Rozmiary i pojemność namiotów. Przewodnik dotyczący zakupu namiotów

Przed zakupem należy zdawać sobie sprawę z różnych rozmiarów i pojemności namiotów. Namioty mają rozmiary różniące się od 75 gości, 100 gości i 150 gości. Możesz również zaplanować stoły i krzesła na namiot o wymiarach 12 x 12 stóp i namiot o wymiarach 20 x 20 stóp na imprezę.

Rozmiary i pojemność namiotu zależą również od rodzaju namiotu, który wybierzesz. Dlatego ważne jest, aby zapoznać się z rodzajami namiotów, aby upewnić się, że otrzymujesz właściwy. Każdy namiot różni się wielkością i pojemnością, a znajomość ich różnic pomoże Ci zdecydować, co kupić.

Rozmiary i pojemność namiotów. Przewodnik dotyczący zakupu namiotów

Rodzaje namiotów

Różne typy namiotów to namioty o dużej rozpiętości, namioty ramowe, namioty ze słupami, namioty z baldachimem, namioty z płótna żaglowego i namioty koncesyjne. Największym rozmiarem i pojemnością są namioty o dużej rozpiętości, a namioty koncesyjne są najmniejsze. Należy jednak wziąć pod uwagę każdą cechę namiotu, aby jak najlepiej wykorzystać jego rozmiar i pojemność.

Namioty o dużej rozpiętości

Wśród różnych rodzajów namiotów namioty clearspan są największe pod względem wielkości i pojemności. Dlatego powszechne jest używanie namiotu o dużej rozpiętości do użytku komercyjnego. Jeśli potrzebujesz namiotu, który może zapewnić szeroką, niczym niezakłóconą przestrzeń, namiot o dużej rozpiętości może to zrobić.

Namiot o dużej rozpiętości nazywany jest również namiotem strukturalnym. Powodem tego jest to, że jest bardzo wytrzymały i można go używać przez długi czas. To, co sprawia, że ​​namiot Clearspan jest stabilny i łatwy w utrzymaniu, to fakt, że wykorzystuje aluminiową ramę i system napinanych ścian bocznych.

Ten rodzaj namiotu nie ma środkowych słupków i linii palików, ale jest odporny na wiatr i inne zużycie w różnych warunkach pogodowych. Pomyśl o namiotach clearspan jako większej i bardziej wytrzymałej wersji namiotów ramowych. Nie musisz się też martwić, że jego ściany zawalą się w plenerze.

Namiot Clearspan jest idealny dla Ciebie, jeśli organizujesz imprezę na dużą skalę z dużą liczbą gości. Jego rozmiar jest w stanie pomieścić wiele osób i jest wystarczająco wytrzymały do ​​długotrwałego użytkowania. Ponieważ nie ma masztu namiotowego, zyskasz dużą i otwartą przestrzeń na różnego rodzaju sprzęt.

Namioty ramowe

Innym rodzajem namiotu o dużych rozmiarach i pojemności jest namiot stelażowy. Nie jest tak duży jak namiot jednoprzestrzenny, ale mimo to może pomieścić bardzo dużą grupę gości. Namiot w kształcie litery A to coś, co prawdopodobnie widziałeś podczas publicznego wydarzenia lub spotkania.

Namioty stelażowe wykorzystują aluminium, aby ich konstrukcja była solidna do użytku o dużej pojemności. Jednak typowe jest również zabezpieczanie go obciążnikami lub kołkami jako wzmocnieniem. W zależności od przeznaczenia możesz wybierać spośród namiotów ze stelażem z kablami krzyżowymi i namiotów ze stelażem namiotowym.

Namioty ze stelażem z kablami krzyżowymi

Namioty ze stelażem z poprzecznym kablem nie mają środkowych słupków, ale mają wysokie daszki, które są odporne na wiatr. Możesz również połączyć je ze sobą, aby dostosować pojemność i rozmiar namiotu, układając je w orientacji w kształcie litery T i L. Jednocześnie można zamontować namiot z ramą kablową na powierzchniach takich jak tarasy, patio, chodnik i beton, ponieważ nie wymagają one stakowania na trawie ani w ziemi.

Namioty namiotowe

Innym rodzajem namiotu stelażowego jest namiot stelażowy. Posiada szczyty, co sprawia, że ​​jest częstym wyborem do osłony wejść do budynków i przybudówek. Możesz go również przedłużyć, więc zwykle używa się go do chodników i chodników.

