Jak zamknąć zadaszenie: Przeczytaj to. 6 niesamowitych sposobów

Zastanawiasz się, jak zabudować zadaszenie? Jest kilka kroków, które powinieneś wykonać; a wszystkie te kroki są bardzo proste do wykonania (oznacza to, że możesz to zrobić sam!). Czy jesteś podekscytowany, aby to zrobić?

Jeśli zamykasz wiatę, robisz więcej miejsca na wartościowy cel swojego domu. Pojawiłyby się trudności w planowaniu, dlatego większość rodzin w pewnym momencie potrzebuje dodatkowej przestrzeni.

Jak zamknąć zadaszenie: Przeczytaj to. 6 niesamowitych sposobów

Ale ponieważ masz przy sobie dobry plan oraz odpowiednie narzędzia i materiały, nie będzie to takie trudne.

W tym artykule przedstawię sześć etapów zabudowy wiaty. Omówię te kroki dalej, abyś miał jasną wizję, jak je wprowadzić w życie. Bez tylu opóźnień zagłębimy się w dyskusję!

Co to jest wiata garażowa?

Wiata to konstrukcja o charakterystyce półzadaszonej. Wykonany jest zwykle z ram stalowych, drewna i stalowych słupków. Ta otwarta konstrukcja jest wystarczająco wytrzymała, aby zapewnić wsparcie dla twoich pojazdów i innych rzeczy.

Istnieje wiele stylów wiat garażowych, z którymi mogą się łączyć Twoje domy i garaż. Masz więc dużą swobodę wyboru zgodnie ze swoimi preferencjami.

Co więcej, wiata nie wymaga konserwacji; dlatego nie będzie kosztować fortuny nawet na jego renowację.

Konstrukcja ta została zbudowana z myślą o ochronie pojazdów przed nagłymi zmianami pogody, takimi jak śnieg czy gradobicie. Teraz zrozummy, jak zamknąć wiatę w domu.

Kroki zamykania wiaty

Poniżej przedstawiono kroki, które należy wykonać, jeśli pragniesz zamkniętej struktury. Upewnij się, że wykonałeś każdy z tych kroków, aby uzyskać znakomity wynik.

 

Krok 1. Przygotowanie

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przygotować zadaszenie, które zamierzasz zamknąć. Aby to zrobić, musisz wyczyścić całą podłogę wiaty.

Jeśli nie ma żadnej betonowej podłogi dla twojej konstrukcji, musisz wylać betonową i solidną płytę, aby podtrzymać zadaszony zadaszenie.

Możesz zacząć od wykonania skrzyni z desek i umieszczenia jej wewnątrz wiaty. Następnie powoli i równomiernie wylewaj płytę betonową, aż się stwardnieje i upewnij się, że nie ma problemów z wypoziomowaniem.

Krok 2. Zbuduj częściową ścianę

Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to zmierzyć rozmiar swojej konstrukcji, aby zbudować ramy dla jej ściany. Możesz użyć drewnianych desek, które mają ćwieki oddalone od siebie o 16 cali.

Aby uzyskać bardziej dostępną pracę, sugeruję, aby zbudować ją na podłodze, biorąc pod uwagę, że znasz już rozmiar całej ściany. Następnie możesz go łatwo pozostawić i zainstalować, aby służył jako częściowe ściany.

Ale jeśli pracujesz na długich ścianach, możesz mieć możliwość wykonania serii ram, które później możesz złożyć. Jeśli chcesz umieścić drzwi i okna, możesz również z nich zrobić ramy.

Musisz być świadomy, ponieważ masz drewniane ściany; woda z łatwością się przez nią prześlizgnie. Upewnij się, że masz doskonały system odprowadzania wody, abyś mógł pozbyć się nadmiaru wody z wiaty.

 

Krok 3. Napraw ramki

Ponieważ już zainstalowałeś swoje ramy, następną rzeczą, którą musisz zrobić, jest upewnienie się, że są wystarczająco wytrzymałe, aby wytrzymać ekstremalne warunki. Możesz użyć śrub, aby dodatkowo zabezpieczyć ramy na betonowej podłodze.

Jeśli chodzi o dach, możesz zdecydować się na długie śruby, dzięki czemu można go przymocować do nowo budowanych ścian. Dzięki tej akcji możesz mieć pewność, która wiata jest tak istotna w konstrukcji, jak sobie tego życzysz.

Krok 4. Ściany osłonowe

Istnieje wiele rodzajów pokryć ściennych, które możesz wybrać do swojej wiaty. Ponadto ściany zewnętrzne można pokryć sklejką przed położeniem ostatecznej powierzchni zewnętrznej.

Gdy już to zrobisz, nadszedł najlepszy czas na umieszczenie drzwi i okien, które mają już ramy.

Krok 5. Zainstaluj elektronikę i izolację

Jeśli nie masz racji w instalowaniu sprzętu elektronicznego, poproś o pomoc profesjonalistę.

Elektryk okablowałby gniazdka wokół wiaty, aby zapewnić dostęp do prądu w okolicy. Jeśli więc nie masz pewności co do swoich umiejętności, nie forsuj się, bo możesz wpaść w ogromne kłopoty.

Możesz również dodać izolację w środku słupków ściennych, aby łatwo było się nagrzewać lub chłodzić. Dzięki temu możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ nie będzie wymagać dużego wysiłku, aby Twoja wiata była gorąca lub zimna.

Krok 6. Dodaj ostatnie szlify

Wreszcie, możesz przymocować płytę gipsowo-kartonową wewnątrz ściany, a nawet na wykładzinach podłogowych. Do wyboru płytki, dywan lub drewniane deski. Wykończenie może również obejmować podkład i farbę, aby uatrakcyjnić wiatę.

Co więcej, dodanie świateł i mebli do wnętrza Twojej konstrukcji może sprawić, że będzie ona przytulniejsza w środku.

Wniosek

Jeśli szukasz miejsca do przechowywania lub miejsca parkingowego, wiata garażowa jest z pewnością niedrogą opcją, którą możesz mieć. Ponieważ wiata z definicji jest konstrukcją otwartą, nadal trzeba ją osłonić.

Nie martw się jednak; znasz już sześć prostych kroków, jak zamknąć zadaszenie; Na pewno będzie ci łatwiej.

Jednak jeśli chodzi o części elektroniczne i okablowanie, nie możesz próbować szczęścia, jeśli nie masz odpowiednich umiejętności. Natychmiast zwróć się o pomoc do elektryka, aby uniknąć wypadków.

Powodzenia i mamy nadzieję, że wiele się nauczyłeś z tego artykułu. Dziękuje za przeczytanie!