują dużo miejsca, są idealne dla miłośników zieleni, którzy mają ograniczoną przestrzeń życiową i tych, którzy nie mają miejsca na ogród.

Ponieważ szklarnie tego typu są niezwykle mobilne, możesz je łatwo przenosić z jednego miejsca na drugie, aby rośliny miały więcej światła słonecznego lub cienia. Co więcej, mini-szklarnie są również świetne dla początkujących entuzjastów ogrodnictwa tunelowego. Oprócz tego, że są bardzo łatwe w zarządzaniu, mini-szklarnie są również doskonałe do rozpoczęcia nasion.

Myśli o tym, jak trzymać małe błędy z dala od szklarni

Znaczenie uczenia się, jak trzymać małe robaki z dala od tunelu foliowego, jest czymś, co każdy entuzjasta ogrodnictwa musi zrozumieć. Stosowanie powyższych wskazówek powinno pomóc w utrzymaniu zdrowych i wolnych od owadów roślin.