Ogólnie rzecz biorąc, namioty ramowe oferują taką samą niczym niezakłóconą przestrzeń, jak namioty z rozpiętością. Ta otwarta przestrzeń i duża pojemność wewnątrz sprawiają, że idealnie nadają się na imprezy, w których znajduje się dużo akcesoriów i duży przepływ tłumów.

Namioty słupowe

Namioty słupowe są tak zwane, ponieważ używają słupów jako dodatkowego podparcia. Ta cecha jest poniekąd ich wadą, ponieważ w szczególności słupki środkowe wpływają na przestrzeń wewnątrz namiotu. Jednak namioty słupowe są nadal dość przestronne i można je wykorzystać na różne imprezy.

Namioty słupowe można uznać za ewolucję tradycyjnych namiotów imprezowych. Ich konstrukcja jest przewiewna i przewiewna, co dodatkowo zwiększa ich funkcjonalność i estetykę. Możesz także docenić ich wysokie daszki, opcje ścian bocznych lub użyć ich spódnic do dodawania dekoracji.

Pole namioty są wystarczająco mocne i mogą wytrzymać podmuchy na zewnątrz. Środkowe słupki pomagają w utrzymaniu stabilności, chociaż ta sama cecha zasłania linię wzroku w niektórych punktach namiotu. W przeciwieństwie do namiotów ramowych, w których można je zainstalować na dowolnej powierzchni, tyczenie namiotów słupowych ogranicza Cię do miejsca, w którym możesz je mieć.

Namioty z płótna żaglowego

Namioty żaglowe to namioty, które również różnią się od małych rozmiarów do dużych rozmiarów. Mogą również mieć dużą pojemność, która jest zwykle używana na imprezach takich jak wesela. Ale jednocześnie namioty z płótna żaglowego mają najbardziej estetyczny wygląd spośród wszystkich namiotów imprezowych.

To, co sprawia, że ​​namioty żaglowe są popularne na wesela, to fakt, że wyglądają jak bardziej elegancka wersja namiotów słupowych. Mają również wysokie daszki, a ich lekka i przewiewna konstrukcja dodaje im pełnego wdzięku wyglądu. Z samej nazwy płótno żaglowe te namioty przypominają żagle, które falują.

Namioty żaglowe nie tylko prezentują się przewiewnie i elegancko. Ich konstrukcja przepuszcza również naturalne światło, a wieczorem będą świecić. Jednak namioty te są nadal skonstruowane w taki sposób, aby mogły chronić Cię przed deszczem i żywiołami.

Namioty z baldachimem

Namioty z baldachimem to mniejsze wersje namiotów ramowych. Ze względu na swój rozmiar można je łatwo złożyć i przenosić do różnych zastosowań. Mimo to namiot z baldachimem może zapewnić ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak deszcz.

Namioty z baldachimem są niewielkie, co czyni je lekkimi i idealnymi do samodzielnego montażu. Nie potrzebujesz pomocy w ich konfigurowaniu lub usuwaniu, ponieważ proces jest szybki i prosty. Jednak ich mały rozmiar oznacza również małą pojemność, więc nie są w stanie obsłużyć zatłoczonych imprez.

Namioty z baldachimem na pchlich targach i w karnawałach zwykle widuje się jako namioty o podstawowej konstrukcji i płaskim dachu bez wysokiego szczytu. I chociaż namioty z baldachimem mogą chronić Cię przed lekkim deszczem i światłem słonecznym, nie mogą pomieścić ścian bocznych do użytku na zewnątrz w przypadku ulewnego deszczu i wiatru.

Namioty koncesyjne

Najmniejszy namiot pod względem wielkości i pojemności to namiot koncesyjny. Już sama nazwa wskazuje, że ten namiot jest tym, co zwykle widuje się na stoiskach koncesyjnych lub na stoiskach na targach edukacyjnych i handlowych. W przypadku namiotów koncesyjnych wspaniałe jest to, że można je dostosować do swojej marki i są wystarczająco małe, aby można je było przenosić.

