Kiedy i jak umyć namiot w 8 prostych krokach

Jak umyć namiot, jest kilka prostych kroków. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że należy to robić rękami. Musisz też pamiętać, że nie możesz tego zrobić w dowolnym momencie, musisz wiedzieć, kiedy jest na to odpowiedni czas.

Brud i brud to bez wątpienia wrogowie wytrzymałego namiotu. Dzięki czyszczeniu możesz sprawić, że Twój namiot będzie służył przez wiele lat i będzie miał dłuższy okres oferowania Ci usługi. Pranie namiotu nie oznacza jednak, że można go wrzucić do pralki. Takie działanie z pewnością uszkodzi powłoki i szwy.

Kiedy i jak umyć namiot w 8 prostych krokach

W tym artykule podpowiemy Ci, jak prawidłowo umyć namiot. Omówilibyśmy również czas, w którym powinieneś zrobić czyszczenie sprzętu. Bez zbędnych ceregieli zabierajmy się za to!

Kiedy prać namiot?

Łatwo jest spakować sprzęt po imprezie, a może po użyciu go jako wiaty lub magazynu. Najlepiej, gdybyś pamiętał, że długowieczność jego użytkowania zależy od tego, jak dbasz o swój sprzęt, a zwłaszcza o namiot. Z brudem, piaskiem i błotem, które osłabiają materiał twojego sprzętu, lepiej jest go prać po każdym użyciu lub w razie potrzeby.

Oto czasy, w których powinieneś umyć swój namiot:

  • Jeśli jest wizualnie zabrudzony

Jeśli w twoim namiocie widać tylko trochę kurzu, nie gwarantuje to natychmiastowego umycia go. Ale jeśli zauważysz, że jest pełne brudu i błota, bez wątpienia jest to czas, w którym robisz porządki. Nie pozwól, aby brud gromadził się na twoim sprzęcie, ponieważ będziesz miał trudności ze szorowaniem go.

  • Jeśli tkanina szybko się zamoczy, a woda się nie pokryje

Grimes jest głównym powodem, dla którego DWR (Durable Water Repellent) ulega degradacji z upływem czasu, a także osłabia wodoodporne powłoki. Usuwając brud i rewitalizując namiot, możesz zapobiec występowaniu tych problemów.

  • Jeśli obozowałeś nad oceanem

Nad morzem byłoby dużo piasku, który zostanie przyklejony do twojego namiotu. Słone powietrze w oceanie przyczynia się do korozji zamków, co prowadzi do ich złamania. Jeśli zdecydujesz się na płukanie, będzie dobrze, ale lepszym sposobem, który powinieneś zrobić, jest prawidłowe czyszczenie.

  • Po dłuższym kontakcie z dymem z ogniska

Dym z ognia może tworzyć warstwy mikrocząstek. Najlepszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić, to dobrze ustawić namiot i je zdjąć.

  • Po dłuższej ekspozycji na promienie UV

Ze względu na promienie UV brud, który przyklei się do namiotu, ulegnie upieczeniu. Ponieważ te narzędzia są zwykle używane na zewnątrz, nie możesz przed tym uciec, ale czyszczenie namiotu zawsze przedłuży jego żywotność.

Kroki, jak prać namiot

Zastanawiasz się, jak umyć namiot? Cóż, najważniejszą rzeczą, o której musisz pamiętać, jest nie pranie namiotu w pralce. Twoja ręka powinna umyć go w dużej wannie i zrobić delikatne czyszczenie. Ta akcja pozwoli Ci na wykrycie czystego sprzętu, który zaplątał się w kieszeniach i szczelinach.

Oto kroki, które musisz wykonać, aby skutecznie umyć swój namiot:

Krok 1. Napełnianie wanny wodą

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zdobyć dużą wannę i napełnić ją zimną wodą. Zanurz namiot całkowicie w wodzie, łącznie z muchą deszczową.

Krok 2. Zakładanie mydła

Włóż tylko niewielką ilość mydła. Jeśli masz gigantyczny namiot, musisz dodać trochę więcej, ponieważ mydło zależy od rozmiaru twojego ekwipunku.

Krok 3. Mieszanie wody

Następnie wstrząśnij wodą ręką. Odwróć siatkę na lewą stronę, aby usunąć brud, który ukrywa się w szczelinach, loftach i narożnikach.

Krok 4. Ugniatanie namiotu

Ugniataj namiot, popychając go w dół i machając przez około 5 minut — ta metoda zapewnia, że ​​woda dotrze do zakamarków sprzętu.

Krok 5. Moczenie namiotu

Następnie pozostaw namiot na 20 minut, a po tym czasie powtórz poruszenie.

Krok 6. Wymiana wody, jeśli woda wygląda na brudną

Podnieś namiot i dobrze przyjrzyj się wodzie. Jeśli jest brązowy, odcedź i ściśnij namiot, aby usunąć z niego wodę. Nie próbuj skręcać swojego sprzętu, ponieważ może to spowodować uszkodzenie. Napełnij wannę świeżą i czystą wodą, a następnie ponownie powtórz proces.

Krok 7. Wieszanie namiotu

Jeśli zauważysz, że woda jest już czysta po kilku płukaniach, czas zawiesić namiot w czystości. Staraj się unikać ostrych przedmiotów podczas suszenia, aby nie było możliwości rozdarcia. Dodatkowo nie zawieszaj namiotu, obcinając jego rogi, ponieważ będzie to stresować.

Krok 8. Suszenie namiotu

Na koniec upewnij się, że dokładnie sprawdziłeś, czy namiot jest suchy we wszystkich częściach i rogach, zanim go schowasz.

Wniosek

Dbanie o sprzęt oznaczałoby, że będziesz mógł korzystać z niego przez długi czas. Jak więc umyć namiot? Nie próbuj prać w pralce, ponieważ może odkleić wodoodporne powłoki. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to postępować zgodnie z odpowiednimi wskazówkami dotyczącymi mycia rąk, które omówiliśmy powyżej.

Powodzenia w myciu namiotu i mamy nadzieję, że z tego artykułu zebrałeś wiele informacji.