Czy warto hodować króliki na mięso?

Króliki to urocze stworzenia, które również mogą zapewnić ci dochód, abyś mógł położyć jedzenie na stole. Czy królik jest dla ciebie odpowiednim źródłem utrzymania? Pytania „czy warto hodować króliki?”. Podobno wynika to z następujących czynników:

 • Zapewnia Tobie i Twojej rodzinie wysokiej jakości mięso;
 • Minimalizuje Twoją zależność od rynków;
 • Kontroluje podaż
 • Łagodzi wpływ COVID-19.
 • Pyszne i zdrowe mięso;
 • Może być niezawodnym źródłem zysku.
 • Podobnie jak zarządzanie królikami może dać wiele odpowiedzi. Hodowla tych futrzaków lub rolnictwo może być bardzo opłacalne.

  Czy warto hodować króliki na mięso?

  Zwierzęta te mogą rozmnażać potomstwo, które szybko się rozwija i osiąga idealną wagę hodowlaną szybciej niż inne gatunki w pobliżu. Przede wszystkim króliki wytwarzają mięso po niższych kosztach. Jeśli szukasz źródła utrzymania, które zaczyna się od kapitału, który nie jest zbyt drogi, to zarządzanie królikami jest dla Ciebie.

  Jednak wśród problemów, z którymi borykają się hodowcy królików, jest brak dostaw i obecna pandemia COVID-19 ograniczająca ruch w branży. Możliwości uprawy zdrowego mięsa w gospodarstwie domowym jest wiele, ale z tymi problemami należy się nimi zająć.

  Brian Martucci z Money Crashers pisał kiedyś o hodowli królików. Stwierdził: „Kiedyś moja żona i ja spędziliśmy kilka lat na Górnym Półwyspie Michigan, pięknym, ale odizolowanym pasie gęstego lasu, skalistych wzgórz i śródlądowych jezior rozciągających się wzdłuż południowego brzegu Jeziora Górnego. Mieliśmy siedzibę w dużym mieście, ale moja żona od czasu do czasu jeździła do małej, na wpół opuszczonej osady górniczej na półwyspie Keweenaw, która z miasta Houghton wcina się na północ w duże jezioro”.

  Martucci dodał, że osady te miały tylko kilku stałych mieszkańców i są przewyższane liczebnie przez nieludzi. Jedną z tych grup jest stado króliczków i królików na wolnym wybiegu, poruszających się po okolicy.

  Jedną z pierwszych rzeczy, które osiągniesz w hodowli królików, jest poszukiwanie rasy. Hodowla królików na mięso oferuje wiele różnych możliwości i dalszych opcji. Rzućmy okiem na ten przewodnik, aby odpowiedzieć na otwarte pytanie: „Czy warto hodować króliki na mięso?” i szczegóły dotyczące zarządzania królikami.

  Ile kosztuje wychowanie królika na mięso?

  Właśnie tutaj mówimy, że hodowanie królika nie wiąże się z ogromnymi kosztami, dzięki czemu jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce spróbować.

  Nie drogie

  Wychowywanie królików lub kupowanie pierwszego królika wcale nie jest drogie. Ze schroniska, króliki domowe mogą kosztować od 50 do 100 dolarów opłat adopcyjnych. Tymczasem króliki nowozelandzkie mogą kosztować zaledwie 10 dolarów za sztukę. Z drugiej strony te flamandzkich gigantów bez rodowodów kosztują nawet 50 dolarów za sztukę.

  A co z hodowlą młodszych królików? Posiadanie ich może kosztować mniej niż dojrzałe króliki, ponieważ są one mniejsze i zawierają mniej mięsa. Mając to na uwadze, mogą być również podatne na wyższe ryzyko śmiertelności. Wskazówka: możesz kupić króliki już w czwartym tygodniu lub kilka dni po odsadzeniu.

  Mniejsze operacje wymagają tylko jednego samca (królika) i dwóch (samice królików), aby rozpocząć działalność. To już przyniesie Ci znaczne zyski, a limit w wielu kodeksach miejskich wynosi trzy dorosłe króliki. Jesteś na dobrej drodze. Aby uniknąć czasu odchowu, stado można założyć z osobami dorosłymi. Łącznie wydatki wynoszą 75 USD.