Rozmiary namiotów

Rozmiary namiotów na rynku różnią się od tych dla 75 gości, 100 gości i 150 gości. Te rozmiary dają natychmiastowe wyobrażenie o tym, jaki namiot powinieneś dostać, aby z pewnością pomieścić tłum. Jednak powinieneś również znać dwa inne czynniki, które będą decydować o tym, jaki rozmiar namiotu potrzebujesz wraz z oczekiwaną liczbą gości.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar namiotu?

Aby wybrać odpowiedni rozmiar namiotu, należy wziąć pod uwagę przewidywaną liczbę gości, rodzaj wydarzenia i powierzchnię. Wszystkie te trzy czynniki wpływają na wielkość Twojego namiotu, a ich uwzględnienie zapewni, że Twój namiot może zaspokoić Twoje potrzeby bez żadnych wad.

Twoja oczekiwana liczba gości da ci początkowy rozmiar namiotu do rozważenia. Zadaj sobie pytanie: „czy jest w stanie pomieścić wszystkich tych ludzi?” Następnie możesz sprawdzić rodzaj wydarzenia, aby stworzyć plan zajęć i sprzętu, który będzie również znajdować się w namiocie.

Przewidywana liczba gości

Oczekiwana liczba gości jest prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze rozmiaru namiotu. Jeśli planujesz mieć mniej niż 50 gości, nie musisz kupować czegoś tak dużego jak namiot z otwartą przestrzenią. Możesz zdecydować się na rozmiary oferowane przez namioty słupowe lub namioty ramowe, jeśli impreza nie będzie miała dużego i ruchliwego tłumu w środku.

Przy obliczaniu przewidywanej liczby gości należy również wziąć pod uwagę ich role w wydarzeniu. Na przykład, jeśli wydarzenie jest imprezą, możesz założyć, że ludzie będą chodzić i służyć. Dlatego namiot powinien zapewniać odpowiednią przestrzeń zarówno dla osób obsługujących, jak i obsługujących.

Rodzaj wydarzenia

Kolejnym czynnikiem, który wpłynie na rozmiar Twojego namiotu, jest rodzaj wydarzenia, które przeprowadzisz. Nawet jeśli osiągniesz odpowiednią pojemność dla liczby gości, wydarzenie nadal będzie modyfikować rozmiar namiotu. Oznacza to, że rozmiar namiotu na 100 gości na weselu nie będzie taki sam dla 100 gości, którzy tylko uczęszczają na seminarium.

Rodzaj wydarzenia zmodyfikuje rozmiar namiotu, ponieważ różne wydarzenia mogą obejmować pewne czynności, które wymagają więcej miejsca. Na przykład możesz przeznaczyć osiem stóp kwadratowych na osobę na bufet, ale trzy stopy kwadratowe na osobę wystarczą na przyjęcia koktajlowe. Ten pierwszy wymaga większego namiotu w porównaniu z drugim, ponieważ ludzie korzystają ze stojących stolików i nie poruszają się tak często podczas koktajli.

Przestrzeń na podłodze

Po odnotowaniu oczekiwanej liczby gości i rodzaju wydarzenia, które będziesz organizować, możesz zaplanować przestrzeń lub układ w następnej kolejności – wcześniejsze zaplanowanie układu pozwoli Ci określić właściwy rozmiar namiotu. Przestrzeń podłogi jest nieco związana z rodzajem imprezy, ale to bardziej szczegółowy wygląd wnętrza namiotu.

Rodzaj imprezy może wymagać miejsca na różne akcesoria i zajęcia. Dlatego rozmiar namiotu może się również dostosować, jeśli potrzebujesz miejsca na catering, bufet, zespoły, parkiet taneczny, scenę lub sprzęt. Aby to ułatwić, skomunikuj się z organizatorem, aby dowiedzieć się, ile miejsca na podłodze wymagają te dodatki.

Na przykład prostokątny stół będzie wymagał 10 stóp kwadratowych na osobę, ale okrągły stół będzie wymagał co najmniej 12 stóp kwadratowych. Potrzebna będzie również dodatkowa przestrzeń, jeśli wydarzenie ma usługę przy stole, aby zapewnić miejsce dla serwerów. Jeśli robisz krzesła w stylu audytorium dla romansu z centralnym punktem, powinieneś również przydzielić powierzchnię do 6 stóp kwadratowych na krzesło.

Ogólnie rzecz biorąc, staranne planowanie ułatwi uzyskanie idealnego rozmiaru namiotu. Poinformuj organizatora o wymaganych rozmiarach różnych przedmiotów i czynności. Po uzyskaniu liczb oblicz, ile powierzchni będziesz musiał dodać jako powierzchnię podłogi.

