Korzyści z okrywy ziemi z kurczaka

Możesz wybierać spośród szerokiej gamy opcji podłóg do swojego wybiegu. Jeśli ustawisz przenośny wybieg dla kurczaków na trawniku, możesz łatwo przenieść go do ogrodu, aby trawa mogła się zregenerować. Jeśli trawnik dla kurczaków jest ustawiony w określonym miejscu, to po deszczu miejsce może stać się bardzo brudne, a kurczaki również się brudzą. Zanim wybierzesz osłonę, musisz zbadać środowisko, w którym te kurczaki mogą się rozwijać. Po drugie, należy wziąć pod uwagę rodzaj kurczaka i liczbę kurczaków, które będą mieszkać w kurniku.

Opcja utrzymania higieny

Zrębki: Musisz zrobić zrębki z bielszej części drewna, a nie z kory. Ponieważ zrębki z kory sprawiają, że podłoga staje się błotnista, prawdopodobnie zniszczą higienę tego miejsca. Zastosowanie białego zrębki na podłodze wybiegu dla kur jest jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie higieny w miejscu. Wygląda bardzo schludnie, lekko, bez kurzu i ma dobry drenaż, a co najważniejsze, kurczaki uwielbiają się w nich kręcić.

Korzyści z okrywy ziemi z kurczaka

Zrębki drzewne są również znane jako żetony do gry. Żetony do zabawy nie brudzą się łatwo, ponieważ nie są łatwo zmiażdżone w błocie; w ten sposób zapobiega to błotnistym łapom kurczaków. Możesz nawet bardzo łatwo wyczyścić zrębki.

Raz lub dwa razy w roku należy uzupełnić podłogę wiórami drzewnymi, ponieważ są to naturalne przedmioty i stopniowo się psują.

Piasek: Możesz użyć gruboziarnistego piasku na dno wybiegu dla kurczaków. Piaski te są tańsze, a odchody z kurczaka można łatwo wyczyścić przy pomocy „szufelki do kuwety”. Piasek ze względu na deszcz można zmyć, wtedy trzeba go samemu przygotować.

Groszkowy żwir: Zaokrąglone małe kamienie są znane jako żwirek grochowy. Możesz łatwo umyć odchody kurczaka, po prostu spryskując je wodą. Lepiej jest umieścić żwirek z grochu tuż nad piaskiem bez chwastów pomiędzy nimi, ponieważ może to znacząco wpłynąć na drenaż. Niektórzy hodowcy skarżą się, że kurczaki nie lubią chodzić po żwirku z grochu, ponieważ jest to dla nich niespokojne.

Słoma i wióry drzewne:  Zarówno wióry drzewne, jak i słoma najlepiej nadają się do ściółki, ale niektórzy hodowcy używają ich do torowania chodnika pod wybiegiem dla kurczaków. Ale na dłuższą metę sprawia, że ​​podłoga staje się mokra i nieporządna. A co za tym idzie, nie da się go odpowiednio wyczyścić i staje się niehigieniczny.

Trawa i roślinność:  jeśli Twój plac zabaw jest ruchomy, możesz zastosować trawę lub inną roślinność trawiastą jako podłoże. Ten rodzaj podłogi jest znany jako ARKS z kurczaka. Kurczaki mogą szukać robaków i innych owadów w trawie i mogą same się karmić. Kury żywione robakami i owadami składają jaja, które są uważane za posiadające wysoką wartość odżywczą.

Jaja są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, witaminę E. Ale ta trawiasta podłoga ma również wadę. Kurczaki często wyrywają trawę z podłogi, drapiąc ją i czyniąc miejsce brudnym i błotnistym. W tym czasie trzeba przełożyć podłogę na drugą stronę i szybko naprawić porysowaną część, sadząc szybko plonujące nasiona, takie jak gryka, len. Kiedy trawy zaczną rosnąć, możesz ponownie przesunąć podłogę na jej pierwotną przestrzeń.

Podłoga betonowa:  Podłoga betonowa jest trwała i można ją łatwo myć

Bez względu na to, jakiego materiału użyjesz, musisz zadbać o odpowiednie wypoziomowanie podłogi, ponieważ falowanie na powierzchni powoduje dyskomfort dla kurczaka. Nigdy też nie staje się błotnista. Ale w zimie okazuje się, że jest bardzo zimno, co może szkodzić zdrowiu twojego kurczaka. W tym czasie nad podłogą można umieścić matę lub stóg siana, aby zapewnić kurczakom wygodę.

