Znaczenie produkcji brojlerów; 9 łatwych warunków

Zastanawiasz się nad znaczeniem produkcji brojlerów? Ogólnie rzecz biorąc, jest to niezbędne dla ogółu społeczeństwa; to najlepszy sposób, aby zapewnić im pożywne jedzenie (mięso i jajka od brojlera!).

Jeśli kurczak hoduje się głównie do produkcji mięsa, to nazywa się go brojlerem. Produkcja brojlerów jest bardzo powszechna. Szeroko rozumiany drób obejmuje nie tylko kurczaki, ale także indyki, gęsi, kaczki, gołębie, pawie i inne.

Znaczenie produkcji brojlerów; 9 łatwych warunków

Gatunki te są uprawiane od ponad 150 milionów lat; zdumiewający. I do tej pory istnieją z wielu powodów. Bez wątpienia są częścią naszego codziennego życia.

W tym artykule dowiesz się więcej powodów, dla których produkcja brojlerów jest kluczowa. Po prostu czytaj dalej!

Dlaczego produkcja brojlerów jest ważna

Istnieje wiele powodów, dla których produkcja brojlerów jest niezbędna.

Czy wiesz już, jak ważna jest produkcja brojlerów? Jeszcze nie?

Oto tylko niektóre z nich:

#1. Wysoki popyt na całym świecie

Kiedy jest produkcja brojlerów, masz pewność, że podaż mięsa może utrzymać popyt.

Brojler może dostarczać konsumentom pożywnego pożywienia; nie ma wątpliwości, dlaczego mięso jest popytem na całym świecie.

Światowy rynek preferowałby produkty drobiowe ze względu na ich świeżość i składniki odżywcze.

Badania wykazały, że mięso jest kluczowym źródłem pożywienia dla ogółu społeczeństwa. Czy wiesz, że od ponad 50 lat produkcja mięsa wzrosła ponad trzykrotnie? A w ciągu roku świat produkuje co najmniej 340 milionów ton mięsa.

#2. Możliwości zatrudnienia i dochodów

Hodowla brojlerów może zapewnić wielu ludziom zatrudnienie i dochody.

Wystarczy wyobrazić sobie liczbę wykształconej młodzieży, ale bezrobotnej. Przy dużym zapotrzebowaniu na hodowlę drobiu do pracy potrzeba więcej osób; a to również wynika z doskonałych dochodów.

W rzeczywistości ten biznes nie ogranicza się tylko do rolników; studenci i kobiety również mogą to zrobić.

#3. Nie wymaga wysokiego wymogu kapitałowego

Produkcja brojlerów nie wymaga dużego kapitału. Więc jeśli chcesz zainwestować w ten biznes, nie musisz dużo ponosić.

Wszystko czego potrzebujesz to twój podstawowy kapitał i możesz zacząć hodować drób. Poza tym ptaki drobiowe są niedrogie!

#4. Większa przestrzeń nie jest konieczna

W przeciwieństwie do innych sposobów uprawy, ten rodzaj nie wymaga dużej przestrzeni. A to oznacza, że ​​produkcja brojlerów może odbywać się nawet na twoim podwórku. Możesz nawet zacząć od niewielkiej liczby klatek i kurników.

Jeśli nie chcesz zacząć komercyjnie, możesz rozpocząć produkcję brojlerów z licznymi ptakami. Wskazuje również, że nie będziesz musiał kupować ani wynajmować większej powierzchni tylko po to, by produkować brojlery.

#5. Wysoki zwrot z inwestycji

Tak, dobrze to przeczytałeś! Produkcja brojlerów może pozwolić na uzyskanie wyższych zysków. A po co w ogóle angażujesz się w biznes? To głównie dlatego, że chcesz zarabiać, prawda?

Zaskakujące jest to, że możesz to osiągnąć w krótkim czasie. Dlaczego tak?

Brojlery szybko dojrzewają; a kiedy to się stanie, możesz je sprzedać z zyskiem. Poza tym produkty te nie są aż tak drogie, więc łatwiej będzie je zutylizować; większość ludzi z pewnością może sobie pozwolić na mięso.

#6. Niewiele lub nie wymaga konserwacji

Czy wiesz, że w konstrukcjach ferm drobiu nie jest wymagana wysoka konserwacja? To z pewnością dobra wiadomość!

Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, takich jak odpowiednia pielęgnacja i higiena. Mówię ci – to łatwe do wykonania. Nie jest to nawet obciążenie, ponieważ ta zasada jest podstawowa i obowiązuje w przypadku wszystkich innych zwierząt (zawsze, gdy planujesz się nimi opiekować).

Nie martw się jednak; choroby u ptaków drobiu są rzadkie. Dopóki twoje brojlery są zdrowe, możesz sprzedawać ich mięso, zapewniając w ten sposób zysk.

#7. Licencja nie jest wymagana

W większości przypadków nie ma potrzeby uzyskiwania licencji. Dlaczego tak? Ptaki drobiowe są zazwyczaj zwierzętami domowymi.

W każdym razie, ilekroć wymaga licencji na drób, myślę, że nie będzie trudno ją zdobyć.

#8. Marketing jest łatwy

Bardzo łatwo jest sprzedawać produkty drobiowe. Dlaczego tak? Pomyśl o milionach, a nawet miliardach ludzi, którzy spożywają mięso.

We wszystkich częściach świata mięso jest bardzo powszechne. Dlatego szybko sprzedajesz te produkty. Nie będziesz musiał płacić znacznej kwoty za marketing. Już sam fakt, że sprzedajesz mięso, wystarczy, aby kupili Twój produkt.

#9. Szybkie pożyczki bankowe

Wiem, że w bankach trudno jest uzyskać kredyty biznesowe. Ale nie jest to prawdą, jeśli chodzi o tego rodzaju przedsięwzięcia biznesowe.

Mówię ci – większość banków zatwierdziłaby kredyty na produkcję brojlerów, zwłaszcza jeśli chcesz rozpocząć działalność komercyjną.

Wypróbuj sam. Udaj się do lokalnego banku i zapytaj o kredyty bankowe na produkcję brojlerów.

To okładka!

Jeśli chcesz hodować ptaki domowe, aby produkować i dostarczać mięso na rynek, powinieneś zrozumieć, jak ważna jest produkcja brojlerów.

W ten sposób możesz osiągnąć swoje cele. Rzeczywiście, produkcja brojlerów ma kluczowe znaczenie we wszystkich częściach świata, biorąc pod uwagę wielu ludzi, którzy potrzebują mięsa do przetrwania.

Mięso jest dla wielu źródłem składników odżywczych. Jako producent/dostawca masz do odegrania ogromną rolę w społeczeństwie. Cieszę się, że poznałeś znaczenie tego, co robisz.

Miłego dnia!