Rozmiary namiotów dla 75 gości

Rozmiary namiotów dla 75 osób będą się różnić w zależności od ustaleń wymaganych podczas imprezy. Musisz zastanowić się, czy używasz stolika koktajlowego, okrągłego stołu, stołu bankietowego, czy miejsca siedzącego w audytorium, aby uzyskać idealny rozmiar namiotu. Jeśli planujesz mieć 75 gości, rozmiary oferowane przez namiot o rozpiętości jasnej lub namiot ramowy powinny działać.

75 gości korzystających ze stolików koktajlowych

Korzystanie ze stołów koktajlowych dla 75 gości będzie wymagało użycia namiotu o wymiarach 20 x 20 stóp. Jaki jest powód tego rozmiaru namiotu?

Ponieważ stojący stolik koktajlowy może pomieścić cztery osoby, możesz obliczyć, ile stolików potrzebujesz dla 75 gości. Namiot o wymiarach 10 x 20 stóp może mieć 16 stolików koktajlowych. Jednak ten rozmiar namiotu nadal będzie niewielki, ponieważ 16 stolików koktajlowych wystarczy tylko dla 64 osób.

Możesz dostać namiot o wymiarach 20 x 20 stóp, ponieważ ten rozmiar wystarcza na 30 stolików koktajlowych lub 120 osób. A ponieważ masz tylko 75 gości, ten namiot będzie dla nich wygodny. Możesz wyjąć kilka stolików koktajlowych i przeznaczyć pozostałą przestrzeń na inne akcesoria.

75 gości przy okrągłych stołach

Jeśli używasz okrągłych stołów dla 75 gości, rozmiar namiotu, którego potrzebujesz, to również 20 x 20 stóp. Jest podobny do rozmiaru 75 gości korzystających ze stołów koktajlowych, ale rozważasz też inne rzeczy.

Czasami funkcja wymagałaby okrągłego stołu. W takim przypadku okrągłe stoły będą również dyktować rozmiar namiotu dla 75 gości. Weź pod uwagę, że standardowy okrągły stół o długości 5 stóp może pomieścić 8 osób.

Możesz użyć tego jako przewodnika, aby dowiedzieć się, ile okrągłych stołów potrzebujesz dla 75 gości. Na przykład namiot 10 x 20 będzie za mały na okrągłe stoły. Wybierz namiot 20 x 20, który pomieści 32 okrągłe stoły.

Być może myślisz, że ten rozmiar jest za duży, biorąc pod uwagę, że 32 okrągłe stoły oznaczają miejsce dla 256 osób. Pamiętaj jednak, że również dokładasz trochę zasiłku i robisz tylko przybliżone oszacowanie dla 75 gości.

75 gości korzysta ze stołów bankietowych

Jeśli Twoje ustawienie wymaga stołów bankietowych, będziesz potrzebować namiotu 20 x 20. Jest podobny do rozmiaru potrzebnego do korzystania z okrągłych stołów, ponieważ standardowy stół bankietowy o długości 8 stóp może pomieścić osiem osób. Tak, 20 x 20 może wydawać się zbyt duże dla 75 gości, ale zastanawiasz się również nad miejscem na stoły bankietowe i inne zajęcia, które będą się odbywać.

75 gości korzystających z miejsc siedzących w stylu audytorium

Z drugiej strony namiot 20 x 20 będzie za mały dla 75 gości w aranżacji ceremonialnej lub audytorium. Najlepszy rozmiar namiotu dla 75 gości w układzie audytorium to 20 x 30 stóp. Jest to większy niż poprzedni rozmiar, jeśli używasz stołów koktajlowych, okrągłych stołów i stołów bankietowych.

Różnica w tym układzie polega na tym, że namiot o wymiarach 20 x 20 stóp może pomieścić tylko 60 gości podczas ceremonii. Musisz wybrać następny namiot o wymiarach 20 x 30 stóp, który może wygodnie pomieścić 90 gości. Zasiłek, który zostawiłeś w przestrzeni, przyda się na scenę i sprzęt, więc możesz obliczyć 90 gości.

