Jakiego rozmiaru namiotu potrzebuję? 6 najlepszych rzeczy, które musisz wiedzieć!

Jakiego rozmiaru namiotu potrzebuję? Odpowiedź zależy od celu, w jakim zamierzasz wykorzystać swój namiot.

Rzeczywiście, namioty mają różne kształty, kolory, wzory i rozmiary. Ale wszystkie mają tę samą funkcję: chronić ciało przed czynnikami zewnętrznymi.

Jakiego rozmiaru namiotu potrzebuję? 6 najlepszych rzeczy

Ponadto namioty są używane przy różnych okazjach i z wielu powodów. Nie ma wątpliwości, dlaczego wybór jednego może być nieco przytłaczający.

Jeśli masz trudności z myśleniem o tym, jakiego rodzaju namiotu użyć podczas swoich wydarzeń, jesteś na dobrej drodze. Omówimy różne rodzaje namiotów i ich rozmiary, idealne na wydarzenia, które planujesz.

Te rzeczy, którymi się podzielę, pomogły mi, gdy organizowałem imprezy w plenerze. Mam nadzieję, że to też ci pomoże. Po prostu czytaj dalej!

Rzeczy do rozważenia przed zakupem

Przed zakupem musisz zaplanować. Pytania takie jak poniższe powinny płynąć w twoim umyśle.

  • Na jakie wydarzenie zamierzasz użyć namiotu?
  • Jaki jest klimat w okolicy, w której będziesz potrzebować namiotu?
  • Czy musisz nosić go na dużą odległość?
  • Ile wydajesz na namiot?

Pomogłoby, gdybyś odpowiedział na te pytania, zanim wybierzesz odpowiedni namiot dla siebie.

#1. Poznaj specyfikacje

Koniecznie trzeba wiedzieć, do czego jest potrzebny namiot i jego specyfikacje. Niezależnie od tego, czy użyjesz go do swoich samochodów, prostego wydarzenia, czy na codzienne okazje. Większość namiotów jest przenośnych i można je po prostu złożyć i przygotować do złożenia w dowolnym momencie.

Jeśli szukasz namiotów, które mogą przykryć Twoje pojazdy, takich jak wiata garażowa, musisz znać rozmiar swojego samochodu i dodać 1-2 metry z każdej strony.

#2. Klimat

Czasami pogoda jest nieprzewidywalna. Potrzebujesz więc namiotów, które są uniwersalne na każdą pogodę. Jednak nie wszystkie namioty lub zadaszenia są w stanie wytrzymać wszystkie rodzaje pogody.

Będziesz musiał kupić zadaszenia, które wytrzymają śnieg lub wiatr, jeśli potrzebujesz namiotu w wietrznych obszarach.

Kolory Twojego samochodu mogą blaknąć pod wpływem promieni UV przez dłuższy czas. Dlatego konieczne jest korzystanie ze schronów, które mogą chronić Twoje pojazdy przed tymi promieniami.

Namioty mogą się przydać. Używałem mojego na prawie każdą pogodę.

Przeznaczenie namiotów należy zawsze przyjrzeć się przed zakupem. Jakiego rozmiaru namiotu potrzebujesz? W jakim celu?

Dostępne są rozmiary odpowiednie na każde wydarzenie lub cel.

#3. Namioty na imprezy

Posiadanie namiotów na imprezy firmowe lub małe spotkania to obecnie trend. Mogli wydzielać wrażenie na zewnątrz, ale w pomieszczeniu.

Wybierając namioty do organizacji wydarzeń, istnieją trzy rodzaje namiotów; Namioty ramowe, namioty ze słupami i namioty o jasnej rozpiętości.

  • Namioty ramowe

Namioty stelażowe wykonane są z aluminiowej ramy. Może zapewnić otwartą przestrzeń i doświadczenie bez środkowych słupków.

  • Namioty słupowe

Namioty słupowe są nieco większe niż namioty ramowe. Różnica polega na tym, że ma kijki w środkowej lub środkowej części, aby utrudnić prezentacje i inne rzeczy. Ale ten rodzaj namiotu nadaje się na małe imprezy.

  • Namioty o dużej rozpiętości

Namioty o jasnej rozpiętości są najbardziej kosztownym typem. Ale cena idzie w parze z jakością; możesz oczekiwać tylko najlepszych.

Ten namiot wykonany jest z ogromnej aluminiowej ramy. Jest dostarczany z belkami, ale nie ma środkowych słupków potrzebnych jak typ ramy.

Sufit tego typu namiotu może sięgać nawet 30 stóp, które można dowolnie udekorować. Dodatkowo jest również wytrzymały.

W moim przypadku użyłem namiotu o jasnej rozpiętości. Jest bardzo wygodny i wszechstronny. Ponieważ nie potrzebuje słupów pośrodku, między obszarem nie było żadnych przeszkód.

Idealnie nadaje się do wykorzystania na imprezach, imprezach, campingach, imprezach firmowych i weselach.

Używanie typu clear-span może kosztować więcej, ale mówię ci, że będzie tego warte.

#4. Oblicz rozmiar, którego potrzebujesz

Jakiego rozmiaru namiotu potrzebuję? Formuła obliczania rozmiaru namiotu, którego będziesz potrzebować, jest prosta.

Jeśli planujesz imprezę siedzącą, będziesz potrzebować co najmniej 10 metrów kwadratowych na osobę plus miejsce na jedzenie i napoje, parkiet taneczny, sceny i inny sprzęt używany podczas wspomnianej imprezy.

Będziesz potrzebować co najmniej siedmiu stóp kwadratowych powierzchni na osobę i wystarczająco dużo miejsca, aby sprzęt zmieścił się na imprezy typu stand-up.

#5. Witryna

Zastanów się nad powierzchnią swojej witryny, niezależnie od tego, czy jest wykonana z ziemi, żwiru, asfaltu czy cementu. Gleba i żwir świetnie nadają się do podchodzenia i są najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia namiotu. Ale opcje kotwienia są również otwarte dla powierzchni betonowych.

#6. Dostęp do dostawców usług

Sprawdzenie miejsca i dostępu do drogi jest czynnikiem w planowaniu imprezy. Wygoda usług powinna być priorytetem, aby wydarzenie zakończyło się sukcesem.

Sprzęt, stoły, krzesła i sprzęt DJ-ski należy zapakować. Dodatkowe usługi gokartowe mogą kosztować więcej opłat za robociznę.

Ostateczne przemyślenia

Wybierając idealny namiot do konkretnego celu, musisz znać jego rozmiar.

Pytanie brzmi:

Jakiego rozmiaru namiotu potrzebuję? Musisz wykonać czynności wymienione powyżej. Nie martw się jednak; są łatwe do wykonania.

Bez wątpienia obsługa wydarzenia jest bardzo satysfakcjonująca, zwłaszcza jeśli jest udana; a sukces obejmuje idealny namiot.

Na szczęście wydarzenie, które pomogłem zorganizować, zakończyło się bezproblemowo. Zajmowałam się dekoracjami i planowaniem miejsca. Za pierwszym razem było ciężko, ale do końca było bardzo satysfakcjonujące.

Powyższe wskazówki i rzeczy naprawdę pomogły mi w tym zadaniu. Mam nadzieję, że tobie też pomoże!