  Karmienie królików

  Drugą stroną spektrum są wydatki na koszty karmienia tych królików. Zróżnicowanie diety to pierwsza wskazówka, której musisz przestrzegać. Po drugie, te króliki muszą mieć dostęp do wysokiej jakości diety. Ma to na celu uniknięcie problemów trawiennych. Oto najlepsze źródła pożywienia dla tych stworzeń:

  • Pelet. Podstawowe pożywienie dla królików, granulki, musi być częścią diety dorosłych królików, które muszą otrzymywać pół szklanki granulek na pięć do sześciu funtów na masę ciała każdego dnia. Muszą być kupowane w małych porcjach i muszą być spożywane przez co najmniej sześć tygodni i dłużej. Spójrz na etykietę i sprawdź, czy są bogate w błonnik.
  • Siano. Wtedy masz siano i musisz być dostępny 24 godziny na dobę. Powinien być w stanie stanowić większość diety tych królików. Na przykład siano najwyższej jakości dla tych królików powinno mieć znaczenie.
  • Świeża żywność. A co z ich źródłem witamin? Odporność jest tak samo ważna jak w przypadku tych królików. Zapewnienie im odpowiedniej ilości owoców i warzyw jest niezbędne, a mogą to być sałata rzymska, zioła, jarmuż i warzywa podawane codziennie rotacyjnie. Owoce są oferowane w mniejszych porcjach, a te zapasy żywności należy uzupełniać każdego dnia.

  Jak długo trwa wychowanie królika na mięso?

  Teraz, gdy znasz już sedno wychowywania królików i jego kosztów, posuniemy się naprzód z czasem wymaganym do ich wychowania. Hodowcy królików na pełny etat, przeczytaj te notatki.

  Część odpowiedzi na pytanie „Czy warto hodować króliki na mięso?” i fakty dotyczące zarządzania królikami, wymagają znajomości czasu potrzebnego do wychowania tych ras.

  Młode króliki

  Aby osiągnąć cel, jakim jest posiadanie tych pulchnych królików, przygotowanie ich do obróbki mięsa wymaga uboju ich we właściwym czasie. W wieku dwóch tygodni byłyby już bardzo delikatne, ale w tym okresie mogłyby być mniejsze.

  Dlatego ważne jest, aby znaleźć równowagę między zauważeniem młodych królików a uzyskaniem pulchnych. Właściwy wiek to od 10 do 12 tygodni. Pamiętaj, idealny rodzaj mięsa może szybko rosnąć w 10. tygodniu. Powinny również rosnąć szybciej w zależności od spożywanego pokarmu.

  Po 10. tygodniu te króliki mogą spożywać więcej pokarmu i powoli rosnąć. Dlatego dziesiąty tydzień jest kluczowy, ponieważ jest to idealny czas na ubój.

  Wiadomo, że ludzie najpierw hodują króliki kalifornijskie i nowozelandzkie, ponieważ świetnie rosną przy wadze pięciu funtów przez maksymalnie 11 tygodni. Tak więc, jeśli hodujesz te króliki i na przykład urosną one do czterech funtów w ciągu 12 tygodni, możesz wyeliminować stado hodowlane i zastąpić je lepszymi.

  Na przykład, mając dziesięć wspaniałych suk zamiast dziesięciu niewypałów, na każde trzydzieści dzieci rocznie, z których każde rośnie do pięciu funtów w ciągu dziesięciu tygodni, można już zrobić ich wiele po 1500 funtów przygotowanych do przeduboju rocznie. Teraz to o 50 procent więcej mięsa przy tym samym poziomie pracy.

  Okres ciąży 

  Powszechnie uważa się, że króliki są stworzeniami, które jedzą marchew. Karmienie ich marchewką jest częścią procedury, ale właściciel królika musi zrobić więcej, aby zachować ich zdrowie. Witaminy są niezbędne dla tych królików w przetwórstwie mięsa.