Rozmiary namiotów dla 100 gości

Jeśli masz 100 gości, możesz bezpiecznie założyć, że będziesz potrzebować rozmiarów oferowanych w namiotach typu clearspan i stelażowych. Możesz rozważyć namiot o wymiarach 20 x 50 stóp, 30 x 40 stóp lub 40 x 40 stóp. Te rozmiary różnią się, ponieważ dodajesz również wymaganą przestrzeń w zależności od rodzaju wydarzenia, które będziesz robić.

Namiot 20 x 50 stóp dla 100 gości

Namiot o wymiarach 20 x 50 stóp może pomieścić 100 gości, jeśli tylko ich usiądziesz. Oznacza to, że nie przeznaczasz miejsca na bufet i bar, parkiet taneczny lub miejsce na stanowisko DJ-a.

Namiot 30 x 40 stóp dla 100 gości

Jeśli Twoje wydarzenie ma bufet i bar, powinieneś wybrać namiot o wymiarach 30 x 40 stóp. Powierzchnia 1200 stóp kwadratowych wystarcza na 100 gości, ale jest też miejsce na bufet i bar.

Namiot 40 x 40 stóp dla 100 gości

Powierzchnia 1600 stóp kwadratowych byłaby w stanie pomieścić 100 gości, jeśli rozważasz również posiadanie parkietu tanecznego i kabiny DJ-a. Ten rozmiar może dać parkiet taneczny o wymiarach 16 x 15 stóp.

100 gości na siedzeniach w różnych stylach

Ogólnie rzecz biorąc, te rozmiary namiotów dają wyobrażenie o tym, co powinieneś dostać, aby wygodnie pomieścić 100 gości. Upewnij się jednak, że nadal zastanawiasz się nad stylem siedzenia podczas imprezy, ponieważ wpływa to na rozmiar namiotu, którego będziesz potrzebować.

Zalecana jest powierzchnia 700 stóp kwadratowych dla 100 gości w układzie teatralnym. Ale jeśli robisz aranżację w stylu konferencyjnym, powinieneś dodać 100 stóp kwadratowych, aby w sumie 800 stóp kwadratowych. To jest przestrzeń oferowana przez namiot o wymiarach 20 x 40 stóp.

W przypadku uroczystej kolacji dla 100 osób, namiot o wymiarach 30 x 40 stóp byłby świetny. Z drugiej strony namiot o wymiarach 20 x 50 stóp wystarczyłby na niezobowiązującą oprawę imprezy.

Ale co, jeśli chcesz mieć oprawę koktajlową? Namiot o wymiarach 20 x 40 stóp świetnie nadaje się do tej aranżacji.

Rozmiary namiotów dla 150 gości

Jeśli masz dużą liczbę gości, składającą się z co najmniej 150 osób, jest to idealne rozwiązanie na namiot o wymiarach 20 x 50 stóp. Jednak ten rozmiar namiotu jest odpowiedni tylko wtedy, gdy będziesz mieć swoich gości w układzie siedzeń w stylu ceremonii. Podobnie jak w przypadku poprzednich rozmiarów namiotów dla 75 i 100 gości, rodzaj wydarzenia i inne akcesoria w środku będą miały wpływ na wielkość namiotu dla 150 gości.

Jeśli będziesz miał 150 gości siedzących przy swoich stolikach, wystarczy powierzchnia 1500 stóp kwadratowych. Jeśli jednak dodajesz linię bufetową, powinieneś przeznaczyć 100 stóp kwadratowych oprócz miejsca potrzebnego dla 150 gości. Posiadanie baru lub miejsca dla DJ-a oznaczałoby również dodanie 100 stóp kwadratowych każdy do zamierzonej przestrzeni w namiocie.

150 gości na siedzeniach w różnych stylach

Namiot w kształcie litery A o wymiarach 20 x 40 stóp i 30 x 30 stóp jest odpowiedni dla 150 gości w ustawieniu koktajlowym na stojąco. Ty wybierasz, która z nich będzie zależeć od innych zajęć i sprzętu, który będziesz mieć w wydarzeniu.

W przypadku zestawu obiadowego w formie bufetu namiot ramowy o wymiarach 30 x 40 stóp może pomieścić 150 osób. Ten rozmiar obejmuje również miejsce, które przeznaczysz na inne zajęcia i udogodnienia podczas kolacji w formie bufetu. Z drugiej strony możesz dostać namiot o wymiarach 40 x 50 stóp na siedzącą kolację, ponieważ ten rozmiar namiotu może wygodnie pomieścić 166 gości.