Korzyści z własnego kurnika

Mając na uwadze obecną sytuację na świecie, jaką jest ogólnoświatowy atak nowego koronawirusa, nadszedł właściwy czas, aby zainwestować w odpowiedni biznes. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na produkty drobiowe rozsądnie będzie zdecydować, czy założyć kurnik. Pandemia powoduje globalną blokadę; stąd łańcuch dostaw został zerwany przez długi czas. Jeśli możesz założyć własny kurnik, nie tylko możesz zaspokoić lokalne zapotrzebowanie, ale także zarobić niezłe pieniądze. Opieka nad stadem nie tylko daje możliwość posiadania świeżo zniesionych jaj, ale także podkreśla urok hodowli drobiu.

Jeśli możesz hodować kurczaka ekologicznie, unikając wstrzykiwania hormonów i antybiotyków, to nie będzie nic równie dobrego; w przybliżeniu można uzyskać 300 jaj na kurczaka. Inne korzyści są następujące.

Zdrowy kurczak na podwórku: kurczaki hodowane w podwórku są znacznie zdrowsze i pełne wartości odżywczych, ponieważ nie wymagają zastrzyków hormonów ani diety antybiotykowej. Zapotrzebowanie na te kurczaki jest dość duże, a także kosztowne, podczas gdy kurczaki produkowane fabrycznie są leczone antybiotykami i hormonami w celu szybszego wzrostu.

Jajka mają lepszą wartość odżywczą: Jeśli wyhodujesz jajka w kurniku, będą one miały większą wartość odżywczą, w pewnym sensie będzie więcej witaminy A, E i procentowej zawartości beta-karotenu.

Będą też wysokie w porównaniu z jajkami hodowanymi w fabryce.

Smaczniejsze jajka: Jaja hodowane w kurniku na podwórku są znacznie smaczniejsze niż te hodowane w fabryce. Pewna grupa ludzi ma zapotrzebowanie tylko na tego typu jajka. Są gotowi wydać więcej, aby kupić te jajka, ponieważ mają jędrniejsze białka, a żółtka są jasnopomarańczowe.

Tworzenie kompostu z odpadów z kurczaka: Te odchody z kurczaka mają wysoką zawartość azotu, można ich użyć do nawożenia gleby; nawet możesz użyć używanej powłoki.

Dzięki kurnikom kondycja ogrodu się poprawia:  Te kurczęta drapią ziemię, aby znaleźć pyszne pasze, takie jak skorki, pędraki itp., które niszczą warzywa i owoce w ogrodzie.

Znaczenie kurnika jest następujące

Wiele osób uważa, że ​​trzymanie kurczaków w kurniku jest okrutnym pomysłem, gdy je umieszczasz w klatkach. Mimo to, robiąc to, zapewniasz im bezpieczeństwo, chroniąc je przed drapieżnikami, a także zwiększasz produktywność i rentowność.

Znaczenie kurnika jest następujące:

Bezpieczeństwo: Twój kurnik musi być mocny i wytrzymały; trzyma z dala drapieżniki, takie jak lisy, koty, węże, jastrzębie, szczury itp. Pomaga również ograniczyć wędrowanie kurczaka po niebezpiecznych obszarach.

Schronienie: Chociaż kurczęta przystosowują się do różnych warunków klimatycznych i pogodowych, potrzebują odpowiedniego schronienia podczas ekstremalnych warunków klimatycznych, takich jak burze, silne wiatry, przenikliwe zimno, ekstremalne upały itp. Kurnik zapewnia bezpieczeństwo kurczakowi, zapewniając schronienie .

Przestrzeń do składania: Jeśli zajmujesz się poważnym biznesem w zakresie produkcji jaj, potrzebujesz odpowiedniego kurnika, w którym kury będą znosić jaja. Zdobądź pudełka dla niosek o odpowiedniej wielkości, które zapewnią Twojemu kurczakowi poczucie komfortu w składaniu przyzwoitych jaj.

Miejsce do odpoczynku: kurczaki muszą mieć dostęp do wspólnego obszaru, w którym mogą nocować; coop jest do tego najlepszym miejscem. Odpowiedni kurnik pomaga kurom grzędować i utrzymywać hierarchię społeczną, która będzie kontrolować zachowania terytorialne.

Przestrzeń do karmienia: kurczaki są zwykle dobrze zdyscyplinowane, jeśli są odpowiednio wyszkolone, jeśli wyszkolisz je, że klatka jest miejscem, do którego muszą wrócić, gdy są głodne, wrócą do klatki, gdy będą potrzebować być karmionym. Pomoże ci to zachować odpowiednią kontrolę nad swoimi kurczakami.