  Mówiąc o okresie ciąży, jest to około 32 dni, a niektóre mioty można zapalić już w 29 dniu i dopiero w 35 dniu. Wiele z tych miotów rodzi się między 30 a 33 dniem. W przeciwieństwie do wielu innych stworzeń, króliki mają tendencję do regularnych czynności lub cykli fizjologicznych związanych z ciepłem.

  Jaka jest najlepsza rasa królików do hodowli na mięso?

  Hodowla królika na mięso różni się od hodowli go do pielęgnacji zwierząt domowych. Musisz więc rozróżnić między tymi dwoma. Przygotowanie zdrowego królika do przetwórstwa mięsnego polega na doborze odpowiedniej rasy. Jak to się robi?

  Jest to zgodne z pytaniami „czy warto hodować króliki na mięso?” i wskazówki dotyczące zarządzania królikami. Na podstawie danych Amerykańskiego Stowarzyszenia Hodowców Królików, oto najlepsze rasy królików.

  Lista najlepszych ras królików

  Szampan d’Argent to tradycyjna rasa królików, która istnieje w branży od XVII wieku. Obecnie są one mniej powszechne, ale są wspaniałą domową rodziną królików, znaną z wyjątkowego czarnego futra, oprócz bogactwa mięsa.

  Po drugie, możesz również wybrać Palomino atrakcyjne króliczki w kolorze jasnopomarańczowym i ważyć od ośmiu do 12 funtów. Te króliki są uważane za współpracujące i ciche, idealne dla społeczności miejskich o gęstszych populacjach.

  Szynszyla to fantazyjne króliki, które mogą urosnąć do 12 funtów. Choć lepsi jako zwierzęta domowe, są cenione za to, że są przekształcane w mięso i stanowią dobre źródło żywego inwentarza.

  Po czwarte, olbrzym flamandzki odnosi się do potwornych króliczków, które mogą rosnąć i rozszerzać się do 20 funtów. Ich mięso jest jednym z najlepszych na świecie, ale hodowcy królików mają je również do futra. Nazwa wywodzi się od ich pochodzenia w regionie Flandrii w Belgii. Jest to rasa bardzo posłuszna.

  Z drugiej strony, króliki z Nowej Zelandii pochodziły ze Stanów Zjednoczonych, ale gdzieś w historii ich życia mają swój rodowód w Nowej Zelandii. Uważana za jedną z najlepszych ras mięsnych, jakie można znaleźć w okolicy, dorosłe króliki z Nowej Zelandii mogą dorastać do 12 funtów i występować w kolorach czerwonym, niebieskim, czarnym i czerwonym. Mogą być również wielokolorowe.

  Mięso tych królików ma charakterystyczny różowo-niebieski kolor, podobny do niedogotowanego drobiu. Nie martw się, ponieważ te króliki nowozelandzkie są bardzo bezpieczne i smaczne.

  Czy opłaca się hodować króliki?

  Patrząc na koszty z wcześniejszej dyskusji, hodowanie królików nie jest darmowe i na początku będzie wymagało wyłożenia kapitału. Ceny nie są zbyt wysokie i wierzcie lub nie, możesz mieć te króliki już teraz, ale koszty znacznie różnią się od zysków. Zdarzają się, gdy mięso jest skomercjalizowane i przynoszą dochód.

  Teraz pozostaje pytanie, czy opłaca się hodować króliki? Zarobisz na tym dużo? Zdecydowanie. Później poznasz historię hodowcy królików w Azji, który dobrze prosperuje z tego źródła utrzymania.

  Jednym z najbardziej dochodowych gatunków hodowanych w dzisiejszych czasach jest królik. Rodzą spore mioty, a te małe króliki mogą rosnąć równie szybko, a to również staje się jednym z czynników, dla których opłaca się je mieć. Jeśli chodzi o przestrzeń wymaganą do hodowli, nie będą wymagały wiele.