Jaki rozmiar namiotu powinieneś otrzymać?

Niezależnie od tego, czy otrzymujesz namiot dla 75 gości, 100 gości, czy 150 gości, jedna rzecz jest powszechna w wyborze odpowiedniego rozmiaru namiotu. Rodzaj wydarzenia oraz czynności i akcesoria, które będziesz mieć w namiocie, również znacząco wpłyną na rozmiar Twojego namiotu. Wybór spośród różnych rozmiarów i pojemności namiotów może być przytłaczający, ale pamiętanie o tych czynnikach z pewnością zapewni Ci idealny namiot.

Pojemność namiotu

Znajomość rozmiaru namiotu pozwoli Ci zorientować się w jego pojemności. Powinieneś jednak mieć jasny plan, jak będzie wyglądał obszar, aby upewnić się, że Twój namiot pomieści Twoje wydarzenie bez żadnych pułapek. To, co dyktuje rozmiary i pojemność namiotu, to liczba, którą otrzymasz wraz z liczbą gości i ich czynnościami oraz ustaleniami dotyczącymi wydarzenia.

Na przykład rozważ użycie oczekiwanej liczby gości jako bazy. Będzie to liczba, którą pomnożysz przez obszary lub akcesoria do swojej działalności. Produkt, który otrzymasz po tym mnożeniu, pomoże Ci znaleźć rozmiar namiotu i jego pojemność.

Jeśli Twoi goście stoją w ustawieniu koktajlowym na stojąco, pomnóż oczekiwaną liczbę gości przez sześć stóp kwadratowych. Jeśli mają siedzieć ze stolikami, użyj 15 stóp kwadratowych. Wręcz przeciwnie, goście pomnożyli przez 8 stóp kwadratowych. da ci przestrzeń, której będziesz potrzebować, jeśli goście będą siedzieć tylko na krzesłach.

Po zdobyciu obszaru upewnij się, że przeznaczysz 100 stóp kwadratowych miejsca na inne rzeczy, takie jak bar lub stanowisko DJ-a. Ale jakie będzie dokładne rozmieszczenie stołów w namiocie o wymiarach 12 x 12 ft i 20 x 20 ft? Mając szkice rozmieszczenia stołów i krzeseł, dokładnie wskażesz pojemność tych dwóch rozmiarów namiotów.

Szkice i aranżacje stołów i krzeseł do namiotu o wymiarach 12 x 12 stóp

Jeśli używasz namiotu o wymiarach 12 x 12 stóp, możesz ustawić katedralne ustawienie siedzeń lub ustawienie na kolację. Katedralny układ siedzeń w namiocie o wymiarach 12 x 12 stóp może pomieścić 24 osoby. Poniższy szkic przedstawia podstawowe siedzenia katedralne dla 24 gości w namiocie o wymiarach 12 x 12 stóp.

Siedzi katedralne do namiotu o wymiarach 12 x 12 stóp

Jak widać, możesz mieć cztery rzędy po 6 miejsc w namiocie o wymiarach 12 x 12 stóp. Ta przestrzeń jest wygodna dla wszystkich gości, ale nadal masz trochę miejsca na inne inkluzje. Możesz również wykonać inne aranżacje, korzystając z tego szkicu jako przewodnika.

Na przykład, możesz zmodyfikować ten katedralny układ siedzeń na dwa rzędy. Oznacza to, że podzielisz 24 gości na pół, więc po 12 gości jest po każdej stronie. Każdy rząd będzie miał trzy miejsca, co daje 4 rzędy na stronę.

Ale co, jeśli chcesz użyć namiotu o wymiarach 12 x 12 stóp do aranżacji kolacji zasiadanej? Kolacja zasiadana w namiocie o wymiarach 12 x 12 stóp może pomieścić tylko 14 osób. Lista gości to mniej niż katedralny układ siedzeń, ponieważ przydzielisz miejsce na stół.

Ustawienie do siedzenia w namiocie o wymiarach 12 x 12 stóp

Masz możliwość korzystania z jednego prostokątnego stołu. W ten sposób każda ze stron będzie miała po siedmiu gości. Możesz jednak również zmodyfikować ten układ, aby zapewnić gościom więcej miejsca.

