Jak pozbyć się gąsienic namiotowych. Najłatwiejsze sposoby

Masz wątpliwości, jak pozbyć się gąsienic namiotowych? Nie martw się, ponieważ zamierzamy ci w tym pomóc; nauczymy Cię kilku kroków, które możesz szybko wykonać.

Rzeczywiście, gąsienice wschodniego namiotu są uważane za bardziej brzydkie niż uciążliwe. Co więcej, widok robaka czołgającego się w namiocie samochodowym może nie być zbyt wygodnym, a nawet w namiocie imprezowym.

Jak pozbyć się gąsienic namiotowych. Najłatwiejsze sposoby

Dla niektórych osób gąsienice namiotu swobodnie czołgające się po namiocie samochodowym lub wewnątrz niego mogą być naprawdę przerażające. Wyobraź sobie, że tylko jedna z tych gąsienic jest przerażająca; o ile więcej, jeśli widzisz o wiele więcej!

W tym artykule podamy kilka porad, jak uniknąć tych gąsienic namiotowych. Potrzebujesz również wielu przemyśleń, więc jeśli jesteś gotowy, zacznijmy teraz!

Czym są gąsienice namiotowe?

Gąsienice namiotowe są również znane jako robaki namiotowe. Nastąpiło zamieszanie dotyczące gąsienicy namiotowej i jesiennych robaków sieciowych, ale oba są różne.

Te robaki namiotowe są niezwykle aktywne wczesną wiosną, podczas gdy robaki sieciowe są aktywne głównie jesienią.

Robaki te chciałyby żyć na dzikich wiśniach i innych ozdobnych drzewach owocowych. Niewielka liczba tych robaków nie jest szkodliwa dla drzew, ale powoduje ekstremalną defoliację drzewa.

Te robaki namiotowe będą żywić się liśćmi, czyniąc drzewo podatnym na choroby i inne problemy.

W pełni dorosła gąsienica namiotowa może osiągnąć długość dwóch cali. Są owłosione, czarne i mają jasnoniebieskie plamy po obu stronach ciała.

Na grzbiecie mają biały pasek, co ułatwia ich identyfikację. Chociaż można je znaleźć w roślinach ozdobnych, można je również znaleźć na niektórych drzewach w cieniu.

Jak więc rozpoznać gąsienice namiotu od robaków internetowych?

Robaki namiotowe gniazdują na gałęziach drzewa i nie zamykają w nich liści. Z drugiej strony gniazdo jesiennych dżdżownic znajduje się na końcach gałęzi i zamyka liście w gnieździe.

 

Kroki, jak wyeliminować gąsienice namiotowe

Jeśli ozdoby otaczają twoje podwórko, nie zdziwisz się, gdy po namiocie okolicznościowym, który zmontowałeś podczas rodzinnych spotkań, pełzają gąsienice namiotu.

Te dzikie stworzenia są również znane z tego, że atakują samochody i niszczą lakier z powodu swoich odchodów.

Nauczymy Cię różnych kroków i metod, jak pozbyć się gąsienic namiotowych, które z pewnością mogą zaszkodzić Twoim rzeczom. Są to:

Krok 1. Zeskrob je

Ponieważ jajka mogą być widoczne gołym okiem, możesz je zeskrobać ręką. Jaja zimujące można zignorować, a przypadki jaj można łatwo zobaczyć, gdy liście opadną jesienią.

Upewnij się, że wykonujesz tę czynność wczesnym rankiem lub wieczorem, ponieważ są to czasy, w których najprawdopodobniej gniazdują. Na pewno szybko je złapiesz.

Krok 2. Zwab ich

Możesz również mieć możliwość wprowadzenia naturalnych wrogów do robaków namiotowych. Istnieje wiele rodzajów pasożytniczych os, które mogą znacznie zmniejszyć ich liczbę.

Ta metoda jest również dobra, ponieważ nie wymaga wydawania pieniędzy na chemikalia.

Jako domowe lekarstwo możesz stworzyć przyjazne środowisko dla ptaków do żerowania na gąsienicach namiotu.

Krok 3. Użyj domowych środków lub środków chemicznych

Niewielkie inwazje tych robaków można wyeliminować, upuszczając ich gniazdo na wodę z mydłem. W przypadku większych grup można użyć kontaktowych środków owadobójczych, aby przeprowadzić dokładne czyszczenie.

Mówiąc wyraźnie, Bacillus thuringiensis (Bt) jest jedną z najskuteczniejszych substancji chemicznych, których możesz użyć.

Krok 4. Spryskaj bezpośrednio zainfekowany obszar

Nanieść spray bezpośrednio na liście i gniazda, aby upewnić się, że te robaki zostały całkowicie wyeliminowane. Ta metoda jest jednym z najskuteczniejszych sposobów zabijania lub eliminowania tych niechcianych robaków namiotowych.

Krok 5. Użyj innych metod, jeśli poprzednia nie jest skuteczna

Inną metodą, którą możesz zrobić, jest zmiażdżenie ich lub umieszczenie na wiadrze z wodą z mydłem, jeśli zobaczysz pełzającą gąsienicę namiotu.

Następnie pozbądź się ich szczątków, aby mieć pewność, że na tym terenie nie pozostały żadne jaja. Gdybym był tobą, poznaj proste sposoby czyszczenia namiotu.

Krok 6. Zatrudnij środek owadobójczy

Ostatnią deską ratunku mogą być szybko działające insektycydy botaniczne. Pochodzą one z roślin o właściwościach owadobójczych, które mają mniej szkodliwych skutków ubocznych niż komercyjne insektycydy.

Rozpadają się nawet szybko w środowisku, więc możesz mieć pewność, że nie spowodują żadnego niebezpieczeństwa.

 

Wniosek

Możesz szybko pozbyć się robaków namiotowych, jeśli będziesz postępował zgodnie z metodami. Wiem, że na pewno nie chcesz, aby te uciążliwości zrujnowały lakier Twojego samochodu, a także odstraszyły gości podczas imprezy namiotowej na Twoim podwórku, prawda?

Istnieje wiele opcji, jak pozbyć się gąsienic namiotowych. Wystarczy, że wybierzesz najlepszą drogę zgodnie z listą, którą Ci przedstawiliśmy.

Ale dla mnie najważniejsze jest odnalezienie jego gniazda i zabranie go.

Powodzenia w operacji rozliczeniowej i mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi uzyskałeś mnóstwo cennych informacji. Dziękuję za przeczytanie!