  Możesz rozważyć kilka rzeczy przed dokonaniem zmiany i podjęciem decyzji o hodowaniu królików dla zysku, a nie tylko hobby. Hodowca królików z Filipin, Menor, powiedział, że popyt na mięso królicze jest tak wysoki, że może zrezygnować z pracy w korporacji, aby hodować te gatunki. Powiedział, że prowadzi również seminaria, aby uczyć osobników, jak się rozmnażać.

  Samce królików, klatki, reproduktory i tym podobne mogą zacząć od maksymalnie pięciu hodowców, przeciętne od maksymalnie 50 hodowców, a te na większą skalę od 50 hodowców i więcej. Pakiety zaczynają się od 250 USD z sześcioma takimi królikami, a także klatkami, glinianymi doniczkami, karmnikami i zbiornikami na wodę.

  Menor obliczył, że każdy miot składający się z sześciu zestawów hodowlanych można sprzedać po 5 USD przez dwa miesiące minus koszty, przy czym hodowca królików zarabia 20 USD, w zależności od tego, czy króliki otrzymają 100% granulek, czy też ich kombinację. Są one obliczane na podstawie kosztów życia w jego okolicy.

  Następnie musisz wybrać rasy.

  Jak ty to robisz? Czy warto hodować króliki na mięso? A zarządzanie królikami, czy zapewnia to, czego potrzebujesz finansowo? Są kroki do naśladowania.

  1. Sprzedaż mięsa króliczego

  Popyt na mięso królicze jest specyficzny, bardziej konkretny niż możesz sobie wyobrazić, dlatego zawsze są one tak opłacalne. Jednym z ich rynków jest oferta ekskluzywnych restauracji.

  Kiedy będziesz miał czas i wystarczająco dużo miejsca, możesz hodować króliki i zyskać lukratywny popyt, zwłaszcza jeśli hodujesz je na trawie i sprzedajesz produkty jako karmione trawą, a nie w klatkach.

  2. Przetwarzanie mięsa króliczego

  Możesz współpracować ze specjalistami, którzy wykonują te czynności, ale posiadanie tych umiejętności na własną rękę może zaoszczędzić wiele zasobów.

  Czasami króliki są uważane za „drób” w większości zakładów przetwórstwa mięsnego. Oznacza to, że przepisy dotyczące kurczaków dotyczą przetwórstwa królików.

  Dwa sposoby przetwarzania królików to hodowanie ich na farmie lub umieszczanie ich w zakładzie zatwierdzonym przez USDA.

  3. Filce królika

  Wtedy możesz również uzyskać dostęp do filcu króliczego, który można sprzedać. Po przetworzeniu mięsa króliczego otrzymujesz jego skórę jako produkt uboczny. Zamiast wyrzucać to, możesz ponownie wykorzystać to, co rzemieślnicy mogą cenić w swoich studiach.

  Filce z królików można przekształcić w ubrania, lalki i nie tylko, a jeśli wolisz więcej artystycznej kreatywności, możesz nawet tworzyć arcydzieła od podstaw i sprzedawać je online. Następnie możesz sprzedawać te skóry królicze wśród rzemieślników, właścicieli przemysłu komercyjnego i farmerów.

  Zysk, jaki możesz uzyskać na tym etapie, może wynosić od 1,50 USD do 30,00 USD za każdą skórę.

  4. Futro królika

  Teraz przychodzi futro królika. Ponieważ jest to uważane za dobro luksusowe dla rzemieślników i operatorów handlowych, proces wytwarzania tego jedwabistego produktu odbywa się poprzez strzyżenie lub ręczne zrywanie. Najlepsze pochodzą z ras takich jak króliki angorskie.

  Jeśli chcesz czerpać zyski z tych stworzeń, ale chcesz zrezygnować z przekształcania ich w mięso, możesz zacząć od strzyżenia tych królików i zarabiać pieniądze. Ogólnie rzecz biorąc, hodowanie tych stworzeń jest całkiem rozsądne dla tych, którzy mają skłonność do hodowli zwierząt.