Zamiast mieć wszystkich siedmiu gości po każdej stronie, umieść krzesła na każdym końcu stołu. To da ci sześciu gości na stronę i jednego gościa na każdym końcu stołu. Możesz również mieć dwa stoły w namiocie o wymiarach 12 x 12 stóp, o ile nie masz żadnej aktywności ani sprzętu, który będzie wymagał trochę miejsca podczas imprezy.

Szkice i aranżacje stołów i krzeseł do namiotu 20 x 20 stóp

Jeśli używasz stołu o wymiarach 20 x 20 stóp, będziesz miał większą pojemność na stoły i krzesła. Możesz ustawić swoich gości w pozycji siedzącej, niezależnie od tego, czy używasz stołów prostokątnych, czy okrągłych. Liczba Twoich gości może wahać się od 32, 48, 52 i 54 osób.

Jeśli korzystasz ze stołów prostokątnych, namiot o wymiarach 20 x 20 stóp może pomieścić od 48 do 54 gości. Z drugiej strony możesz użyć czterech okrągłych stołów, aby pomieścić łącznie 32 gości. Możesz użyć poniższych szkiców dla namiotu o wymiarach 20 x 20 stóp, a następnie odpowiednio je zmodyfikować:

Ustawienie miejsc siedzących dla 48 gości przy prostokątnych stołach w namiocie o wymiarach 20 x 20 stóp

Możesz ustawić dwa rzędy po 3 stoły o długości 6 stóp każdy. Każdy stół może pomieścić ośmiu gości, co daje łącznie 48 gości w namiocie o wymiarach 20 x 20 stóp.

Następnie możesz użyć tego szkicu jako przewodnika i zmienić ustawienie krzeseł i stołów zgodnie z własnymi upodobaniami. Możesz nawet użyć 8-stopowych stolików, na których trzy miejsca mogą pomieścić dziesięciu gości, a dwa miejsca dla 18 gości.

Jeśli masz 52 gości, możesz ustawić 6-stopowe stoły w namiocie o wymiarach 20 x 20 stóp w inny sposób. Połącz trzy stoliki z każdej strony, aby pomieścić 18 gości z każdej strony. Następnie użyj środkowego obszaru, aby ustawić dwa stoły z ośmioma gośćmi na każdym.

Możesz również użyć 8-stopowych stolików, aby pomieścić jeszcze dwóch gości, łącznie 54 osoby. Połącz dwa stoły, przy których każdy może pomieścić dziewięciu gości, aby uzyskać 18 gości w rzędzie. Zrób to trzy razy, a namiot 20 x 20 stóp może pomieścić 54 osoby.

Ustawienie miejsc siedzących dla 32 gości przy okrągłych stołach w namiocie o wymiarach 20 x 20 stóp

Jeśli masz mniej gości, namiot o wymiarach 20 x 20 stóp pomieści 32 osoby. Możesz użyć czterech kawałków 60-calowych okrągłych stołów, przy których każdy może pomieścić ośmiu gości.

Wniosek

Różne rozmiary i pojemność namiotów mogą być przytłaczające, jeśli wybierasz namiot na swoje wydarzenie. Jednak znalezienie odpowiedniego rozmiaru namiotu jest proste i wymaga prostego zrozumienia czynników, które na niego wpływają. Czynniki te obejmują przewidywaną liczbę gości, rodzaj wydarzenia i powierzchnię.

Jeśli jest dla 75 gości, możesz użyć namiotu o wymiarach 20 x 20 stóp lub 20 x 30 stóp. Dla 100 do 150 gości, 20 x 30 stóp i 30 x 40 stóp są idealnymi rozmiarami namiotów. Najważniejsze jest to, że musisz również wziąć pod uwagę układ siedzeń i inne umeblowanie, ponieważ to one będą dyktować sposób, w jaki zmodyfikujesz przestrzeń.

Gdy już masz na myśli rozmiar namiotu, następną rzeczą do zrobienia jest wizualizacja szkicu, w jaki sposób wszystko zaaranżujesz. Możesz użyć okrągłych lub prostokątnych stołów do namiotu o wymiarach 20 x 20 stóp, który może pomieścić od 32 do 54 osób. W przypadku mniejszego namiotu o wymiarach 12 x 12 stóp można ustawić miejsce siedzące dla 14 osób lub siedzenia katedralne dla 24 osób.