Zamrożenie: Musisz zamknąć kurczaka, aby trzymać go z dala od miejsca, w którym nie ma rozrywki.

Cechy świetnego kurnika

Istnieją różne wzory, rozmiary i style kurników, możesz zbudować własną konstrukcję lub kupić gotową. Wybierając projekt pamiętaj o następujących kwestiach:

Rozmiar: Rozmiar kurnika całkowicie zależy od liczby kurczaków, które chcesz hodować, im większy rozmiar, tym większy komfort dla kurczaków.

Ochrona przed drapieżnikami: Podwyższona klatka będzie nieco wrażliwa na małe drapieżniki. Pęknięcia, dziury powinny być odpowiednio uszczelnione; okna powinny być odpowiednio zamknięte, aby drapieżniki nie mogły używać kurczaków jako posiłków.

Wentylacja: Zrzucane pióra, odchody, rozkładająca się pościel powodują opary, które mogą powodować problemy z oddychaniem dla Twojego stada. Dlatego kurnik należy dobrać z odpowiednią wentylacją, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza.

Czystość: Kurniki należy regularnie czyścić, aby zachować higienę. Możesz regularnie usuwać pasożyty z resztek. Wybierz odpowiednią wrzutkę, którą można łatwo wyjąć i wyczyścić.

Właściwe ogrodzenie na zewnątrz: Kury często wychodzą z kurnika do otoczenia w celu polowania na robaki; to również utrzymuje je w zdrowiu. Więc musisz zrobić odpowiednie ogrodzenie, aby je chronić.

Pielęgnacja kurczaka

Czystość: System oddechowy kur jest zupełnie inny niż u ssaków. Nie mają przepony; używają mostka i klatki piersiowej do ruchu powietrza do wewnątrz i na zewnątrz.

Ich płuca są w dużym stopniu zależne od worków powietrznych, które dostarczają tlen do reszty ciała. Kości są również połączone z workami powietrznymi, które również pomagają w pobieraniu powietrza.

Toksyczne opary wytwarzane z odchodów kurczaków i innych odpadów mogą powodować problemy z oddychaniem dla stad. Dlatego należy się tym zająć. Używaj naturalnych środków czyszczących, takich jak owoce cytrusowe, które naturalnie czyszczą kurnik, a także dezodoryzują go bez niepokojenia kurczaków.

Kiedy czyścisz stare wióry, użyj odpowiedniego cytrusowego środka czyszczącego, aby je spryskać. Spróbuj wyczyścić wilgotny obszar za pomocą dmuchawy lub czegoś podobnego.

Źródła wody i miska do karmienia muszą być odpowiednio wysterylizowane, aby zapobiec infekcji.

Stosowanie maści do pielęgnacji ran: Musisz odpowiednio pielęgnować rany kurczaka, aby były zdrowe. Należy przygotować odpowiednią pastę z olejem kokosowym, lawendą i kurkumą, aby leczyć otwarte rany kurczaków. Wspomniane maści są miękkie i dobrze pachną. Może być również używany jako apteczka na oparzenia. Ten rodzaj maści staje się bardzo przydatny, gdy twój kurczak zostanie zaatakowany przez jakiegokolwiek drapieżnika, takiego jak węże, lisy itp.

Zalety karmienia oregano: Do pielęgnacji kurczaków bardzo przydatna jest rozcieńczona forma oleju z oregano. Renomowane gospodarstwa przestawiły swoją paszę na oregano zamiast na antybiotyki.

Wskazówki ogólne

Kiedy używasz olejków eterycznych do pielęgnacji kurczaków, upewnij się, że używasz ich w postaci rozcieńczonej.

Olejek z oregano lub mięty pieprzowej ma charakter gorący, należy go używać ostrożnie.

Rodzaje ziół utrzymują kurczaka w zdrowiu

Jest kilka ziół, które utrzymują kurczaka w zdrowiu, spróbuj ustawić niektóre z nich na swoim podwórku, aby kurczak, który wyjdzie z kurnika, mógł cieszyć się korzyściami płynącymi z tych ziół.

Zioła, które utrzymują kurczaka w zdrowiu, to:

  • Bazylia 
  • Oregano
  • Tyanek 
  • Mięta
  • Sage

Upewnij się, że masz przy sobie kurniki, które są zaprojektowane tak, aby podtrzymywać życie kurczaków, a pomiędzy nimi możesz wypróbować różne niezbędne produkty, aby zapewnić kurczakom przyjemne życie.