  Niemniej jednak hodowanie królików powinno być dla ciebie łatwym projektem, ponieważ rasy te wymagają więcej opieki niż rasy nowozelandzkie, które są bardziej zaangażowane w przetwarzanie mięsa.

  Wytwarzanie błonnika z królików nie oznacza po prostu relaksu. Mówi się, że ten proces i tworzenie produktu końcowego oznacza, że ​​w te dni lub prawie codziennie trzeba się pilnować. Na przykład króliki o dłuższej sierści mogą mieć tendencję do matowania, jeśli nie są odpowiednio pielęgnowane. Oznacza to, że może to być bolesne dla tych królików, a także może zwiększać ryzyko wystąpienia pasożytów i niektórych chorób.

  Następnie możesz oferować je na sprzedaż na Etsy, platformie zakupów online, pchlich targach, tkaczach i artystach włókienniczych, rzemieślnikach, sklepach z przędzą, przędzalniach wełny i nie tylko. Zysk wynosi od 7 do 16 dolarów za każdą uncję.

  5. Ferma nawozów i robaków z obornika króliczego

  Następny jest obornik króliczy, który zamienia się w nawóz lub farmę robaków. Jeśli posiadasz gospodarstwo lub ogród w domu, obornik z królików jest silnym nawozem, ponieważ jest bogaty w azot i może być wprowadzany bezpośrednio do twoich roślin bez spalania ich roślinności.

  Dlatego zamiast czekać kilka miesięcy na końcowy produkt tych nawozów od zwierząt, zawsze możesz wykorzystać ten bogaty w składniki odżywcze obornik króliczy w dowolnym momencie. Potencjalnymi rynkami są ogrodnicy, firmy zajmujące się ogrodnictwem, hodowcy hobbyści i tym podobne. Zysk jest całkiem obiecujący, dając do 45 dolarów za każdą torbę 40 funtów. Nie jest zły.

  Obornik króliczy może być również przetwarzany na dżdżownice. Farmy te, inaczej zwane wermikompostami, mogą przynosić fantastyczne zyski.

  Nie marnuj żadnego materiału, który możesz pozyskać od królika po przetworzeniu go na mięso. Obornik króliczy może zostać przekształcony w bardzo zużytą farmę robaków. Zastosowania? Mnóstwo. Robaki pomogą nawozowi kompostować i trzymać z dala od zapachów. Jednocześnie jest to również świetna okazja do zarobku.

  Możesz sprzedać te robaki rybakom, sklepom z przynętami i tym, którzy używają pojemników do kompostowania. Zysk? Zdumiewający. Może zapewnić każdemu 31 dolarów za funt.

  6. Sprzedaż królików jako zwierząt domowych

  A potem być może masz najbardziej ekscytującą opcję, sprzedając królika jako zwierzęta domowe. Jeśli nie chcesz, aby króliki były przetwarzane na mięso, hodowcy są częścią branży królików domowych, z których również mogą czerpać zyski.

  Możesz sprawdzić w lokalnym sklepie zoologicznym, czy szukają dostawców tych króliczków. Zarówno ty, jak i sklep zoologiczny, musicie zarobić, więc zakres zarobków, jakie możesz uzyskać, wynosi około 15 dolarów za każdego królika.

  Co więcej, sklepy zoologiczne również nie mają nic przeciwko rasie królików, czy to czystej krwi, czy mieszanej, więc nie ma znaczenia, czy masz flamandzkiego olbrzyma, czy nie. Możesz na nich zarobić nawet 100 USD, a może mniej więcej w zależności od jakości akcji. Kiedy klient wybiera królika, którego będzie właścicielem, jest to po prostu wspaniały widok.

  Królik podkręca Twoje inne opcje. Opieka nad tymi królikami jest kluczowa, a ponieważ dowiedziałeś się o korzyściach, jakie możesz czerpać z tych królików, ich składników i zastosowań, najwyższy czas zrozumieć, dlaczego mięso królicze jest drogie.

  Dlaczego mięso królika jest tak drogie?

  Polowanie na króliki jest tak samo ekscytujące, jak umieszczanie ich na stole. Wśród przepisów, które możesz przygotować z królikami, są: Królik Cacciatore, Królik w Sosie Wina i Czosnku oraz Wolno Pieczony Królik.

