Wydajne kupowanie krzeseł 101: Ile waży krzesło?

Odpowiedź na pytanie „ile waży krzesło” jest niezbędna dla tych, którzy chcą je kupić, zwłaszcza dla osób, które dużo podróżują. Krzesło waży od 8 funtów do 99 funtów, w zależności od materiału, rozmiaru i przeznaczenia. Jak można się spodziewać, krzesła przenośne są cięższe niż te ustawione na stałe.

Czy wybierając krzesło, należy decydować się na cięższe? Co sprawia, że ​​krzesło jest ciężkie? Czytaj dalej, aby znaleźć odpowiedzi na te pytania i dowiedzieć się wszystkiego o wadze krzeseł.

Wydajne kupowanie krzeseł 101: Ile waży krzesło?

Co wpływa na wagę krzeseł?

Na wagę krzesła wpływają dwa główne czynniki: jego rozmiar i materiały użyte do jego wykonania.

Im coś jest większe, tym zwykle jest cięższe. To samo dotyczy krzeseł i innych mebli. Kanapy, fotele rozkładane i fotele ważą znacznie więcej niż krzesła składane i krzesła biurowe.

Rozmiar krzesła ma duży wpływ na jego wagę. Jednak materiały użyte do jego wykonania mają bardziej znaczący wpływ.

Weźmy na przykład metalowe składane krzesło i krzesło kempingowe. Pomimo tego, że jest szersze i bardziej masywne, krzesło kempingowe jest nadal lżejsze niż składane krzesło wykonane w całości z metalu

Niemniej jednak krzesła metalowe nie zawsze są najcięższe. Krzesła ze stopu aluminium są kompaktowe, trwałe i znacznie lżejsze niż większość drewnianych krzeseł na rynku.

Krzesła z wikliny bambusowej i rattanowej są ekologiczne i mocne, ale ich waga różni się w zależności od ilości użytego materiału. Krzesła wykonane z tworzywa sztucznego są również lekkie, nawet jeśli mają metalowe ramy.

Ile ważą krzesła?

Krzesła przenośne są lżejsze niż inne krzesła, ponieważ zwiększenie ich masy spowoduje obciążenie. Średnia waga składanego krzesła wynosi 8 funtów, jeśli jest wykonane z plastiku, 8,4 funta, jeśli jest drewniane i 10,4 funta, jeśli jest metalowe. Krzesło kempingowe waży średnio 8,5 funta, a najlżejsza waga to około 2 funty.

Krzesła biurowe są cięższe, ponieważ nie wymagają transportu i muszą wytrzymać długie godziny użytkowania. Standardowe krzesło biurowe waży od 20 do 55 funtów. Większe i wyższe krzesła biurowe mogą ważyć od 40 do 60 funtów.

Regularne krzesła do jadalni ważą średnio 13 funtów. Wyściełane krzesła do jadalni mają podobną, jeśli nie taką samą wagę w porównaniu do niewyściełanych.

Fotel bujany, niezależnie od materiału, waży średnio 24 funty. Typowy fotel waży 33 funty. Oba te krzesła zużywają więcej materiału niż poprzednie, więc są znacznie cięższe.

Fotel rozkładany to bardzo wygodne krzesło, które ma wiele mechanizmów wewnątrz, więc jest, co zrozumiałe, ciężkie. Waży około 99 funtów.

Dla porównania, standardowa sofa waży tylko około 85 funtów. Fotel znajdujący się w większości domów waży od 50 do 75 funtów.

Dlaczego ważne jest, aby znać wagę krzesła?

Istnieje wiele powodów, dla których warto znać wagę swojego krzesła, zwłaszcza jeśli myślisz o zakupie nowego. Możemy jednak zredukować je do dwóch podstawowych kwestii: bezpieczeństwa i kosztów.

Bezpieczeństwo i cel

Znajomość wagi Twojego krzesła pomoże Ci wybrać najbezpieczniejszy do Twoich celów. Przy wyborze krzesła najważniejsze jest bezpieczeństwo i ergonomiczne siedzenie. Nie będziesz chciał używać ciężkich krzeseł, jeśli jesteś organizatorem wydarzeń, ponieważ sam akt ich ustawienia sprawi, że będziesz wykończony.

Jeśli często jeździsz na kemping lub wędrujesz, noszenie ciężkiego krzesła kempingowego spowoduje, że będziesz mieć złą, nieergonomiczną postawę, która może nawet spowodować obrażenia na dłuższą metę.

Na kempingi najlepsze są krzesła aluminiowe, które łączą w sobie trwałość i lekkość. Aluminium jest używane do większości przenośnych krzeseł, w tym krzeseł składanych.

Z drugiej strony, jeśli potrzebujesz krzesła, które jest na stałe umieszczone poza domem, rozważ cięższe. Krzesła z kutego żelaza są znacznie bardziej wytrzymałe i idealnie nadają się do siedzenia na zewnątrz. Żelazne krzesła mogą wytrzymać duże zużycie i nie pękną nagle, mimo że są wystawione na działanie natury.

Waga krzesła jest również związana z jego wytrzymałością. Dobrą zasadą jest to, że im cięższe krzesło, tym większy ciężar może unieść.

Uwzględnienie udźwigu krzesła jest niezbędne dla osób o cięższej stronie. Niedocenianie trwałości mebli i używanie ich przez dłuższy czas może prowadzić do przypadkowych upadków i obrażeń.

Koszt

Powinieneś wziąć pod uwagę wagę krzesła, jeśli masz ograniczony budżet. Krzesła z metalu ciężkiego i misternie wykonane z drewna są zwykle bardziej pracochłonne, przez co są droższe.

Oczywiście waga nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na koszty Twojego krzesła. Zastosowane materiały, popularność twórcy oraz rozmiar również wpływają na cenę.

Wniosek

Znajomość odpowiedzi na pytanie „ile waży krzesło” wydaje się banalna, ale konieczna. Waga krzesła jest tak samo ważna jak jego waga, trwałość i koszt. Szczerze mówiąc, te czynniki są ze sobą ściśle powiązane i powinieneś wziąć je pod uwagę przy zakupie nowego krzesła.

Znajomość wagi mebli pomaga wybrać idealny do pracy, co zapewnia, że ​​będziesz siedzieć bezpiecznie, wygodnie i ergonomicznie przez wiele lat.