Jak czyścić namiot, który pachnie. 5 łatwych kroków

Wiem – masz trudności z powodu okropnego zapachu twojego namiotu; więc powinieneś wiedzieć, jak wyczyścić namiot, który pachnie. Proszę, nie martw się wcale, ponieważ mamy rozwiązanie tego problemu i jestem pewien, że możesz to zrobić w mgnieniu oka.

Z pewnością może to być krępujące, jeśli masz organizować wydarzenie na swoim podwórku; i odkryłeś, że duży namiot, którego użyjesz, ma nieprzyjemny zapach.

Jak czyścić namiot

W tym artykule nauczymy, jak usunąć nieprzyjemny zapach wydobywający się z namiotu. Dzięki temu możesz poradzić sobie z imprezą namiotową bez martwienia się o śmierdzący zapach (być może z powodu przedłużonego przechowywania lub z innych powodów).

Jeśli chcesz uzyskać przydatne informacje, włączmy się do dyskusji!

 

Sposoby czyszczenia śmierdzącego namiotu

Zapobieganie zawsze będzie kluczem. Wilgoć jest głównym powodem, dla którego namioty wydzielają niepożądany zapach. Być może przechowywałeś go, gdy jest jeszcze wilgotny lub wilgotny wyciek do pojemnika.

Wiem, że nie zapobiegłeś śmierdzącemu zapachowi, dlatego tu jesteś. W tej części poznasz kilka skutecznych sposobów czyszczenia śmierdzącego namiotu. Oto kroki, jak wyczyścić namiot, który pachnie:

 

Krok 1. Zapobiegaj możliwości śmierdzącego namiotu

Oto sposoby zapobiegania śmierdzącemu namiotowi:

  • Możesz kupić powierzchnię namiotu, ale jest to opcjonalne. To zapobiega uszkodzeniu namiotu lub zbieraniu wody deszczowej, co również może prowadzić do uszkodzeń.
  • Po deszczu wytrzyj namiot zamiast czekać, aż wyschnie sam. Bo jeśli masz go spakować będąc mokrym, to wtedy pojawi się śmierdzący problem. Dlatego zawsze powinieneś trzymać go w suchym miejscu.
  • Namiot należy czyścić po każdym użyciu. Dzięki temu możesz mieć pewność, że żadna plama ani wilgoć nie sprawią, że Twój namiot z czasem będzie śmierdzieć.
  • Możesz również na miejscu wyczyścić namiot, a gdy masz pewność, że nic nie zostało, możesz teraz poprawnie go przechowywać.

 

Krok 2. Nie pierz namiotu w pralce

Należy zwrócić uwagę na ten krok, chociaż jest on już powszechnie znany. Ale dla przypomnienia nie próbuj prać namiotu w pralce. Namioty nie są przeznaczone do bębnowania i wirowania; pranie ich w pralce może spowodować ich rozerwanie.

 

Krok 3. Używaj mydła podczas czyszczenia i rób wszystko w naturalny sposób

Istnieją dwie opcje, których możesz użyć podczas czyszczenia namiotu po imprezie — łagodne mydło lub mydło do naczyń. Jednak na podstawie doświadczenia eksperci sugerują, że użycie mydła do mycia naczyń jest bardziej skuteczne.

Jeśli możesz mieć łagodne mydło zapachowe, to sięgnij po nie. Dzieje się tak, ponieważ pachnące rzeczy przyciągają robaki i komary, a tego należy unikać.

Możesz również zdecydować się na rozwiązanie niechemiczne (zawsze możesz zrobić to samodzielnie). Można znaleźć rozwiązanie; wszystko czego potrzebujesz to ocet, sok z cytryny i woda. Ta metoda jest jedną z preferowanych przez wielu, ponieważ jest opłacalna i bezpieczna.

 

Czyszczenie namiotu pachnącego octem

  • Przypuśćmy, że masz duży namiot, ale za to galon octu. Zrób równą mieszankę wody i octu, używając pojemnika takiego jak butelka z rozpylaczem.
  • Możesz dodać sok z cytryny do roztworu. Zniweluje zapach octu.
  • Rozstaw namiot na zewnątrz lub na podwórku. Spryskaj zabrudzony obszar i pozostaw do wyschnięcia na słońcu.
  • Proszę nie używać wybielacza, ponieważ rzeczywiście osłabi on tkaninę namiotu.
  • Krok 4. Mycie rąk

    Jeśli Twój namiot był brudny, może być konieczne wyszorowanie go. Do tej metody zaleca się nieścierną gąbkę, aby nie zaszkodzić Twojemu namiotowi.

    Dokładnie wypierz ręcznie zewnętrzną tkaninę i unikaj szorowania spodu. Nie szoruj zbyt mocno, ponieważ może to doprowadzić do zniszczenia całego namiotu.

    Pamiętaj, że namiot jest znacznie łatwiejszy do czyszczenia, jeśli go rozłożysz. Podczas gdy rozwiązania chemiczne są zwyczajowym sposobem myślenia, używałbym domowych środków, takich jak łagodne mydła i mydła do mycia naczyń.

     

    Krok 5. Prawidłowo przechowuj swój namiot

    Po imprezie z namiotem dobrze go umyj i pozostaw do wyschnięcia na słońcu. Jeśli pogoda nie sprzyja suszeniu na słońcu, możesz postawić go w garażu na około 24 godziny, pozostawiając go do wyschnięcia na powietrzu.

    Gdy poczujesz, że jest całkowicie wyschnięty, zapakuj go do plastikowego pojemnika. Musisz też mieć pewność, że miejsce, w którym będziesz go przechowywać, nie jest narażone na wilgoć (piwnica, strych, szopa na zewnątrz).

    Dobrym pomysłem jest również umieszczenie torebek z sodą oczyszczoną, ponieważ mogą one kontrolować gromadzenie się wilgoci wewnątrz.

     

    Wniosek

    Mamy nadzieję, że przedstawiliśmy Ci wystarczająco dużo strategii czyszczenia śmierdzącego namiotu. Pamiętaj, aby sprawdzić etykietę, aby zmniejszyć szanse na zniszczenie namiotu z powodu niewłaściwego użycia chemikaliów.

    Zapobieganie notatek jest lepsze we wszystkich tych metodach. Powodzenia w sprzątaniu i mamy nadzieję, że w nadchodzących miesiącach lub latach będzie więcej imprez namiotowych!