  Jeśli przypadkowo okaże się, że posiadanie go jest droższe niż inne dostępne rodzaje mięsa, jeśli jesteś konsumentem, musisz znać te szczegóły. Kupowanie mięsa króliczego na rynku komercyjnym jest drogie, ponieważ nie jest łatwo dostępne w porównaniu na przykład z innymi rodzajami mięsa w USA.

  Biorąc pod uwagę zmieniające się preferencje klientów, mięso z królika może być droższe niż tradycyjne burgery. Gdy już je zdobędziesz, możesz mieć kilka opcji dań z królika. Możesz mieszać mięso z kurczakiem i dalej je modyfikować.

  Ponieważ ma niższy poziom tłuszczu, mięso królika może być bardziej suche niż kurczaka, więc czas gotowania jest krótszy, a jednocześnie temperatura gotowania musi być niższa. To tylko niektóre z rozważań i ścieżek, które należy obrać.

  Co więcej, mięso królicze może być ogólnie drogie, ponieważ frytownice nie są łatwo żywione w większych grupach i mogą wymagać droższych racji w paszy niż inne zwierzęta gospodarskie. To jeden z powodów, dla których jest drogi.

  Family Farm Livestock dzieli się wnikliwymi szczegółami na temat powodów. Koszty tych mięs króliczych są zwykle wyższe w porównaniu z innymi łatwo dostępnymi mięsami na rynku. Mówiąc o cenie, rynek jest na wyższym końcu.

  Na przykład, Grande Premium Meats można kupić za około 19 dolarów za funt polędwicy i około 8 dolarów za przednie nogi, przy średnim przedziale od 11 do 12 dolarów. Ceny mogą być wyższe w przypadku witryn oferujących mięso premium.

  Te przedziały cenowe wynikają z faktu, że dbanie o frytownice wymaga od producentów dużo czasu. Może to wystarczyć, aby hodować te frytownice lub młode króliki mięsne, odzwierciedlone w cenach mięsa.

  Z jakiegoś powodu nie ma obecnie ekonomicznych i produktywnych sposobów, które zautomatyzowałyby hodowlę królików na dzień dzisiejszy. Gdyby pojawiła się jakakolwiek automatyzacja, mogłaby sprowadzać się do przestrzeni obory i zasobów ludzkich potrzebnych do hodowli tych zwierząt.

  Oznacza to również, że króliki mogą pozostać z rodzicami, dopóki nie osiągną idealnej wielkości rynkowej. Jedną z najważniejszych wad mięsnych królików w porównaniu z innymi zwierzętami gospodarskimi jest to, że w przypadku tych królików rodzic musi pozostać z małymi królikami znanymi jako kocięta, aby zacząć hodować je w odpowiedniej wielkości rynkowej.

  Karmy dla królików

  Króliki wymagają również więcej przestrzeni w klatkach niż większość zwierząt. Dzieje się tak, ponieważ zaangażowane króliki potrzebują więcej miejsca ze względu na swoje nawyki i czynności. Karmy dla tych stworzeń i zwierząt domowych są również droższe w porównaniu z innymi karmami dostępnymi na rynku.

  Na przykład karma może kosztować około 14 USD za worek 50 funtów. Kupowanie hurtowe może zaoszczędzić na kosztach, ale może być w ten sposób wyższe.

  To prowadzi nas do dyskusji, że hodowanie królików na mięso i przetwarzanie ich może być kosztowne. Jednym z wyzwań, jeśli chodzi o hodowlę królików, są wysokie koszty i niewystarczająca ilość przetwórców. Powinno być przetwarzane w odpowiednio kontrolowanych zakładach, aby mięso z powodzeniem sprzedawało się na rynku.

  Co więcej, króliki nie są idealne do środowiska ferm fabrycznych. Chociaż możesz mieć dostęp do dużych farm, wymagania królików są podobne do potrzeb królików na mniejszych farmach.

  Mówiąc o ich tuszach, zwykle są one małe, a króliki hodowane w celu przetwórstwa mięsa są zwykle przetwarzane w przedziale pięciu funtów żywej wagi. Oznacza to, że rozmiar królika znanego jako frytownica może mieć od trzech do trzech i pięciu funtów mięsa na każdą tuszę.

  Poza tym może być więcej powodów, dla których hodowla królików może być droga.

  Zarządzanie królikami 101

  Dotarliśmy do celu, gdy musisz wiedzieć o zarządzaniu królikami i podstawach. To może być zabawne, ale jednocześnie męczące. Czy warto hodować króliki na mięso? Masz szczegółowe odpowiedzi i rozwiązania, ale tutaj dowiesz się więcej o zarządzaniu królikami.

  • Trzymaj je w domu. Niektórzy hodowcy wolą trzymać je na zewnątrz, ponieważ pozwala to królikom cieszyć się świeższym powietrzem i światłem słonecznym. Wychodzenie na zewnątrz może przytłoczyć zmysły królików, dlatego ustawienia w pomieszczeniach są właściwym wyborem.
  • Wybierz odpowiednio klatkę. Obejmuje to wybór rozmiaru klatki, aby zapewnić zwierzętom wystarczającą ilość miejsca na pobyt. Te króliki mogą również otrzymać obolałe stawy skokowe na tych powierzchniach, jeśli nie są odpowiednio pielęgnowane. Upewnij się, że powierzchnie są czyste.
  • Utwórz bieg. Dieta i ćwiczenia fizyczne mają również kluczowe znaczenie dla królików. Te zwierzęta potrzebują biegania i codziennego użytku, aby mogły się poruszać. Mogą zdecydować się na pokonanie setek stóp w jednym punkcie, więc zapewnienie lub zbudowanie tego biegu daje im dużo miejsca do treningu.
  • Utrzymaj je na najwyższym poziomie komfortu. Upewnij się, że trzymasz króliki w chłodnym otoczeniu, najlepiej w temperaturze od 60 do 70 stopni Fahrenheita. Możesz także ustawić te króliki w klatkach lub w cichych miejscach na podwórku, upewniając się, że nie są nękane przez inne zwierzęta w pobliżu.
  • Przygotuj zdrową dietę. Zazwyczaj zdrowa dieta obejmuje świeże i zdrowe warzywa, siano owsiane, trawę i siano z tymotki. Ale idealnie, królik musi mieć nieograniczone zapasy siana.
  • Nawadniaj zawsze. Utrzymywanie królików nawodnionych przez cały czas zapobiega gromadzeniu się bakterii w ich środowisku. Możesz użyć miski na wodę wykonanej z ceramiki, metalu i plastiku bezpiecznego dla królików, ponieważ są one łatwiejsze do czyszczenia.
  • Opróżniaj kuwety co dwa do czterech dni. Wyrób nawyk opróżniania kuwety od dwóch do czterech dni, aby uniknąć redukcji nieprzyjemnych zapachów, zapewniając jednocześnie zdrowie i szczęście.
  • Są koprofagiczne. Króliki są koprofagiczne, co oznacza, że ​​należą do stworzeń, które zjadają kupę i inne odchody. Te granulki z kału i cekotropów muszą być zapewnione w domach tych stworzeń.

  Krostrade.com: jak najlepiej wychować króliki

  Wychowywanie królików jest satysfakcjonujące i może zamienić Twoją ciężką pracę w sukces. Krostrade.com jest niezawodnym dostawcą sprzętu dla tych szczególnych wymagań.

  Mięso królika urozmaica dietę. Oznacza to, że możesz uzyskać więcej składników odżywczych, nie tylko z kurczaka, wołowiny lub wieprzowiny. Białka są obfite w żubry, bażanty, króliki, żubry i dziczyznę.

  Czy warto hodować króliki na mięso? A zarządzanie królikami powinno pomóc ci w tworzeniu rzeczy z większym powodzeniem. Istnieje kilka możliwości, a nawet podczas pandemii możesz to zrobić w domu.